yacenty

Ochrona i nawożenie pszenicy 2023

Polecane posty

mat22889    48

Ile dać pszenicy miedzi żeby lepiej się krzewiła? Poszło oczywiście 300kg saletry. Czytam artykuły to piszą tylko żeby podać ale w jakiej ilości? Pójdzie też bor, mangan, cynk. Podpowie ktoś w jakich ilościach? Tak jak normalnie bym miał dokarmiać ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piffpaff    321

w prognozie na 10 dni każdego dnia wiatry z porywami 50-60km/h oj chyba się nie skróci w punkt hehe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GABBER85    1308

WEJDZ n allegro i otworz basfoliar czy jaki ekoplon bedziesz widział dawki odzywek


>>>>>> 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ravoj    1291
Napisano (edytowany)
2 godziny temu, Tomek90 napisał:

Przecież jeszcze nic nie wypłacali za żadne ekoschematy 🤔

To za co ja dostałem 7 tys tydzień temu ? 

Edytowano przez ravoj

Być jak Adam Cisowski. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SawekBraczyk    461
41 minut temu, Piffpaff napisał:

w prognozie na 10 dni każdego dnia wiatry z porywami 50-60km/h oj chyba się nie skróci w punkt hehe

Wieczorami patrz w prognozy . Może akurat się uda . 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ravoj    1291
Napisano (edytowany)
1 godzinę temu, jacor73 napisał:

Nie no, ekoschematy są tak skomplikowane, że samemu nie da rady ogarnąć. Prowadzisz takie skrupulatne wyliczenia a nie potrafisz ekoschematów ogarnąć?

Wiesz co, może nie są, ale przy wypełnianiu wniosku o płatności jest jeszcze sporo innych ciekawych rzeczy które trzeba wiedzieć w  co kliknąć a uwierz mi,  że mam dużo innych rzeczy na głowie,  bardziej skomplikowanych i wolę się na nich skupić. Wniosek o dopłaty to jest pikuś przy tych rzeczach tak samo jak cena, którą place za tę usługę. Rolnictwo to tylko 20% mojego zajęcia. 

2 godziny temu, Ulman napisał:

 

To w końcu 5 tys czy 3,7tys?

Wiedziałem, że ktoś zapyta. Po pierwsze to przykład po drugie mówiłem, że na rzepaku to tak średnio wyszedłem. Zresztą  w tym roku na pszenicy też chyba szału nie będzie. 

A  5 tys zł  to jest średnia ze wszystkich upraw. Pszenica wyszła też nie idealnie za to fasola nadrobiła i średnia wyszła 5. 

Edytowano przez ravoj

Być jak Adam Cisowski. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5576

Średnio to pies i jego właściciel mają po 3 nogi.😆

  • Haha 1

Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ravoj    1291

Średnio tak, co nijak się ma do mojego zysku. 

A co do wiatru to wczoraj ogarniałem pszenicę o 21:00 i było idealnie a w dzień też łeb urwało. Dzięki temu grzybówka zrobiona a na skracanie przyjdzie czas,  w nocy też można. 


Być jak Adam Cisowski. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9243
18 minut temu, ravoj napisał:

Średnio tak, co nijak się ma do mojego zysku. 

A co do wiatru to wczoraj ogarniałem pszenicę o 21:00 i było idealnie a w dzień też łeb urwało. Dzięki temu grzybówka zrobiona a na skracanie przyjdzie czas,  w nocy też można. 

u mnie dziś mało łba nie urwie, będzie pryskanie po świętach, dobrze, że rzepak ogarnięty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

U mnie sła nie ten wiaterek. Czekam już z opryskiwaczem. Jeśli jeszcze ulży to zrobię część chwastów a jeśli nie to jutro lub po świętach ale trzeba się spieszyć bo już t1 czeka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piffpaff    321
SawekBraczyk napisał:

41 minut temu, Piffpaff napisał:

w prognozie na 10 dni każdego dnia wiatry z porywami 50-60km/h oj chyba się nie skróci w punkt hehe

Wieczorami patrz w prognozy . Może akurat się uda . 

będzie trzeba obserwować

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ravoj    1291

No dobra to ja swoje 5 ha ogarnę w dwa dni, a co jak ktoś ma 150? Kiedy termin? Tam chyba bardziej na odwal się robi, bo nie widzę inaczej. 


Być jak Adam Cisowski. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Udało się wjechać z herbicydem. Nawet nie znosiło poza jednym wyjątkiem. Miedza obok mam pole co będę sadził ziemniaki po świętach. Zawiało i trochę mi na to pole poszło cieczy... kurde...  Tak to nawet nie znosiło 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5576
55 minut temu, ravoj napisał:

No dobra to ja swoje 5 ha ogarnę w dwa dni, a co jak ktoś ma 150? 

No jak to co? Zejdzie mu się 60 dni🤣


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tytanowyJanusz    3614
1 godzinę temu, Piffpaff napisał:

będzie trzeba obserwować

Godzina 17, prawie 14°C, wiatr zerowy. 

LRA 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piffpaff    321

znajomy pracuje u obszarowca jako kierowca to dziś pryskaja od rana mimo wiatru, 100 ha rzepaku i ok 50ha jeczmienia mają zrobić do jutra więc trochę na odwal. Ja się czaje żeby nie zwiewało bo szkoda kasy a tu buta i do przodu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Turok    78

Co powietrze na takie coś , mam możliwość kupna 

Screenshot_20240329-174415.png

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
19 minut temu, Piffpaff napisał:

znajomy pracuje u obszarowca jako kierowca to dziś pryskaja od rana mimo wiatru, 100 ha rzepaku i ok 50ha jeczmienia mają zrobić do jutra więc trochę na odwal. Ja się czaje żeby nie zwiewało bo szkoda kasy a tu buta i do przodu.

Z tymi ziemniakami co myślisz? Pryskałem od miedzy i mi trochę zwiało na obszar gdzie będą sadzone po świętach. Lekkie fito co najwyżej albo nic? Czy nie wyjdzie? Mowa o herbicydzie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piffpaff    321

przed sadzeniem wymieszają jeszcze glebę potem redliny, jeśli dużo nie poleciało to nic się nie stanie. Druga sprawa to czym pryskales, ekspertem nie jestem ale są substancje które dlugo w głębie zalegaja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piffpaff    321
Turok napisał:

Co powietrze na takie coś , mam możliwość kupna 

Screenshot_20240329-174415.png

odżywki traktuj jak kroplówkę a nie główne nawozenie. Jeśli dawać już mikro to samemu komponować składniki, wtedy ma to sens ale tanio nie będzie a w gotowych dadzą azot, liść się zazieleni i cieszy oko gospodarza

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowany)
12 minut temu, Piffpaff napisał:

przed sadzeniem wymieszają jeszcze glebę potem redliny, jeśli dużo nie poleciało to nic się nie stanie. Druga sprawa to czym pryskales, ekspertem nie jestem ale są substancje które dlugo w głębie zalegaja

Akurat to pole attribut + Mustang Forte więc no nie najlepiej. Dużo nie poleciało. Tak hmmm jak to z wiatrem jak zawiało. Nie wiem jak opisać. W każdym razie myślę że jakoś powinno to być. Lanca była z 20 cm od miedzy. Robiłem co mogłem ale poleciało... myślę że jak porządnie glebę uprawie i jeszcze tak jak mówisz redliny powinno się upiec. 

Edytowano przez Samsung123321

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ravoj    1291

Kompletnie nic się nie stanie. Ziemniak wschodzi późno i siedzi głęboko, trzeba końskie dawki żeby odczuł doglebówke a Ty pryskałeś dolistnymi. Luz...naprawdę luz 

  • Like 1
  • Thanks 1

Być jak Adam Cisowski. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9243
2 godziny temu, ravoj napisał:

No dobra to ja swoje 5 ha ogarnę w dwa dni, a co jak ktoś ma 150? Kiedy termin? Tam chyba bardziej na odwal się robi, bo nie widzę inaczej. 

opryskiwacz 2 tys litrów wystarcza na 12-15ha 

jeden hektar swoim 600l pryskam max 10 minut, plus składanie i rozkłądanie lanc po 2-3 minuty, czyli 3ha w 45 minut z dojazdami, na większym kawałku 3ha pół godziny, do tego 15 minut tankowanie plus droga - godzina

20ha oprysków schodzi mi max półtorej dnia

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gimmeshelter    86

2000 litrów to można 60siatka ciągnąć. Kto ma więcej ha to większy opryskiwacz a często za nim drugi ciągnik z beczka i na polu od razu mieszają 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Challenger
      Czy uprawia moze ktos ta odmiane pszenicy paszowej???Prosze mozliwie jak najszybciej o opisanie tej odmiany,jej plonowanie wymagania itp.Z gory dzieks :rolleyes:
    • Przez raul
      Witam kolegów. Ostatnimi laty bardzo popularna zrobiła się pszenica euforia. W swoim gospodarstwie zmieniam materiał siewny. Słyszałem dużo różnych opinii o euforii. Jakie macie z nią doświadczenia? Jak wam sypie, czy choruje?
    • Przez Klakier125
      Witam!!! Panowie co poradzicie na zwiększenie białka w przenicy?
    • Przez dariusz86
      Cześć,
      Mój błąd, miałem źle ustawiony docisk bo we wrześniu pożyczałem siewnik znajomemu który siał na cięższych ziemiach, kompletnie tego nie zauważyłem że poprawiał docisk redlic na mocniejszy no i poszło. Poszło na jakieś 5 - 6cm. Efekt nie musze mówić jaki teraz jest. Dość długo wychodziła. Łodyga jest dość wiotka i przyżółknięta. Pierwszy raz mam taką sytuację. Da się ją chociaż trochę jeszcze odratować czy już nic z tym nie zrobię? 
    • Przez Putinw
      Witam.zrobilem oprysk na chwasty lancet 125 na 30ary ,a wypryskalem na jakieś 17ary  wyższym ciśnieniem.Czy zaszkodzi to pszenicy?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj