Polecane posty

Tomek90    2264
1 godzinę temu, AGROTOM napisał:

Raczej staram się używać rozumu do tego ażeby wyciągać wnioski do tego co czytam ,do sposobu i kultury wypowiedzi ustnej bądź pisemnej. Wracając do meritum nie napisałem nic o moich kosztach ponieważ ich nie liczyłem i dziwi mnie że ktoś wie lepiej ode mnie, rzepak u mnie to tylko płodozmian . Zużywam dwa razy więcej   Polskiej śruty tak więc można powiedzieć że was wspieram bo paliwo stosuje także  z biododatkiem i to w ilościach takich że w Orlenie w czasie od wiosny do jesieni muszą dodatkowy zawór otwierać. widzę naocznie po ile zbierają  rolnicy rzepaku i po jakim czasie są nieraz w stanie zapłacić za usługi i to jest niestety krzywa w dół 

Są lepsze rośliny do płodozmianu niż rzepak skoro tylko taki zysk masz tej rośliny. 

A co do tego co widzisz naocznie to cóż, współczuję takiego regionu i usługobiorców, bo taki co nie jest w stanie płacić w miarę na czas to czego oczekujesz? Ładnych plonów? 

W erze dostępnych łatwo informacji rolnicy nie powinni zbierać coraz mniej tylko coraz więcej co niestety nie idzie w parze z opłacalnościa na które składa się pare czynników które wymieniłem wyżej. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oregano    948
2 godziny temu, Tigon napisał:

Nie wiem ja siejąc z własnego nasienia za tyle nie jestem w stanie wyprodukować, nawozy blisko 3kola opryski paliwo i już 4k a ile jeszcze innych kosztów że pewnie bliżej 6 się uzbiera.

Co to za nawożenie za 3 tysiące?

 

2 godziny temu, Michał88 napisał:

Rok temu to miałem około 6500zł koszty, za wiele nawozy nie staniały więc pewnie na ten rok wyjdzie koło 5500zł. Te swoje nasiona za 200zł to chyba śmiech... jeśli Ci tyle wychodzi to już bardziej opłaca się dorzucić 100zł i kupić z centrali niż się pierdzielić w zaprawach i czyszczeniu... już nawet nie mówię o wysiewaniu. Sam również posiałem swoimi nasionami ale nie za 200, może z 50 dyszek wyszło na gotowo.

Czytaj ze zrozumieniem, siałem większość swoimi to nie znaczy, że wszystko. Część kupiłem, średnio wyszło 200zł hektar.

 

1 godzinę temu, mysza103 napisał:

Kiedyś faktycznie się liczyło 2 tony na koszta , a teraz trzeba liczyć 3 tony na koszta i to bez żadnego rozrzutu , tylko delikatnie z nawozami i śor 

Tyle, że kiedyś 3 tony rzepaku z hektara to nie był zły plon. Dzisiaj jak 4 z przodu nie ma to coś poszło nie tak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tigon    1490

Nie wiem, może mieliście promocje na nawozy, npk 2022 250 kg 1250zl, wiosna mocznik kupiony jesienią 200 kg 800zl i saletra kupiona wiosna po 2900 jakieś 300 kg do tego jakieś odżywki. Teraz przyszłoroczne zbiory wiadomo że taniej wyjdą ale my piszemy o sprzedanym rzepaku za 2023.

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mysza103    2462
28 minut temu, oregano napisał:

Co to za nawożenie za 3 tysiące?

 

Czytaj ze zrozumieniem, siałem większość swoimi to nie znaczy, że wszystko. Część kupiłem, średnio wyszło 200zł hektar.

 

Tyle, że kiedyś 3 tony rzepaku z hektara to nie był zły plon. Dzisiaj jak 4 z przodu nie ma to coś poszło nie tak.

Czyja wiem , w tym roku faktycznie było przynajmniej u nas (były dobre warunki pogodowe) że poniżej 4 ton mało kto zebrał , ale już 2 lata temu jak ktoś przekroczył 4 tony to była rewelacja , tak i w tym roku różnie może być bo i z tych 3,5 - 4 ton człowiek może się cieszyć , widząc jak ludzie zbierają po 3 tony , albo i mniej , bo różnie może być 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mike2145    13

Co tak leci ten rzepak, pszenica odbiła trochę. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
v11    1000
1 godzinę temu, oregano napisał:

Co to za nawożenie za 3 tysiące?

 

Czytaj ze zrozumieniem, siałem większość swoimi to nie znaczy, że wszystko. Część kupiłem, średnio wyszło 200zł hektar.

 

Tyle, że kiedyś 3 tony rzepaku z hektara to nie był zły plon. Dzisiaj jak 4 z przodu nie ma to coś poszło nie tak.

Bez uszczypliwości ale policzcie sobie średni plon za ostatnie 5 lat -ale uczciwie obojętne czy była susza czy grad i dopiero później liczcie ile urośnie bo wychodzi że wszyscy maja I i II klasę pola ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tigon    1490
Napisano (edytowany)

Bo przeczytali na af prognozy na obecny sezon 😂

Edytowano przez Tigon
  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3527
Napisano (edytowany)

 200 kg polifoski czyli liczysz że zbierzesz 2-2,5 tony

Edytowano przez miwigos
  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oregano    948
1 godzinę temu, Tigon napisał:

Nie wiem, może mieliście promocje na nawozy, npk 2022 250 kg 1250zl, wiosna mocznik kupiony jesienią 200 kg 800zl i saletra kupiona wiosna po 2900 jakieś 300 kg do tego jakieś odżywki. Teraz przyszłoroczne zbiory wiadomo że taniej wyjdą ale my piszemy o sprzedanym rzepaku za 2023.

Pobudka. My tu piszemy o kosztach w tym sezonie. W poprzednim sezonie to faktycznie 6000zł kosztów nabijało się bez problemu.

 

1 godzinę temu, mysza103 napisał:

Czyja wiem , w tym roku faktycznie było przynajmniej u nas (były dobre warunki pogodowe) że poniżej 4 ton mało kto zebrał , ale już 2 lata temu jak ktoś przekroczył 4 tony to była rewelacja , tak i w tym roku różnie może być bo i z tych 3,5 - 4 ton człowiek może się cieszyć , widząc jak ludzie zbierają po 3 tony , albo i mniej , bo różnie może być 

Pamiętam był taki kiepski sezon 2014 albo jeszcze i wcześniej. Rzepak u mnie wyszedł na zero i trzeba było się z tym pogodzić. Rzepak zawsze był drogi w produkcji.

Kiedyś u mnie 4 tony to był świetny wynik, dzisiaj dużo ludzi kosi 5 i więcej.

W tym roku dużo ludzi kosiło po 3 tony, ale to nie dlatego, że coś im nie wyszło tylko świadomie olali temat i skupili się tylko na odbiciu kosztów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3527
Napisano (edytowany)

W moim rejonie jak przekracza 4 jest dobrze , te czasy mineły co było po 5, 4,5 jest luksusem, pszenice 10 ton i buraki 90 ,łatwiej uzyskać niż 4,5 rzepaku

Edytowano przez miwigos

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michall51    46

31 stycznia Bodaczów: rano 1830, południe 1800 netto. 
Sprzedane, koniec nerwów :D 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelek98    1180
Napisano (edytowany)
36 minut temu, miwigos napisał:

W moim rejonie jak przekracza 4 jest dobrze , te czasy mineły co było po 5, 4,5 jest luksusem, pszenice 10 ton i buraki 90 ,łatwiej uzyskać niż 4,5 rzepaku

bo w rzepaku za bardzo brak wody nie przeszkadza jak temp po okresie kwitnienia powyżej 28 stopni,

kilka dni upałów i o plonie można zapomnieć

1 godzinę temu, mike2145 napisał:

Co tak leci ten rzepak, pszenica odbiła trochę. 

widocznie jest towaru w opór, raz leci raz do góry jak zawsze ale ceny na rzepak do maja/czerwca raczej nie będzie

 

ciekawa akcja będzie jak poniżej 400 Euro padnie

 

Edytowano przez pawelek98

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
popo73    78

No nie znów na czerwono na matif,żeby tylko nie pierdykło poniżej 400 euro ,to będzie katastrofa i jeszcze tanie euro.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tigon    1490

A niech pierdyknie i 300 wtedy będzie wesoło na ulicach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3527

Przeczytaj co napisałeś , ulica da Ci po 100 euro do tony ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mysza103    2462
2 godziny temu, miwigos napisał:

 200 kg polifoski czyli liczysz że zbierzesz 2-2,5 tony

Ja na razie przy zerowych nakładach (na jednej działce ) i też myślę zebrać 2 tony . Koszty liczę że zamknę w 1500 zł/ha 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelek98    1180
33 minuty temu, Tigon napisał:

A niech pierdyknie i 300 wtedy będzie wesoło na ulicach.

nie kracz ale wszystko się może zdarzyć

te 300 euro jest jak najbardziej realne, tylko my rolnicy żyjemy nadzieją że będzie drożej

a jeszcze pomyśleć że niektórzy trzymają rzepak kupiony za 3 koła mogli go sprzedać około 5 a oddają po 1800

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2264
2 godziny temu, miwigos napisał:

W moim rejonie jak przekracza 4 jest dobrze , te czasy mineły co było po 5, 4,5 jest luksusem, pszenice 10 ton i buraki 90 ,łatwiej uzyskać niż 4,5 rzepaku

U mnie szybciej rzepak 5t jak pszenica 9t, 8t to już dobrze bardzo. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XTRO    1539
3 godziny temu, miwigos napisał:

W moim rejonie jak przekracza 4 jest dobrze , te czasy mineły co było po 5, 4,5 jest luksusem, pszenice 10 ton i buraki 90 ,łatwiej uzyskać niż 4,5 rzepaku

to taki plon buraków to nie wiem po co siać rzepak.

Jeśli wprowadzą limity buraka to chyba sam wejdę w niego 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oregano    948
13 godzin temu, miwigos napisał:

W moim rejonie jak przekracza 4 jest dobrze , te czasy mineły co było po 5, 4,5 jest luksusem, pszenice 10 ton i buraki 90 ,łatwiej uzyskać niż 4,5 rzepaku

To u mnie w regionie łatwiej o 5 ton rzepaku niż 10 pszenicy.

Z czego niby to u was wynika, że tak ciężko o 5 ton? Wody prędzej w pszenicy braknie niż w rzepaku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3527
Napisano (edytowany)

Rzepak nie lubi gliniastej ziemi, dookoła 35 % pól to rzepaki, wejdż na badania COBORU , u mnie wypadaja gorzej jak na np. na Podlasiu o 1 tone

Edytowano przez miwigos

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Badwolf    327

Właśnie u mnie są gliniaste gleby 2/ 3 klasy przeważnie. Rzepaku żeby 4 tony zebrać to jest ciężka sprawa. Raz na parę lat się uda jak pogoda pozwoli. A dla przykładu 8/9 ton pszenicy ( konsumpcji) na luzie idzie zebrać, jeśli nie ma mega suszy. 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik117    1

Czy są gdzieś kontraktacje na rzepak z nowych zbiorów ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez aaimk
      Jakie będą ceny pszenicy w 2024 roku?
      każdy z nas zadaje sobie to pytanie. Rok 2023 w głównej mierze opierał się na spadkach cen ziarna.  Aktualna cena pszenicy nie jest już tak wysoka a same notowania cen ziarna nie napawają optymizmem. Rolnicy i handlowcy mają w magazynach jeszcze duże zapasy pszenicy paszowej i konsumpcyjnej którą chcieli by sprzedać po najwyższej cenie.  
      Jakie jest Wasze zdanie? Sprzedawać pszenice po obecnych cenach czy czekać na podwyżki? a może pszenica będzie tylko tanieć? 
      zapraszam do merytorycznej dyskusji, podwajając propozycje cenowe lub transakcyjne dopiszcie jakie są warunki sprzedaży, jakość pszenicy i miejsce z którego pochodzi oferta.
       
      Jest to kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DanielFarmer
      Jakie są u was ceny mleka? Jak płacą poszczególne mleczarnie? Podawajcie ceny i parametry w swoich regionach. Uważacie, że nadchodzący rok 2024 będzie dla nas lepszy czy gorszy?
       
      Czas zacząć narzekania w nowym temacie 🙂
    • Przez Bartek933
      Ceny nawozów utrzymują się nadal na bardzo wysokim poziomie. Cena i dostępność nawozu sprawia trudności z zaplanowaniem zakupów. Ciężko przewidzieć czy ceny będą spadać czy nieoczekiwanie będziemy obserwować ich wzrost
       
      Jak myślicie? czy ceny będą spadać? jaki nawóz najlepiej kupić? 
      Proszę o podawanie cen, miejsca zakupu i wolumenu ton dla której sprzedający zaoferował tą cenę 
      Temat jest kontynuacją: 
       
    • Przez danielhaker
      Jak Waszym zdaniem będą się kształtować ceny paliw w 2024? Czy można liczyć na obiecywane w kampanii wyborczej spadki?
      Dziś wiodące koncerny zaktualizowały cenniki uwzględniając nowe stawki podatków i opłat, a więc olej napędowy drożeje o +5,3gr
      Najlepszego w Nowym Roku
       
      kontynuacja zeszłorocznego tematu:
       
    • Przez Neveragain
      Jakie będą ceny kukurydzy mokrej i suchej w sezonie 2024? W jakich cenach sprzedajecie kukurydzę w Waszych regionach? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach kukurydzy, ceny rosną.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj