Polecane posty

magnum123    288

Ceny z lokalnego skladu z dnia dzisiejszego. 

Polifoska 6 3840

Polifoska 8 4200

Saletrosan 2240

Salertra kedzierzyn 1700

Tarnogran 3000

Edytowano przez magnum123
  • Haha 1
  • Confused 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
14 godzin temu, Desperado napisał:

Ale co w tym poście powiedziałem brzydko na hodowców bydła, hodowcy bydła raczej słomy nie sprzedają tylko kupują.

 

Ja mam bydło , to jednocześnie kupuje słome , sprzedaje i jeszcze część tnę 😉

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GRZES1545    8989
1 godzinę temu, PawelWlkp napisał:

Jeśli cena nawozu jest równie prawdziwa jak twoj kurs hrywny to maja podobna cenę jak u nas

Średnio kurs łatwo sprawdzić, trzeba tylko chcieć. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Łukaszzz    53
39 minut temu, magnum123 napisał:

Ceny z lokalnego skladu z dnia dzisiejszego. 

Polifoska 6 3840

Polifoska 8 4200

Saletrosan 2240

Salertra kedzierzyn 1700

Tarnogran 3000

Ta polifoska ma kosmiczną cenę, polecam rozważyć osobno fosfor z potasem i będzie zdecydowanie taniej np. Superfosfat i korn kali

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PawelWlkp    726
41 minut temu, GRZES1545 napisał:

Średnio kurs łatwo sprawdzić, trzeba tylko chcieć. 

No więc kurs jest 10,8 można sprawdzić. Koło 15 % więcej niż w tych obliczeniach.  Na ukraine nie pojadę sprawdzać na składy po ile jest polska saletra. Ale jak następne 15 % więcej to nie ma co nakręcać tematu 

Edytowano przez PawelWlkp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
magnum123    288
40 minut temu, Łukaszzz napisał:

Ta polifoska ma kosmiczną cenę, polecam rozważyć osobno fosfor z potasem i będzie zdecydowanie taniej np. Superfosfat i korn kali

Nie bedzie zadnego PK kupowanego i tyle. Rok sie nic nie stanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3532

P i K odzielnie kupione , cena nie jest krytyczna zbliżona do tej z przed wojny

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thomek    53

Jak koszą rzepaku 5 ton i pszenicy 10t z hektara to mogą kupować 🤭

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marek1977    1313
37 minut temu, thomek napisał:

Jak koszą rzepaku 5 ton i pszenicy 10t z hektara to mogą kupować 🤭

Tylko tak słabo🤔.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rumcio40    296

Na razie to koszą jęczmień zimowy po 4-6t/ha i sprzedają go po 600-650zł. Interes życia robią😁

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

jeżeli zdadzą go pod dopłatę, toto raczej tak i do stawek poniżej tysiąca pewnie trzeba się przyzwyczajać. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GRZES1545    8989
1 godzinę temu, Janeczko napisał:

Płacz że susza i takie plony podziwiam

Dokładnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

A co tu podziwiać? Wystarczy se napisać....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25698
5 godzin temu, magnum123 napisał:

Kupujcie kupujcie i sprzedawajcie rzepak po 1800 pszenice po 900

Optymistą, pszenica po 900...

W moim rejonie tej ceny nie przewiduję

3 godziny temu, rumcio40 napisał:

Na razie to koszą jęczmień zimowy po 4-6t/ha i sprzedają go po 600-650zł. Interes życia robią😁

Raczej 7-8t plus taki standard. U przodowników z dobrym rozkładem opadów  9,5t +.

Niewierni Tomasze choćby ich na polu ustawić I tak nie uwierzą.

 

Jęczmień wyjątkowo w tym roku sypie

3 godziny temu, HF86 napisał:

jeżeli zdadzą go pod dopłatę, toto raczej tak i do stawek poniżej tysiąca pewnie trzeba się przyzwyczajać. 

Ceny wróciły do okresu przed covidowego i nie spodziewam się jakiegoś nagłego wzrostu, jaki nam Putin zaserwował. Koszty wzrosły  i niestety trzeba będzie to przeżyć.

Ubiegły rok rekordowy w zyski trzeba podzielić na kolejne lata. Ten rok byle wrócić poniesione koszta.

Tak jest w dziś w sadownictwie, tak będzie i w zbożówce.

 

Edytowano przez Agrest

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
artek27    355

Z jęczmieniem masz rację dzisiaj swój kosiłem to jestem zaskoczony plonem ładnie sypał. Chciałem trochę sprzedać ale cena 640brutto to lepiej niech krowy zjedzą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzychu121    3931

Przecież ta susza to tylko na północy Polski i to nie wszędzie. Gdzie lepsze gleby lub deszcz padał trochę częściej to tragedii nie ma. Każdy się tylko przyzwyczaił do narzekania że susza i darmowych pieniędzy a tak naprawdę jej nie ma na obszarze 3/4 kraju. Ja mieszkam na północy Polski i u mnie jest tragicznie. Takiej suszy nie było nigdy. Kukurydza ma od 0,5 m do 1 m i jest pozawijana jak cygaro a 40 km dalej jest obszar gdzie co spadło 2-3 razy więcej deszczu albo i jeszcze więcej, na dodatek są lepsze ziemie i tam plony będą normalne. Ale jak się z ludźmi rozmawia to narzekanie jaka to susza u nich bo zbierają tonę zboża mniej niż zazwyczaj albo kukurydza ma tylko 2,5 m i zaczyna wypuszczac wiechę. 

Ludzie się poprostu przyzwyczaili do darmowych pieniędzy. Jakby szacowali normalnie i były komisję to wtedy ta pomoc miała by jaki kolwiek sens bo była by wyższa i tylko dla tych którym się należy a tak rozdali miliony czy się należało czy nie i teraz nie ma kasy a ludzie czekają na kolejną transzę ,, darmowych pieniędzy ''

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25698

U mnie ponoć 600.

Zakładałem niewielki zysk przy cenie 850 i plonie 8t.

Omłóciłem około 8,3-8,4t i przy 600 bilans na zero.

Podobnie jak porzeczka czarną bilans na zero, czerwona na minus.

Trzeba oddać za zeszłoroczne eldorado

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25698

Myślę że ceny płodów znacząco nie wzrosną. Jedynie może ulec stabilizacji koszt wytworzenia produktu. Ale dochodowość na pewno na następne lata na minus.

Wierchuszka tego świata będzie na siłę zbijać koszt żywności

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TommyLee    57

Będzie lepiej, jeżeli przestaniemy walczyć o jak najwyższe plony, wszelkiego rodzaju nawozy  i dokarmianie dolistne na grzyba 4 zabiegi itd. i inne cuda wianki żeby było więcej więcej i jeszcze więcej.  Wszelkiego rodzaju sklepy dla rolnictwa mają się dobrze, my cały czas pod górkę.  Dotyczy każdej branży: mleko, mięso, zboża itd

  • Like 1
  • Thanks 1
  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzychu121    3931

Ja bym powiedział że cena w sklepie zostanie taka sama albo nawet wyższa. A koszta nam będą szły do góry . Ludzie nie chcą dobrowolnie rezygnować z rolnictwa to nas zmusza a przy okazji zbiją fortuny. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25698

Kryzys pierwszy dotknie rolnika, ale nie pozostanie bez wpływu na całą otoczkę. Ja widzę jak drastycznie spadła sprzedaż śor w sklepach.    A czarny rynek kwitnie.

  • Like 1
  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez Neveragain
      Jakie będą ceny kukurydzy mokrej i suchej w sezonie 2024? W jakich cenach sprzedajecie kukurydzę w Waszych regionach? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach kukurydzy, ceny rosną.
    • Przez DanielFarmer
      Jakie są u was ceny mleka? Jak płacą poszczególne mleczarnie? Podawajcie ceny i parametry w swoich regionach. Uważacie, że nadchodzący rok 2024 będzie dla nas lepszy czy gorszy?
       
      Czas zacząć narzekania w nowym temacie 🙂
    • Przez aaimk
      Jakie będą ceny pszenicy w 2024 roku?
      każdy z nas zadaje sobie to pytanie. Rok 2023 w głównej mierze opierał się na spadkach cen ziarna.  Aktualna cena pszenicy nie jest już tak wysoka a same notowania cen ziarna nie napawają optymizmem. Rolnicy i handlowcy mają w magazynach jeszcze duże zapasy pszenicy paszowej i konsumpcyjnej którą chcieli by sprzedać po najwyższej cenie.  
      Jakie jest Wasze zdanie? Sprzedawać pszenice po obecnych cenach czy czekać na podwyżki? a może pszenica będzie tylko tanieć? 
      zapraszam do merytorycznej dyskusji, podwajając propozycje cenowe lub transakcyjne dopiszcie jakie są warunki sprzedaży, jakość pszenicy i miejsce z którego pochodzi oferta.
       
      Jest to kontynuacja tematu: 
       
    • Przez Bartek933
      Ceny nawozów utrzymują się nadal na bardzo wysokim poziomie. Cena i dostępność nawozu sprawia trudności z zaplanowaniem zakupów. Ciężko przewidzieć czy ceny będą spadać czy nieoczekiwanie będziemy obserwować ich wzrost
       
      Jak myślicie? czy ceny będą spadać? jaki nawóz najlepiej kupić? 
      Proszę o podawanie cen, miejsca zakupu i wolumenu ton dla której sprzedający zaoferował tą cenę 
      Temat jest kontynuacją: 
       
    • Przez yacenty
      Jakie są ceny rzepaku w sezonie 2023? Jaka może być cena rzepaku po żniwach 2023? Jaka jest opłacalność produkcji rzepaku? Zapraszamy do dyksuji.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj