Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
53 minuty temu, galan99 napisał:

Ten znajomy co teraz powiada ?.

A no nić rozsiał żeby go na oczy nie widzieć my też kupiliśmy rsm 32 w najdroższym momencie chyba 4300 brutto i też rozlaliśmy wszystko bo nawet zostało z 500 kg ale żeby nie denerwowało to wylaliśmy wszystko     

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzychu121    3931
37 minut temu, ŻakowskiSławomir napisał:

fakt, ale nie będzie takiej sprzedaży jak rok temu, bardzo dużo osób w tym ja rezygnuje całkowicie z npk pod kukurydzę, rok temu poszło wapno z cukrowni, resztę uzupełnie mikroskładnikami. 

Pod kukurydzę jak nie dasz to nic nie będzie. Zresztą jak pod każdą rośline ale w kuku zwłaszcza. Jeszcze jak drugi rok będzie bez nawożenia to moim zdaniem bez sensu siać. W tamtym roku dałem połowę dawki. Ale w tym już idzie tak jak być powinno. Fakt że ze sztucznych nawozów idzie tylko 150 kg polidapu i 100 kg soli. Plus jakieś ze dwa opryski mocznika z siarczanem.  Ale dałem około 65-70 ton obornika. Jak pogoda dopisze to coś będzie a jak będzie susza jak w tamtym roku to na przyszły rok pójdzie tylko sam obornik i to nie za dużo 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, krzychu121 napisał:

Pod kukurydzę jak nie dasz to nic nie będzie. Zresztą jak pod każdą rośline ale w kuku zwłaszcza. Jeszcze jak drugi rok będzie bez nawożenia to moim zdaniem bez sensu siać. W tamtym roku dałem połowę dawki. Ale w tym już idzie tak jak być powinno. Fakt że ze sztucznych nawozów idzie tylko 150 kg polidapu i 100 kg soli. Plus jakieś ze dwa opryski mocznika z siarczanem.  Ale dałem około 65-70 ton obornika. Jak pogoda dopisze to coś będzie a jak będzie susza jak w tamtym roku to na przyszły rok pójdzie tylko sam obornik i to nie za dużo 

ja w zeszłym roku jak mówię wapno, nie zgodzę się że jak nic nie dasz nic nie będzie jeśli mówimy o npk, azotowe daje normalnie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

od lat, żadnego polidapu i rośnie. 

na jesień trochę obornika, wiosną gnojowicy i popruszyc mocznikiem i kukuruszka rośnie 

20220704_195718.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25696

Bo masz wąskie działki i obszarnicy bez limiterów Ci nawożą🤭

  • Like 3
  • Haha 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

bo całe życie mase z dzierzaw na swoje z wozilem 🤭

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
migacz    318

Czy ktoś z was stosował saletrę Fox trade u siebie. Ciekawy jestem opinii innych bo u mnie coś jakby nie do końca w porządku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
migacz    318

Ja po pierwszym azocie teraz sypie drugi i twierdzę że najprawdopodobniej ma bardzo silne działanie parzące na rośliny. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hardkor113    637

jakie ceny wapna granulowanego cos na wzór nordkalk atrigran lub polcalc. Może być też wapniak kornicki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
migacz    318
17 minut temu, HANK napisał:

bo może siejesz mocznik a nie saletrę XD

Mam nadzieję że saletrę. Tak jest na worku napisane. Miałem dzisiaj 1 big polskiej to zupełnie inne nawoz.

Chyba że ktoś źle zapakował. 

Edytowano przez migacz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tigon    1490

 Jak saletra była droższa niż mocznik to być może jako saletrę go sprzedawali 😂

Edytowano przez Tigon

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
migacz    318

Chyba ciekawość mi nie pozwoli nie zbadać tego nawozu. Tym bardziej że jest tego u mnie jeszcze trochę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzychu121    3931
2 godziny temu, ŻakowskiSławomir napisał:

ja w zeszłym roku jak mówię wapno, nie zgodzę się że jak nic nie dasz nic nie będzie jeśli mówimy o npk, azotowe daje normalnie. 

Tak można gospodarzyć. Koszta niskie a plony są. 

 

2 godziny temu, HF86 napisał:

od lat, żadnego polidapu i rośnie. 

na jesień trochę obornika, wiosną gnojowicy i popruszyc mocznikiem i kukuruszka rośnie 

20220704_195718.jpg

Pozazdrościć dobrej ziemi. Ja jakbym dal trochę gnoju i gnojowicy i popruszyl mocznikiem to mógłbym rotacyjną ciąć . W sumie w tamtym roku i przy dobrym nawożeniu pare osób cięło kukurydzę rotacyjną. Tyle wody było 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przed chwilą, krzychu121 napisał:

Tak można gospodarzyć. Koszta niskie a plony są. 

 

 

zależy, nie raz 9 nie raz 12, nie jesteś w stanie nigdy przewidzieć. Jak nie będzie wody to choćbyś tonę wsypał to nawet nie wyjdzie :/  przy tej cenie polidapu i prognozach nie ma mowy żebym coś wsypał w postaci npk, ale cóż, trzeba czekać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Soltys85    83

Siatkarze Grupy Azoty awansowali do finału Ligi Mistrzów gratuluję myślę że mamy w tym swój udział. Trzymam kciuki w finale.  

Saletra 2470 brutto.

Edytowano przez Soltys85
  • Like 1
  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marb80    8
17 godzin temu, marijusz napisał:

Mocznik litewski z nocnej produkcji dziś u mnie będzie wysiany na polu .Cena 2550,a z agroloku od 24 lutego jechał i nie dojechał.

IMG_20230406_130300_413.jpg

Te bigbagi nie są czasem po 1000kg

Do mnie też jakoś z Agroloku nie może dojechać mocznik jak po świętach w tygodniu nie dojedzie to zrezygnuję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marek1977    1313
12 godzin temu, hardkor113 napisał:

jakie ceny wapna granulowanego cos na wzór nordkalk atrigran lub polcalc. Może być też wapniak kornicki

Polcalc widziałem gdzieś na cenniku po 610/t brutto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jano7711    65
14 godzin temu, hardkor113 napisał:

jakie ceny wapna granulowanego cos na wzór nordkalk atrigran lub polcalc. Może być też wapniak kornicki

Atrigran 550-600zł/t lubelskie LPU. Co do zasady stosuję sypkie, ale mam jedno kwaśne pole i w takich sytuacjach sprawdza mi się sypkie przed orką i właśnie atrigran pogłównie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czareczek85    411

Saletrzak litewski propozycja 1600netto z dostawa zamawiać czy przrczekac jeszcze z 14dni i kupić saletre

Edytowano przez czareczek85

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marl    443

Hakery rosyjskie zaatakowały zakład nawozowe Grupy Azoty, straszą ze w końcu coś wybuchnie w fabrykach.

Dzisiaj piątek przed świetami ,GA nauczyła nas ze trzeba rolnikom prezent na święta dać. 

po takim "ataku hakerów" może byc nowy cennik...

 Czarek, kupuj bo może być drożej. Saletrzak węgierski był w WIALAN po 1713 zł netto ( w zeszłym tygodniu ).

https://www.agrofoto.pl/fakty/grupa-azoty-stala-sie-celem-ataku-rosyjskich-hakerow,130324.html

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marek80z    16
16 godzin temu, hardkor113 napisał:

jakie ceny wapna granulowanego cos na wzór nordkalk atrigran lub polcalc. Może być też wapniak kornicki

Wapniak kornicki 350 netto + transport. Na olx są ogłoszenia kredy granulowane 360-380 netto przy 24 t

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czareczek85    411
43 minuty temu, Marl napisał:

Hakery rosyjskie zaatakowały zakład nawozowe Grupy Azoty, straszą ze w końcu coś wybuchnie w fabrykach.

Dzisiaj piątek przed świetami ,GA nauczyła nas ze trzeba rolnikom prezent na święta dać. 

po takim "ataku hakerów" może byc nowy cennik...

 Czarek, kupuj bo może być drożej. Saletrzak węgierski był w WIALAN po 1713 zł netto ( w zeszłym tygodniu ).

https://www.agrofoto.pl/fakty/grupa-azoty-stala-sie-celem-ataku-rosyjskich-hakerow,130324.html

 

zamówiłem właśnie myślę że dużo nie strace jak potanieje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez Neveragain
      Jakie będą ceny kukurydzy mokrej i suchej w sezonie 2024? W jakich cenach sprzedajecie kukurydzę w Waszych regionach? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach kukurydzy, ceny rosną.
    • Przez DanielFarmer
      Jakie są u was ceny mleka? Jak płacą poszczególne mleczarnie? Podawajcie ceny i parametry w swoich regionach. Uważacie, że nadchodzący rok 2024 będzie dla nas lepszy czy gorszy?
       
      Czas zacząć narzekania w nowym temacie 🙂
    • Przez aaimk
      Jakie będą ceny pszenicy w 2024 roku?
      każdy z nas zadaje sobie to pytanie. Rok 2023 w głównej mierze opierał się na spadkach cen ziarna.  Aktualna cena pszenicy nie jest już tak wysoka a same notowania cen ziarna nie napawają optymizmem. Rolnicy i handlowcy mają w magazynach jeszcze duże zapasy pszenicy paszowej i konsumpcyjnej którą chcieli by sprzedać po najwyższej cenie.  
      Jakie jest Wasze zdanie? Sprzedawać pszenice po obecnych cenach czy czekać na podwyżki? a może pszenica będzie tylko tanieć? 
      zapraszam do merytorycznej dyskusji, podwajając propozycje cenowe lub transakcyjne dopiszcie jakie są warunki sprzedaży, jakość pszenicy i miejsce z którego pochodzi oferta.
       
      Jest to kontynuacja tematu: 
       
    • Przez Bartek933
      Ceny nawozów utrzymują się nadal na bardzo wysokim poziomie. Cena i dostępność nawozu sprawia trudności z zaplanowaniem zakupów. Ciężko przewidzieć czy ceny będą spadać czy nieoczekiwanie będziemy obserwować ich wzrost
       
      Jak myślicie? czy ceny będą spadać? jaki nawóz najlepiej kupić? 
      Proszę o podawanie cen, miejsca zakupu i wolumenu ton dla której sprzedający zaoferował tą cenę 
      Temat jest kontynuacją: 
       
    • Przez yacenty
      Jakie są ceny rzepaku w sezonie 2023? Jaka może być cena rzepaku po żniwach 2023? Jaka jest opłacalność produkcji rzepaku? Zapraszamy do dyksuji.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj