yacenty

Ochrona i nawożenie pszenicy 2023

Polecane posty

Polarek    3
4 godziny temu, mich18 napisał:

Pszenica piękna co za odmiana ? 

Galerist. Podlaskie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mysza103    2463
1 godzinę temu, rocco0987 napisał:

pare lat temu specjalnie sobie zamówiłem jak naoglądałem się tych pięknych zdjęć tej odmiany i powiem że nie miałem chyba gorszego dziadostwa u siebie. Nie wiem co jej nie spasiło ale liczyłem że paszówka będzie sobie radziła lepiej od odmian jakościowych a tu porażka.  Jeśli dobrze pamietam to oddała jakieś 5 ton na 3 klasie gdzie inne pszenice dawały tak powiedzmy średnio 6,5 ( rok był taki sobie)

U mnie tak samo , z 5-6 lat temu ją miałem i wyszła lichutko , a miała bić rekordy , potem jak się zagłębiłem w charakterystykę tej odmiany , to wyszło że sypać rzeczywiście potrafi ,ale musi mieć wody pod dostatkiem bo bardzo jest wrażliwa na braki wody , i na tym skończyłem z elixer

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piffpaff    321
Polarek napisał:

4 godziny temu, mich18 napisał:

Pszenica piękna co za odmiana ? 

Galerist. Podlaskie

Jak plonuje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SawekBraczyk    467

Kosiłem trawę i przejechałem się po ścieżce w Euforii . Wyglada tak . Robić T3 ? Czy nie warto ? 

FF5E5B26-692E-44D3-84A3-7AEB961E18C5.jpeg

Edytowano przez SawekBraczyk
  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Damian_B    22

Ja będę robić T3 ale jak coś popada. Już wypadało by zrobić na eufori bilanz i opoce. Bo pylniki na całym kłosie. 

Edytowano przez Damian_B

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
boogie7    499
3 godziny temu, SawekBraczyk napisał:

Kosiłem trawę i przejechałem się po ścieżce w Euforii . Wyglada tak . Robić T3 ? Czy nie warto ? 

FF5E5B26-692E-44D3-84A3-7AEB961E18C5.jpeg

Kosiarkę wyłączyłeś ? 😁

  • Haha 3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
taux    102
3 godziny temu, SawekBraczyk napisał:

Kosiłem trawę i przejechałem się po ścieżce w Euforii . Wyglada tak . Robić T3 ? Czy nie warto ? 

FF5E5B26-692E-44D3-84A3-7AEB961E18C5.jpeg

Jak każdy milioner na ha ma wątpliwości(bo liczyć chyba nie umie czy mu się opłaca przy cenie max 600/700 w żniwa),

wiec wykorzysta teraz 2 koła:

do publiczności : jechać z T3 ?  :)

 do przyjaciela : czy podnieść kosiarkę?? a może zostawi opuszczoną :)

Edytowano przez taux

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Polarek    3
11 godzin temu, Piffpaff napisał:

Jak plonuje?

Jeszcze nie wiem leży na pryzmie i czeka na sprzedaż 🤣 ale ok 7t /ha będzie po zniwach białko 14.5

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mysza103    2463
4 godziny temu, SawekBraczyk napisał:

Kosiłem trawę i przejechałem się po ścieżce w Euforii . Wyglada tak . Robić T3 ? Czy nie warto ? 

Ja większość pojechałem z t3+ robak przedwczoraj. Miał  od wtorku być deszcz , a tu się zrobił piątek i deszczu nie ma , niby największe opady prognozowali właśnie piątek- sobota , zobaczymy , południe kraju i tak ma trochę lepiej bo mimo tej suszy temperatury przynajmniej mamy w okolicach 20 stopni , a na północy się słyszy że dobija pod 30

IMG_20230608_175246.jpg

IMG_20230608_174958.jpg

Edytowano przez mysza103

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
boogie7    499

Byli tacy, co to w kwietniu twierdzili że suma opadów od początku roku, pozwala im już na wys. plony 😋

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SawekBraczyk    467
3 godziny temu, boogie7 napisał:

Byli tacy, co to w kwietniu twierdzili że suma opadów od początku roku, pozwala im już na wys. plony 😋

Zastanawiałem się czy kosiarki tzn . Mulczera jednak nie opuścić 😅😅

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GABBER85    1314
7 godzin temu, boogie7 napisał:

Byli tacy, co to w kwietniu twierdzili że suma opadów od początku roku, pozwala im już na wys. plony 😋

akurat młp., kwiecień był rekordowy nie pamietam takiego mokrego kwietnia, co potwierdziły bardzo wysokie trawy, do dziś szło w kierunku suszy, bez tragedii, ale dziś ulewa/ oberwanie że wystarczy na 3 tygodnie minimum, a jeszcze z godzine popada...


>>>>>> 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mysza103    2463

No i cyk burza przeleciała zostawiając po sobie 25 litrów wody , w prognozach miało najwięcej spaść 17-20 godz , więc jest szansa na następne 25 l, plony uratowane , 

1 godzinę temu, Marcin34 napisał:

mysza 103 co dawałeś na t3

Tebukonazol + prochloraz + cyperkil 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tobago    353

Jak juz przysychała to taki deszcz tylko trochę poprawi sytuacje. Plon i tak juz poleciał. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mysza103    2463

Może gdzieś na północy przysychała , ale u nas na południu , zrobiło się dosyć sucho , ale nic nie podsycha delikatnie zaczynała w ostatnich dniach liście skręcać w trąbkę , ale prawie nie zauważalne jeśli się ktoś dobrze nie wpatrzył , zresztą u mnie pszenica ma 3 górne liście całkowicie zielone i 4 też jeszcze częściowo zielony  , tak czy owak na plonie nie zaważyło jeszcze nic ,a teraz po tym deszczu będzie ok , a następny tydzień też ma padać , mówię oczywiście o naszych stronach , 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
boogie7    499

Pada od trzech godzin spokojny, rzęsisty deszcz, parę razy zagrzmiało. Nakapało narazie 15 mm, ale lepsze to niż 30mm. krótkotrwałej ulewy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
boogie7    499

Przecież na południu śląskiego tak miało lać... U mnie 16, a 5 km. dalej 25 mm.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zapracowany    106

A u nas jak zwykle nic, a ja też z południa. Z południowego zachodu dokładniej. Na mapach mokro a w polu pył.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koniu    842
15 godzin temu, mysza103 napisał:

 

Tebukonazol + prochloraz + cyperkil 

w jakich dawkach te fungicydy lub po ile gram substancji na ha?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mysza103    2463
1 godzinę temu, koniu napisał:

w jakich dawkach te fungicydy lub po ile gram substancji na ha?

tebu - 120g , prochloraz 180 g bo tyle miałem na stanie , choć można by było dać z 200g                  Po wczorajszym deszczu miejscami pszenicę pochyliło 

IMG_20230610_110022.jpg

Edytowano przez mysza103

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez ENDRIUROL
      witam
      mam pytanie odnosnie Trojszyka. mam w silosie ok 60t pszenicy i zagladajac do silosa znalazlem zywego. od jutra umnie temperatrury minusowe. nawet pokazuja -12 w nocy(kuj-pom). czy jest pewne ze zdechnie? bo wiadomo ze gazowanie tez kosztuje. prosze o pomoc
    • Przez Challenger
      Czy uprawia moze ktos ta odmiane pszenicy paszowej???Prosze mozliwie jak najszybciej o opisanie tej odmiany,jej plonowanie wymagania itp.Z gory dzieks :rolleyes:
    • Przez Mrloyalasfuck
      Steroids, both in animals and humans, have been a topic of controversy and debate for many years. These compounds, which can have various effects on the body, are used for a variety of purposes, including medical treatment, performance enhancement, and in the case of animals, to promote growth in livestock. While steroids can have beneficial effects when used properly under medical supervision, their misuse and abuse can lead to serious health consequences. This article aims to explore the use of steroids in animals and humans, highlighting the potential benefits and risks associated with their use.
      Benefits of Steroids in Medical Treatment
      Steroids are commonly used in medical treatment to reduce inflammation and suppress the immune system. They are prescribed for a wide range of conditions, including asthma, arthritis, and certain skin disorders. In these cases, steroids can help alleviate symptoms and improve quality of life for patients. Corticosteroids, for example, are often used to treat inflammatory conditions such as rheumatoid arthritis by reducing pain and swelling in the joints. In addition, steroids can be used to manage allergic reactions and autoimmune diseases by modulating the immune response.
      While steroids can be highly effective in treating certain medical conditions, they are not without risks. Prolonged use of steroids can lead to a range of side effects, including weight gain, high blood pressure, diabetes, and osteoporosis. Patients who are prescribed steroids for long-term use are typically monitored closely by healthcare providers to minimize these risks and adjust treatment as needed.
      Use of Steroids in Performance Enhancement
       
    • Przez raul
      Witam kolegów. Ostatnimi laty bardzo popularna zrobiła się pszenica euforia. W swoim gospodarstwie zmieniam materiał siewny. Słyszałem dużo różnych opinii o euforii. Jakie macie z nią doświadczenia? Jak wam sypie, czy choruje?
    • Przez Klakier125
      Witam!!! Panowie co poradzicie na zwiększenie białka w przenicy?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj