Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Fanuel    32

ja nie widzę pola do wzrostów cen ciągników, chociażby brak finansowania z prow, czy biedne dochody farmerów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malorolny121    205
Napisano (edytowany)

Zaplanowalem kupic za rzepak prase. Mam 100 ton rzepaku. Jak byl rzepak po 1900 to chcieli 190 tys za prasę. Rzepak spadla cena, prasa w promocji za 165 tys. Caly czas ta sama prasa pasowa.

Edytowano przez malorolny121

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
skywalker89    836
Napisano (edytowany)
2 godziny temu, Fanuel napisał:

ja nie widzę pola do wzrostów cen ciągników, chociażby brak finansowania z prow, czy biedne dochody farmerów.

A rok temu było pole do wzrostu cen jak zaczynała się tendencja spadkowa na płody? Finansowania z prow ruszą to i ludzie będą brali ciągniki po takich cenach jakie będą, jak dużo pokombinowało na precyzyjne 4.0 składało na ciągniki wypasione w elektronikę a to tanie nie jest.. 

Korzystniejsze fabryczne finansowania trochę też by pomogło. Ja jestem za tym, żeby przynajmniej zostalo na tym poziomie co jest a później spadało. Ale od ponad 10lat ceny rosną, pamietam w 2013 drogo mi było 250k za ciagnik a ceny zbóż chyba kolo 600zl się kręciły.. 

Ja podjąłem taką decyzję bo szybko sprzedalem stary ciagnik za dobre pieniądze, który nie był zbyt trafioną inwestycją, mam złożoną modernizację na którą są szanse i w najbliższym czasie nie spodziewałbym się znacznych obniżek a czyms robić trzeba, używek poki co mam dosyć..  

I spodziewalem się spadków cen za płody. 

Kolego z prasą na jedno by Ci wyszlo jakbys sprzedał wtedy i kupil prasę i wtedy też byś coś urwał z ceny, bo ogolnie z maszynami związanymi z hodowlą jest duża lipa ze sprzedażą, a tak to co straciłeś na cenie rzepaku to Ci obniżyli na prasie.. 

Chybaze cena się znacząco ruszy, ale to może spowodować ponownie tylko niespodziewany konflikt, eskalacja itp itd a ja bym tego nie chciał..

Edytowano przez skywalker89

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PanPawel    306
13 godzin temu, mysza103 napisał:

2 rok z rzędu gdzie się traci na przechowywaniu

U mnie jak rzepak był gotowy w żniwa to płacili 1550 brutto. Także jeszcze nie straciłem. Ale za dużo też nie zyskałem. Takie życie 🤷‍♂️

1 godzinę temu, thomek napisał:

1840 Kleczew netto

 

W takiej cenie to śmiało bym sprzedawał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mysza103    2463
13 minut temu, PanPawel napisał:

U mnie jak rzepak był gotowy w żniwa to płacili 1550 brutto. Także jeszcze nie straciłem. Ale za dużo też nie zyskałem. Takie życie 🤷‍♂️

W takiej cenie to śmiało bym sprzedawał.

Tyle to u nas było chwilę przed żniwami , a potem cena skakała z dnia na dzień , od 1800 - 2150 zł brutto , poniżej 1800 to spadło przez całe żniwa może w sumie 4 dni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PanPawel    306
3 godziny temu, mysza103 napisał:

Tyle to u nas było chwilę przed żniwami , a potem cena skakała z dnia na dzień , od 1800 - 2150 zł brutto , poniżej 1800 to spadło przez całe żniwa może w sumie 4 dni.

A u mnie kto 1 z polna ściągnie zazwyczaj ma najlepsza cena potem już tylko w dół. Nie pamiętam żeby kiedyś były podwyżki w trakcie żniw. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelek98    1183
33 minuty temu, PanPawel napisał:

A u mnie kto 1 z polna ściągnie zazwyczaj ma najlepsza cena potem już tylko w dół. Nie pamiętam żeby kiedyś były podwyżki w trakcie żniw. 

a co za frajer by w trakcie żniw podnosił

były  dwa sezony że w żniwa drożej było reszta na odwrót

na tegoroczne żniwa dadzą po 1400 i ciekawe czy będzie taka chęć do sprzedawania

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mysza103    2463
7 minut temu, pawelek98 napisał:

a co za frajer by w trakcie żniw podnosił

były  dwa sezony że w żniwa drożej było reszta na odwrót

na tegoroczne żniwa dadzą po 1400 i ciekawe czy będzie taka chęć do sprzedawania

 

Każdy normalny skup opiera cenę skupu o cenę  z matif , i u nas jest cena dnia, a nawet godziny bo bywa że do południa cena jest inna , bo cena jest brana z zamknięcia matifu , a jak się matif otworzy i są jakieś  wzrosty czy spadki to i w skupię cena tak samo podąża.  Ja np kosilem i sprzedałem po 1870brutto ,a u kolegi kosilem 3 dni później i cena była 2100 zł , natomiast następny kolega widząc że przez te 3 dni tyle wzrosło postanowił jeszcze się wstrzymać trochę że sprzedażą,  i przez następne 2 dni cena na matif runęła o ok ponad 95 euro , i w skupię się zrobiło 1750. Tak że w ciągu 5 dni z 1870 powędrowało na ponad 2100 , by za chwilę spaść  na 1700 . Tyle że ten skup nie kupuje i trzyma towar ileś tam , tylko to co kupuje to z automatu piszę kontrakt dalej i ma pewny zarobek 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelek98    1183

rozumiem cię 

ale skup skupowi nie równy,

ja podpisuje umowy z odbiorem loco gospodarstwo i tam jest cena dnia odbiory za miesiąc czy dwa cena już też inna na giełdzie raz niżej raz wyżej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelek98    1183
20 minut temu, KarolaKarotka napisał:

ruletka po prostu

nie jesteśmy maklerami tylko rolnikami

czasem uda się fajnie trafić, rok temu na świeżą kukurydzę podpisałem we wrześniu około 1100, w tym roku na 800 

tle że nie na wszystko

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2271

Po tyle dało zrobić kontrakt na sucha, teraz oczywiście nierealne. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marek1977    1313
Napisano (edytowany)

Tak ,Fermy Woźniak 

Lasocice 1880 netto , przy dobrym oleju i dopłatach za czystość i wilgotność dużo do 2000 nie braknie .

Edytowano przez marek1977

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koniu    842

podpiszesz umowe to jest +20zł. Podpisałem 50t, reszta czeka. O dopłatach za parametry u woźniaka nie słyszalem, chyba że podpisujesz jako na niemieckich warunkach i jest dopłata za olej i zanieczyszczenia, ale tak jak pisałem wyżej, o tym w tym roku nie słyszałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2271
15 godzin temu, skywalker89 napisał:

Jak myślisz że jesteś zabawny to wg mnie tylko Ty tak myslisz, ale widzę, że następnym razem jak będę coś kupował trzeba się do Ciebie zgłosić 

 Zabawny to jesteś może Ty. Normalnie to upusty maja i 30% od ceny wyjściowej i co z tego? Liczy się za ile kupiłeś a nie za ile było na placu. 

4 minuty temu, koniu napisał:

podpiszesz umowe to jest +20zł. Podpisałem 50t, reszta czeka. O dopłatach za parametry u woźniaka nie słyszalem, chyba że podpisujesz jako na niemieckich warunkach i jest dopłata za olej i zanieczyszczenia, ale tak jak pisałem wyżej, o tym w tym roku nie słyszałem.

Właśnie teraz coś za ten olej nie bardzo dopłacają, pewnie większość ma wysoki 🤦‍♂️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
skywalker89    836
1 godzinę temu, Tomek90 napisał:

 Zabawny to jesteś może Ty. Normalnie to upusty maja i 30% od ceny wyjściowej i co z tego? Liczy się za ile kupiłeś a nie za ile było na placu. 

Właśnie teraz coś za ten olej nie bardzo dopłacają, pewnie większość ma wysoki 🤦‍♂️

No właśnie nie jestem. Te 30% to chyba było kiedyś, mowil ci cene katalogową, odejmowal 30% I wychodziła taka jak im pasowała jeszcze z widełkami. Widać że nie kupowales nic ostatnio 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj zawoziłem do kruszwicy.

Cena netto 1808

Brutto z dopłatami wyjdzie 2160

Czystość 0.5

Wilgotność 6.2

Olej 46 duży podług innych lat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marek1977    1313
Napisano (edytowany)

@stefanstefan zadzwoń do przedstawiciela BestOil i zobaczysz lepszą .Kruszwica ma zaopatrzenie z innego rynku nawet przestali przysyłać smsy z ceną.

Edytowano przez marek1977

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zadzwoniłem do bestoil na dziś 1760 zł plus dopłaty. 

Z wolnego rynku 1900 

Lasocice mi powiedział

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Neveragain
      Jakie będą ceny kukurydzy mokrej i suchej w sezonie 2024? W jakich cenach sprzedajecie kukurydzę w Waszych regionach? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach kukurydzy, ceny rosną.
    • Przez DanielFarmer
      Jakie są u was ceny mleka? Jak płacą poszczególne mleczarnie? Podawajcie ceny i parametry w swoich regionach. Uważacie, że nadchodzący rok 2024 będzie dla nas lepszy czy gorszy?
       
      Czas zacząć narzekania w nowym temacie 🙂
    • Przez aaimk
      Jakie będą ceny pszenicy w 2024 roku?
      każdy z nas zadaje sobie to pytanie. Rok 2023 w głównej mierze opierał się na spadkach cen ziarna.  Aktualna cena pszenicy nie jest już tak wysoka a same notowania cen ziarna nie napawają optymizmem. Rolnicy i handlowcy mają w magazynach jeszcze duże zapasy pszenicy paszowej i konsumpcyjnej którą chcieli by sprzedać po najwyższej cenie.  
      Jakie jest Wasze zdanie? Sprzedawać pszenice po obecnych cenach czy czekać na podwyżki? a może pszenica będzie tylko tanieć? 
      zapraszam do merytorycznej dyskusji, podwajając propozycje cenowe lub transakcyjne dopiszcie jakie są warunki sprzedaży, jakość pszenicy i miejsce z którego pochodzi oferta.
       
      Jest to kontynuacja tematu: 
       
    • Przez Boles
      Witam,
      Temat odnośnie projektu dopłat do zbóż, który być uruchomiony.
      Dopłata ma być do pszenicy, żyta, jęczmienia, pszenżyta lub mieszanek zbożowych,
      czy owies też będzie się kwalifikował ?
    • Przez Bartek933
      Ceny nawozów utrzymują się nadal na bardzo wysokim poziomie. Cena i dostępność nawozu sprawia trudności z zaplanowaniem zakupów. Ciężko przewidzieć czy ceny będą spadać czy nieoczekiwanie będziemy obserwować ich wzrost
       
      Jak myślicie? czy ceny będą spadać? jaki nawóz najlepiej kupić? 
      Proszę o podawanie cen, miejsca zakupu i wolumenu ton dla której sprzedający zaoferował tą cenę 
      Temat jest kontynuacją: 
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj