Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
pawlak2507    259

Jest coś takiego  jak selekcja i jeśli ktoś ma zapas jałówek to np po jakiego grzyba ma trzymać np słabszą sztukę co jest w 2 laktacji? Jeśli wiesz że masz już lepszą genetycznie młodzież to zastępujesz nimi te słabsze sztuki, no wydaje mi się proste jak pi.... Niektórzy zaraz że duża wydajność to krótko żyje a te co dają przez życie 100 tys. litrów to z księżyca się wzięły? Każdy kto chce polepszyć genetykę w stadzie powinien dążyć do tego by mieć takie sztuki u siebie, tylko do genetyki potrzebne jest żywienie.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zibifarmer    217
32 minuty temu, pawlak2507 napisał:

Jest coś takiego  jak selekcja i jeśli ktoś ma zapas jałówek to np po jakiego grzyba ma trzymać np słabszą sztukę co jest w 2 laktacji? Jeśli wiesz że masz już lepszą genetycznie młodzież to zastępujesz nimi te słabsze sztuki, no wydaje mi się proste jak pi.... Niektórzy zaraz że duża wydajność to krótko żyje a te co dają przez życie 100 tys. litrów to z księżyca się wzięły? Każdy kto chce polepszyć genetykę w stadzie powinien dążyć do tego by mieć takie sztuki u siebie, tylko do genetyki potrzebne jest żywienie.

Mam krowę co po wcieleniu daje ponad 60l a ma już z 10 lat. Obecnie zasuszona przed wycieleniem.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek74    12217
pawlak2507 napisał:

Jest coś takiego  jak selekcja i jeśli ktoś ma zapas jałówek to np po jakiego grzyba ma trzymać np słabszą sztukę co jest w 2 laktacji? Jeśli wiesz że masz już lepszą genetycznie młodzież to zastępujesz nimi te słabsze sztuki, no wydaje mi się proste jak pi.... Niektórzy zaraz że duża wydajność to krótko żyje a te co dają przez życie 100 tys. litrów to z księżyca się wzięły? Każdy kto chce polepszyć genetykę w stadzie powinien dążyć do tego by mieć takie sztuki u siebie, tylko do genetyki potrzebne jest żywienie.

nic dodać nic ująć 👍 sprzedałem niedawno sztukę w 7 laktacji a mogłem ją trzymać bo zacielała się zazwyczaj za raz ale doiła zaledwie 7tys i ostro zaniżała średnią... będę sprzedawał nawet pierwastki co słabiej doją bo jałówek mi nie brakuje... a wtęcz jest nadmiar...

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robert1226    1602
16 godzin temu, leszek1000 napisał:

Same czopy. Oczywiście trafiają się po wycielniu zapalenia, ale nie ma dużej różnicy, czy był podany antybiotyk czy same czopy.

Możesz coś więcej o tych czopach napisać, bo mam teraz dwie sztuki do zasuszenia i dają teraz 18 i 20 litrów na dzień. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zibifarmer    217
4 minuty temu, robert1226 napisał:

Możesz coś więcej o tych czopach napisać, bo mam teraz dwie sztuki do zasuszenia i dają teraz 18 i 20 litrów na dzień. 

Normalna ilość. 

Stawiasz na słomie, zabierasz treściwa i zaraz zejdą z mlekiem. 

Edytowano przez Zibifarmer
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Qwazi    8056
10 godzin temu, Leszy napisał:

Bo masz wydajność, ale nie w mleku. ;) Mięsa więcej. 

Jak się pojawiają błędy żywieniowe to od razu spada wydajność i zdrowie.

No u mnie troszkę inaczej, jak w stadzie typowo mlecznym

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leszek1000    1816
11 minut temu, robert1226 napisał:

Możesz coś więcej o tych czopach napisać, bo mam teraz dwie sztuki do zasuszenia i dają teraz 18 i 20 litrów na dzień. 

To jest pasta bezkarencynja, zapycha i uszczelnia strzyk. Dzięki czemu, w trakcie zasuszenia i ma możliwości przedostania się bakterii. Tylko musi to być krowa, która nie ma problemów ze zwieraczami. Miałem jedną taką co po podaniu tej pasty, mleko po kilku dniach leciało. Mimo to, nie dostała zapalenia w zasuszeniu. 

Edytowano przez leszek1000
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robert1226    1602

To trzeba lekarza zapytać czy ma taką pastę.

11 minut temu, Zibifarmer napisał:

Normalna ilość. 

Stawiasz na słomie, zabierasz treściwa i zaraz zejdą z mlekiem. 

Stoją na słomie dosłownie a treściwe zabrane ale se potrafią ukraść tmr od sąsiadki albo ta sama podsunie .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlak2507    259

Te czopy to np orbeseal albo noroseal . Stosuję je już z 10 lat oczywiście z antybiotykiem i od tego czasu nigdy nie trafiło się zapalenie w trakcie zasuszenia. Po zastosowaniu tego po wycieleniu należy pamiętać żeby zdoić ręcznie w coś niepotrzebnego tą pastę bo później ciężko się to domywa, a dla cielaka też pewnie nie wskazane żeby to wypił

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek74    12217
robert1226 napisał:

To trzeba lekarza zapytać czy ma taką pastę.

11 minut temu, Zibifarmer napisał:

Normalna ilość. 

Stawiasz na słomie, zabierasz treściwa i zaraz zejdą z mlekiem. 

Stoją na słomie dosłownie a treściwe zabrane ale se potrafią ukraść tmr od sąsiadki albo ta sama podsunie .

grupuj... u mnie sa przestawiane ba zasuszenie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
niesamowity90    606

Jak jest możliwość to przestawić w inne miejsce niż reszta sztuk w doju i na tydzień przed zasuszeniem chude jedzonko i jedna rzecz o której nikt nie powiedział,a ja stosuję - doję raz dziennie przez kilka dni przed zasuszeniem. Ładnie zjeżdża mleko wtedy i łatwiej się zasusza. Weterynarz kiedyś mówił żeby tak nie robić, że na słomę samą na 3 dni i od razu przestać doić, to na jednej wypróbowałem, później było zapalenie po wycieleniu...no i jak jest sezon pastwiskowy zasuszam bez antybiotyku i jest ok, w zimę jak trudniej utrzymać czystość wymienia wchodzi antybiotyk na zasuszenie.

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marco98    8

Panowie mam pytanie, będę zbierać 4 pokos teraz bo jest bardzo ładny, a że trawy mało to pewnie będę spasał go krowami. Należy dać zakiszacz żeby się lepiej i szybciej zakisił czy zakiszacz jest zbędny ? Pryzmę bym otworzył dopiero gdzieś w maju z tego 4 pokosu. Z tego co słyszałem to trawa z zakiszaczem ma lepszą strawność. Jeśli będę dawać zakiszacz to ma ktoś jakiś sprawdzony ? Ile taki 4 pokos może mieć białka gdy nie ma źdźbła tylko praktycznie sam gruby liść ? Byłbym bardzo wdzięczny za pomoc. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Troker1979    571

Mówią że ostatni późny skos lepszy od tego wcześniejszego.Ponoć roślina gromadzi składniki na przezimowanie. Gdzieś słyszałem albo przeczytałem ale nie wiem czy to prawda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
alfa    1203

Może mieć i 21 zazwyczaj jak ładny zielony to za***iście białkowy . Wada że brak włókna i przegania krowy jak źle dawka ułożona 

Edytowano przez alfa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kampl    103
2 godziny temu, Marco98 napisał:

Panowie mam pytanie, będę zbierać 4 pokos teraz bo jest bardzo ładny, a że trawy mało to pewnie będę spasał go krowami.

Mój 3 pokos w tamtym roku był chyba we wrześniu zrobiony. chyba nawet część zbierałem w ten sam dzień co kosiłem. Wysuszone jak cholera. Uznałem że w sumie to i spoko, prawie jak siano. A skończyło się na tym że to śmierdziało , białko wyszło poniżej 10% a jadło to chyba tylko z przymusu. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fuji    24
8 godzin temu, slawek74 napisał:

nic dodać nic ująć 👍 sprzedałem niedawno sztukę w 7 laktacji a mogłem ją trzymać bo zacielała się zazwyczaj za raz ale doiła zaledwie 7tys i ostro zaniżała średnią... będę sprzedawał nawet pierwastki co słabiej doją bo jałówek mi nie brakuje... a wtęcz jest nadmiar...

Pytam się, bo słyszałem gdzieś plotki (pewnie od tych "obrońców zwierząt") że jak krowa bardziej wydajna to krócej żyje

9 godzin temu, pawlak2507 napisał:

Jest coś takiego  jak selekcja i jeśli ktoś ma zapas jałówek to np po jakiego grzyba ma trzymać np słabszą sztukę co jest w 2 laktacji? Jeśli wiesz że masz już lepszą genetycznie młodzież to zastępujesz nimi te słabsze sztuki, no wydaje mi się proste jak pi.... Niektórzy zaraz że duża wydajność to krótko żyje a te co dają przez życie 100 tys. litrów to z księżyca się wzięły? Każdy kto chce polepszyć genetykę w stadzie powinien dążyć do tego by mieć takie sztuki u siebie, tylko do genetyki potrzebne jest żywienie.

Robiim tak. Pytałem się bo słyszałem ploty że jak duża wydajność to krowa krócej żyje. Zwykłe pytanie a tu ludzie już do mnie prują się XD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojak1986    1889
1 godzinę temu, fuji napisał:

Pytam się, bo słyszałem gdzieś plotki (pewnie od tych "obrońców zwierząt") że jak krowa bardziej wydajna to krócej żyje

Robiim tak. Pytałem się bo słyszałem ploty że jak duża wydajność to krowa krócej żyje. Zwykłe pytanie a tu ludzie już do mnie prują się XD

No już za wiele krów w wieku 10 lat czy więcej to nie ma w stadach. Ile teraz średnia wychodzi max pewnie z 5 laktacji przy dobrej wydajności. Niech wypowiedzą się fachowcy jak zachowuje się wątroba i inne organy po kolejnych wycieleniach. Hf porownalbym do profesjonalnego sportowca, który przy dobrym prowadzeniu bije rekordy i może nawet nie mieć kontuzji. Aspekt finansowy się obroni jednak w jakim stanie jest ciało kulturysty po karierze i suplementacji?

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlak2507    259

Nikt się do nikogo nie pruje a na świecie wariatów nie brakuje szczególnie ci co krów w życiu nie widzieli a nakazują nam jak mamy je hodować, świat jest chory ale całego świata nie da się naprawić

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vodz    331
Dnia 9.10.2023 o 09:12, leszek1000 napisał:

To jest pasta bezkarencynja, zapycha i uszczelnia strzyk. Dzięki czemu, w trakcie zasuszenia i ma możliwości przedostania się bakterii. Tylko musi to być krowa, która nie ma problemów ze zwieraczami. Miałem jedną taką co po podaniu tej pasty, mleko po kilku dniach leciało. Mimo to, nie dostała zapalenia w zasuszeniu. 

Nie słyszałem o tej pascie możesz podać jej nazwę?

U mnie przy zasuszeniu antybiotykiem nie raz krowa dosłownie leży w mleku a zapaleń nie ma, czasem się zdazy, zależy jaki rok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez aaimk
      Jakie będą ceny pszenicy w 2024 roku?
      każdy z nas zadaje sobie to pytanie. Rok 2023 w głównej mierze opierał się na spadkach cen ziarna.  Aktualna cena pszenicy nie jest już tak wysoka a same notowania cen ziarna nie napawają optymizmem. Rolnicy i handlowcy mają w magazynach jeszcze duże zapasy pszenicy paszowej i konsumpcyjnej którą chcieli by sprzedać po najwyższej cenie.  
      Jakie jest Wasze zdanie? Sprzedawać pszenice po obecnych cenach czy czekać na podwyżki? a może pszenica będzie tylko tanieć? 
      zapraszam do merytorycznej dyskusji, podwajając propozycje cenowe lub transakcyjne dopiszcie jakie są warunki sprzedaży, jakość pszenicy i miejsce z którego pochodzi oferta.
       
      Jest to kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DanielFarmer
      Jakie są u was ceny mleka? Jak płacą poszczególne mleczarnie? Podawajcie ceny i parametry w swoich regionach. Uważacie, że nadchodzący rok 2024 będzie dla nas lepszy czy gorszy?
       
      Czas zacząć narzekania w nowym temacie 🙂
    • Przez yacenty
      Jakie są ceny rzepaku w sezonie 2023? Jaka może być cena rzepaku po żniwach 2023? Jaka jest opłacalność produkcji rzepaku? Zapraszamy do dyksuji.
    • Przez Bartek933
      Ceny nawozów utrzymują się nadal na bardzo wysokim poziomie. Cena i dostępność nawozu sprawia trudności z zaplanowaniem zakupów. Ciężko przewidzieć czy ceny będą spadać czy nieoczekiwanie będziemy obserwować ich wzrost
       
      Jak myślicie? czy ceny będą spadać? jaki nawóz najlepiej kupić? 
      Proszę o podawanie cen, miejsca zakupu i wolumenu ton dla której sprzedający zaoferował tą cenę 
      Temat jest kontynuacją: 
       
    • Przez Neveragain
      Jakie będą ceny kukurydzy mokrej i suchej w sezonie 2024? W jakich cenach sprzedajecie kukurydzę w Waszych regionach? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach kukurydzy, ceny rosną.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj