Chłoporobotnik

Pogoda rolnicza 2023 i nie tylko

Polecane posty

gregor1284    14226
7 minut temu, Qwazi napisał:

Ale żeście wypaczyli to, co napisałem. Nie bronię nikomu dbać o własny interes. Nie podoba mi się jedynie takie życzenie, bo na dłuższą metę na dobre nie wychodzi. Pisałem celowo ogólnie, nie wdając się w szczegóły, ale i tak żeście rozdmuchali.

Marcin, ja w życiu w d...e dostałem sporo, jeszcze więcej ludzkich tragedii i dramatów widziałem, ale mimo to nie zmieniłem swojego sposobu patrzenia na świat. Może to kwestia wychowania, może charakteru, wrażliwości, religii albo jeszcze czegoś innego. Traktuje innych tak, jak ja chciałbym być traktowany. Swojego nie dam a cudzego nie chcę. Postępuje tak, że jak mi ktoś o 6 rano zapuka do drzwi, to będę wiedział, że to do mnie a nie po mnie ( tylko błagam nie rozdmuchajcie tego zdania znowu i nie piszcie, że komuś sugeruje, że policja po niego może przyjść, to moje zasady). Widziałem sytuacje, które się odbijają na psychice i jeszcze musiałem w nich działać, mając ułamki sekund na decyzje. Wiem jedno. Twardym się jest do pewnego momentu. Jak się twardość skończy to wszystko może się skończyć. Dlatego odszedłem z pracy, żeby nie dojść do tego momentu. Czy by nadszedł i kiedy nie wiem, ale moim celem było uniknięcie tego. Za swoje postępowanie dostawałem też po d..ie, i to tak, że nie jesteście w stanie sobie wyobrazić, że to możliwe. Ale dobra karma też do mnie wracała i wraca cały czas. I jest tego więcej niż tego dostawania po czterech literach. Tak, że gdyby na mnie teraz przyszła ostatnia chwila, to będę się żegnał z tym światem z przeświadczeniem, że ...żyłem jak chciałem...

Opowiedz co prawilniaki robili. Zawsze mnie to śmieszy. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
3 minuty temu, konteno napisał:

dziś oferte pracy jako dojarz dostałem ale dalem se spokój

Czemu odpuściłeś🤔

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ikarus    26
4 godziny temu, brodziak81 napisał:

Powiedz kolego gdzie najciekawszy redyk sie odbywa co warto by zobaczyć?

Panocku jo w łostatnik10 rokach to ino 2 redyki widzioł. W tamtym roku w Cornym dunajcu w łostatnio niedziele października i kiesik w moi wiosce. Downo to chodziyli wiesnom i brali z dumu na dum a potym w jesiyni nazod ale to stare casy i ik niy pamiyntom.

 

z22558795IHR,Czarny-Dunajec--redyk-i-osod.jpg

Edytowano przez Ikarus
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gregor1284    14226
4 minuty temu, konteno napisał:

dziś oferte pracy jako dojarz dostałem ale dalem se spokój

Byś zarobił ze dwa razy tyle co teraz a godzin pracy na połowę. Ehh

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Qwazi    8146
1 minutę temu, gregor1284 napisał:

Opowiedz co prawilniaki robili. Zawsze mnie to śmieszy. 

Znaczy, co dokładnie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
8 minut temu, Chłoporobotnik napisał:

Ja i tak mleka nie piję ani nie używam. A dopóki używałem to też nie kupowałem w sklepie.

To bardzo źle, mleko jest bardzo ważne w diecie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
superfarmer02    3690
1 godzinę temu, 6465 napisał:

U nas w wiosce czy w okolicy jak komuś dzieje się krzywda z przyczyn losowych to ludzie pomagają fizycznie i finansowo.

Jak by naprawdę było jakieś zdarzenie losowe to może e by ktoś.ponógł ale albo by się trzeba prosić albo by było "a ja ci tam kiedyś coś" finansowo zapomnij 

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ikarus    26
4 godziny temu, brodziak81 napisał:

 

 

 

Edytowano przez Ikarus

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
konteno    1817

@Aktywnyrolnik7245 etat 3 zmianowy mam i szkoda nerwów , czasem w obrzadkach w weekendy tam pomagam i pracach sezonowych , ale na paliwo zarobie że do miasta już z wypłaty nie kupuję 

Edytowano przez konteno

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
6465    12446
3 minuty temu, Aktywnyrolnik7245 napisał:

Uczyłem się Zetorem 5211 a egzamin 7711 , w obu przypadkach przyczepy d46 + 2 płyty drogowe na pace

 

2 minuty temu, Qwazi napisał:

Ten w Sieradzu to miał taką fajną wajchę, którą egzaminator miał przed sobą. Jak ją pociągnął do siebie, to się pedały hamulca wciskały. Dużo z tego egzaminu też nie pamiętam, ale ta dźwignia i dwa biegi w motorze mi utkwiły 

A na jakich autach zdawaliście? Ja uczyłem się na fiacie uno a na egzaminie był maluch na placu a na egzaminie cienki 900

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Chłoporobotnik    4925
1 minutę temu, Aktywnyrolnik7245 napisał:

To bardzo źle, mleko jest bardzo ważne w diecie

Nie jadam nic do czego byłoby ono potrzebne jako składnik. A samego nie lubię. Ani koziego ani krowiego. Kiedyś jadłem krowie z chlebem ale teraz zarzuciłem to. Ser biały - obrzydlistwo. Jak już to bardzo rzadko do jakiegoś zapieczenie żółty.

Edytowano przez Chłoporobotnik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
konteno    1817
3 minuty temu, gregor1284 napisał:

Byś zarobił ze dwa razy tyle co teraz a godzin pracy na połowę. Ehh

wątpię , ubezpieczenia ani składek nie miałbym , robota na czarno

kase ma gospodarz i jego rodzina a co do pracowników to lepiej mają ci co intratniejsze fuchy maja za kółkiem 

 

Edytowano przez konteno

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gregor1284    14226
4 minuty temu, Chłoporobotnik napisał:

A nie mam? Ile można polityką, epidemiologią, światem się zajmować? Skoro się tym zajmujesz to co robisz pod kapciem Merlin i przy mamutach na Kurpiach a nie brylujesz na salonach?

Ja się tym nie zajmuję chlopie. To hobby. Czy pod kapciem to musiałbyś przyjechać się przekonać, zapraszałem. Czy przy mamutach też byś sprawdził ale teraz to musisz mi dać słowo że nie mówił byś jej "a na co Ty go trzymasz,  zero pozytku z tego dziada" bo Ty też dobry jesteś patrzę 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Chłoporobotnik    4925
Przed chwilą, gregor1284 napisał:

Ja się tym nie zajmuję chlopie. To hobby. Czy pod kapciem to musiałbyś przyjechać się przekonać, zapraszałem. Czy przy mamutach też byś sprawdził ale teraz to musisz mi dać słowo że nie mówił byś jej "a na co Ty go trzymasz,  zero pozytku z tego dziada" bo Ty też dobry jesteś patrzę 

Taki jak i Ty. Dziwne te hobby ludzie mają, nawet gołębie potrafię zrozumieć ale tego nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
1 minutę temu, 6465 napisał:

 

A na jakich autach zdawaliście? Ja uczyłem się na fiacie uno a na egzaminie był maluch na placu a na egzaminie cienki 900

Uczyłem się na Uno i zdawałem też na tym 

A za którym razem zadaliście 🤔

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gregor1284    14226
3 minuty temu, Qwazi napisał:

Znaczy, co dokładnie?

No to co robili prawilniaki jak im smród koło tyłka się robił 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
3 minuty temu, Chłoporobotnik napisał:

Nie jadam nic do czego byłoby ono potrzebne jako składnik. A samego nie lubię. Ani koziego ani krowiego. Kiedyś jadłem krowie z chlebem ale teraz zarzuciłem to. 

Zsiadłe np do kartofli i udka z koguta przy obiedzie tyż 🤔

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Qwazi    8146
3 minuty temu, 6465 napisał:

 

A na jakich autach zdawaliście? Ja uczyłem się na fiacie uno a na egzaminie był maluch na placu a na egzaminie cienki 900

U nas były jeszcze maluchy. Na egzaminie pierwszy raz w życiu widziałem cinquecento i od razu musiałem nim jeździć bo mnie egzaminował kierownik osrodka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gregor1284    14226
3 minuty temu, konteno napisał:

wątpię , ubezpieczenia ani składek nie miałbym , robota na czarno

 

Le to u dziada jakiegoś. Myślałem że powazny producent rolny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ikarus    26
2 minuty temu, Chłoporobotnik napisał:

Taki jak i Ty. Dziwne te hobby ludzie mają, nawet gołębie potrafię zrozumieć ale tego nie.

Gołymbie Piotruś to jesce wiynkse gówno jako polityka

  • Haha 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Chłoporobotnik    4925
Przed chwilą, Aktywnyrolnik7245 napisał:

Zsiadłe np do kartofli i udka z koguta przy obiedzie tyż 🤔

Fuj, przecież tego zsiadłego to się jeść nie da... U nas to ludzie wywalają na ziemniaki, ja takie ziemniaki z tym to bym wywalił ale kurom.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
6465    12446
Przed chwilą, Aktywnyrolnik7245 napisał:

Uczyłem się na Uno i zdawałem też na tym 

A za którym razem zadaliście 🤔

Samochód osobowy, ciężarowy, i ciągnik za pierwszym motor za drugim bo na 8 bym się wy***ał tak ślisko było. W końcu to był początek lutego czy koniec stycznia jakoś tak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez konteno
      O pogodzie ,opadach i odnotowanych temperaturach w różnych częściach kraju i nie tylko w rozpoczętym 2024 roku. 
    • Przez superfarmer02
      Zapraszam na kolejny rok wstawiania ursusów za 50tys i zetorow za 100tyś+🙈😂
    • Przez valeTudo
      Jak w temacie Bylo juz o ciagnikach, dziewczynach, chlopakach,alko  itp... teraz pora pochwalic sie jak dbacie o kondycje jakie sporty uprawiacie, zaczynam
      -SW
      -treningi interwalowe
      -silownia
    • Przez bobytempelton
      Witam, z racji że sezon na komunie w pełni chciałbym abyście podzielili się pomysłami na prezent na komunię dla chrześnika chrześnicy, czy po prostu dla 9 latka z okazji tego święta. Chciałbym abyście pisali przydatne rzeczy które zostaną im na długo, lub długo w pamięci , oklepane rzeczy typu rowerki zegarki itd raczej odpadają, a pieniądze wydadzą i tyle z nich będzie , zachęcam do wypowiedzi
    • Przez vincenty4
      Witam, ostatnio w trakcie wykopów przerwany zostały stare dreny. W związku z tym odtworzyłem je wykorzystaniem rury drenażowej. Niestety woda wydostaje się średnio intensywną strużką w miejscu połączenia.
      Czy macie może pomysł jak dobrze uszczelnić połączenie rury drenarskiej 100 i starego ceramicznego sączka? Rura wchodzi na sączek na wcisk, ale jako że woda przepława z rury do sączka (którego otwór ma mniejszą średnicę), to woda stale wycieka się przez miejsce połączenia.
      Dzwoniłem po różnych sklepach, fachowcach i propozycje były różne: Bostik H550/h77, Puder ex P795, silikon dekarski, szara taśma, a nawet glina. Sprawę komplikuje jednak fakt, że woda cały czas sączy się z połączenia.

      Nie liczę więc na idealnie uszczelnienie, ale chciałbym zminimalizować wyciek, bo wodę z działki i tak potem odrowadzę do rowu melioracyjnego. 
      Będę wdzięczny za sugestie 🙂


×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj