Polecane posty

hubertuss    4692

To co ma płakać. Nic na pewne rzeczy nie poradzisz. Trzeba być dobrej myśli, że się nie otworzy i nie przerośnie.

Edytowano przez hubertuss

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danielhaker    6950

A masz wpływ na pogodę? Narzekanie nic nie da. W tamtym roku pół rzepaku skosiłem pod koniec lipca, a drugie pół w połowie sierpnia po 2 tygodniach deszczów. Trudno się mówi. Nic nie porosło, otwartych łuszczyn specjalnie nie zauważyłem, plon obu 4,5t. Do pierwszej części dołożyłem jeszcze dosuszenie, bo miał 9%. Sierpniowa część 6,5%

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michall51    47
1 godzinę temu, Damianek20 napisał:

Horyszów 1900 brutto wywiozłem reszte rzepaki teraz podrożeje 

Gdzie? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mysza103    2481
1 godzinę temu, Andpol napisał:

Podrożeje bo nie wiadomo kiedy teraz się skosi.

A co ma pogoda wspólnego z ceną , po wczorajszym dołku na matif  o 18 euro , dzisiaj względem wczorajszego dnia na pewno jest taniej na skupach minimum 50 zł , i dzisiaj jak na razie matif  minus 7,5 euro , i jak by się tak dzisiejsza giełda zakończyła , to jutro będzie następne 20- 40 zł na dół na skupach .Jak się zrobiła cena chwilowo po 2050 , to mówiłem koledze podpisuj kontrakt , bo to lada moment jebnie w dół , to odpowiedział że jak zaczęło iść do góry , do do 2500 dobije na pewno , dziś już jest z 15 tys do tyłu na tym rzepaku co się spodziewa nakosić (50 ton) i przeżywa , że nie spodziewał się tego że cena będzie spadać , 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mateusz3512    455

Sobianek Rudno - 1750 zł/t netto

Edytowano przez Mateusz3512
  • Like 1
  • Sad 1

 

 

 

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tigon    1499

Komagra ile płaci? Wczoraj 1700 to dziś pewnie 1650 a jutro 1600

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jurek87    345
20 minut temu, Navara1988 napisał:

Komagra dziś 1855 netto podnieśli 45zlotych

wczoraj do kosowa dzowniłem to było 1835 , czyżby światełko w tunelu na jakieś wzrosty? ;D za 2 tys netto bym wywiozł 

 

Edytowano przez Jurek87

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
theta    151
49 minut temu, Tigon napisał:

fajne macie ceny u nas komagra 1700 ...

Tzn gdzie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marek1977    1326
10 godzin temu, Mateusz1q napisał:

Co ten język tak ci wesoło jak się otworzy rzepak góra a dołem porośnie?

Nie będzie tak żle, ja pamiętam jak ojciec skosił na pokosy i cały miesiąc padało i  jakoś wymłócił ,porosty był ,ale bez tragedii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tigon    1499
9 godzin temu, theta napisał:

Tzn gdzie?

Podkarpacie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zxzx    5

Dziwi mnie to, że rzepak na giełdach spada a ropa cały czas idzie do góry. Z tego co obserwowałem ropa zawsze ciągnęła jego ceny w kierunku wzrostów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GABBER85    1366

było tak przez jakis czas, i  dodatkowo jak olej jadalny spadał to ropa podobnie ... olej spadł bo rzepak spadł [ a makarony spadły ?🤔]


>>>>>> 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3552
4 godziny temu, zxzx napisał:

Dziwi mnie to, że rzepak na giełdach spada a ropa cały czas idzie do góry. Z tego co obserwowałem ropa zawsze ciągnęła jego ceny w kierunku wzrostów.

Są żniwa , tak dobra cena jest , większość wieszczyła 1500 i mniej

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2297
8 godzin temu, GABBER85 napisał:

było tak przez jakis czas, i  dodatkowo jak olej jadalny spadał to ropa podobnie ... olej spadł bo rzepak spadł [ a makarony spadły ?🤔]

Mówiłem żebyś przestał pić gebels

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Navara1988    109

Wykoszone 21.5 ha pLon 4.5 t odmiany dercik django i memory . Memory wyszedl najgorzej . Sprzedane średnia za 2060 netto 30 ton poszło na przechowanie 10 zł netto za przyjęcie i 10 netto co miesiąc za każdą tonę.  Pszenica kws Emil dzisiaj koszona plon rewelacja 14 % 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez aaimk
      Jakie będą ceny pszenicy w 2024 roku?
      każdy z nas zadaje sobie to pytanie. Rok 2023 w głównej mierze opierał się na spadkach cen ziarna.  Aktualna cena pszenicy nie jest już tak wysoka a same notowania cen ziarna nie napawają optymizmem. Rolnicy i handlowcy mają w magazynach jeszcze duże zapasy pszenicy paszowej i konsumpcyjnej którą chcieli by sprzedać po najwyższej cenie.  
      Jakie jest Wasze zdanie? Sprzedawać pszenice po obecnych cenach czy czekać na podwyżki? a może pszenica będzie tylko tanieć? 
      zapraszam do merytorycznej dyskusji, podwajając propozycje cenowe lub transakcyjne dopiszcie jakie są warunki sprzedaży, jakość pszenicy i miejsce z którego pochodzi oferta.
       
      Jest to kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DanielFarmer
      Jakie są u was ceny mleka? Jak płacą poszczególne mleczarnie? Podawajcie ceny i parametry w swoich regionach. Uważacie, że nadchodzący rok 2024 będzie dla nas lepszy czy gorszy?
       
      Czas zacząć narzekania w nowym temacie 🙂
    • Przez danielhaker
      Jak Waszym zdaniem będą się kształtować ceny paliw w 2024? Czy można liczyć na obiecywane w kampanii wyborczej spadki?
      Dziś wiodące koncerny zaktualizowały cenniki uwzględniając nowe stawki podatków i opłat, a więc olej napędowy drożeje o +5,3gr
      Najlepszego w Nowym Roku
       
      kontynuacja zeszłorocznego tematu:
       
    • Przez bialy2005
      Narazie to ceny raczej beda z tendencja w dół jak to w styczniu. Pod koniec miesaca zacznie sie to rozkrecac ale jesli nie potwierdza sie wymarzniecia to bez szału
      Pszenżyto 550 z podwórka okolice łukowa lubelskie
    • Przez Bartek933
      Ceny nawozów utrzymują się nadal na bardzo wysokim poziomie. Cena i dostępność nawozu sprawia trudności z zaplanowaniem zakupów. Ciężko przewidzieć czy ceny będą spadać czy nieoczekiwanie będziemy obserwować ich wzrost
       
      Jak myślicie? czy ceny będą spadać? jaki nawóz najlepiej kupić? 
      Proszę o podawanie cen, miejsca zakupu i wolumenu ton dla której sprzedający zaoferował tą cenę 
      Temat jest kontynuacją: 
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj