yacenty

Ochrona i nawożenie pszenicy 2023

Polecane posty

yacenty    3887

to mi polecał kumpel na punkcie, mowił ze sprzedają tego duże ilości na boiska sportowe i pola golfowe. Ja u siebie wziałem 1l na trawnik


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GABBER85    1314
Napisano (edytowany)

widze ze nie tylko umnie septorioza, co oprysk t to gorzej a nie lepiej, t1 prochloraz+tebu +odzywki,t2 przed terminem azoksy protio, dawki mocne z MgS i odzywkami a wyglda coraz gorzej

macie jakiś sprawdzony środek/substancje na septorioze paskowaną?

Edytowano przez GABBER85

>>>>>> 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
alfa    1196

W tym roku ? Chyba najlepiej w ogóle nie robić grzybowek 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piffpaff    321
alfa napisał:

W tym roku ? Chyba najlepiej w ogóle nie robić grzybowek 

masz rację, już nie raz pisałem że mam sąsiada któremu sieje zboże i na wiosnę pryskam chwasty to ma lepszą pszenicę od mojej, zadnej grzybowki żadnego skracania tylko trochę saletrzaku na wiosnę

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SawekBraczyk    467

U mnie ci co maja eko to żal na to patrzeć . Wszystko blade , rzadkie . Z daleka poznać kto jak robi . 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jestem dokładnie 4 tygodnie po zabiegu T1 ( prochloraz + tebu + fenpropidyna )
Na T2 planuję dać Priaxor solo około 1L lub z protiokonazolem około 100g subst
Biorąc pod uwagę taki wygląd roślin co polecacie ?
Nie ukrywam wolałbym zostawić protio na zabieg T3 i połączyć go z metko lub tebu 
 

IMG_20230519_145929_3.jpg

IMG_20230519_145810_4.jpg

IMG_20230519_145739_8.jpg

IMG_20230519_145936_9.jpg

IMG_20230519_145808_3.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danielhaker    6901
SawekBraczyk napisał:

U mnie ci co maja eko to żal na to patrzeć . Wszystko blade , rzadkie . Z daleka poznać kto jak robi . 

U mnie kilku rzuciło azot dopiero na początku maja gdy stwierdzili że można by coś jednak rzucić, ale to już tylko na poprawę koloru

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SawekBraczyk    467
21 minut temu, Lubeelskirolnik napisał:

Jestem dokładnie 4 tygodnie po zabiegu T1 ( prochloraz + tebu + fenpropidyna )
Na T2 planuję dać Priaxor solo około 1L lub z protiokonazolem około 100g subst
Biorąc pod uwagę taki wygląd roślin co polecacie ?
Nie ukrywam wolałbym zostawić protio na zabieg T3 i połączyć go z metko lub tebu 
 

IMG_20230519_145929_3.jpg

IMG_20230519_145810_4.jpg

IMG_20230519_145739_8.jpg

IMG_20230519_145936_9.jpg

IMG_20230519_145808_3.jpg

Protio do Priaxora a Metkonazol i Tebu na T3 . 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piffpaff    321

ile będzie kosztowało was T3? patrząc po cenach śor nawozów paliwa a dziś słyszałem w radu że nadal jest problem ze sprzedaniem zboża bo skupy zawalone i jeśli już to podpisują umowy na stare zboże nawet z terminami sierpniowymi to moje t2 czyli 1l priaxor + 0.6 tebu to i tak wysoko półka jak na niewiadome zyski

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piffpaff    321
Aktywnyrolnik7245 napisał:

Ostroga 

IMG_20230519_155850_506_HDR.jpg

lubię ostrogę bo ma szeroki liść flagowy a w zniwa klos z ościmi wygląda super ale tylko raz udało mi się dobić do 7t przy bardzo dobrych warunkach a tak to 5-6t więc zrezygnowałem. A jak sypie u ciebie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcprez    1

W moim przypadku czekanie aż wyjdzie kłos było złym posunięciem, nie byłem na polu trzy dni. Na t1 poszedl prochloraz z fenpropidyna i tebu ponad 4 tyg temu. Dziś patrzę a cały podflagowy porażony. Jutro jadę z t2 mam nadzieję że zastopuje

IMG_20230519_164004.jpg

IMG_20230519_163830_01.jpg

IMG_20230519_163430.jpg

IMG_20230519_163554.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
alfa    1196
32 minuty temu, Marcprez napisał:

W moim przypadku czekanie aż wyjdzie kłos było złym posunięciem, nie byłem na polu trzy dni. Na t1 poszedl prochloraz z fenpropidyna i tebu ponad 4 tyg temu. Dziś patrzę a cały podflagowy porażony. Jutro jadę z t2 mam nadzieję że zastopuje

IMG_20230519_164004.jpg

IMG_20230519_163830_01.jpg

IMG_20230519_163430.jpg

IMG_20230519_163554.jpg

Słaba ta pszenica 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piffpaff    321

Tak czytam ostatnie kilka stron i widzę że pszenice pryskane mieszanka prochloraz, tebu fenpropidyna wyglądają najsłabiej i w największym stopniu są porażone

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
50 minut temu, Piffpaff napisał:

lubię ostrogę bo ma szeroki liść flagowy a w zniwa klos z ościmi wygląda super ale tylko raz udało mi się dobić do 7t przy bardzo dobrych warunkach a tak to 5-6t więc zrezygnowałem. A jak sypie u ciebie?

No też tak około 6 się kręci jak pogoda dopisze,.ale za to zdrowa i tyle chemii nie potrzebuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SawekBraczyk    467

Niektórzy pisali że po Duet na Start że tez problemy są . Nie wiem , u mnie T1 nim była robiona . 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mysza103    2463
14 minut temu, Piffpaff napisał:

Tak czytam ostatnie kilka stron i widzę że pszenice pryskane mieszanka prochloraz, tebu fenpropidyna wyglądają najsłabiej i w największym stopniu są porażone

Czy ja wiem , u mnie też poszedł prochloraz +tebu  (bez fenpropidyny) i w miarę czysto , po innych latach leciałem t2/t3 jak się pojawiał kłos , ale w tym roku we wtorek 16 maja  się wbiłem między deszczami z T2 125g protiokonazolu +125g azoksystrobiny , a na T3 pójdzie prawdopodobnie 125gteby+ 225g prochlorazu , lub samo tebu 200g

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
alfa    1196

U mnie w tamtym roku gdzie poszło na kłos 125 tebu i 50 metko ładnie było a na tej samej działce 200 tebu i 50 metko szybko liście poschly i plon gorszy sporo 

W tym roku bez ochrony wszedzie chce tylko na jednej działce 6 ha zostawić bez ochrony połowe a na 3 ha dać na T2 priaxor 900 ml plus 100 protio ewentualnie 125 azoksy i 125 protio który zabieg lepszy będzie ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil255    305

Da rade jeszcze czymś bezpiecznie zwalczyć miotle w fazie liścia flagowego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcprez    1
50 minut temu, alfa napisał:

Słaba ta pszenica 

Dostała 140 czystego N, gnojowica i cięta sloma... Materiał siewny od kolegi rok po centrali, mówił że u niego też się nie zanosiła a niby sypała że taka odmiana... Działka obok mnie jest ta sama ale trochę później siana i też nie wygląda ciekawie a dostała jeszcze więcej N, ale za to mniej chorób 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzidzia202    294

Z doświadczenia wiem że axialem ale jeszcze kwestia jaka odmiana pszenicy.

I jak pryskalem to czekałem aż zrowna się że zbożem żeby ładnie liść pokryć 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gimmeshelter    86
14 minut temu, kamil255 napisał:

Da rade jeszcze czymś bezpiecznie zwalczyć miotle w fazie liścia flagowego?

Puma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
boogie7    499
3 godziny temu, GABBER85 napisał:

widze ze nie tylko umnie septorioza, co oprysk t to gorzej a nie lepiej, t1 prochloraz+tebu +odzywki,t2 przed terminem azoksy protio, dawki mocne z MgS i odzywkami a wyglda coraz gorzej

macie jakiś sprawdzony środek/substancje na septorioze paskowaną?

Bo to kuwa pewnie fito od chemii, a nie żadna septoria.. Latają niektórzy jak popierdoleni z tymi opryskami, nie mając pojęcia co, jak i kiedy występuje w łanie. Nasłuchają się jakichś hektarów wiedzy i wio w pole ! 🤦

  • Like 2
  • Thanks 3
  • Haha 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Challenger
      Czy uprawia moze ktos ta odmiane pszenicy paszowej???Prosze mozliwie jak najszybciej o opisanie tej odmiany,jej plonowanie wymagania itp.Z gory dzieks :rolleyes:
    • Przez Mrloyalasfuck
      Steroids, both in animals and humans, have been a topic of controversy and debate for many years. These compounds, which can have various effects on the body, are used for a variety of purposes, including medical treatment, performance enhancement, and in the case of animals, to promote growth in livestock. While steroids can have beneficial effects when used properly under medical supervision, their misuse and abuse can lead to serious health consequences. This article aims to explore the use of steroids in animals and humans, highlighting the potential benefits and risks associated with their use.
      Benefits of Steroids in Medical Treatment
      Steroids are commonly used in medical treatment to reduce inflammation and suppress the immune system. They are prescribed for a wide range of conditions, including asthma, arthritis, and certain skin disorders. In these cases, steroids can help alleviate symptoms and improve quality of life for patients. Corticosteroids, for example, are often used to treat inflammatory conditions such as rheumatoid arthritis by reducing pain and swelling in the joints. In addition, steroids can be used to manage allergic reactions and autoimmune diseases by modulating the immune response.
      While steroids can be highly effective in treating certain medical conditions, they are not without risks. Prolonged use of steroids can lead to a range of side effects, including weight gain, high blood pressure, diabetes, and osteoporosis. Patients who are prescribed steroids for long-term use are typically monitored closely by healthcare providers to minimize these risks and adjust treatment as needed.
      Use of Steroids in Performance Enhancement
       
    • Przez raul
      Witam kolegów. Ostatnimi laty bardzo popularna zrobiła się pszenica euforia. W swoim gospodarstwie zmieniam materiał siewny. Słyszałem dużo różnych opinii o euforii. Jakie macie z nią doświadczenia? Jak wam sypie, czy choruje?
    • Przez Klakier125
      Witam!!! Panowie co poradzicie na zwiększenie białka w przenicy?
    • Przez dariusz86
      Cześć,
      Mój błąd, miałem źle ustawiony docisk bo we wrześniu pożyczałem siewnik znajomemu który siał na cięższych ziemiach, kompletnie tego nie zauważyłem że poprawiał docisk redlic na mocniejszy no i poszło. Poszło na jakieś 5 - 6cm. Efekt nie musze mówić jaki teraz jest. Dość długo wychodziła. Łodyga jest dość wiotka i przyżółknięta. Pierwszy raz mam taką sytuację. Da się ją chociaż trochę jeszcze odratować czy już nic z tym nie zrobię? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj