Polecane posty

Marl    443
17 godzin temu, mysza103 napisał:

U nas gościowi kosiłem i jak zawoził to 1680-1700 , tyle że to cena brutto to wychodzi 1570netto . Cena po byku.

ŁOCHPOL - 1750 zł brutto, cena za wczoraj.  Betoniarnia Kania ( michałów) i CN Pińczów to samo oferują.  Ostatnio jakby wszyscy się umówili, taka sama cena. Pojawił się nowy skup, tam obok dealera Claas w Moczydle ( ponoć to też jest ten sam właściciel ). nie byłem, ale kolega przez telefon mi mówił, ze jest ok. Miał nieco gorszy towar ( zanieczyszczenia) wzieli z niewielkim potrąceniem. Niestety ode mnie zbyt daleko aby tam w sezonie jechać. 

Skosiłem odmiane JUREK ( rapool ) plon przekroczył 5,2t/ha ( średnia z działki 2.70 ha pola ), ziemia klasa 3a. Jako jedyna odmiana widac , ze sie osypuje bo sporo już małych roślin rzepaku po 2 pary liścieni było już na ziemii ( pytałem ludzi co mieszkaja obo tego pola - gradu nie było ). Siałem oryginalnymi nasionami.  Jak do tej pory , najlepiej plonująca odmiana.

Edytowano przez Marl
  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mysza103    2481

To temu koledze Łochpol dał po 1700 , fakt że zostały mu takie kawałki że sporo było owsiku  i innego chwastu , więc pewnie taką cenę właśnie dogadali , Co do Moczydła to jest tak jak mówisz że skup jest tego co ma CLASSA , Ja większość sprzedaje do ŁOCHPOLU bo mam jak rzut beretem do nich. Do centrali jedno że trochę trzeba jechać , a drugie to wymyślają jakieś farmazony , żeby kupić coś u nich to ci zrobią łaskę i ci wypłacą po 14-21 dniach a jak nie kupisz np rzepaku do siewu od nich to płatność po 40 dniach , a może się skończyć że po pół roku ( koledze tak płacili za kuku nasienną ) a najlepiej to żebyś wziął od nich zapłatę w towarze

16 minut temu, Marl napisał:

ŁOCHPOL - 1750 zł brutto, cena za wczoraj.  Betoniarnia Kania ( michałów) i CN Pińczów to samo oferują.  Ostatnio jakby wszyscy się umówili, taka sama cena. Pojawił się nowy skup, tam obok dealera Claas w Moczydle ( ponoć to też jest ten sam właściciel ). nie byłem, ale kolega przez telefon mi mówił, ze jest ok. Miał nieco gorszy towar ( zanieczyszczenia) wzieli z niewielkim potrąceniem. Niestety ode mnie zbyt daleko aby tam w sezonie jechać. 

Skosiłem odmiane JUREK ( rapool ) plon przekroczył 5,2t/ha ( średnia z działki 2.70 ha pola ), ziemia klasa 3a. Jako jedyna odmiana widac , ze sie osypuje bo sporo już małych roślin rzepaku po 2 pary liścieni było już na ziemii ( pytałem ludzi co mieszkaja obo tego pola - gradu nie było ). Siałem oryginalnymi nasionami.  Jak do tej pory , najlepiej plonująca odmiana.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tigon    1499

Sami Janusze biznesu dochodzą do głosu, saletra sprzed 3 lat, npk z czasów komuny, ciągnik na wodę, tak to rozumie że  można uprawiać po 2 tys hektar Kosztowo.

a i jeszcze maszyny taty to przecież nie ma kosztów utrzymania ani nic.

rachunków za gaz, prąd wodę pewno jeszcze nie widzieli, dopiero jak przyjdą upomnienia :) 

  • Haha 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jeremiasz33    0
1 godzinę temu, Marl napisał:

ŁOCHPOL - 1750 zł brutto, cena za wczoraj.  Betoniarnia Kania ( michałów) i CN Pińczów to samo oferują.  Ostatnio jakby wszyscy się umówili, taka sama cena. Pojawił się nowy skup, tam obok dealera Claas w Moczydle ( ponoć to też jest ten sam właściciel ). nie byłem, ale kolega przez telefon mi mówił, ze jest ok. Miał nieco gorszy towar ( zanieczyszczenia) wzieli z niewielkim potrąceniem. Niestety ode mnie zbyt daleko aby tam w sezonie jechać. 

Skosiłem odmiane JUREK ( rapool ) plon przekroczył 5,2t/ha ( średnia z działki 2.70 ha pola ), ziemia klasa 3a. Jako jedyna odmiana widac , ze sie osypuje bo sporo już małych roślin rzepaku po 2 pary liścieni było już na ziemii ( pytałem ludzi co mieszkaja obo tego pola - gradu nie było ). Siałem oryginalnymi nasionami.  Jak do tej pory , najlepiej plonująca odmiana.

Bardzo ładnie ci sypał ten Jurek u mnie ta sama odmiana ale wyszło niecałe 4 tony można wiedzieć jaka agrotechnika zastosowałes

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ravoj    1330

Dobrze widzę, że rzepak na zielono na matif od dwóch dni? Czy ja coś nie tego 


Być jak Adam Cisowski. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marl    443
45 minut temu, Jeremiasz33 napisał:

Bardzo ładnie ci sypał ten Jurek u mnie ta sama odmiana ale wyszło niecałe 4 tony można wiedzieć jaka agrotechnika zastosowałes

jesień: siew około 25.08, 2.5kg/ha , polifoska 6 - 300kg, chwasty po wschodach: navigator + butisan avant. Skracanie caryx + tebukonazol ( 0.5 + 0.5 l ), bor i micro + decis mega. około 10 pażdziernik podane 120 kg/ha saletra amonowa. Wiosna: 2 x po 250 kg saletra amonowa, wczesna wiosną. Skracany caryx + plexeo i mikro  , cos na robaki ( sivanto energy )  + bor, potem inazuma na zwarty pąk . Na początku kwitnienia Amistar ( chyba 0.7 l/ha + mospilan ). Na pełnie kwitnienia dałem Propulse 1l + Inazuma.  Pewnie o czyms zapomniałem ale to standardowe zabiegi, presja słodyszka po sivanto była dośc spora, pewnie coś zastosowałem jeszcze z owadobójczych. Myslałem o zastosowaniu kornkali w lutym ale ze względu na cene zrezygnowałem. Pole nigdy nie widziało rzepaku, użytkuje 2 rok, pH jest 5,5-6,0 ( mierzone ogrodowym miernikiem za 80 zł ) , zasobności PK są srednie. Mieszkam w Świętokrzyskim, rozkład opadów od wiosny był korzystny, nie było suszy. Odmiana Jurek u mnie ma tendencje do osypywania, sprawdzimy to w nastepnym roku, może to tylko w tym roku wystapiło. Odmiane polecam. Inne odmiany Temptation, Duke 4.3 do 4.7 t/ha.

Niestety na jednej plantacji rzepak mi "zdziczał", rosliny do momentu początku kwitnienia sa normalne, potem nastepuje deformacja.

Wie ktoś co to za choroba? Wystepuja na glinkach, rzepak był siany co 3 lata. ten problem wystepuje zawsze w tym samym miejscu na polu. 

asa.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ravoj    1330
24 minuty temu, machtomi napisał:

 

image.png

To ja widzę, tylko jak to się przekłada na ceny? Przedwczoraj zamknął się na 406 Euro a dziś 450? 


Być jak Adam Cisowski. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jezyk_nh    39

Bo zamknęła się sesja. Teraz jest bodaj listopadowa. A listopadowa miała wyższa cenę. W teorii powinni podniesć o jakąś 100

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marek1977    1326
34 minuty temu, Marl napisał:

 

Wie ktoś co to za choroba? Wystepuja na glinkach, rzepak był siany co 3 lata. ten problem wystepuje zawsze w tym samym miejscu na polu. 

 

asa.jpg

Na pewno choroba ?, Zrób badanie gleby ,tylko nie podstawowe tylko badanie ogrodnicze .

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marl    443

Podstawowe badania wychodzą ok.  

Zrobie takie badania ogrodnicze, :) 

Dzięki za poradę @marek1977  .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Unexpected    246
3 godziny temu, Marl napisał:

jesień: siew około 25.08, 2.5kg/ha , polifoska 6 - 300kg, chwasty po wschodach: navigator + butisan avant. Skracanie caryx + tebukonazol ( 0.5 + 0.5 l ), bor i micro + decis mega. około 10 pażdziernik podane 120 kg/ha saletra amonowa. Wiosna: 2 x po 250 kg saletra amonowa, wczesna wiosną. Skracany caryx + plexeo i mikro  , cos na robaki ( sivanto energy )  + bor, potem inazuma na zwarty pąk . Na początku kwitnienia Amistar ( chyba 0.7 l/ha + mospilan ). Na pełnie kwitnienia dałem Propulse 1l + Inazuma.  Pewnie o czyms zapomniałem ale to standardowe zabiegi, presja słodyszka po sivanto była dośc spora, pewnie coś zastosowałem jeszcze z owadobójczych. Myslałem o zastosowaniu kornkali w lutym ale ze względu na cene zrezygnowałem. Pole nigdy nie widziało rzepaku, użytkuje 2 rok, pH jest 5,5-6,0 ( mierzone ogrodowym miernikiem za 80 zł ) , zasobności PK są srednie. Mieszkam w Świętokrzyskim, rozkład opadów od wiosny był korzystny, nie było suszy. Odmiana Jurek u mnie ma tendencje do osypywania, sprawdzimy to w nastepnym roku, może to tylko w tym roku wystapiło. Odmiane polecam. Inne odmiany Temptation, Duke 4.3 do 4.7 t/ha.

Niestety na jednej plantacji rzepak mi "zdziczał", rosliny do momentu początku kwitnienia sa normalne, potem nastepuje deformacja.

Wie ktoś co to za choroba? Wystepuja na glinkach, rzepak był siany co 3 lata. ten problem wystepuje zawsze w tym samym miejscu na polu. 

 

asa.jpg

Grube nakłady, wiosną 500kg saletry jesienią 120kg, plus npk 300kg , nie bałeś się tyle ,$$ pompować? Gdyby coś nie pykło z plonem to niezły by był minus,  heh a tutaj piszą o kosztach rzepaku w kwocie 3000zl na ha loool

Dzięki za podzielenie się rozpiską agrrotechniki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
boogie7    518
5 godzin temu, Tigon napisał:

Sami Janusze biznesu dochodzą do głosu, saletra sprzed 3 lat, npk z czasów komuny, ciągnik na wodę, tak to rozumie że  można uprawiać po 2 tys hektar Kosztowo.

a i jeszcze maszyny taty to przecież nie ma kosztów utrzymania ani nic.

rachunków za gaz, prąd wodę pewno jeszcze nie widzieli, dopiero jak przyjdą upomnienia :) 

Nie widzieli, bo na tatę przychodzą i tatko płaci 😉

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marl    443

@Unexpected saletre kupowalem od 3400 do 3800 przed sezonem. NPK kupione w styczniu 2022 chyba po 3300 zl.

Ja nie jestem obszarnikiem, rzepaku mam 17.22 ha, w Małopolsce bylo sporo opadów, dzieki temu zawdzięczamy plony. 

Dawniej dawałem 200 kg NPK, saletra max 300 kg i plon max był 3.5t/ha . Lepsze nawożenie i odmiany jednak się opłacają.

Co do kosztów to nakłady poszły ale w 2022r sprzedałem w żniwa rzepak od 2900 do 3100 netto przy plonie średnim około 4.3t/ha. W tym roku jest rozczarowanie cenowe, spodziewałem się ceny minimalnej 2000 netto. Aktualnie u mnie rzepak kosztuje 1750 zł brutto ( cena z wczoraj, pisałem wczesniej ). No coż, trudno wymagać aby rzepak miał rekordowe ceny co roku. Narazie wracamy do cen z przed może 3 lat, saletra narazie 1800 brutto. Zobaczymy jak bedzie w nowym sezonie. 

Edytowano przez Marl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ravoj    1330

Matif zielono, może odzyskam trochę z nietrafionej decyzji sprzed 10 dni i przechowania, raczej do 1950 nie dobije do poniedziałku 

Zwłaszcza że tam gdzie mój  rzepak leży cena na dziś 1700 brutto

Edytowano przez ravoj

Być jak Adam Cisowski. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ravoj    1330

O kurde, lepsze 1825 jak 1600

Ciekawe jak jutro 


Być jak Adam Cisowski. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tigon    1499
9 godzin temu, Navara1988 napisał:

Komagra 1825 netto

gdzie tak płaci? bo u nas ostatnio było 1600 Podkarpacie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez aaimk
      Jakie będą ceny pszenicy w 2024 roku?
      każdy z nas zadaje sobie to pytanie. Rok 2023 w głównej mierze opierał się na spadkach cen ziarna.  Aktualna cena pszenicy nie jest już tak wysoka a same notowania cen ziarna nie napawają optymizmem. Rolnicy i handlowcy mają w magazynach jeszcze duże zapasy pszenicy paszowej i konsumpcyjnej którą chcieli by sprzedać po najwyższej cenie.  
      Jakie jest Wasze zdanie? Sprzedawać pszenice po obecnych cenach czy czekać na podwyżki? a może pszenica będzie tylko tanieć? 
      zapraszam do merytorycznej dyskusji, podwajając propozycje cenowe lub transakcyjne dopiszcie jakie są warunki sprzedaży, jakość pszenicy i miejsce z którego pochodzi oferta.
       
      Jest to kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DanielFarmer
      Jakie są u was ceny mleka? Jak płacą poszczególne mleczarnie? Podawajcie ceny i parametry w swoich regionach. Uważacie, że nadchodzący rok 2024 będzie dla nas lepszy czy gorszy?
       
      Czas zacząć narzekania w nowym temacie 🙂
    • Przez danielhaker
      Jak Waszym zdaniem będą się kształtować ceny paliw w 2024? Czy można liczyć na obiecywane w kampanii wyborczej spadki?
      Dziś wiodące koncerny zaktualizowały cenniki uwzględniając nowe stawki podatków i opłat, a więc olej napędowy drożeje o +5,3gr
      Najlepszego w Nowym Roku
       
      kontynuacja zeszłorocznego tematu:
       
    • Przez bialy2005
      Narazie to ceny raczej beda z tendencja w dół jak to w styczniu. Pod koniec miesaca zacznie sie to rozkrecac ale jesli nie potwierdza sie wymarzniecia to bez szału
      Pszenżyto 550 z podwórka okolice łukowa lubelskie
    • Przez Bartek933
      Ceny nawozów utrzymują się nadal na bardzo wysokim poziomie. Cena i dostępność nawozu sprawia trudności z zaplanowaniem zakupów. Ciężko przewidzieć czy ceny będą spadać czy nieoczekiwanie będziemy obserwować ich wzrost
       
      Jak myślicie? czy ceny będą spadać? jaki nawóz najlepiej kupić? 
      Proszę o podawanie cen, miejsca zakupu i wolumenu ton dla której sprzedający zaoferował tą cenę 
      Temat jest kontynuacją: 
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj