yacenty

Ochrona i nawożenie pszenicy 2023

Polecane posty

Piffpaff    321
Marcin34 napisał:

Ile dajecie saletrosanu 26 na pszenica na pierwszą dawke

pszenica dobrze rozkrzewiona ale dam 250kg saletrosanu żeby nie brakowało N a na N2 200kg saletry

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SawekBraczyk    467
17 godzin temu, boogie7 napisał:

Zwiększ dawkę Unixu do conajmniej 0,5 kg + 150 g. samego protio. Ten proquinazid w tym Verbenie (wirtuozie pro) na wuj potrzebny.

Tylko że Verben już mam . Jedynie na Unix czekam az przyjedzie . 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tobago    353
49 minut temu, miwigos napisał:

Czekają na przymrozek

Na razie zamiast przymrozków zapowiadają deszcze więc nie wiem kiedy to się wjedzie. Przy takiej wilgoci jak obecnie to kilka godzin w nocy z -1 będzie za mało. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
metrax12    134
7 godzin temu, KULAWA_KOZA napisał:

czyli 0.5kg Unix + 0.5l Proviso 300EC ? i myslisz ze to bedzie lepsze jak Wirtuoz PRO w dawce 0.75/ ha?

Pytanie czy dodatek cyprodynilu spowoduje adektatny do ceny przyrost w plonie? Wątpię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piffpaff    321

stosuje unix 3 rok w monokulturze zbożowej i od tej pory mam wzwyżke plonu i skracanie ograniczam do jednego zabiegu i wszystko stoi do żniw, nawet 2 tygodnie deszczu w zeszłym sezonie ustało w 95%

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SawekBraczyk    467

Na plon to dużo czynników się składa , a według mnie w monokulturze to jak się słabo zadba o podstawę to mocno to widać . 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KULAWA_KOZA    157
36 minut temu, Piffpaff napisał:

stosuje unix 3 rok w monokulturze zbożowej i od tej pory mam wzwyżke plonu i skracanie ograniczam do jednego zabiegu i wszystko stoi do żniw, nawet 2 tygodnie deszczu w zeszłym sezonie ustało w 95%

Dodajesz, co do unixa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek2209    161

W ubiegłym sezonie t1 w pszenicy Verben 0.75.T2 Priaxor 0,75 l + protiokonazol 100 g. T3 tebukonazol 200 g.Azot  130 kg.Skracanie w stanowisku po rzepaku 0.3 Momos + 1l ccc po pszenicy tylko 0.4 Momos.Pszenica stała do końca na oby stanowiskach.Pszenica po rzepaku 8t a pszenica po pszenicy 6.5 t.Zaprawa po rzepaku Kino Plus a monukultura Kinto Plus + Systiva.Moim zdaniem Unixu szkoda dawać lepiej protiokonazol ,Chyba że pszenica wrażliwa na choroby podstawy.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piffpaff    321

unix 0.6kg +tebu 200g + fenpropidyne ale w minimalnej dawce bo nie mam problemu z maczniakiem

KULAWA_KOZA napisał:

36 minut temu, Piffpaff napisał:

stosuje unix 3 rok w monokulturze zbożowej i od tej pory mam wzwyżke plonu i skracanie ograniczam do jednego zabiegu i wszystko stoi do żniw, nawet 2 tygodnie deszczu w zeszłym sezonie ustało w 95%

Dodajesz, co do unixa?

unix 0.6kg +tebu 200g + fenpropidyne ale w minimalnej dawce bo nie mam problemu z maczniakiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
metrax12    134
48 minut temu, slawek2209 napisał:

W ubiegłym sezonie t1 w pszenicy Verben 0.75.T2 Priaxor 0,75 l + protiokonazol 100 g. T3 tebukonazol 200 g.Azot  130 kg.Skracanie w stanowisku po rzepaku 0.3 Momos + 1l ccc po pszenicy tylko 0.4 Momos.Pszenica stała do końca na oby stanowiskach.Pszenica po rzepaku 8t a pszenica po pszenicy 6.5 t.Zaprawa po rzepaku Kino Plus a monukultura Kinto Plus + Systiva.Moim zdaniem Unixu szkoda dawać lepiej protiokonazol ,Chyba że pszenica wrażliwa na choroby podstawy.

 

O widzisz, każdy ma swoją technologię. Jeden będzie dawał Unix+protiokonazol, drugi zastosuje Systivę. Co daje Systiva w oziminach? Dla mnie to nie ma raczej sensu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sola20    1

Witam mam pszenice posianą na oborniku i była sypnięta polifoska 6 czy 8 pszenica w miarę rozkrzewiona ale jest żółtawa trochę  do maca chyba dojdzie

Teraz planuje początkiem marca sypnąć saletrę amonową 200kg/ha (nie kupuję saletrosanu bo saletra zalega w magazynie) i tego samego dnia lub w następnym oprysk dolistny miedzią, manganem i siarczanem magnezu i druga dawka azotu w kwietniu na strzelanie w źdźbło saletra 150-170 kg/ha

Mogę tak?? czy zaszkodzi to pszenicy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piffpaff    321
metrax12 napisał:

O widzisz, każdy ma swoją technologię. Jeden będzie dawał Unix+protiokonazol, drugi zastosuje Systivę. Co daje Systiva w oziminach? Dla mnie to nie ma raczej sensu.

kupiłem systive rok temu I zaprawilem razem z kinto plus. Jesienią pszenica mocno się rozkrzewiła i cała zimę nie było oznak grzyba. Natomiast przyszła mokra i zimna wiosna przez co nie mogłem wejść z t1 a pszenicę zaatakowała RDZA i to do tego stopnia że pole było żółte, plon 5.9t ale nie jest porównywalne z poprzednimi latami bo dałem 70% N tego co w latach poprzednich przy plonie średnio 7-8t. Zostalo mi systivi na połowę pol pszenicy więc w tym roku będę miał porównanie. Na tą chwilę nie widzę tak dużych pozytywów i zachwytu nad tą zaprawa.


KULAWA_KOZA napisał:

A sam Unix 1kg/ha co nam da?

pewnie niewiele bo to było by zbyt proste

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KULAWA_KOZA    157
40 minut temu, tytanowyJanusz napisał:

Widzę dyskusja o Unixie więc patrzajcie na to: 

unix_75_wg-img-3_47806.jpg

unix_75_wg-tabela-skutecznosci.png

TZN ? co wywnioskowales z tego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MaXtzTS    22
Tomek90 napisał:

Od paru lat sam protiokonazol czyści tego patogena w moich warunkach.

można wiedzieć jakie zabiegi grzybowe w jakich dawkach stosujesz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
boogie7    499
Dnia 1.02.2024 o 08:20, Andrzej44 napisał:

nie zgodzę się. Proquinazid stosuję kilka lat. Bardzo dobrze działa na mączniaka. Zastosowany raz i w minimalnej dawce eliminuje go do końca wegetacji. Działa też synergiczne z innymi fungicydami i to w niskich temperaturach. Ten synergizm w działaniu na szereg innych chorób to nie moje widzimisie tylko wniosek badań o,których kilka lat temu przeczytałem. I to nie był artykuł reklamowy

Ale nie w pszenicy po pszenicy. Tutaj chodzi o jak najsilniejszą ochronę podstawy źdźbła. Mączniaj już dawno przestał być problemem (przynajmniej w tych odmianach, które uprawiam)

Dnia 1.02.2024 o 08:03, KULAWA_KOZA napisał:

czyli 0.5kg Unix + 0.5l Proviso 300EC ? i myslisz ze to bedzie lepsze jak Wirtuoz PRO w dawce 0.75/ ha?

350kg

Jeśli chodzi o podstawę w pszenicy po pszenicy, bezdyskusyjnie tak. 

Dnia 1.02.2024 o 20:27, tytanowyJanusz napisał:

Widzę dyskusja o Unixie więc patrzajcie na to: 

unix_75_wg-img-3_47806.jpg

unix_75_wg-tabela-skutecznosci.png

Ja patrzę przez pryzmat "własnego podwórka" (pola) 😎

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mostowiak    21
Dnia 1.02.2024 o 18:04, Piffpaff napisał:

stosuje unix 3 rok w monokulturze zbożowej i od tej pory mam wzwyżke plonu i skracanie ograniczam do jednego zabiegu i wszystko stoi do żniw, nawet 2 tygodnie deszczu w zeszłym sezonie ustało w 95%

Ile azotu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
odrion    199

W temacie mikro. Pszenica - Cu,Mg, Mo - czy na coś uważać w przypadku mieszania? Zastanawiam się czy dodać do Duetu (u mnie zabieg BBCH29-30), czy do skracania w BBCH31 (CCC+modus)? Nie mam doświadczenia z mikro, ale mieszaninę prochlorazu z miedzią widziałem kiedyś u sąsiada wiec dmucham na zimne ;).  Podobnie w przypadku rzepaku - do tej pory stosowałem tylko bor. Czy może być problem z dodaniem jeszcze Mg i Mo do Toprexa?

 

Jeżeli chodzi o siarczanu manganu z Agrosimexu - jakieś opinie na temat Kirins? Nie zapycha dysz?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
STIG13    907

Z prochlorazem nie miesza się miedź w formie siarczanowej. Chelat np Proleaf max mieszał się. Reszta raczej bez problemu. Tam gdzie bor aby pilnować odczynu cieczy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piffpaff    321
Mostowiak napisał:

Dnia 1.02.2024 o 18:04, Piffpaff napisał:

stosuje unix 3 rok w monokulturze zbożowej i od tej pory mam wzwyżke plonu i skracanie ograniczam do jednego zabiegu i wszystko stoi do żniw, nawet 2 tygodnie deszczu w zeszłym sezonie ustało w 95%

Ile azotu?

2x 200kg saletry + sloma zostaje na polu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1973    15390
Napisano (edytowany)

Edytowano przez Rolnik1973
POmyłka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
metrax12    134
Napisano (edytowany)
1 godzinę temu, odrion napisał:

W temacie mikro. Pszenica - Cu,Mg, Mo - czy na coś uważać w przypadku mieszania? Zastanawiam się czy dodać do Duetu (u mnie zabieg BBCH29-30), czy do skracania w BBCH31 (CCC+modus)? Nie mam doświadczenia z mikro, ale mieszaninę prochlorazu z miedzią widziałem kiedyś u sąsiada wiec dmucham na zimne ;).  Podobnie w przypadku rzepaku - do tej pory stosowałem tylko bor. Czy może być problem z dodaniem jeszcze Mg i Mo do Toprexa?

 

Jeżeli chodzi o siarczanu manganu z Agrosimexu - jakieś opinie na temat Kirins? Nie zapycha dysz?

 

Mikro stosuj oddzielnie (siarczany) min. 3-4 dni przerwy od skracania i fungi, bo będą przypalenia. W rzepaku nie ma to znaczenia, można z fungi, sairczanem magnezu i mocznikiem razem.

Edytowano przez metrax12
  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrek7862    29

ile siejecie soli potasowej w pszenicy wiosną jesienią dostała troche mało npk potasu  planuję coś jej rzucić sól czy cos innego 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
odrion    199
1 godzinę temu, STIG13 napisał:

Z prochlorazem nie miesza się miedź w formie siarczanowej. Chelat np Proleaf max mieszał się. Reszta raczej bez problemu. Tam gdzie bor aby pilnować odczynu cieczy

Po tej galarecie, którą widziałem i męki z czyszczeniem opryskiwacza, to bez próby wiaderkowej chyba bym się nie odważył zmieszać Proleaf z prochlorazem ;).  Na szczęście teraz już nie ma takich problemów, bo prochlorazu brak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Challenger
      Czy uprawia moze ktos ta odmiane pszenicy paszowej???Prosze mozliwie jak najszybciej o opisanie tej odmiany,jej plonowanie wymagania itp.Z gory dzieks :rolleyes:
    • Przez Mrloyalasfuck
      Steroids, both in animals and humans, have been a topic of controversy and debate for many years. These compounds, which can have various effects on the body, are used for a variety of purposes, including medical treatment, performance enhancement, and in the case of animals, to promote growth in livestock. While steroids can have beneficial effects when used properly under medical supervision, their misuse and abuse can lead to serious health consequences. This article aims to explore the use of steroids in animals and humans, highlighting the potential benefits and risks associated with their use.
      Benefits of Steroids in Medical Treatment
      Steroids are commonly used in medical treatment to reduce inflammation and suppress the immune system. They are prescribed for a wide range of conditions, including asthma, arthritis, and certain skin disorders. In these cases, steroids can help alleviate symptoms and improve quality of life for patients. Corticosteroids, for example, are often used to treat inflammatory conditions such as rheumatoid arthritis by reducing pain and swelling in the joints. In addition, steroids can be used to manage allergic reactions and autoimmune diseases by modulating the immune response.
      While steroids can be highly effective in treating certain medical conditions, they are not without risks. Prolonged use of steroids can lead to a range of side effects, including weight gain, high blood pressure, diabetes, and osteoporosis. Patients who are prescribed steroids for long-term use are typically monitored closely by healthcare providers to minimize these risks and adjust treatment as needed.
      Use of Steroids in Performance Enhancement
       
    • Przez raul
      Witam kolegów. Ostatnimi laty bardzo popularna zrobiła się pszenica euforia. W swoim gospodarstwie zmieniam materiał siewny. Słyszałem dużo różnych opinii o euforii. Jakie macie z nią doświadczenia? Jak wam sypie, czy choruje?
    • Przez Klakier125
      Witam!!! Panowie co poradzicie na zwiększenie białka w przenicy?
    • Przez dariusz86
      Cześć,
      Mój błąd, miałem źle ustawiony docisk bo we wrześniu pożyczałem siewnik znajomemu który siał na cięższych ziemiach, kompletnie tego nie zauważyłem że poprawiał docisk redlic na mocniejszy no i poszło. Poszło na jakieś 5 - 6cm. Efekt nie musze mówić jaki teraz jest. Dość długo wychodziła. Łodyga jest dość wiotka i przyżółknięta. Pierwszy raz mam taką sytuację. Da się ją chociaż trochę jeszcze odratować czy już nic z tym nie zrobię? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj