Polecane posty

MariuszDe    375
33 minuty temu, komizmo napisał:

A mi się zdaje, że szczyt pogłowia krów mlecznych w historii tego kraju jest już za nami. Nie nadążą dostawiać 

No i co z tego jak krowy są coraz bardziej wydajne krów jest coraz mniej a mleka coraz więcej...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolniik122    113
24 minuty temu, leszek1000 napisał:

Piątnica ma trochę inny asortyment. Ich produkty bardzo dobrze się sprzedają. Na titkoku mają pełno darmowej reklamy. Dopóki będzie za dużo mleka a popyt nie wzroście, to ceny będą spadać. 

Dobrze się sprzedają bo ludzie szukają po biedronkach czy innych lidlach produktów piątnicy. Wolą dopłacić pare groszy i kupić piątnice niz jakies fruvity czy inne mleczne krainy.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzesiu    532

Z tą serownia temat nie upadł chcą zaczynać budowę serowni o dziennym przerobie 600tys litrów dzień.  Tak piszą w sprawozdaniu. Skup dzienny mieli 1mln a spadł. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pablos_1970    129
1 godzinę temu, leszek1000 napisał:

Piątnica ma trochę inny asortyment. Ich produkty bardzo dobrze się sprzedają. Na titkoku mają pełno darmowej reklamy. Dopóki będzie za dużo mleka a popyt nie wzroście, to ceny będą spadać. 

Mlekuta  też  ma  zajebiasty  asortyment  nie jest   tak   popularna  jak  Piątnica ale   prezesio chwalił  się że  ubiegły rok  był  rekordowy   przy  cenie  3 zł to  przy    obecnej to  będzie  zysk , nawet przy  spadku  cen  na  rynkach  . 

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krowiarka    290

Musiał spaść, bo przy naszej suszy to ciężko, będzie utrzymać niezmienione pogłowie i od suchorostów, jak jak ja to nazywam mleka nie nawalą. 😉

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcin441    344
1 godzinę temu, Krowiarka napisał:

Sierpc podobno  za sierpień ma podnieść, bo mu mleka spadło i już przerzutu nie musi sprzedawać, a boi się, że zabraknie na jesieni mleka. U mnie samej na odbiorze z 700 litrów mleka mniej i gdyby nie azotanowy, to by było jescze mniej. 🤔A tak wybieram od sąsiadów nawet 2 letnie zapasy czegokolwiek, co niekoniecznie cieszy moje jałóweczki, ale cóż taki rok. Codziennie pada i tegoroczna słoma leży na pokosach...

Ja bym raczej w to nie wierzył, jeszcze niedawno mówili że utrzymanie ceny przez lato będzie sukcesem 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
alfa    1196
2 godziny temu, makowiaczek napisał:

Ja nie doję od 1.07.

Mleks zapłacił mi za czerwiec 1.52 netto

Ile mleka zdawałeś miesięcznie ? Tylko tak szczerze 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jan1972    41
3 godziny temu, Pablos_1970 napisał:

Mlekuta  też  ma  zajebiasty  asortyment  nie jest   tak   popularna  jak  Piątnica ale   prezesio chwalił  się że  ubiegły rok  był  rekordowy   przy  cenie  3 zł to  przy    obecnej to  będzie  zysk , nawet przy  spadku  cen  na  rynkach  . 

Ty jaka Mlekuta? Spółdzielnia Mleczarska Mlekovita. Jak Prezes by to usłyszał to mu odrazu ciśnienie się podniesie. Przecież On jest twórca znaku i nazwy Mlekovita.😊

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzychu121    3920
8 godzin temu, alfa napisał:

Możemy robić zakład.  Co proponujesz ? Ja mówię że będzie obniżka a ty że premia.  

O dobrą flaszkę :)

@Bercik jeszcze ten deszcz nadają u Ciebie? U mnie już zredukowali o te 70%

Edytowano przez krzychu121

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolniik122    113
37 minut temu, semos napisał:

Łazorko zna ktoś cenę?

Znajomy odstawia, około 10.000 na odbiór to wyszło mu 2.08 netto, tylko nie znam jego parametrów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
alfa    1196
14 minut temu, krzychu121 napisał:

O dobrą flaszkę :)

@Bercik jeszcze ten deszcz nadają u Ciebie? U mnie już zredukowali o te 70%

Hehe ok stoi 😉

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mateusz1q    1826

Alfa kolejny raz nie docenia spółdzielni tak jak nie doceniał mlekpolu który płaci lepiej niż Giżycko? Stare. Znałem

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Słyszałem,że Piątnica poza tą premia 20 gr na kukurydze ma być też kolejna pod koniec roku również 20 gr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leszek1000    1816

A ja słyszałem że Mlekowita od września 50gr premii, na nowy rok szkoły. Kredki podrożały 😁

Jezu, gdybanie. Jak dostaną premie to na pewno się pochwałą 😃

Edytowano przez leszek1000
  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DanielFarmer    1379
suchy330 napisał:

Słyszałem,że Piątnica poza tą premia 20 gr na kukurydze ma być też kolejna pod koniec roku również 20 gr

Niech tylko nie opuszczają to i bez premi jest dobrze 🙂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ale ja nie gdybam bo sam oddaje do Piątnicy i skończ te mądrości 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Supersebusiek    328

Mlekovita oddział Wys.Maz. Wyniki  z oceny tłuszcz 4.56 , białko 3.42 , a oni wczoraj smsa przysłali , że wyszło im tłuszcz 3.90 a biało 3.2 , co mam z tym zrobić kradną ile chcą .

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ubogiwladek    198
3 godziny temu, Rolniik122 napisał:

Znajomy odstawia, około 10.000 na odbiór to wyszło mu 2.08 netto, tylko nie znam jego parametrów

Parametry nie mają znaczenia. Widziałeś fv ? Bo ja w przedziale 25-30 tyś miałem za czerwiec równe 2 zł netto. A za lipiec nic nie mówili a nie pytam bo po co się denerwować  wcześniej :D To skoków cenowych jakiis duży między ilością nie mają:d

Edytowano przez ubogiwladek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolniik122    113
1 minutę temu, ubogiwladek napisał:

Parametry nie mają znaczenia. Widziałeś fv ? Bo ja w przedziale 25-30 tyś miałem za czerwiec równe 2 zł netto. A za lipiec nic nie mówili a nie pytam bo po co się denerwować  wcześniej :D

Nie widziałem, tylko piszę co mi mówił. To nie duża różnica jego względem Ciebie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
makowiaczek    27
16 godzin temu, alfa napisał:

Ile mleka zdawałeś miesięcznie ? Tylko tak szczerze 

Za czerwiec<5tys;)

Ale tak ogólnie rok temu i wcześniej powyżej 20 tys. L 

Decyzja o wygaszeniu produkcji zapadła w 2020. Zero zacieleń (jedynie jałowki, które były), sprzedaż cielaków, obdajanie i na hamburgery.

P.s. Sprzedam schładzalnik 1800l😊

Edytowano przez makowiaczek
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bercik92    2203
14 godzin temu, krzychu121 napisał:

O dobrą flaszkę :)

@Bercik jeszcze ten deszcz nadają u Ciebie? U mnie już zredukowali o te 70%

U mnie też 😅

11 godzin temu, Supersebusiek napisał:

Mlekovita oddział Wys.Maz. Wyniki  z oceny tłuszcz 4.56 , białko 3.42 , a oni wczoraj smsa przysłali , że wyszło im tłuszcz 3.90 a biało 3.2 , co mam z tym zrobić kradną ile chcą .

Przejdź do mlekpolu. Chyba nie masz daleko do Zambrowa 🙃😉

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez DanielFarmer
      Jakie są u was ceny mleka? Jak płacą poszczególne mleczarnie? Podawajcie ceny i parametry w swoich regionach. Uważacie, że nadchodzący rok 2024 będzie dla nas lepszy czy gorszy?
       
      Czas zacząć narzekania w nowym temacie 🙂
    • Przez aaimk
      Jakie będą ceny pszenicy w 2024 roku?
      każdy z nas zadaje sobie to pytanie. Rok 2023 w głównej mierze opierał się na spadkach cen ziarna.  Aktualna cena pszenicy nie jest już tak wysoka a same notowania cen ziarna nie napawają optymizmem. Rolnicy i handlowcy mają w magazynach jeszcze duże zapasy pszenicy paszowej i konsumpcyjnej którą chcieli by sprzedać po najwyższej cenie.  
      Jakie jest Wasze zdanie? Sprzedawać pszenice po obecnych cenach czy czekać na podwyżki? a może pszenica będzie tylko tanieć? 
      zapraszam do merytorycznej dyskusji, podwajając propozycje cenowe lub transakcyjne dopiszcie jakie są warunki sprzedaży, jakość pszenicy i miejsce z którego pochodzi oferta.
       
      Jest to kontynuacja tematu: 
       
    • Przez Bartek933
      Ceny nawozów utrzymują się nadal na bardzo wysokim poziomie. Cena i dostępność nawozu sprawia trudności z zaplanowaniem zakupów. Ciężko przewidzieć czy ceny będą spadać czy nieoczekiwanie będziemy obserwować ich wzrost
       
      Jak myślicie? czy ceny będą spadać? jaki nawóz najlepiej kupić? 
      Proszę o podawanie cen, miejsca zakupu i wolumenu ton dla której sprzedający zaoferował tą cenę 
      Temat jest kontynuacją: 
       
    • Przez danielhaker
      Jak Waszym zdaniem będą się kształtować ceny paliw w 2024? Czy można liczyć na obiecywane w kampanii wyborczej spadki?
      Dziś wiodące koncerny zaktualizowały cenniki uwzględniając nowe stawki podatków i opłat, a więc olej napędowy drożeje o +5,3gr
      Najlepszego w Nowym Roku
       
      kontynuacja zeszłorocznego tematu:
       
    • Przez Neveragain
      Jakie będą ceny kukurydzy mokrej i suchej w sezonie 2024? W jakich cenach sprzedajecie kukurydzę w Waszych regionach? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach kukurydzy, ceny rosną.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj