Polecane posty

GRZES1545    8985
3 godziny temu, tommy66692 napisał:

To że pszenica jest tania to każdy widzi i jakiś tam argument na to jest, ale czemu nawozy nie tanieją?

Słyszałeś co minister Kowalczyk powiedział na temat cem nawozów?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masa24    2348

Ale zwróćcie uwagę ze te ceny są zawyżone w całej Europie . U nas może jest jeszcze drożej ale ogólnie wszędzie ropa nawozy są w cenach wyższych niż wskazuje na to cena gazu czy baryłki na giełdzie 

  • Like 1
  • Confused 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Damianek20    2024
1 godzinę temu, tracker napisał:

Przecież już z pół roku temu mówili że nie będzie dopłat do nawozów jak rok temu, lemingoza szczekała że nie potrzeba, że rozdawnictwo i socjalizm,  no to macie:)

Za kilka miesięcy wybory głosujcie na PO, PSL czy na kolejne wcielenie komuny, czy na Szymona 2080, wtedy zobaczycie suszowe, nawozowe i po ile będzie ON, dopłaty do ON, zobaczycie jakie będą wieki emerytalne :D Powodzenia

 

Ja straciłem 10 tys i to co mi dali nie zrównało tej straty. Więc na pewno nie zagłosuje na nikogo z tych co wymieniłeś. Mogę oddać głos nawet nie ważny ale pójdę i będę głosował choć nie warto. 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej1988    293

W poniedziałek będę robił ostatni kurs z pszenicą jeszcze po 1200 netto-1284 brutto. Po niedzieli cena spada na 1100 do 1150 netto. LBL

  • Sad 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Damianek20    2024
3 godziny temu, Pitraszek napisał:

Ktoś go w końcu dojedzie w tej Winnicy. Jego kolega prowadzący lokalny skup mówił że dzwonił z pretensjami co oni wyprawiają. Rozłączył się i zablokował numer. Mieszkam jakieś 15 km od ministra, u nas jest bardzo dobrze znany 

I co kochają go tam rolnicy i będą głosować na lobbystę bandery ?

1 minutę temu, andrzej1988 napisał:

W poniedziałek będę robił ostatni kurs z pszenicą jeszcze po 1200 netto-1284 brutto. Po niedzieli cena spada na 1100 do 1150 netto. LBL

Ja pier**le dojdzie do 1000 zaraz 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rafiozo    31

Ja dzisiaj skończyłem sprzedaż pszenicy, poszła na konsumpcje, po 1400 brutto, powiat Sieradz.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wicherek    4067
24 minuty temu, czesterP napisał:

Nie mamy praktycznie wpływu na beton w sądach bo unia to unia sramto a wierzycie ,że agro krzykacz bez zaplecza politycznego zapewni wam opłacalność produkcji?

To jest pewne że nie zapewni , ale dobrze że krzyczy , gdyby dzisiaj nikt nie krzyczał to wszyscy by myśleli że żyjemy w kraju mlekiem i miodem płynącym , była by druga Korea Północna !

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcincbr    23

Wie ktos ile placili w Cedrobie w Rypinie albo Raciazu dzis? Obnizali cos na koniec tygodnia czy cena z poczatku tygodnia czyli 1280 netto aktualna byla?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marek1977    1309

Elewator Strzelno 1280 za pszenicę w poniedziałek było 1350. Ciągniki latają jak szalone.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Norman    137

@marcincbr

@Wojciech1991 napisał dziś w temacie pszenżyta że cena netto 1100 Cedrob Raciąż, a było 1200, to obstawiam, że pszenica (tylko w Rypinie przyjmowali) pewnie spadek na ile nie wiem o ile wogóle kupują bo z lokalnym handlarzem rozmawiałem dziś to powiedział że skup pszenicy wstrzymany.

Edytowano przez Norman

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tigon    1490

"Ale drogo to już było i nie wróci więcej

I choć tyle się zdarzyło..."

 

Jest jeden plus jak pszenica stanieje do 500 zł a na wschodzie w żniwa tak będzie to nie będzie się im opłacało zboża z Ukrainy ściągać xD , dziś w skupie więcej ukraińców jak polaków było xD xD Podkarpacie 

 



 

Edytowano przez Tigon
  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tigon    1490

Nie wiem czasem czy my wgl mamy prawne możliwości eksportu na Ukrainę, bo coś się  mi wydaje że nie. 

Edytowano przez Tigon
  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szumi    346
  Dnia 19.06.2022 o 21:15, szumi napisał:

Poniżej mój wpis z czerwca 2022, wtedy tylko ściana wschodnia ucierpiała, a cała reszta Polski twierdziła, że tego zboża ze wschodu nie będzie dużo ... że spoko. To teraz macie wszyscy luzik i spoko. Wiara w zapewnienia PISu i tego antyministra rolnictwa Kowalczyka są tyle warte !!! Cóż, na jesieni wybory i nawet jak to ostatnio prezes powiedział "rolnik pazerny jest, rzuci się parę groszy i znowu na nas zagłosują" to ja, moja rodzina, znajomi, nie będzie już głosów na PIS. Koniec !!!

 

19.06.2022

Cena pszenicy w Lubelskim:

1. Cena pszenicy przed pojawieniem się info o możliwym "tranzycie" ukraińskiej pszenicy przez Polskę - 1600 zł/tona.

2. Pojawienie się samego info o możliwym "tranzycie" ukraińskiej pszenicy przez Polskę - 1500 zł/tona.

3. Rozpoczęcie importu ukraińskiej pszenicy do Polski. Pszenica, która miała iść do Afryki, idzie do polskich kurników i paszarni - 1400 zł/tona.

4. Zapowiedź Bidena budowy silosów na ukraińską pszenicę na wschodniej granicy Polski, potwierdzone przez polski rząd -  1300 zł/tona.

5. Ściana wschodnia cena już - 1200 zł/tona.

6.  ... cdn ...  to jutro pewnie cena 1100 zł/tona po tych zapowiedziach ministra upainy Kowalczyka

  • Like 4

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wicherek    4067
43 minuty temu, tmk1974 napisał:

 Stawiasz na konfederację, ale na razie nic o niej nie wiesz.  Genialne....

Wychodzę z założenia ,że każdy tylko nie pisiory  !

  • Like 4

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
22 godziny temu, Wicherek napisał:

Wychodzę z założenia ,że każdy tylko nie pisiory  !

Przed chwila pisałeś agro coś tam 

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marek1129    355
9 minut temu, marek1977 napisał:

Musimy mieć cenę mniejsza jak Ukraina to i my będziemy ich zalewać towarem😀.

Spokojnie, zobaczysz że w maju w tv będą płakać że na UA  jest klęska głodu i  proszą świat o darmową żywność. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GRZES1545    8985
27 minut temu, marek1977 napisał:

Musimy mieć cenę mniejsza jak Ukraina to i my będziemy ich zalewać towarem😀.

Tylko tego nam tu w Polsce brakowało...aby licytować się z ukrem kto taniej na porty sprzeda😑

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marek1129    355
12 minut temu, Wicherek napisał:

 

https://www.agrofoto.pl/produkcja-roslinna/zboza/na-krajowych-gieldach-mocny-spadek-cen-zboz,127239.html    Ktoś      tu pisze w komentarzach   że cofnęli  statek z niby polskim zbożem  , ma ktoś dokładniejsze info ?

Wszystko możliwe z tym statkiem. Czekać aż wprowadzą zakazy handlu mięsem z Polski bo wykryją subst. zakazane.

  • Like 3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tmk1974    433
30 minut temu, szumi napisał:
  Dnia 19.06.2022 o 21:15, szumi napisał:

Poniżej mój wpis z czerwca 2022, wtedy tylko ściana wschodnia ucierpiała, a cała reszta Polski twierdziła, że tego zboża ze wschodu nie będzie dużo ... że spoko. To teraz macie wszyscy luzik i spoko. Wiara w zapewnienia PISu i tego antyministra rolnictwa Kowalczyka są tyle warte !!! Cóż, na jesieni wybory i nawet jak to ostatnio prezes powiedział "rolnik pazerny jest, rzuci się parę groszy i znowu na nas zagłosują" to ja, moja rodzina, znajomi, nie będzie już głosów na PIS. Koniec !!!

 

19.06.2022

Cena pszenicy w Lubelskim:

1. Cena pszenicy przed pojawieniem się info o możliwym "tranzycie" ukraińskiej pszenicy przez Polskę - 1600 zł/tona.

2. Pojawienie się samego info o możliwym "tranzycie" ukraińskiej pszenicy przez Polskę - 1500 zł/tona.

3. Rozpoczęcie importu ukraińskiej pszenicy do Polski. Pszenica, która miała iść do Afryki, idzie do polskich kurników i paszarni - 1400 zł/tona.

4. Zapowiedź Bidena budowy silosów na ukraińską pszenicę na wschodniej granicy Polski, potwierdzone przez polski rząd -  1300 zł/tona.

5. Ściana wschodnia cena już - 1200 zł/tona.

6.  ... cdn ...  to jutro pewnie cena 1100 zł/tona po tych zapowiedziach ministra upainy Kowalczyka

Spytam tak z ciekawości - matif pewnie cały czas na tym samym poziomie?  I tak z ciekawości - czego jak było 1600 nie sprzedawali?

  • Confused 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez yacenty
      Jakie są ceny rzepaku w sezonie 2023? Jaka może być cena rzepaku po żniwach 2023? Jaka jest opłacalność produkcji rzepaku? Zapraszamy do dyksuji.
    • Przez DanielFarmer
      Jakie są u was ceny mleka? Jak płacą poszczególne mleczarnie? Podawajcie ceny i parametry w swoich regionach. Uważacie, że nadchodzący rok 2024 będzie dla nas lepszy czy gorszy?
       
      Czas zacząć narzekania w nowym temacie 🙂
    • Przez aaimk
      Jakie będą ceny pszenicy w 2024 roku?
      każdy z nas zadaje sobie to pytanie. Rok 2023 w głównej mierze opierał się na spadkach cen ziarna.  Aktualna cena pszenicy nie jest już tak wysoka a same notowania cen ziarna nie napawają optymizmem. Rolnicy i handlowcy mają w magazynach jeszcze duże zapasy pszenicy paszowej i konsumpcyjnej którą chcieli by sprzedać po najwyższej cenie.  
      Jakie jest Wasze zdanie? Sprzedawać pszenice po obecnych cenach czy czekać na podwyżki? a może pszenica będzie tylko tanieć? 
      zapraszam do merytorycznej dyskusji, podwajając propozycje cenowe lub transakcyjne dopiszcie jakie są warunki sprzedaży, jakość pszenicy i miejsce z którego pochodzi oferta.
       
      Jest to kontynuacja tematu: 
       
    • Przez Bartek933
      Ceny nawozów utrzymują się nadal na bardzo wysokim poziomie. Cena i dostępność nawozu sprawia trudności z zaplanowaniem zakupów. Ciężko przewidzieć czy ceny będą spadać czy nieoczekiwanie będziemy obserwować ich wzrost
       
      Jak myślicie? czy ceny będą spadać? jaki nawóz najlepiej kupić? 
      Proszę o podawanie cen, miejsca zakupu i wolumenu ton dla której sprzedający zaoferował tą cenę 
      Temat jest kontynuacją: 
       
    • Przez danielhaker
      Jak Waszym zdaniem będą się kształtować ceny paliw w 2024? Czy można liczyć na obiecywane w kampanii wyborczej spadki?
      Dziś wiodące koncerny zaktualizowały cenniki uwzględniając nowe stawki podatków i opłat, a więc olej napędowy drożeje o +5,3gr
      Najlepszego w Nowym Roku
       
      kontynuacja zeszłorocznego tematu:
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj