Polecane posty

dirk41    63

od 14 do 17 w dniu 15.12.2022 a teraz normalnie na pylonie jest 7,48 brutto co daje netto 6,08

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mysza103    2462
2 godziny temu, hubertuss napisał:

Ceny różne bo właściciele stacji nie wiedzą co i jak. Orlen nie podnosi za bardzo w większości wypadków bo Obajtek ten vat od dawna już brał.

Rozumiem że Obajtek zarządza też innymi stacjami , typu Shell, BP czy jeszcze inne, bo tak się składa że jak przejezdżałem koło Shell to w ostatnim czasie zawsze było z 10 gr drożej niż na Orlenie , chyba że tamci nas skubali jeszcze bardziej 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Damianek20 napisał:

Coś takiego przyszło mi na tel 

Screenshot_2023-01-01-18-43-02-010_pl.neptis.yanosik.mobi.android.jpg

Jakaś aplikacja?


sprzedam

Opryskiwacz Pilmet 

www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-pilmet-2018-18-m-2000l-nie-hardi-rau-evrard-CID757-IDxqwma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mysza103    2462
8 minut temu, songo napisał:

czyli ryczałt jak kupił wygrał, VAT przegral

Pisałem to parę dni temu, i wczoraj powtórzyłem to samo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witejus    8522
2 minuty temu, mysza103 napisał:

chyba że tamci nas skubali jeszcze bardziej 

Tamci uważają się za ,,premium" to skubią więcej🤣

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GRZES1545    8980
9 minut temu, mysza103 napisał:

Pisałem to parę dni temu, i wczoraj powtórzyłem to samo

O teraz jak ryczałt kupu to przegra czy wygra?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rafi1979    38

A dlaczego Vat przegrał? Przecież przy niezmienionej cenie na stacjach paliw zyskają właśnie watowcy, ponieważ obniży się cena netto 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mysza103    2462

chodzi o tych co kupili tydzień , dwa tygodnie temu , a są na vacie, tutaj wyjdzie na minus

7 minut temu, GRZES1545 napisał:

O teraz jak ryczałt kupu to przegra czy wygra?

Jeśli ryczałtowiec kupi teraz brutto taniej niż mógł kupić ze 3 tygodnie temu na dołku to wygra , ale raczej nie realne to jest 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GRZES1545    8980

Uważam że finalnie to Obajtek wygrywa, doją nas równiutko wszystkich z każdej strony.

  • Like 2
  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653
1 godzinę temu, mysza103 napisał:

Rozumiem że Obajtek zarządza też innymi stacjami , typu Shell, BP czy jeszcze inne, bo tak się składa że jak przejezdżałem koło Shell to w ostatnim czasie zawsze było z 10 gr drożej niż na Orlenie , chyba że tamci nas skubali jeszcze bardziej 

Poniekąd tak. Po pierwsze inne stacje typu shell kupują tez na Orlenie nie przywożą paliwa z zagranicy ze swoich fabryk. Po drugie inne stacje muszą mniej więcej dostosować cenę do Orlenu który ma najwięcej stacji. I jaka cena jest na Orlenie inni aby sprzedać muszą mniej więcej cenę podobną wystawić. Jeśli gdzieś jest np 10 groszy drożej zwróć uwagę na kategorię drogi. Od tego też zależy cena.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mysza103    2462
4 minuty temu, hubertuss napisał:

Poniekąd tak. Po pierwsze inne stacje typu shell kupują tez na Orlenie nie przywożą paliwa z zagranicy ze swoich fabryk. Po drugie inne stacje muszą mniej więcej dostosować cenę do Orlenu który ma najwięcej stacji. I jaka cena jest na Orlenie inni aby sprzedać muszą mniej więcej cenę podobną wystawić. Jeśli gdzieś jest np 10 groszy drożej zwróć uwagę na kategorię drogi. Od tego też zależy cena.

O czym ty mówisz , bo nie rozumie , skoro nie dawno się zrobiła przepaść między hurtem a stacjami ok 1 zł , to twierdzisz że jak np, SHELL z ceną wbiłby się gdzieś w środek , czyli taniej o 50 gr/litrze niż na orlenie , a i tak by mieli ładną marże , to nie sprzedaliby tego paliwa taniej o 50 gr niż orlen bo nie dostosowali ceny podobnej do ORLENU?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
songo    800
GRZES1545 napisał:

9 minut temu, mysza103 napisał:

Pisałem to parę dni temu, i wczoraj powtórzyłem to samo

O teraz jak ryczałt kupu to przegra czy wygra?

przegra bo paliwo w hurcie ze 7:30 a w połowie grudnia za 7 szło kupić

Rafi1979 napisał:

A dlaczego Vat przegrał? Przecież przy niezmienionej cenie na stacjach paliw zyskają właśnie watowcy, ponieważ obniży się cena netto 

przedtem było w hurcie 7 netto - 8% a teraz koło 7:30 - 23%

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25612

Spieracie się o parę groszy na litrze paliwa  czy jeden ma lepiej czy drugi gorzej, czy lepiej kupić tydzień temu czy za tydzień.

Zysk/strata symboliczna  na gospodarstwie. Co innego pieniądze tracone na zakupie nawozu i sprzedaży zboża i rzepaku.

Tu są pieniądze. A nie na paliwie, które choćby o złotówkę potaniało lub podrożało, to zysk / strata w gospodarstwie symboliczna.

Ja przy obrabianych 60ha i 20tys km autem 5000l nie spaliłem.  Różnica na wahaniach kursu wręcz symboliczna względem obrotów gospodarstwa, a zjazd ceny zboża o choćby 100zł na tonie to kilkaset zł na hektarze i najczęściej dwa razy więcej jak wartość paliwa spalonego na tymże hektarze

  • Like 7
  • Thanks 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BomV    190
7 minut temu, mysza103 napisał:

O czym ty mówisz , bo nie rozumie , skoro nie dawno się zrobiła przepaść między hurtem a stacjami ok 1 zł , to twierdzisz że jak np, SHELL z ceną wbiłby się gdzieś w środek , czyli taniej o 50 gr/litrze niż na orlenie , a i tak by mieli ładną marże , to nie sprzedaliby tego paliwa taniej o 50 gr niż orlen bo nie dostosowali ceny podobnej do ORLENU?

🤣🤣🤣A co ty myślisz że Shell to sobie może jak chce cenę wpisywać?  Wszystkie paliwa w Polskę sprzedaje Orlen. Pb100 tylko z zewnątrz. Jak będziesz strugał mądrego to taki Orlen cie sprzątnie. Po za tym paliwo tak czy siak kupić musisz, więc jeden i drugi trzyma cenę bo skoro można zarobić to zarobimy oboje. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

Przecież wytłumaczyłem a on pisze, że nie rozumie. Orlen dyktuje cenę nawet na shelu i nie ma co wnikać w szczegóły.

Edytowano przez hubertuss

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dirk41    63

dokładnie, ja na paliwie przepłaciłem bądź i nie, ale 6tys, a na obniżkach od żniw pszenicy i rzepaku mam mniej o 40tys

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mysza103    2462
4 minuty temu, BomV napisał:

🤣🤣🤣A co ty myślisz że Shell to sobie może jak chce cenę wpisywać?  Wszystkie paliwa w Polskę sprzedaje Orlen. Pb100 tylko z zewnątrz. Jak będziesz strugał mądrego to taki Orlen cie sprzątnie. Po za tym paliwo tak czy siak kupić musisz, więc jeden i drugi trzyma cenę bo skoro można zarobić to zarobimy oboje. 

To czemu nie posprzątali hurtowników , którzy mieli o 1 zł albo i więcej taniej niż , na orlenie . W kwestii ostatniego zdania dochodzimy do sedna , że Orlen nie Orlen , ale jak jest możliwość to każdy chce nas wyruchać , a nie że Obajtek to czy tamto . Obajtek wyznacza jakiś trend , a każdy jeśli się da coś na tym zarobić to sie pod to podczepia . Inna sprawa jak by nikt nie mógł mieć swoich cen tylko wszędzie takie jak na orlenie , to po co nam inne stacje ? niech będą same Orleny i wszystko przynajmniej będzie jasne 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

Każdy chce zarabiać jak najwięcej to normalne. Ale to Obajtek dyktuje ceny i to on nas walił po rogach przez parę miesięcy. Już dawno wszyscy mówili ,że oni te vat biorą bo baryłka taniała a złoty się umacniał. I Obajtek to potwierdził mówiąc, że paliwo po nowym roku tj powrocie vatu nie podrożeje. Gdyby Orlen wcześniej obniżył ceny inni nie mieli by możliwości takiego kasowania bo jak pisałem wszyscy kupują z Orlenu lub Lotosu jeszcze.

Jak nawozy po wejściu vatu bardzo nie zdrożeją to też się nie zdziwię. Bo pewnie tak samo robią jak z paliwem. Ludziom pierdzielą, że vat zdjęli a po cichu dalej go brali. Tak pis dyma ludzi.

Edytowano przez hubertuss

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mysza103    2462

Z nawozami , to bodajże @Agrest pisał że między wczorajszą , a dzisiejszą ceną jest dokładnie różnica 8%, czyli tu to nie zadziałało

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25612

Nie,  nie pisałem. Tylko o paliwach że sylwester plus 23% = dzień wcześniej plus 8%

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez Boles
      Witam,
      Temat odnośnie projektu dopłat do zbóż, który być uruchomiony.
      Dopłata ma być do pszenicy, żyta, jęczmienia, pszenżyta lub mieszanek zbożowych,
      czy owies też będzie się kwalifikował ?
    • Przez DanielFarmer
      Jakie są u was ceny mleka? Jak płacą poszczególne mleczarnie? Podawajcie ceny i parametry w swoich regionach. Uważacie, że nadchodzący rok 2024 będzie dla nas lepszy czy gorszy?
       
      Czas zacząć narzekania w nowym temacie 🙂
    • Przez aaimk
      Jakie będą ceny pszenicy w 2024 roku?
      każdy z nas zadaje sobie to pytanie. Rok 2023 w głównej mierze opierał się na spadkach cen ziarna.  Aktualna cena pszenicy nie jest już tak wysoka a same notowania cen ziarna nie napawają optymizmem. Rolnicy i handlowcy mają w magazynach jeszcze duże zapasy pszenicy paszowej i konsumpcyjnej którą chcieli by sprzedać po najwyższej cenie.  
      Jakie jest Wasze zdanie? Sprzedawać pszenice po obecnych cenach czy czekać na podwyżki? a może pszenica będzie tylko tanieć? 
      zapraszam do merytorycznej dyskusji, podwajając propozycje cenowe lub transakcyjne dopiszcie jakie są warunki sprzedaży, jakość pszenicy i miejsce z którego pochodzi oferta.
       
      Jest to kontynuacja tematu: 
       
    • Przez yacenty
      Jakie są ceny rzepaku w sezonie 2023? Jaka może być cena rzepaku po żniwach 2023? Jaka jest opłacalność produkcji rzepaku? Zapraszamy do dyksuji.
    • Przez Neveragain
      Jakie będą ceny kukurydzy mokrej i suchej w sezonie 2024? W jakich cenach sprzedajecie kukurydzę w Waszych regionach? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach kukurydzy, ceny rosną.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj