Chłoporobotnik

Pogoda rolnicza 2023 i nie tylko

Polecane posty

Łolek    12999
11 minut temu, Tomasz0611 napisał:

Za tyle to mam łódkę wapna i RCW na dzień do tego gratis ...

Skąd to wapno , daj namiar 

Taniej jak 2600  z transportem ni mogę znaleźć 

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Chłoporobotnik    4925
49 minut temu, kizak napisał:

 Kto ginie ? ,zwykłe robole za ,,burżujów'' giną ,za czyjeś fabryki ,ziemie ,za czyjeś dobra . Pan rozkazal i wiśta wio ,za ojczyznę kurna taki ,uj .Giną za czyjeś dobra ,i za czyjeś widzimisię ,i za czyjąś ,,fantazję'' ,a szumnie za ojczyznę. ,, Parobkom'' można wszystko wpoić  ,w imieniu jego lepszego dobra 🤦‍♀️ . A tu broń ,dali ,tfu ,kurna wszystko za kilkakrotny pieniądz ,bo te wcześniejsze to i tak trzeba było zutylizować ,a to kosztuje ,a tu ,,promocja'' ,i banki ,i technika do przodu ,a my im póżniej tym żebrakom ,, pomożemy'' . Zydowskie podejście ,nie zaje... od razu ,a skutecznie sukcesywnie krew wysysać od poddanego . Kurna dlaczego tylko bank Rosji ,jest bankiem Rosji ,a żydki tam swoich macek nie dociągają  , . Coś mnie uruchomiło 😔

Następny co za dużo myśli...

Zimno jednym słowem, choć przymrozku nie było.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malaczarna    1694

Dzień dobry. 11 saren konsumuje mi pszenżyto cóż z tym począć?

Przed chwilą, wojtal24 napisał:

czyli nie zdałaś 😆😆😆😆

Zaraz wszyscy będą zdawać. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz0611    5625
1 minutę temu, Łolek napisał:

Skąd to wapno , daj namiar 

Taniej jak 2600  z transportem ni mogę znaleźć 

To było w przybliżeniu, nie wiem jakie są dokładnie teraz ceny bo już jakiś czas nie wapnowalem, bo pH mam 6-7 w zależności od działki, ale nigdy nie rozumiałem co kieruje ludźmi kupującymi wapno w BB, oprócz tego, że niepotrzebne jest RCW, innego sensu w tym nie widzę.

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymon09875    10026
4 minuty temu, malaczarna napisał:

Dzień dobry. 11 saren konsumuje mi pszenżyto cóż z tym począć?

Zaraz wszyscy będą zdawać. 

Gulasz dobry jest 🤭

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Strongman    3262
25 minut temu, Rolnik1973 napisał:

Kurła deszcz pada

No niech go szlak trafi

Po 450

Wezme 5 t czystej kredy

w Koszelówce po 300

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymon09875    10026
11 minut temu, Łolek napisał:

Skąd to wapno , daj namiar 

Taniej jak 2600  z transportem ni mogę znaleźć 

Do kopalni jakieś 70-80 km i płaciłem coś koło 3 po zniwach

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25812
17 minut temu, Chłoporobotnik napisał:

Następny co za dużo myśli...

Zimno jednym słowem, choć przymrozku nie było.

Dobrze że myśli. Będzie więcej mu podobnych to może kiedyś ktoś powie dość.

 

 

Wczoraj wracając od dzieci natknąłem się na dziwne zjawisko. Zaparkowana patelnia i gość z taczkami pod szyberek podjeżdża. Pewno tonaż był przekroczony🤭🤭🤭🤣

Edytowano przez Agrest
  • Haha 3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Qwazi    8099
13 minut temu, Tomasz0611 napisał:

To było w przybliżeniu, nie wiem jakie są dokładnie teraz ceny bo już jakiś czas nie wapnowalem, bo pH mam 6-7 w zależności od działki, ale nigdy nie rozumiałem co kieruje ludźmi kupującymi wapno w BB, oprócz tego, że niepotrzebne jest RCW, innego sensu w tym nie widzę.

I truskawki też masz na pH 7?

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Chłoporobotnik    4925
1 minutę temu, Agrest napisał:

Będzie więcej mu podobnych to może kiedyś ktoś powie dość.

No i co zrobi po tym powiedzeniu "dość"?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Chłoporobotnik    4925

No i co to da, co to zmieni i jak ma nie iść pod tą rzeź? Też jesteś z tych co stanowczo za dużo rozmyślają, widać te przysłowiowe pół powiatu to jeszcze za mało pracy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymon09875    10026
9 minut temu, Agrest napisał:

Dobrze że myśli. Będzie więcej mu podobnych to może kiedyś ktoś powie dość.

 

 

Wczoraj wracając od dzieci natknąłem się na dziwne zjawisko. Zaparkowana patelnia i gość z taczkami pod szyberek podjeżdża. Pewno tonaż był przekroczony🤭🤭🤭🤣

Dobry kierowca, nie chciał firmy na mandat narażać 🤭

 

  • Like 1
  • Haha 3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz0611    5625
15 minut temu, Qwazi napisał:

I truskawki też masz na pH 7?

Truskawki mam na pH 6.2.i 6.5. Trochę wysoko, dlatego w tym roku zamiast BB kredy na ha pójdzie BB siarczanu wapnia. Bo wapń w truskawce musi pójść, ale siarczan pH nie podniesie.

Edytowano przez Tomasz0611

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Qwazi    8099
3 minuty temu, Tomasz0611 napisał:

Truskawki mam na pH 6.2.i 6.5. Trochę wysoko, dlatego w tym roku zamiast BB kredy na ha pójdzie BB siarczanu wapnia.

No to już się pogubiłem. Nie rozumiesz kupowania kredy w BB, a kupowaleś?

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz0611    5625
7 minut temu, Qwazi napisał:

No to już się pogubiłem. Nie rozumiesz kupowania kredy w BB, a kupowaleś?

Na truskawkę, bo tam nie wjadę z RCW. I jest wogole inna dochodowość uprawy, w zbożach się ekonomicznie nie spina wapno w BB. I w truskawce nie tyle zależy mi na zmianie pH co na wapniu przyswajalnym, a ten wpływa na jakość owoców. Co innego kreda stosowana na działkę gdzie plon jest wart 200-300 tys na ha a co innego na działce gdzie plon jest wart 5-7tys.

Edytowano przez Tomasz0611

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek74    12223
Chłoporobotnik napisał:

49 minut temu, kizak napisał:

 Kto ginie ? ,zwykłe robole za ,,burżujów'' giną ,za czyjeś fabryki ,ziemie ,za czyjeś dobra . Pan rozkazal i wiśta wio ,za ojczyznę kurna taki ,uj .Giną za czyjeś dobra ,i za czyjeś widzimisię ,i za czyjąś ,,fantazję'' ,a szumnie za ojczyznę. ,, Parobkom'' można wszystko wpoić  ,w imieniu jego lepszego dobra 🤦‍♀️ . A tu broń ,dali ,tfu ,kurna wszystko za kilkakrotny pieniądz ,bo te wcześniejsze to i tak trzeba było zutylizować ,a to kosztuje ,a tu ,,promocja'' ,i banki ,i technika do przodu ,a my im póżniej tym żebrakom ,, pomożemy'' . Zydowskie podejście ,nie zaje... od razu ,a skutecznie sukcesywnie krew wysysać od poddanego . Kurna dlaczego tylko bank Rosji ,jest bankiem Rosji ,a żydki tam swoich macek nie dociągają  , . Coś mnie uruchomiło 😔

Następny co za dużo myśli...

Zimno jednym słowem, choć przymrozku nie było.

może realista a nie bezmózg...


nie ma kto małego samochodu na dojazdy do pracy na sprzedaż? do 5tys

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
36 minut temu, Kowalsky30 napisał:

Xd

 

IMG_20231113_081544.jpg

Który uj tu takie błędy w pisowni robi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtal24    2486
Agrest napisał:

17 minut temu, Chłoporobotnik napisał:

Następny co za dużo myśli...

Zimno jednym słowem, choć przymrozku nie było.

Dobrze że myśli. Będzie więcej mu podobnych to może kiedyś ktoś powie dość.

 

 

Wczoraj wracając od dzieci natknąłem się na dziwne zjawisko. Zaparkowana patelnia i gość z taczkami pod szyberek podjeżdża. Pewno tonaż był przekroczony🤭🤭🤭🤣

bardziej tym bogata chata co wozi tata znaczy kierowca jumal towar

  • Like 1

ZETOR TEAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
6465    12438
2 godziny temu, Belaruss820 napisał:

Seat? A Ty już w pracy...czy to Twoja robota?🤔 Ja znowu długi weekend aż do piątku. Żona do jakiegoś lekarza od dzisiaj zaczyna jeździć bo problem z kręgosłupem...niby tylko rwą kulszowa była a to zaczynało być coraz bardziej dokuczliwe i znaleźli przepuklinę na kręgosłupie...

Astra GTC. Dziewczyna spieszyła się do pracy i z zakrętu ją wyniosło. Ja w pracy to najechałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Łolek    12999
1 godzinę temu, Tomasz0611 napisał:

To było w przybliżeniu, nie wiem jakie są dokładnie teraz ceny bo już jakiś czas nie wapnowalem, bo pH mam 6-7 w zależności od działki, ale nigdy nie rozumiałem co kieruje ludźmi kupującymi wapno w BB, oprócz tego, że niepotrzebne jest RCW, innego sensu w tym nie widzę.

Acha to tak palnąłes jak taki u mnie co go mleko 2,4 wychodziło, jak się okazało to było 2,04  prawie to samo 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez konteno
      O pogodzie ,opadach i odnotowanych temperaturach w różnych częściach kraju i nie tylko w rozpoczętym 2024 roku. 
    • Przez superfarmer02
      Zapraszam na kolejny rok wstawiania ursusów za 50tys i zetorow za 100tyś+🙈😂
    • Przez valeTudo
      Jak w temacie Bylo juz o ciagnikach, dziewczynach, chlopakach,alko  itp... teraz pora pochwalic sie jak dbacie o kondycje jakie sporty uprawiacie, zaczynam
      -SW
      -treningi interwalowe
      -silownia
    • Przez bobytempelton
      Witam, z racji że sezon na komunie w pełni chciałbym abyście podzielili się pomysłami na prezent na komunię dla chrześnika chrześnicy, czy po prostu dla 9 latka z okazji tego święta. Chciałbym abyście pisali przydatne rzeczy które zostaną im na długo, lub długo w pamięci , oklepane rzeczy typu rowerki zegarki itd raczej odpadają, a pieniądze wydadzą i tyle z nich będzie , zachęcam do wypowiedzi
    • Przez vincenty4
      Witam, ostatnio w trakcie wykopów przerwany zostały stare dreny. W związku z tym odtworzyłem je wykorzystaniem rury drenażowej. Niestety woda wydostaje się średnio intensywną strużką w miejscu połączenia.
      Czy macie może pomysł jak dobrze uszczelnić połączenie rury drenarskiej 100 i starego ceramicznego sączka? Rura wchodzi na sączek na wcisk, ale jako że woda przepława z rury do sączka (którego otwór ma mniejszą średnicę), to woda stale wycieka się przez miejsce połączenia.
      Dzwoniłem po różnych sklepach, fachowcach i propozycje były różne: Bostik H550/h77, Puder ex P795, silikon dekarski, szara taśma, a nawet glina. Sprawę komplikuje jednak fakt, że woda cały czas sączy się z połączenia.

      Nie liczę więc na idealnie uszczelnienie, ale chciałbym zminimalizować wyciek, bo wodę z działki i tak potem odrowadzę do rowu melioracyjnego. 
      Będę wdzięczny za sugestie 🙂


×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj