yacenty

Ochrona i nawożenie pszenicy 2023

Polecane posty

SawekBraczyk    460
20 minut temu, krzysiek1614 napisał:

Dajecie mocznik do skracania?? zawsze dodawałem ale ostatnio oglądałem pewien materiał w którym mowa była aby go nie dodawać

Coś działo się złego jak dodawales ? Jakieś przypalenia itp. ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysiek1614    39
SawekBraczyk napisał:

20 minut temu, krzysiek1614 napisał:

Dajecie mocznik do skracania?? zawsze dodawałem ale ostatnio oglądałem pewien materiał w którym mowa była aby go nie dodawać

Coś działo się złego jak dodawales ? Jakieś przypalenia itp. ? 

nie przypominam sobie żeby coś się działo ale chyba chodzi o to że może on osłabić działanie lub przyspieszyć wchłanianie w roślinę ( pewny nie jestem ale coś w ten deseń było mówione ) chodzi tutaj o ccc Pytam jakie macie doświadczenia i ile dajecie mocznika na ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bennos    8

Dziś jak zapytałem sprzedawcy czy mogę połączyć mocznik siarczan t1 r1 i mikro to powiedział że oczywiście mogę (może lekko podpalić końcówki ) ale sugerował że jeżeli będzie możliwość to rozbić to na dwa zabiegi a mianowicie mocznik siarczan w mniejszej dawce z regulatorem a w drugim Grzybowka mocznik siarczan i mikro 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mari885    22

Również mam zaległości a pogoda nie pomaga....od czwartku ładnie gdzieś do wtorku ciepło....mam do zrobienia 2 zabiegi-chwasty rexade i t1(revyflex)+regulacja medaxem....mogie te zabiegi zrobić dzień po dniu ....?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tigon    1490

chwasty jedno i dwuliścienne? jak obie to bym zaleciał chociaż dwa dni, jeżeli poprawka na dwuliścienne to 1 dzień wystarczy spokojnie. 

Edytowano przez Tigon

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
logitech55    1

15 marca zastosowałem mocznik z inhibitorem tak żeby zaczął działać na N2? Po jakim czasie zacznie on działać bo już termin N2 a żadnych efektów nie widać?

Na N1 poszła mała dawka bo pszenica była mocno pokrzewiona

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3883

a jak chcesz zobaczyć efekt działania azotu?


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnikos25    14

pokaże ktoś swoją pszenicę po regulacji?

U mnie regulacja była jak kolanko oderwało się 2-3mm (trochę się pośpieszyłem) myślicie że regulacja zadziała prawidłowo?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Palmusny    76

panowie mam pszenice patras i dokrzewiałem ją ok 2 tyg temu 0,8l ccc i aktualnie jeszcze się krzewi ale te większe pędy nadają się do regulacji> czy jak polecę 0,3 moddusa i 1l ccc + odżywki > nie zaszkodzę jej  i nie spowoduję odrzucenia nowych rozkrzewień ? zależy mi na tym dlatego dokrzewiałem 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michall51    46
Dnia 10.04.2023 o 16:37, Lukasz21_Lubelskie napisał:

Przyjęło się aby Duetu dawać około 130% zalecanej dawki. To znaczy pak 8ha stosować na jakieś 6 -6,5ha max

przyjęło się? :D tzn?
dużo zależy chyba od zmianowania, gdy pszenica przechodzi przez pole co 4-5 lat, to jest sens zwiększać zalecaną dawkę? 

 

Dnia 10.04.2023 o 17:10, SawekBraczyk napisał:

Rok temu robiłem Unix z tebu i Fenpropidyna a w tym Duet na Start . Co roku tym samym pryskać to tez średnio mi się widzi to . Trza zmieniać . 

co rok masz pszenice na tym samym polu? ;d

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
boogie7    499

Prawidłowo, nie żadne za wcześnie. Wierzchołek kłosa 1 cm. nad węzłem krzewienia, to idealny moment na inhibitory giberelin (np. CCC)  Nie wiem skąd to przekonanie, że pierwsze kolanko ma być akurat 1cm nad węzłem krzewienia 🤔

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
logitech55    1
1 godzinę temu, yacenty napisał:

a jak chcesz zobaczyć efekt działania azotu?

Kiedyś jak sypałem zwykły mocznik to po ok 2- 3 tygodniach żboża nabrały ciemnej zieleni 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mysza103    2462
44 minuty temu, Palmusny napisał:

panowie mam pszenice patras i dokrzewiałem ją ok 2 tyg temu 0,8l ccc i aktualnie jeszcze się krzewi ale te większe pędy nadają się do regulacji> czy jak polecę 0,3 moddusa i 1l ccc + odżywki > nie zaszkodzę jej  i nie spowoduję odrzucenia nowych rozkrzewień ? zależy mi na tym dlatego dokrzewiałem 

Co ty za bajki opowiadasz że jeszcze się krzewi ? skoro piszesz że nadaje się do regulacji , to jakim cudem może się krzewić ?

 

1 godzinę temu, rolnikos25 napisał:

pokaże ktoś swoją pszenicę po regulacji?

U mnie regulacja była jak kolanko oderwało się 2-3mm (trochę się pośpieszyłem) myślicie że regulacja zadziała prawidłowo?

Zadziała i to bardzo dobrze .

 

1 godzinę temu, Camasa napisał:

Jaki będzie efekt dolania do t1 rsm 26+s w dawce okolo 5l/ha? 

Lepiej się t1 wchłonie 

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3883
logitech55 napisał:

1 godzinę temu, yacenty napisał:

a jak chcesz zobaczyć efekt działania azotu?

Kiedyś jak sypałem zwykły mocznik to po ok 2- 3 tygodniach żboża nabrały ciemnej zieleni 

a kiedyś była identyczna pogoda jak w tym roku? ja nie widzę efektów działania azotu na swojej pszenicy. nie widzę bo dałem na całym polu. widzę natomiast na tle pszenicy sąsiada przez miedzę który stosował n2 dużo szybciej ode mnie. jego dawno temu zrobiła się ciemna, a moja teraz goni jego pszenicę po n2


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ervyn    20
7 godzin temu, yooo napisał:

Ma ktoś sprawdzony herbicyd na przetacznika perskiego , rumian i marune bezwonną?

Mustang Forte + Pleban 15-20g

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Axd529    117

Jak po oprysku pumą będzie w nocy 5 stopni i kolejne noce po 8 to zadziała?


Kupie cylinder,tłok do husqvarny 51 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Michall51 napisał:

przyjęło się? :D tzn?
dużo zależy chyba od zmianowania, gdy pszenica przechodzi przez pole co 4-5 lat, to jest sens zwiększać zalecaną dawkę? 

Tak masz rację sporo zależy od zmianowania. Ale ze swojego doświadczenia oraz znajomych którzy stosują ten środek, warto dać go trochę więcej. 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
odrion    197
1 godzinę temu, AndrzejScigaj napisał:

duet na start ile mogę dodać tebukonazololu i czy w ogóle mogę dodać żeby zwalczyć dtr. proszę o pomoc

Już Ci szaleje DTR, że trzeba atakować interwencyjnie? Jeżeli tak, to priotokonazol jest lepszą opcją, ale tebu też coś podziała (chociaż są testy gdzie tebu ma słabą skuteczność na DTR więc tutaj jest większe ryzyko). Interwencyjnie nie ma za dużo opcji - triazole, chyba są najlepszą z nich. 

Plusem dodania prioto jest zwiększenie ochrony podstawy + septiorioza. Myślę, że jak koniecznie trzeba byłoby powalczyć z DTR na etapie T1, to zmniejszyłbym dawkę Duetu i dodał 150g prioto. Albo może nawet lepiej wcale nie dawać Duet (zachować na następny rok) i polecieć jakimś zestawem z priotio. Oczywiście trzeba uważać na temperaturę, ale z Duetem jest podobnie, bo boskalid też raczej potrzebuje wyższych temp. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tobago    351
15 godzin temu, odrion napisał:

Opcji jest mnóstwo. Zadaj sobie pytanie czy musisz coś dorzucać. Może to pszenica po rzepaku z dość niska obsadą.  Przed czym chcesz teraz głównie chronić, planujesz 2 czy 3 zabiegi. Masz dostęp do prochlorazu, to dodaj i będzie dobrze. Jak będzie dobra temp, to 150g priotio też zrobi odpowiednią robote, a jak koniecznie chcesz wzmocnić działanie to daj 200g i będzie bez kombinowania.

Pszenica po rzepaku i ziemniakach. Obsada podczas siewu 350szt. Aktualnie 3-4 mocne rozkrzewienia i kilka drobnych. 
Mało kiedy robiłem trzy zabiegi. Ale może w tym roku tak zrobie. 
Chronic głównie przed chorobami podstawy i mączniakiem. Reszta chorób to późniejsze zabiegi już typowo na liście które robią plon. 
Prochlorazu już nie mam i nigdzie nor kupię. 
 

Mam trochę Flexity (metrafenon) myślałem dać do 150g protio tego metrafenonu z 80-90g. 
Nie wiem czy wtedy jest jeszcze sens dawać cyflufenamid. 
 

Wilalbym kilka substancji bo jak zrobi się chłodno to żeby coś tam działało. 

Edytowano przez tobago

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Challenger
      Czy uprawia moze ktos ta odmiane pszenicy paszowej???Prosze mozliwie jak najszybciej o opisanie tej odmiany,jej plonowanie wymagania itp.Z gory dzieks :rolleyes:
    • Przez raul
      Witam kolegów. Ostatnimi laty bardzo popularna zrobiła się pszenica euforia. W swoim gospodarstwie zmieniam materiał siewny. Słyszałem dużo różnych opinii o euforii. Jakie macie z nią doświadczenia? Jak wam sypie, czy choruje?
    • Przez Klakier125
      Witam!!! Panowie co poradzicie na zwiększenie białka w przenicy?
    • Przez dariusz86
      Cześć,
      Mój błąd, miałem źle ustawiony docisk bo we wrześniu pożyczałem siewnik znajomemu który siał na cięższych ziemiach, kompletnie tego nie zauważyłem że poprawiał docisk redlic na mocniejszy no i poszło. Poszło na jakieś 5 - 6cm. Efekt nie musze mówić jaki teraz jest. Dość długo wychodziła. Łodyga jest dość wiotka i przyżółknięta. Pierwszy raz mam taką sytuację. Da się ją chociaż trochę jeszcze odratować czy już nic z tym nie zrobię? 
    • Przez Putinw
      Witam.zrobilem oprysk na chwasty lancet 125 na 30ary ,a wypryskalem na jakieś 17ary  wyższym ciśnieniem.Czy zaszkodzi to pszenicy?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj