yacenty

Ochrona i nawożenie pszenicy 2023

Polecane posty

Ulman    5578
1 godzinę temu, Smo_larz napisał:

Ma ktoś porównanie między modusem 250 ec z sygneta a windsar 250 ec z ciech 

Różnica w cenie jest duża teoretycznie substancja czynna ta sama w takiej samej postaci i ilości.

Pytanie czy nie ma różnicy czy jedno jest lepsze a drugie słabe czy jak to wygląda.

Porównaj karty charakterystyki. Jeśli nośniki się mocno różnią to być może na nich zaoszczędzono. Ciech generalnie lipy nie odwala 

  • Like 1

Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3528
Napisano (edytowany)
1 godzinę temu, Tomek90 napisał:

Czasami działki trzymają bardzo przy wydajności. Składać rozkładać, cofnąć do rogu, słupy i schodzi się. 

Cofie tylko herbicydy i sianie nawozu, reszta na okrągło

Edytowano przez miwigos

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ravoj    1294

Moja najmniejsza działka z pszenicą  ma 30 arów, największą 1.3 ha  niektóre to nieregularne dziwne kształty, każda gdzieś oddalona, to nie takie proste z opryskiwaczem i odmierzaniem. Rozsiewaczem do nawozów śmigam moment, opryskiwacz niestety sam się nie rozkłada i to mnie wkurza coraz bardziej


Być jak Adam Cisowski. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marek1977    1309
1 godzinę temu, Piffpaff napisał:

Panowie ile dajecie moddusa na ha przy 140kg N? do tej pory stosowałem medax w dawce 0.5kg ale trzeba ciąć koszty więc zostaje moddus, czy 0.4l będzie ok?

0,3 moddusa + 1 ccc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mario81    120

zadam pewnie głupie pytanie, ale wiekszość z Was łaczy grzybówke np z modusem czy pryskacie osobno? pryskałem osobno i przypalen nie było ale teraz z racji kiepskich okienek pogodowych chciałbym prysnac Wirtuozem Pro z zamiennikiem modusa i nie wiem czy sie bac czy pryskac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5578

Pryskać tylko tak żeby ze 3-4 noce były co najmniej +5C


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grab12    76

Pytanko dzisiaj pryskałem na chwasty goldem czy jutro można robić grzybówke tokamą bo niepryskałem jeszcze w tak krótkich odstępach i zostało mi trochę mocznika lepiej dać go posypowo czy bawić się w dodawanie do grzybówki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
celtis    12

Panowie pytanie odnośnie N2. Pierwsza dawka poszła początkiem marca 60kg/ha czystego składnika. Pszenica właśnie kończy się krzewić i we wtorek chce jechać tylko zastanawiam się jak ugryźć temat w tym roku, dawać 200kg/ha saletry i później na liść flagowy  80-100kg czy dać teraz całość na raz. Co polecacie i dlaczego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
boogie7    499
Dnia 26.03.2024 o 22:17, Zapracowany napisał:

Modusem star czy ccc można skutecznie dokrzewić pszenice. Białe nowe korzonki muszą mieć conajmniej 2 cm. 0,5 l ccc wystarczy. Metoda znana od lat i stosowana dość często bynajmniej przez ludzi którzy mają jakieś pojęcie o uprawie a nie hejtują i myślą że błyszczą w internecie

Jeszcze gdyby tak wiedzieli co oznacza określenie "bynajmniej" 😎

Dnia 26.03.2024 o 22:31, drobny napisał:

Pier dolisz głupoty,znawca się znalazł 

 No napewno nie internetowy bamber - kretyn, jakich tutaj od .uja i nazad 🤣

Dnia 27.03.2024 o 07:48, GABBER85 napisał:

Jak mam bardzo zróżnicowaną pszenice to ładować samo CCC zeby nie "skrócić kłosa" ? czy samego Modusa? czy czekać?

Następny .urwa agent 😆

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ravoj    1294

70 % Polaków nie wie co to trójpodział władzy. 80% uważa bynajmniej za synonim przynajmniej. Ale ja i Ty bynajmniej nie. 


Być jak Adam Cisowski. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grab12    76
45 minut temu, rolnikos25 napisał:

jak u was sprawdza się stosowanie grubej kropli podczas oprysków?

Dużo zależy od końcówek i ciśnienia ja natrafiłem na taką tabelkę http://www.albuz.pl/pola-2/ape/ mam pomarańczowe pryskam 4 km h 3 bary i wychodzi mi drobną kropla

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Czy jak kolanko jest około 0.5 cm od węzła krzewienia można już jechać z regulacją modusem? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam jutro okienko rano z wiatrem. Do 12 godziny zupełna cisza. Myśle tak od 8-9 w zależności od wilgoci roślin jechać dalej z herbicydem tylko że 24-25 stopni pokazuje jutro w szczycie. Bedzie ok? Tak do 11 by się popryskało ( o tej godzinie mówią 20 stopni już) 

Wieczorem już mocny wiatr niby także jak już to tylko rano 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grab12    76
14 minut temu, Samsung123321 napisał:

Mam jutro okienko rano z wiatrem. Do 12 godziny zupełna cisza. Myśle tak od 8-9 w zależności od wilgoci roślin jechać dalej z herbicydem tylko że 24-25 stopni pokazuje jutro w szczycie. Bedzie ok? Tak do 11 by się popryskało ( o tej godzinie mówią 20 stopni już) 

Wieczorem już mocny wiatr niby także jak już to tylko rano 

Dużo chyba zależy od substancji i temp stosowania ja posiłkuje się stroną zwalczamy chwasy są tam opisane substancje czynne i ich zakresy temperatury 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, Grab12 napisał:

Dużo chyba zależy od substancji i temp stosowania ja posiłkuje się stroną zwalczamy chwasy są tam opisane substancje czynne i ich zakresy temperatury 

Patrzyłem. Dla jednej substancji nie jest napisane dla drugiej 22 stopnie. Dla trzeciej też niema informacji. W każdym razie powyżej 20 to już dużo ale z drugiej strony jak nie zrobię rano to już nie zrobię jutro bo wiatr i taki oto dylemat 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ervyn    20

Będzie bardzo dobrze, tylko najpierw rsm potem siarczan i reszta 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tigon    1490
Napisano (edytowany)

u nas od 7 rano piździ do 50 km w porywach sma nie wiem czy aby nie pryskać bo non stop ma wiać,najwyżej zrobię skracanie na drugim kolanku medaxem po swiętach. 

Edytowano przez Tigon

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Aha... 8 rano. Termometr w słonku jest. 0 wiatru. Czyli chyba odpuszczę herbicydem pryskanie... kurde no nie wiem żeby dziadostwa nie narobić

20240330_075236.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Damian_B    22

Ja dzisiaj jadę z T1 i R1 (centrum)

Trochę czasem zawieje mocniej ale nie ma tragedii. Banatus idealny do regulacji bo kolanko 1cm, euforia mogła by dwa dni poczekać bo kolanko 0.5 cm ale warunki na kolejny wjazd dopiero pod koniec nastepnego tygodnia. 

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Challenger
      Czy uprawia moze ktos ta odmiane pszenicy paszowej???Prosze mozliwie jak najszybciej o opisanie tej odmiany,jej plonowanie wymagania itp.Z gory dzieks :rolleyes:
    • Przez Mrloyalasfuck
      Steroids, both in animals and humans, have been a topic of controversy and debate for many years. These compounds, which can have various effects on the body, are used for a variety of purposes, including medical treatment, performance enhancement, and in the case of animals, to promote growth in livestock. While steroids can have beneficial effects when used properly under medical supervision, their misuse and abuse can lead to serious health consequences. This article aims to explore the use of steroids in animals and humans, highlighting the potential benefits and risks associated with their use.
      Benefits of Steroids in Medical Treatment
      Steroids are commonly used in medical treatment to reduce inflammation and suppress the immune system. They are prescribed for a wide range of conditions, including asthma, arthritis, and certain skin disorders. In these cases, steroids can help alleviate symptoms and improve quality of life for patients. Corticosteroids, for example, are often used to treat inflammatory conditions such as rheumatoid arthritis by reducing pain and swelling in the joints. In addition, steroids can be used to manage allergic reactions and autoimmune diseases by modulating the immune response.
      While steroids can be highly effective in treating certain medical conditions, they are not without risks. Prolonged use of steroids can lead to a range of side effects, including weight gain, high blood pressure, diabetes, and osteoporosis. Patients who are prescribed steroids for long-term use are typically monitored closely by healthcare providers to minimize these risks and adjust treatment as needed.
      Use of Steroids in Performance Enhancement
       
    • Przez raul
      Witam kolegów. Ostatnimi laty bardzo popularna zrobiła się pszenica euforia. W swoim gospodarstwie zmieniam materiał siewny. Słyszałem dużo różnych opinii o euforii. Jakie macie z nią doświadczenia? Jak wam sypie, czy choruje?
    • Przez Klakier125
      Witam!!! Panowie co poradzicie na zwiększenie białka w przenicy?
    • Przez dariusz86
      Cześć,
      Mój błąd, miałem źle ustawiony docisk bo we wrześniu pożyczałem siewnik znajomemu który siał na cięższych ziemiach, kompletnie tego nie zauważyłem że poprawiał docisk redlic na mocniejszy no i poszło. Poszło na jakieś 5 - 6cm. Efekt nie musze mówić jaki teraz jest. Dość długo wychodziła. Łodyga jest dość wiotka i przyżółknięta. Pierwszy raz mam taką sytuację. Da się ją chociaż trochę jeszcze odratować czy już nic z tym nie zrobię? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj