yacenty

Ochrona i nawożenie pszenicy 2023

Polecane posty

ravoj    1308

Faza pszenicy dla tych substancji bez znaczenia. Faza chwastów i temperatura już tak. Kiedyś czytałem wszystkie etykiety środków z tymi substancjami i wniosek jest taki, że im wcześniej tym lepiej. Tylko CTU działa do przymrozków. 

1 godzinę temu, jahooo napisał:

po co ? chcesz dokarmiać chwasty ?

 

Osobiście się nie zgodzę. Gdyby dał Asashi, to tak, bez sensu. Mikroelementy chwastom nie pomogą, zresztą tym kiełkującym tym bardziej. Ja często dodaje nawozy do herbicydów bez żadnych skutków ubocznych. Byle jakiś krupnik nie wyszedł. Jak ktoś chce to niech sobie łączy. Mikroelementy to żadne antidotum na DFF czy Flufenacet. 

Jednak z jednym się zgodzę, oprysk mikro na 1-2 liście to za wcześnie i więcej straty jak porzytku, ale kto bogatemu zabroni.


Być jak Adam Cisowski. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
metrax12    143
1 godzinę temu, jahooo napisał:

po co ? chcesz dokarmiać chwasty ?

po 20 listopada, poprawka na wiosnę granstarem na ostrożnia

pryskałem na pył quelexem - na wiosnę było bez poprawek, ściernisko czyste, zero miotły i niskiego piętra w zbożu

 

Ok, tylko że po oprysku do max 2-3 tyg. muszą być opady.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
metrax12    143
7 minut temu, ravoj napisał:

Muszą?

No jakby nie padało np. 4 tyg. to myślę że skuteczność na miotłę będzie niższa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Troker1979    577

Mam pszenżyto Orinoko. Czy pszenżyta też są podatne na chlorotoluron? Czy ewentualnie producent nasion udzieli pewnych informacji? Odmiana od 2017.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fugeo    281

Co myślicie o jesiennym paku Mertil 600 SC (diflufenikan flufenacet) + Loop (bensulfuron metylowy  + metsulfuron metylowy) w zamian za expert met + dff?

Cenowo poniżej 100 zł/ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koniu    842
5 godzin temu, isentor napisał:

Nie bierz tego syfu z Innvigo. Szukaj czegoś innego. Jak chcesz posprawdzać ceny ŚOR to https://dlaroslin.pl/ się przydaje

około 90zł netto z tego co pamiętam co mówił doradca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9276
7 minut temu, metrax12 napisał:

Używałeś czy tylko masz taką opinię?

używałem środków innvigo - w czasie przeszłym,  mają tak niską jakość, że dla kilku złotych nie warto sobie psuć nerwów

może w sumie ze dwa środki będę jeszcz od nich kupował, reszta z innych firm

graminicydy na jednoliścienne od nich działają bardzo słabo, pozwiększali dawki ale niestety, to niewiele daje, substancje się słabo wchłaniają z ich nośnikami, i to nie jest tylko moja opinia, sklep, gdzie kupuję często środki, też zamawia od nich coraz mniej

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
metrax12    143
1 minutę temu, jahooo napisał:

używałem środków innvigo - w czasie przeszłym,  mają tak niską jakość, że dla kilku złotych nie warto sobie psuć nerwów

może w sumie ze dwa środki będę jeszcz od nich kupował, reszta z innych firm

graminicydy na jednoliścienne od nich działają bardzo słabo, pozwiększali dawki ale niestety, to niewiele daje, substancje się słabo wchłaniają z ich nośnikami, i to nie jest tylko moja opinia, sklep, gdzie kupuję często środki, też zamawia od nich coraz mniej

No ok, ale akurat Cezaro myślę że będzie działać, tu nie ma jakiejś super formulacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9276
Przed chwilą, metrax12 napisał:

No ok, ale akurat Cezaro myślę że będzie działać, tu nie ma jakiejś super formulacji.

twoje pieniądze i ryzyko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
boogie7    506

Bizonem to możesz zbierać, ale nie odwchwaszczać 😁

8 godzin temu, isentor napisał:

Nie bierz tego syfu z Innvigo. Szukaj czegoś innego. Jak chcesz posprawdzać ceny ŚOR to https://dlaroslin.pl/ się przydaje

Jakoś stosuję od kilku sezonów metazachlor, flufenacet, diflufenikan, i jakimś cudem działają poprawnie 😎

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oregano    948
9 godzin temu, boogie7 napisał:

Bizonem to możesz zbierać, ale nie odwchwaszczać 😁

Jakoś stosuję od kilku sezonów metazachlor, flufenacet, diflufenikan, i jakimś cudem działają poprawnie 😎

Zbierać bizonem to jeszcze gorzej niż odchwaszczać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ravoj    1308
12 godzin temu, Fugeo napisał:

Co myślicie o jesiennym paku Mertil 600 SC (diflufenikan flufenacet) + Loop (bensulfuron metylowy  + metsulfuron metylowy) w zamian za expert met + dff?

Cenowo poniżej 100 zł/ha

Jak Ty chcesz to zrobić poniżej 100zl ? Dawać po pół dawki? To po co mieszać, skoro sam Mertill to ogarnie?  

A już widzę, faktycznie zmniejszone dawki, 0.4 Mertilla to tak na słabo. To przecież 30% mniej DFF i Flu Podobnie wyjdzie  do Bacary Trio, a ja nie byłem z niej zadowolony, to za mało.  

IMG_20231004_075729_copy_1040x780.jpg


Być jak Adam Cisowski. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
anja79    20
12 godzin temu, poosa21 napisał:

Też nie polecam tego syfu z tej firmy.

Fakt, są nie najlepsze opinie o Innvigo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
isentor    81
14 godzin temu, metrax12 napisał:

Używałeś czy tylko masz taką opinię?

Nie używałem. Jeździłem jako doradca, rozmawiałem z rolnikami którzy to stosowali i widziałem szkody na polu po chemii tego producenta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pitekk    61

Stosujecie środek Cayman Pro(Agrolok ma w sprzedaży)? Jak radzi sobie z miotłą?


"Każdy istniejący porządek ma to do siebie, że trzeba go bez przerwy robić."

@Pitekk All right reserved.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Korbol    83
14 godzin temu, Sim95 napisał:

A co powiecie o odchwaszczaniu Bizonem? 

kiedyś zastosowałem jesienią to sporo przepuścił, może by trzeba jeszcze z czymś umieszać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
poosa21    859
2 godziny temu, anja79 napisał:

Fakt, są nie najlepsze opinie o Innvigo

W tym roku przez produkty z tej firmy zarosło mi 2ha buraków, bo nienadążyłem czyścić filtrów i końcówek w opryskiwaczu podczas zabiegu na chwasty, osad był w jednym śor a w drugim nie dało się tego ruszyć nawet prętem.

20230602_112959_copy_1200x1600.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
metrax12    143
16 minut temu, Korbol napisał:

kiedyś zastosowałem jesienią to sporo przepuścił, może by trzeba jeszcze z czymś umieszać

Chyba to się ekonomicznie mija z celem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Challenger
      Czy uprawia moze ktos ta odmiane pszenicy paszowej???Prosze mozliwie jak najszybciej o opisanie tej odmiany,jej plonowanie wymagania itp.Z gory dzieks :rolleyes:
    • Przez raul
      Witam kolegów. Ostatnimi laty bardzo popularna zrobiła się pszenica euforia. W swoim gospodarstwie zmieniam materiał siewny. Słyszałem dużo różnych opinii o euforii. Jakie macie z nią doświadczenia? Jak wam sypie, czy choruje?
    • Przez Skalpel13
      Witam mam takie pytanie opryskalem pszenice jarke huzarem czy coś będzie z tego???
    • Przez piotrb14
      Witam. W tym roku 1 raz spotykam się z tym ustrojstwem w okolicy.
       
       
      Tak wyglądała na jesieni po zasiewach.

       
      Tak na jesieni, już z wtedy było widać drobne przebarwienia na koncówkach liści.

       
      a Tak wygląda to teraz: Najmniej porażona bamberka zasiana z własnego zbioru
       

       
      oraz najbardziej porażony julius i ozon ( materiał c1)

       
      Pojedyńcza wyrwana roślina
       

       
      Stanowisko po rzepaku ph uregulowane zasobność składników srednia do wysokiej, materiał kwalifikowany ( julius i ozon) babmerka zasiana z własnego materiału wygląda dużo lepiej niż te pszenice siane z cenrali ( wszystkie są obok siebie) na Agilu sianym tydzien pozniej jest tego ustrojstwa dużo mniej a na pszenicach sianych w buraczysku późną jesienią problem w ogóle nie występuje. Dostała 180N, mikro elementy odżywki itd. Skracana nie była bo bałem sie że dobita zostanie całkowicie. Po 1 zabiegu na grzyba wirtuozem wydawało się że poprawiła się jednak już podczas T2 duet ultra + accanto widać bylo przebarwienia te, fioletowo czerwone które teraz przechodzą w żółty zgnity tj po objawach ataku grzyba. Na wiosnę była pryskana herbicydem lancet plus.

    • Przez ENDRIUROL
      witam
      mam pytanie odnosnie Trojszyka. mam w silosie ok 60t pszenicy i zagladajac do silosa znalazlem zywego. od jutra umnie temperatrury minusowe. nawet pokazuja -12 w nocy(kuj-pom). czy jest pewne ze zdechnie? bo wiadomo ze gazowanie tez kosztuje. prosze o pomoc
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj