Polecane posty

MonteChristo    1286
14 minut temu, galan99 napisał:

Kto teraz po PiSie dokona zmian na lepsze ?.

Jak zapanowały korporacje , kto ich zatrzyma ?.

 

Tusk, ma zamiar w wydobywać węgiel na śląsku, ten człowiek ti jest w stanie wszystko powiedzieć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7583

Rudy wszystko powie i obieca a teraz jak wszyscy na PiS NASKOCZYLI .

Kto powstrzyma korporacje , Rudy da rady obiecankami ?.

Pszenica po 800 zł i ludzie wiozą .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
driver24    770
6 minut temu, galan99 napisał:

Rudy wszystko powie i obieca a teraz jak wszyscy na PiS NASKOCZYLI .

Kto powstrzyma korporacje , Rudy da rady obiecankami ?.

Pszenica po 800 zł i ludzie wiozą .

Weź przestan z takimi farmazonami. Najlepiej dalej wybierzmy tych nieudaczników z pisu. Albo na szybko niech Kowalczyk dobierze sobie kolejnych wiceministrów, bo w 6 nie potrafią nic ogarnąć. 

To co znaczy, że dobra cena bo ludzie wiozą? Co mają zrobić jak żyją z gospodarstwa, jest wiosna, czas wzmożonych wydatków itd. 

Edytowano przez driver24
  • Like 3
  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7583

Ma być zmiana na lepsze ,po PiSie , to kto ma to zrobić te zmiany jak szykuje się ten sam układ .PO .

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jajonasz    1380

Myślałem że na wschodzie zatrzyma się to pompowanie dołów w okolicy 800, ale teraz myślę że jeszcze przed świętami jeśli będzie gdzie sprzedać to będzie w okolicach szóstki z przodu. Dwa skupy w okolicy już nie biorą i raczej nie będą do żniw.

  • Sad 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

Ja już jestem coraz bliżej przekonania, ze nie sprzedają. mam koło 20 ton żyta i mam gdzie kolejne sypać. i 12 ton rzepaku zostało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

że ty taki wnikliwy obserwator, i tak mądrze piszący, i widzący co się wyrabia... no że tak się w h... bambuko dałeś załadować ze sprzedażą...  :D😁🤭

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelek98    1179
11 minut temu, galan99 napisał:

Rudy wszystko powie i obieca a teraz jak wszyscy na PiS NASKOCZYLI .

Kto powstrzyma korporacje , Rudy da rady obiecankami ?.

Pszenica po 800 zł i ludzie wiozą .

Tragedia z cena, giełdy leca na ryj

Ale ku...... jednego nie moge pojac

Jezeli w lubelskim widzieli ze jedzie to na co czekali?

Ja w podlaskim już po żniwach spadki przewidywałem w październiku mtskałem że odbije ale pare umow podpisalem, ostatni rzepak po 2580, pszenica 1230

Ale k.... nie moge zrozumiec ze widzac taka skale importu na co czekac?

Jest jeszcze jedna opcja tegoroczne zbiory trzymac do czerwca 2024 moze cos sie zmieni, susza jakas wyskoczy czy cos, ale kogo na to stac

Na azocie utopiłem  w ch*j kasy na ON troche bo 2 stycznia kupiony

Gonić tych sk....... na zbity łeb i żadne platformy psle czy hołownie zaufam konfederacji jak w chuha zrobia nie chodze na wybory jebac to

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
driver24    770

Tu nie ma się z czego śmiać, bo ci co nie wtopili to wtopią w nadchodzące żniwa. Już za 4 miesiące mądrych nie będzie. 

  • Like 3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

Żyto mogłem sprzeda grudniu po dobrej cenie. Ale raz, że mnie nie było a dwa jak przyjechałem po świętach to chory byłem potem znowu musiałem wyjechać. Ot takie życie. Ale pszenżyto w dobrej cenie opyliłem na żniwa po prawie 1400. Z rzepakiem to trochę inna bajka u mnie. Skupy daleko musiał bym jakoś logistycznie to rozegrać transport zorganizować. A że gospodarką zajmuje się dorywczo to wiecznie czasu mało.

Przyznam też szczerze, że spadek cen mnie zaskoczył rzepak Bóg mi światkiem liczyłem na 3  tys na wiosnę może ciut więcej. Żyto koło 1 tys. 

Edytowano przez hubertuss
  • Like 1
  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawekz1975    188

pobliski skup kuj pom  cwl kolejki z ciagnikami ale wywoza non stop na gdynie o ceny nie pytalem juz ale moze po zniwach taka sama cena bedzie co teraz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MariuszDe    370
24 minuty temu, PawelWlkp napisał:

A matif nadal krew się leję. 

No w tej chwili już 258euro czyli najniżej od chyba 17.02.2022czyli okresu przed wojna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653
2 minuty temu, driver24 napisał:

Tu nie ma się z czego śmiać, bo ci co nie wtopili to wtopią w nadchodzące żniwa. Już za 4 miesiące mądrych nie będzie. 

Pafnucy by cierpiał jak by mi szpilki nie próbował wsadzić. Jestem wyrozumiały dla niego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
driver24    770
2 minuty temu, slawekz1975 napisał:

pobliski skup kuj pom  cwl kolejki z ciagnikami ale wywoza non stop na gdynie o ceny nie pytalem juz ale moze po zniwach taka sama cena bedzie co teraz

Jak tak dalej będzie to o tej cenie w żniwa możemy pomarzyć, będzie dużo, dużo taniej. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
2 minuty temu, hubertuss napisał:

 . Jestem wyrozumiały dla niego.

bajkopisarz jesteś. i tyle w temacie.

raz tylko napisałeś co z ciebie za rolnik.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GABBER85    1308

po cenie 800 to i cena 1000 jest "fajna" i zapomina sie o nawozach po 2500-4000

i zapomni sie że 1000 to było dobre 10 lat temu jak chleb kosztował.....


>>>>>> 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawekz1975    188

przed chwila mowili w polsacie ze wedlug danych rzadowych tylko 0,5mln ton zboza z ukrainy zostało w polsce reszta poszla na porty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pablo6234    80

Polsat też przekupiony istne TVP, ja wszystko sprzedam listopad i początek grudnia to coś zarobiłem , teraz to aż brak słów 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PawelWlkp    726

Nawet  gdyby wszystko poszło to i tak czarna du....a. z Polski musi wypłynąć parę mln ton żeby była równowaga jako taka. Firmy wożą ukraińskie,  porty ładują ukraińskie. Mamy nadwyżkę ze masakra.  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez aaimk
      Jakie będą ceny pszenicy w 2024 roku?
      każdy z nas zadaje sobie to pytanie. Rok 2023 w głównej mierze opierał się na spadkach cen ziarna.  Aktualna cena pszenicy nie jest już tak wysoka a same notowania cen ziarna nie napawają optymizmem. Rolnicy i handlowcy mają w magazynach jeszcze duże zapasy pszenicy paszowej i konsumpcyjnej którą chcieli by sprzedać po najwyższej cenie.  
      Jakie jest Wasze zdanie? Sprzedawać pszenice po obecnych cenach czy czekać na podwyżki? a może pszenica będzie tylko tanieć? 
      zapraszam do merytorycznej dyskusji, podwajając propozycje cenowe lub transakcyjne dopiszcie jakie są warunki sprzedaży, jakość pszenicy i miejsce z którego pochodzi oferta.
       
      Jest to kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DanielFarmer
      Jakie są u was ceny mleka? Jak płacą poszczególne mleczarnie? Podawajcie ceny i parametry w swoich regionach. Uważacie, że nadchodzący rok 2024 będzie dla nas lepszy czy gorszy?
       
      Czas zacząć narzekania w nowym temacie 🙂
    • Przez danielhaker
      Jak Waszym zdaniem będą się kształtować ceny paliw w 2024? Czy można liczyć na obiecywane w kampanii wyborczej spadki?
      Dziś wiodące koncerny zaktualizowały cenniki uwzględniając nowe stawki podatków i opłat, a więc olej napędowy drożeje o +5,3gr
      Najlepszego w Nowym Roku
       
      kontynuacja zeszłorocznego tematu:
       
    • Przez Bartek933
      Ceny nawozów utrzymują się nadal na bardzo wysokim poziomie. Cena i dostępność nawozu sprawia trudności z zaplanowaniem zakupów. Ciężko przewidzieć czy ceny będą spadać czy nieoczekiwanie będziemy obserwować ich wzrost
       
      Jak myślicie? czy ceny będą spadać? jaki nawóz najlepiej kupić? 
      Proszę o podawanie cen, miejsca zakupu i wolumenu ton dla której sprzedający zaoferował tą cenę 
      Temat jest kontynuacją: 
       
    • Przez Neveragain
      Jakie będą ceny kukurydzy mokrej i suchej w sezonie 2024? W jakich cenach sprzedajecie kukurydzę w Waszych regionach? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach kukurydzy, ceny rosną.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj