Chłoporobotnik

Pogoda rolnicza 2023 i nie tylko

Polecane posty

Kowalsky30    489

Ja pierdziu, ale mam przyrosty. Jałóweczka ma na jutro 46 dni i według miary zoometrycznej waży co najmniej 110 kilo. Załóżmy , że urodziła się w wadze 45 kilo, to wychodzi 1,4 kg/ doba. Cena uzgodniona 1900 pln, czyli 17 pln/ kg

Ucz się @Qwazi od zawodowców😗

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malaczarna    1694
1 godzinę temu, kizak napisał:

 O Panie ,oglądam obrady sejmu ,patrzę że jakoś ten nowy marszalek [dawny redaktor naczelny programy ,,religia'' ,pan Hołownia] ,jakoś tą sforę za ryj trzyma .  A tak prywatnie to ta ryksza dobra na kaca ,tylko nie wiem  czy jako pasażer ,czy zaprzęg .😔;)

komedia. wczoraj urywki wywiadu z Jarosławem strasznie bluzgał na Donalda. Nie mogę słuchać tego starego kawalera zresztą jak każda kobieta,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Baks00    4460
1 minutę temu, malaczarna napisał:

jakoś tanio

Wtedy uciekłem przed tym bumem podwyzkowym

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kowalsky30    489
1 minutę temu, malaczarna napisał:

komedia. wczoraj urywki wywiadu z Jarosławem strasznie bluzgał na Donalda. Nie mogę słuchać tego starego kawalera zresztą jak każda kobieta,

Tego akurat, czy każdego? Bo ja też mam zadatki, a nawet już się poczuwam, ale jeszcze broni nie składam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mf362    1121

Poleci ktoś jakieś godne polecenia zadaszenia nad drzwi ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malaczarna    1694
45 minut temu, wojtal24 napisał:

nie szkoda traktora na takie coś?

gdzie ja będę grzyby zbierać?

4 minuty temu, Baks00 napisał:

Wtedy uciekłem przed tym bumem podwyzkowym

który rok?

 

2 minuty temu, Kowalsky30 napisał:

Tego akurat, czy każdego? Bo ja też mam zadatki, a nawet już się poczuwam, ale jeszcze broni nie składam

ten jeden i jego poglądy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1973    15420
59 minut temu, wojtal24 napisał:

nie szkoda traktora na takie coś?

No a co mam rękami nosić? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mf362    1121
1 godzinę temu, Baks00 napisał:

No ja też w tamtym roku ocieplilem,jest różnica 👍

U mnie już jedna ściana przyklejona to czuć ciepło . Jeszcze dwie zostały ( dom bliźniak, wujek już dawno ocieplił) 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Qwazi    8100
34 minuty temu, Łolek napisał:

@Luki99 po ile płaciłeś za jałówki i pokaż no zdjęcie tych czempionek tak z tyłu lub z boku bo aż ciekaw jestem 

Co prawda HF ów nie lubię, ale też chętnie bym zobaczył...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Baks00    4460
23 minuty temu, malaczarna napisał:

gdzie ja będę grzyby zbierać?

który rok?

 

ten jeden i jego poglądy

W tamtym roku w marcu miałem gotowe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Qwazi    8100
24 minuty temu, Kowalsky30 napisał:

Ja pierdziu, ale mam przyrosty. Jałóweczka ma na jutro 46 dni i według miary zoometrycznej waży co najmniej 110 kilo. Załóżmy , że urodziła się w wadze 45 kilo, to wychodzi 1,4 kg/ doba. Cena uzgodniona 1900 pln, czyli 17 pln/ kg

Ucz się @Qwazi od zawodowców😗

 

No szacun...ale nie będę się tego uczył...z dwóch powodów:

1. Takie tuczenie cielaka jest za drogie

2. Nie znajdę klijenta na taką cieliczkę w moich okolicach (zresztą sam bym takiej nie kupił)

Nie jest trudno coś takiego osiągnąć na simie...ale mógłbyś ją zważyć, a nie prorokować, co do wagi...

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sylwekx25    5609
Łolek napisał:

@Luki99 po ile płaciłeś za jałówki i pokaż no zdjęcie tych czempionek tak z tyłu lub z boku bo aż ciekaw jestem 

Też bym chętnie zobaczył... Jeśli na otrębach i tym lichym pszenżycie mają wydajność te 12500 to na dobrym korycie z 20 tys powinny dać a takich to żem jeszcze nie widział🙉🙊

  • Haha 1

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtal24    2486
Belaruss820 napisał:

3 minuty temu, wojtal24 napisał:

będziesz w okolicy?

W Żyrardowie mam szkolenie do 16:30,później robię tripa na symboliczny uścisk dłoni do Darka i Tomka

myślałem że może w Płocku będziesz w siedzibie firmy😆😆😆 bo mam nie daleko do Plocka


ZETOR TEAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Łolek    12999
1 minutę temu, Qwazi napisał:

No szacun...ale nie będę się tego uczył...z dwóch powodów:

1. Takie tuczenie cielaka jest za drogie

2. Nie znajdę klijenta na taką cieliczkę w moich okolicach (zresztą sam bym takiej nie kupił)

Nie jest trudno coś takiego osiągnąć na simie...ale mógłbyś ją zważyć, a nie prorokować, co do wagi...

Z tą miarą to tak jak z tym 2,40 za mleko no może 2,04 

 

2 minuty temu, Sylwekx25 napisał:

Też bym chętnie zobaczył... Jeśli na otrębach i tym lichym pszenżycie mają wydajność te 12500 to na dobrym korycie z 20 tys powinny dać a takich to żem jeszcze nie widział🙉🙊

On kupił z takiej obory, jeśli przeżyła któraś na takim żarciu jak opisywał to musimy się od niego uczyć 

  • Like 1
  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Baks00    4460
5 minut temu, mf362 napisał:

U mnie już jedna ściana przyklejona to czuć ciepło . Jeszcze dwie zostały ( dom bliźniak, wujek już dawno ocieplił) 

 

Ja miałem wcześniej zrobić,ale fundusz nie pozwalał(dach musiałem  wypuścić,zadaszenie nad drzwiami a i żeby było gdzie kawkę wypić to i taras zrobiłem z malutkiego balkonu)i o rok mnie przesunął.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Baks00    4460
Przed chwilą, Łolek napisał:

Z tą miarą to tak jak z tym 2,40 za mleko no może 2,04 

 

 

Czyli takie mierzenie uja wraz z kręgosłupem 🤭

  • Like 1
  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malaczarna    1694
5 minut temu, Baks00 napisał:

W tamtym roku w marcu miałem gotowe

Nie no jak chciałam swoją lepiankę odkleić to z 40 teraz to i więcej chcieli bez koloru i tych kulek. Też chce takich fachowców tanich

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Baks00    4460
1 minutę temu, malaczarna napisał:

Nie no jak chciałam swoją lepiankę odkleić to z 40 teraz to i więcej chcieli bez koloru i tych kulek. Też chce takich fachowców tanich

Pani kochana,był taki co i 50 wycenił

Ogólnie też parę robót wcześniej mu podeslalem 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek74    12223
Baks00 napisał:

2 minuty temu, MonteChristo napisał:

ile m i jaki koszt tak mniej więcej

300m -38 tys

z kolorem ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
toooomaszewski    502
44 minuty temu, malaczarna napisał:

komedia. wczoraj urywki wywiadu z Jarosławem strasznie bluzgał na Donalda. Nie mogę słuchać tego starego kawalera zresztą jak każda kobieta,

Jaka jest granica wieku starego kawalera? 😅

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek74    12223
Baks00 napisał:

1 minutę temu, malaczarna napisał:

jakoś tanio

Wtedy uciekłem przed tym bumem podwyzkowym

w jakim miesiącu robione? u mnie chyba ostatni tydzień października zaczęli a kiedy skończyli to chyba na mikołaja tej ekipy nie polecam 🤦 drudzy na wiosnę kolor kładli to tych już jsk najbardziej 👍☺️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez konteno
      O pogodzie ,opadach i odnotowanych temperaturach w różnych częściach kraju i nie tylko w rozpoczętym 2024 roku. 
    • Przez superfarmer02
      Zapraszam na kolejny rok wstawiania ursusów za 50tys i zetorow za 100tyś+🙈😂
    • Przez valeTudo
      Jak w temacie Bylo juz o ciagnikach, dziewczynach, chlopakach,alko  itp... teraz pora pochwalic sie jak dbacie o kondycje jakie sporty uprawiacie, zaczynam
      -SW
      -treningi interwalowe
      -silownia
    • Przez bobytempelton
      Witam, z racji że sezon na komunie w pełni chciałbym abyście podzielili się pomysłami na prezent na komunię dla chrześnika chrześnicy, czy po prostu dla 9 latka z okazji tego święta. Chciałbym abyście pisali przydatne rzeczy które zostaną im na długo, lub długo w pamięci , oklepane rzeczy typu rowerki zegarki itd raczej odpadają, a pieniądze wydadzą i tyle z nich będzie , zachęcam do wypowiedzi
    • Przez vincenty4
      Witam, ostatnio w trakcie wykopów przerwany zostały stare dreny. W związku z tym odtworzyłem je wykorzystaniem rury drenażowej. Niestety woda wydostaje się średnio intensywną strużką w miejscu połączenia.
      Czy macie może pomysł jak dobrze uszczelnić połączenie rury drenarskiej 100 i starego ceramicznego sączka? Rura wchodzi na sączek na wcisk, ale jako że woda przepława z rury do sączka (którego otwór ma mniejszą średnicę), to woda stale wycieka się przez miejsce połączenia.
      Dzwoniłem po różnych sklepach, fachowcach i propozycje były różne: Bostik H550/h77, Puder ex P795, silikon dekarski, szara taśma, a nawet glina. Sprawę komplikuje jednak fakt, że woda cały czas sączy się z połączenia.

      Nie liczę więc na idealnie uszczelnienie, ale chciałbym zminimalizować wyciek, bo wodę z działki i tak potem odrowadzę do rowu melioracyjnego. 
      Będę wdzięczny za sugestie 🙂


×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj