yacenty

Ochrona i nawożenie pszenicy 2023

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
ravoj    1300
18 minut temu, Rafi1979 napisał:

Dzięki za odpowiedz, ale skoro pszenica jeszcze nie powschodziła to chwasty również. Chyba ze te srodki o których pisałem działają też doglebowo. Musze poczytać

Kurde przecież to doglebowe środki, stary, pryskasz i zapominasz. Tu nie czekasz na chwasty. Oczywiście można opóźnić, dłużej środek działa w glebie ale już jednoliścienne może puścić. Byle  do trzeciego liścia, ale kto jak uważa i jakie ma warunki. Ja czekam do szpilki a jak warunki są to wcześniej.  Na jednym dałem triben to czekam aż dwuliscie wzejdą i rzepak, bo to już nalistny. 


Być jak Adam Cisowski. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oregano    948

Jutro ogień i trzeba kończyć chwasty, w sobotę jak dobrze pójdzie opryskiwacz zapada w sen zimowy.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piffpaff    333
ravoj napisał:

18 minut temu, Rafi1979 napisał:

Dzięki za odpowiedz, ale skoro pszenica jeszcze nie powschodziła to chwasty również. Chyba ze te srodki o których pisałem działają też doglebowo. Musze poczytać

Kurde przecież to doglebowe środki, stary, pryskasz i zapominasz. Tu nie czekasz na chwasty. Oczywiście można opóźnić, dłużej środek działa w glebie ale już jednoliścienne może puścić. Byle  do trzeciego liścia, ale kto jak uważa i jakie ma warunki. Ja czekam do szpilki a jak warunki są to wcześniej.  Na jednym dałem triben to czekam aż dwuliscie wzejdą i rzepak, bo to już nalistny. 

problemem jest wilgotnisc gleby, jutro pojadę na pole i zobaczę jak wygląda pszenica i gleba bo oryskac expertem na sucha glebę to trochę mija się z celem ale patrząc na prognozę długoterminowa to nie zapowiadają się lepsze warunki pewniejszy mróz jak deszcz na najbliższe 2 - 3 tygodnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SawekBraczyk    481

Ja w sobotę planuje kończyć odchwaszczanie i opryskiwacz idzie spać . 
Gdzie ? Bo u mnie co chwile pada . 

Edytowano przez SawekBraczyk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2272

Znasz zalecana obsade odmiany, znasz optymalny termin siewu na twój rejon, jeśli jest opóźniony to zwiększasz 10%

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tobago    355

Bilanz. Oni w optymalnym zalecają 380-400..🤨

Tu optymalny teoretycznie był do 5.10. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zetix    46

expert z dff na wilgotną rośline dużo wyrządzi szkód?  chciałbym od rana pocisnąć z zabiegiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tommy66692    2260
6 minut temu, Zetix napisał:

expert z dff na wilgotną rośline dużo wyrządzi szkód?  chciałbym od rana pocisnąć z zabiegiem

Jakich szkód? Przeciez właśnie takie warunki są idealne 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
azzadek    22

U mnie natomiast bardzo nie równe wschody. Siew 26.09. pszenica drugi trzeci liść a dwa metry dalej place że dopiero kiełkuje, albo szpilka, albo leży nasiono w ziemi i nic. Opady były, mniejsze i większe od czasu siewu. Wchodzi tu w grę jeszcze odchwaszczanie jesienne czy już raczej wiosna? Mam expert + dff ale w expercie napisane do fazy 3 liścia. To zanim te co kiełkują wyjdą na powierzchnie, o ile wyjdą,  to już będzie listopad przy tych temperaturach co zapowiadają a reszta będzie się krzewić już.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
metrax12    139
2 godziny temu, 1993michal napisał:

ehh jak nie wieje to leje😤 bacara na wilgotne rosliny to zly pomysł??

Według mnie, jak już chwasty są duże i liście nie dotykają gleby, a na liściach np. rzepaku stoją krople wody, skuteczność będzie mniejsza. Przy szpilce, 1-liściu, gdy większość chwastów jest w fazie co najwyżej siewek, nie ma to jeszcze takiego znaczenia. Flufenacet może iść w trakcie opadów, metrybuzyna jest pobierana i przez glebę i przez liście, DFF po wschodach bardziej/głównie? przez liście. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marek1977    1313
45 minut temu, azzadek napisał:

U mnie natomiast bardzo nie równe wschody. Siew 26.09. pszenica drugi trzeci liść a dwa metry dalej place że dopiero kiełkuje, albo szpilka, albo leży nasiono w ziemi i nic. Opady były, mniejsze i większe od czasu siewu. Wchodzi tu w grę jeszcze odchwaszczanie jesienne czy już raczej wiosna? Mam expert + dff ale w expercie napisane do fazy 3 liścia. To zanim te co kiełkują wyjdą na powierzchnie, o ile wyjdą,  to już będzie listopad przy tych temperaturach co zapowiadają a reszta będzie się krzewić już.

Stale tu pytacie się o to samo , jechać pryskać i nie czekać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
goraj555    8

Panowie mam pewien problem którego nie mogę rozwiązać, gleba klasa 3a/b ph 7.5 magnez, potas fosfor bardzo wysoko i na tej glebie wychodzą przepłony na roślinach szczególnie widoczne to jest w okresach gdy zaczyna sie deficyt wody , jak myślicie co to może być?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
suffeks    210
3 minuty temu, goraj555 napisał:

Panowie mam pewien problem którego nie mogę rozwiązać, gleba klasa 3a/b ph 7.5 magnez, potas fosfor bardzo wysoko i na tej glebie wychodzą przepłony na roślinach szczególnie widoczne to jest w okresach gdy zaczyna sie deficyt wody , jak myślicie co to może być?

Jak wysokie pH to słabo ciągną żelazo i mangan trzeba do oprysków dodać 

nutrient-uptake-ph-chart.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piffpaff    333

Panowie dziś byłem na pszenicy która ma 1-2 liście ale są duże laty gdzie ziarno leży pod grudami w suchej ziemi. Mimo wszystko chciałem to pryskac expertem i dff, pszenica ma zielone listki ale lodyzka od gleby jest żółta, czy to obiaw ostatnich przymrozków? Nie wiem teraz czy odpuścić chwasty na razie czy jechać mimo wszystko...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ravoj    1300

Im bardziej się spuszczam tym gorzej wychodzi. Wam też to przejdzie z czasem. Może nie na odpier**l ale na luźno  jadę i nie rozmyślam, bo spać potem nie można. Deszcz padał w nocy, rośliny wilgotne, od rana cisnę DFF+flufenacet i opryskiwacz zalewam glikolem i koniec na ten rok. 

W ub. roku na świeżo zasaine pole pryskalem razem z kapuśniakiem, na inne na rośliny i było cudo. 

Jest czas, jest ciepło, jest mokro - jadę. 


Być jak Adam Cisowski. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
goraj555    8
suffeks napisał:

3 minuty temu, goraj555 napisał:

Panowie mam pewien problem którego nie mogę rozwiązać, gleba klasa 3a/b ph 7.5 magnez, potas fosfor bardzo wysoko i na tej glebie wychodzą przepłony na roślinach szczególnie widoczne to jest w okresach gdy zaczyna sie deficyt wody , jak myślicie co to może być?

Jak wysokie pH to słabo ciągną żelazo i mangan trzeba do oprysków dodać 

nutrient-uptake-ph-chart.jpg

A może byc powodem to , że nie było tam raczej nigdy głeboszowane?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ravoj    1300

No kurde muszę się pochwalić bo to jest przykład pracy bez zbytniego rozmyślania. Jeżeli miałbym mówić o idealnych warunkach w  idealnej pszenicy to mam taki kawałek, gdzie poszło 400 kilo NPK i 250 wap mag (muszę uzupełniać). Pole po fasoli niestety orane  bo było dużo słomy, w miarę dobrze wyrobione i bez zbędnego zastanawiania ogarnięte w jeden dzień miało być siane płytko a  poszło głębiej. 350 roślin 25 września. 

Oprysk godzina 15:00 idealne warunki, gleba mokra w nocy spadło 7 l ale rośliny suche 100% wschodów. Zero wiatru. 

IMG_20231013_145909_copy_2080x1560.jpg


Być jak Adam Cisowski. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez piotrb14
      Witam. W tym roku 1 raz spotykam się z tym ustrojstwem w okolicy.
       
       
      Tak wyglądała na jesieni po zasiewach.

       
      Tak na jesieni, już z wtedy było widać drobne przebarwienia na koncówkach liści.

       
      a Tak wygląda to teraz: Najmniej porażona bamberka zasiana z własnego zbioru
       

       
      oraz najbardziej porażony julius i ozon ( materiał c1)

       
      Pojedyńcza wyrwana roślina
       

       
      Stanowisko po rzepaku ph uregulowane zasobność składników srednia do wysokiej, materiał kwalifikowany ( julius i ozon) babmerka zasiana z własnego materiału wygląda dużo lepiej niż te pszenice siane z cenrali ( wszystkie są obok siebie) na Agilu sianym tydzien pozniej jest tego ustrojstwa dużo mniej a na pszenicach sianych w buraczysku późną jesienią problem w ogóle nie występuje. Dostała 180N, mikro elementy odżywki itd. Skracana nie była bo bałem sie że dobita zostanie całkowicie. Po 1 zabiegu na grzyba wirtuozem wydawało się że poprawiła się jednak już podczas T2 duet ultra + accanto widać bylo przebarwienia te, fioletowo czerwone które teraz przechodzą w żółty zgnity tj po objawach ataku grzyba. Na wiosnę była pryskana herbicydem lancet plus.

    • Przez ENDRIUROL
      witam
      mam pytanie odnosnie Trojszyka. mam w silosie ok 60t pszenicy i zagladajac do silosa znalazlem zywego. od jutra umnie temperatrury minusowe. nawet pokazuja -12 w nocy(kuj-pom). czy jest pewne ze zdechnie? bo wiadomo ze gazowanie tez kosztuje. prosze o pomoc
    • Przez Challenger
      Czy uprawia moze ktos ta odmiane pszenicy paszowej???Prosze mozliwie jak najszybciej o opisanie tej odmiany,jej plonowanie wymagania itp.Z gory dzieks :rolleyes:
    • Przez Mrloyalasfuck
      Steroids, both in animals and humans, have been a topic of controversy and debate for many years. These compounds, which can have various effects on the body, are used for a variety of purposes, including medical treatment, performance enhancement, and in the case of animals, to promote growth in livestock. While steroids can have beneficial effects when used properly under medical supervision, their misuse and abuse can lead to serious health consequences. This article aims to explore the use of steroids in animals and humans, highlighting the potential benefits and risks associated with their use.
      Benefits of Steroids in Medical Treatment
      Steroids are commonly used in medical treatment to reduce inflammation and suppress the immune system. They are prescribed for a wide range of conditions, including asthma, arthritis, and certain skin disorders. In these cases, steroids can help alleviate symptoms and improve quality of life for patients. Corticosteroids, for example, are often used to treat inflammatory conditions such as rheumatoid arthritis by reducing pain and swelling in the joints. In addition, steroids can be used to manage allergic reactions and autoimmune diseases by modulating the immune response.
      While steroids can be highly effective in treating certain medical conditions, they are not without risks. Prolonged use of steroids can lead to a range of side effects, including weight gain, high blood pressure, diabetes, and osteoporosis. Patients who are prescribed steroids for long-term use are typically monitored closely by healthcare providers to minimize these risks and adjust treatment as needed.
      Use of Steroids in Performance Enhancement
       
    • Przez raul
      Witam kolegów. Ostatnimi laty bardzo popularna zrobiła się pszenica euforia. W swoim gospodarstwie zmieniam materiał siewny. Słyszałem dużo różnych opinii o euforii. Jakie macie z nią doświadczenia? Jak wam sypie, czy choruje?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj