yacenty

Ochrona i nawożenie pszenicy 2023

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
boogie7    501
5 godzin temu, miwigos napisał:

Na T2 po niedzieli pójdzie ascra , modus , siarczan mg, cynk, molibden i bor , mam nadzieje że będzie OK

Po .uj ten bor ?  No chyba że pomyliłeś temat z rzepakiem 🤔

200 g. protio, 0,2 taliusa, 0,3 modanu, 1 stabilanu i ŻADNEGO fito.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
alfa    1199
4 godziny temu, Tomek90 napisał:

U mnie Findus jeszzce do filca nie sięga nawet. Wyhamowało

1 zabieg zrobiony u ciebie bo u mnie nic ani t1 ani t1 choć tylko na 10 ha będę dawaj 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Siedzacybyk    413

jeszcze nie pora na t3, ale....zawsze dawalem tebu, w tym roku mam zamiar dac protio, tylko w jakiej dawce? a moze jakis inny pomysl?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SawekBraczyk    480
1 godzinę temu, boogie7 napisał:

Po .uj ten bor ?  No chyba że pomyliłeś temat z rzepakiem 🤔

200 g. protio, 0,2 taliusa, 0,3 modanu, 1 stabilanu i ŻADNEGO fito.

Ja bym tylko Ascra i Moddus zostawił z tego wszystkiego 😀

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tytanowyJanusz    3624
5 godzin temu, boogie7 napisał:

200 g. protio, 0,2 taliusa, 0,3 modanu, 1 stabilanu i ŻADNEGO fito.

U niektórych to sama woda przypala 😄😉

4 godziny temu, Siedzacybyk napisał:

jeszcze nie pora na t3, ale....zawsze dawalem tebu, w tym roku mam zamiar dac protio, tylko w jakiej dawce? a moze jakis inny pomysl?

To nie kombinuj i dalej rób tebu. Albo tebu + metko. 

Protio najlepszy na T1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sola20    1

Na T1 poszła zupka Siarczan magnezu+plonvit zboża+mangan+miedz+protio+fenpro.+modus a na jednej działce zamiast modusa dałem medaxa 

ZERO PRZYPALENIA 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3532
8 godzin temu, boogie7 napisał:

Po .uj ten bor ?  No chyba że pomyliłeś temat z rzepakiem 🤔

200 g. protio, 0,2 taliusa, 0,3 modanu, 1 stabilanu i ŻADNEGO fito.

Tak Ty twierdzisz ma T1 idzie 50g, na T2 -30 g, koszt znikomy , a zalecają

Bez żadnego mikro robisz ?, 

11 godzin temu, MajsterMarian napisał:

w jakiej dawce ascra ?

1 litr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Okisz    29

Panowie co radzicie:

Pszenica siana późno po kukurydzy. 

Dostała trochę za małe n1. W sobotę poszło n2 250 kilo saletry.

Ogólnie lekko żółtawa jest. 

Nie robione t1 ani chwasty. 

Dać jej z tydzień albo dwa żeby pociągła azotu czy mozna jechać z zabiegami? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ravoj    1298
9 godzin temu, tytanowyJanusz napisał:

Ale co miało odczuć? Żeby ta zupa była naprawdę rakotwórcza brakuje triazola. W pełnym słońcu musiałeś psikać.

Nie, ja psiukam wieczorami

59 minut temu, Sola20 napisał:

Na T1 poszła zupka Siarczan magnezu+plonvit zboża+mangan+miedz+protio+fenpro.+modus a na jednej działce zamiast modusa dałem medaxa 

ZERO PRZYPALENIA 

No ja jeszcze pryskałem na drugą dobe  od rozbełtania T1 z R1 bo z nikąd chmura naszła i musiałem czekać. Stąd może lekki efekt fito na tej dosiewanej. Pojadę w dzień się temu przyjrzeć, bo to może ten grzyb na czubki wyszedł co Jacek o nim pisał 


Być jak Adam Cisowski. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
boogie7    501
2 godziny temu, miwigos napisał:

Tak Ty twierdzisz ma T1 idzie 50g, na T2 -30 g, koszt znikomy , a zalecają

Bez żadnego mikro robisz ?, 

1 litr

Nie ja tak twierdzę, tylko znajomy u którego zazwyczaj zaopatruję się w nawozy, śor, mat. siewny. Sam ma 160 ha pod produkcję kwalifikatu i właśnie na pytanie odnośnie dodawania boru w zbożach, skwitował to jednym stwierdzeniem ; "mylicie zboże z rzepakiem" 😁

Na Śląsku póki co, gleby jeszcze dosyć "bogate" w składniki chemiczne, więc można odpuścić miedz, mangany, a cynk to już zupełnie w mojej okolicy 😆

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafal3939    203
3 godziny temu, Okisz napisał:

Panowie co radzicie:

Pszenica siana późno po kukurydzy. 

Dostała trochę za małe n1. W sobotę poszło n2 250 kilo saletry.

Ogólnie lekko żółtawa jest. 

Nie robione t1 ani chwasty. 

Dać jej z tydzień albo dwa żeby pociągła azotu czy mozna jechać z zabiegami? 

Moja po kuku siana 13.11 też słabo rośnie, n1 250kg saletry,n2 w ub poniedziałek rsm 32 160l, może teraz jak będzie ciepło ruszy. Chwasty też jeszcZe nie robione 

3 godziny temu, Okisz napisał:

Panowie co radzicie:

Pszenica siana późno po kukurydzy. 

Dostała trochę za małe n1. W sobotę poszło n2 250 kilo saletry.

Ogólnie lekko żółtawa jest. 

Nie robione t1 ani chwasty. 

Dać jej z tydzień albo dwa żeby pociągła azotu czy mozna jechać z zabiegami? 

Moja po kuku siana 13.11 też słabo rośnie, n1 250kg saletry,n2 w ub poniedziałek rsm 32 160l, może teraz jak będzie ciepło ruszy. Chwasty też jeszcZe nie robione 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rzepakowiec    25

Panowie w sobotę chciałem robić poprawki na chwasty, a w późno sianych pszenicach T1+R1. Takie temperatury w tygodniu nie są zbyt niskie żeby w sobotę jechać?

Screenshot_20240423_132641_Weather&Radar.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
misio3p    2146
Napisano (edytowany)
6 minut temu, marcianjargit napisał:

Saletrę wapniowa i siarczan magnezu mozna łączyć 

No ja ostatnio ściany szpachlowałem takim specyfikiem.

Edytowano przez misio3p
  • Like 1
  • Haha 1

24.07.2008 - 24.07.2023 - 15 lat na AF

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SawekBraczyk    480
1 godzinę temu, Rzepakowiec napisał:

Panowie w sobotę chciałem robić poprawki na chwasty, a w późno sianych pszenicach T1+R1. Takie temperatury w tygodniu nie są zbyt niskie żeby w sobotę jechać?

Screenshot_20240423_132641_Weather&Radar.jpg

Nie. W sobotę można jechać bez problemu 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jeske    0

Dzień dobry, na T2/T3  150 protio + 150 azoksy + 125 tebu ok?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kampl    102

Pryskal ktos dzisiaj? Ostatnie 5h prysnalem. Tifensulfuron potrzebuje minimum 12c by działać. A dzisiaj w cieniu 10. W słońcu 15. Ale też nie rozumiem oporu skoro połowiczny rozkład w warunkach polowych to 3 do aż 20 dni. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3532
Napisano (edytowany)

A w nocy ile bedziesz miał 0, może +3, po co sie spieszysz, ti tak gorąco u Ciebie , u mnie 8 wczoraj max 5 było

Edytowano przez miwigos

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
logitech55    1

Czy axial komplett pak moża opryskać w fazie 3 - 4 kolanka? Nic się nie stanie?

W etykiecie jest tylko do 2 kolanka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez piotrb14
      Witam. W tym roku 1 raz spotykam się z tym ustrojstwem w okolicy.
       
       
      Tak wyglądała na jesieni po zasiewach.

       
      Tak na jesieni, już z wtedy było widać drobne przebarwienia na koncówkach liści.

       
      a Tak wygląda to teraz: Najmniej porażona bamberka zasiana z własnego zbioru
       

       
      oraz najbardziej porażony julius i ozon ( materiał c1)

       
      Pojedyńcza wyrwana roślina
       

       
      Stanowisko po rzepaku ph uregulowane zasobność składników srednia do wysokiej, materiał kwalifikowany ( julius i ozon) babmerka zasiana z własnego materiału wygląda dużo lepiej niż te pszenice siane z cenrali ( wszystkie są obok siebie) na Agilu sianym tydzien pozniej jest tego ustrojstwa dużo mniej a na pszenicach sianych w buraczysku późną jesienią problem w ogóle nie występuje. Dostała 180N, mikro elementy odżywki itd. Skracana nie była bo bałem sie że dobita zostanie całkowicie. Po 1 zabiegu na grzyba wirtuozem wydawało się że poprawiła się jednak już podczas T2 duet ultra + accanto widać bylo przebarwienia te, fioletowo czerwone które teraz przechodzą w żółty zgnity tj po objawach ataku grzyba. Na wiosnę była pryskana herbicydem lancet plus.

    • Przez ENDRIUROL
      witam
      mam pytanie odnosnie Trojszyka. mam w silosie ok 60t pszenicy i zagladajac do silosa znalazlem zywego. od jutra umnie temperatrury minusowe. nawet pokazuja -12 w nocy(kuj-pom). czy jest pewne ze zdechnie? bo wiadomo ze gazowanie tez kosztuje. prosze o pomoc
    • Przez Challenger
      Czy uprawia moze ktos ta odmiane pszenicy paszowej???Prosze mozliwie jak najszybciej o opisanie tej odmiany,jej plonowanie wymagania itp.Z gory dzieks :rolleyes:
    • Przez Mrloyalasfuck
      Steroids, both in animals and humans, have been a topic of controversy and debate for many years. These compounds, which can have various effects on the body, are used for a variety of purposes, including medical treatment, performance enhancement, and in the case of animals, to promote growth in livestock. While steroids can have beneficial effects when used properly under medical supervision, their misuse and abuse can lead to serious health consequences. This article aims to explore the use of steroids in animals and humans, highlighting the potential benefits and risks associated with their use.
      Benefits of Steroids in Medical Treatment
      Steroids are commonly used in medical treatment to reduce inflammation and suppress the immune system. They are prescribed for a wide range of conditions, including asthma, arthritis, and certain skin disorders. In these cases, steroids can help alleviate symptoms and improve quality of life for patients. Corticosteroids, for example, are often used to treat inflammatory conditions such as rheumatoid arthritis by reducing pain and swelling in the joints. In addition, steroids can be used to manage allergic reactions and autoimmune diseases by modulating the immune response.
      While steroids can be highly effective in treating certain medical conditions, they are not without risks. Prolonged use of steroids can lead to a range of side effects, including weight gain, high blood pressure, diabetes, and osteoporosis. Patients who are prescribed steroids for long-term use are typically monitored closely by healthcare providers to minimize these risks and adjust treatment as needed.
      Use of Steroids in Performance Enhancement
       
    • Przez raul
      Witam kolegów. Ostatnimi laty bardzo popularna zrobiła się pszenica euforia. W swoim gospodarstwie zmieniam materiał siewny. Słyszałem dużo różnych opinii o euforii. Jakie macie z nią doświadczenia? Jak wam sypie, czy choruje?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj