Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
moodies    11
3 godziny temu, alfa napisał:

Około 2 m twoja ma  ? Moja dla porównania 

IMG_20230726_102857154.jpg

Ładowarka ma 2,2.na glinach wilgoć nieco dłużej trzyma to nie jest źle ale na piachach rzeczywiście jest słabiutko i nawet tam nie jeżdżę oglądać 

IMG_20230726_134239.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
irowski    0
4 godziny temu, Pcheella napisał:

W poniedziałek dostałem SMS (koło) że od 1 sierpnia kolejne 10gr na dół pytanie czy faktycznie będzie te 10 bo ostatnio zamiast 10 obniżyli o 20😩

Dlatego będą próbować z nowymi brandami, żeby się na nowo odnaleźć na rynku, bo trochę to wszystko mało nowoczesne.

Zarząd nadąża , to bardzo dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Qwazi    7983
4 godziny temu, Pcheella napisał:

W poniedziałek dostałem SMS (koło) że od 1 sierpnia kolejne 10gr na dół pytanie czy faktycznie będzie te 10 bo ostatnio zamiast 10 obniżyli o 20😩

Ostatnio, czyli za czerwiec obniżka była o 20 gr. Takie SMS dostałem 🤷. Może Ci się miesiące podkręciły 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PolandOnion    152
jacus napisał:

nie montowales ostatnimi czasami nowej dojarni czy robota-bo wyglada na to ze mogl ciebie opisywac 🤣, choc takich cwokow pelno jest i s ajak najbardziej potrzebni . ja lubie mleko to co bym bez takich robil ??

Za cienki jestem na roboty, nawet na halę udujową 😐

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robert1226    1592
5 godzin temu, jacus napisał:

to jak najbardziej mozliwe na malym terenie i na pare godzin.

zwiazek radziecki tak robil za czasow komuny- gdy zapowiadano deszcz na parady 1 i 9 maja to samoloty rozpylaly w kolo moskwy chemikalia- para wodna sie skrapla i tam padalo  a nie w miescie.

 🤣

 

Napisałem to bo byli tu tacy i są co twierdzili ze brak opadów  to jest sztucznie zrobione jakimis opryskami i to bardxiej do nich skierowsne tylko się nie odzywają .

Edytowano przez robert1226

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czareczek85    411
20 godzin temu, pedro2 napisał:

To alfa gdzieś spod Grajewa podobno i pisze, że ma 3,5m. Może nie to Grajewo 😏

Moze z Grajwa?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7241
10 godzin temu, alfa napisał:

Około 2 m twoja ma  ? Moja dla porównania 

IMG_20230726_102857154.jpg

No jak całe działki taką masz to mega. U mnie też w dołku w cieniu lasu równa już się z trzecim rzędem bel. Ale jest tego 20ar. 20m w górę już ok 2m, a kolejne 20m jak półtora złapie to chyba max


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris91    3001
robert1226 napisał:

Napisałem to bo byli tu tacy i są co twierdzili ze brak opadów  to jest sztucznie zrobione jakimis opryskami i to bardxiej do nich skierowsne tylko się nie odzywają .

A mnie zastanawia jedna rzecz, jest od rana bezchmurne niebo, zaczyna być straszliwy huk jakby samolot spadał, ale nigdzie go okiem nie widać, sprawdzam radary i lata amerykański taki z "radarem na dachu" i tak jakby krąży mniej więcej na przestrzeni 200km x 50km, mniej więcej po 2h się chmurzy i zaczynają wtedy na potęgę latać wojskowe, bo żadnego nie ma na radarze 🤷🏻‍♂️

  • Like 3
  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz2623    22

Dziś spadło tyle deszczu co przez ostatnie 1.5msc 😅 jeszcze qq trochę uratuje.

Dobrze bo padało mniejszym przez ok. 5/6h

Dziś spadło tyle deszczu co przez ostatnie 1.5msc 😅 jeszcze qq trochę uratuje.

Dobrze bo padało mniejszym przez ok. 5/6h

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzychu121    3927

A u mnie całe g spadło. Od czasu do czasu coś porosiło od wczoraj wieczorem. Że 2-3 litry spadło. Co roku takie chmury się tworzą tylko do tej pory były od południa do północy Polski a w tym roku front się skończyl ma 2/3 Polski. I nie chciał ani na metr pójść wyżej. Dźwiną sprawa. Zresztą jak cała ta pogodą w tym roku 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tedek2    65

Ostatnio same narzekania tutaj prawie. Może poczytamy co kto zrobił dla małej retencji. Przykładowo ja jestem w trakcie wstawiania rury pcv z kolankiem od strony z której ma woda płynąć. Zasypie potem cały rów melioracyjny na działce, dużo tego nie ma jakieś 80 metrów. Wtedy woda bd lepiej płynąć przez te kolanko niż przez kręgi na mostku z tą różnicą że będę mógł regulować od jakiej wysokości może płynąć. Wiadomo teraz to nic nie da bo i tak nie ma wody nawet na głębokości 60cm. Przynajmniej przy rowie nie będzie tak bardzo opadał poziom wody. Nie mogę też wszędzie tak zrobić ale większość rowów jest zbyt głęboka. A poza tym trzeba jeszcze gdzie nie gdzie zastawki 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ChiquitaB    758

Tak mozna robic jak ma się równiny. U mnie rowów wpip ale nie ma szans na takie dzialania. Góry doliny

  • Like 1
  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzesiu    532

Czwartek koniec miesiąca a tu cisza. Żadne decyzję w radach nie zapadają czy co? Jak były podwyżki to jeden przez drugiego się przebijali ten 10gr tamten 20gr następny 30gr a dziś co? Czarowanie rzeczywistości słaba pogoda? Co to zmienia? Aj Szkoda gadać.  Może to i lepiej gadać o pogodzie a najlepiej to tu nie zaglądać bo i tak niczego konstruktywnego się człowiek nie dowie . 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Młody1997    48
5 godzin temu, tedek2 napisał:

Ostatnio same narzekania tutaj prawie. Może poczytamy co kto zrobił dla małej retencji. Przykładowo ja jestem w trakcie wstawiania rury pcv z kolankiem od strony z której ma woda płynąć. Zasypie potem cały rów melioracyjny na działce, dużo tego nie ma jakieś 80 metrów. Wtedy woda bd lepiej płynąć przez te kolanko niż przez kręgi na mostku z tą różnicą że będę mógł regulować od jakiej wysokości może płynąć. Wiadomo teraz to nic nie da bo i tak nie ma wody nawet na głębokości 60cm. Przynajmniej przy rowie nie będzie tak bardzo opadał poziom wody. Nie mogę też wszędzie tak zrobić ale większość rowów jest zbyt głęboka. A poza tym trzeba jeszcze gdzie nie gdzie zastawki 

A u mnie nawet jakby chcieć to się nie da bo rów idzie przez całą wieś...

Za to spółka wodna zapowiedziała jego czyszczenie, żeby woda lepiej odpływała. Więc tak naprawdę wielkie g***o można zrobić w tym kraju. Nawet na swoim terenie.

Edytowano przez Młody1997

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek74    12199
grzesiu napisał:

Czwartek koniec miesiąca a tu cisza. Żadne decyzję w radach nie zapadają czy co? Jak były podwyżki to jeden przez drugiego się przebijali ten 10gr tamten 20gr następny 30gr a dziś co? Czarowanie rzeczywistości słaba pogoda? Co to zmienia? Aj Szkoda gadać.  Może to i lepiej gadać o pogodzie a najlepiej to tu nie zaglądać bo i tak niczego konstruktywnego się człowiek nie dowie . 

no bo cena bez zmian 👍

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolniik122    113
6 minut temu, grzesiu napisał:

Czwartek koniec miesiąca a tu cisza. Żadne decyzję w radach nie zapadają czy co? Jak były podwyżki to jeden przez drugiego się przebijali ten 10gr tamten 20gr następny 30gr a dziś co? Czarowanie rzeczywistości słaba pogoda? Co to zmienia? Aj Szkoda gadać.  Może to i lepiej gadać o pogodzie a najlepiej to tu nie zaglądać bo i tak niczego konstruktywnego się człowiek nie dowie . 

Spoko poczekaj. Smsy z obniżkami przyjdą 31 lipca wtedy będą informacje. Apropo pogody, to u mnie (lubelskie) na torfy już nie wjedzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RusiL    304
12 minut temu, grzesiu napisał:

 

Czwartek koniec miesiąca a tu cisza. Żadne decyzję w radach nie zapadają czy co? Jak były podwyżki to jeden przez drugiego się przebijali ten 10gr tamten 20gr następny 30gr a dziś co? Czarowanie rzeczywistości słaba pogoda? Co to zmienia? Aj Szkoda gadać.  Może to i lepiej gadać o pogodzie a najlepiej to tu nie zaglądać bo i tak niczego konstruktywnego się człowiek nie dowie . 

 

Nic nam nie piszą z mleczarni to i tu o cenie cisza. Pewnie jutro po południu (albo i w poniedziałek) się dowiemy😬

Edytowano przez RusiL

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz2623    22
16 minut temu, grzesiu napisał:

Czwartek koniec miesiąca a tu cisza. Żadne decyzję w radach nie zapadają czy co? Jak były podwyżki to jeden przez drugiego się przebijali ten 10gr tamten 20gr następny 30gr a dziś co? Czarowanie rzeczywistości słaba pogoda? Co to zmienia? Aj Szkoda gadać.  Może to i lepiej gadać o pogodzie a najlepiej to tu nie zaglądać bo i tak niczego konstruktywnego się człowiek nie dowie . 

Cena była bez zmian 2.50-70 (Piątnica )więc gada się o pogodzie 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pcheella    86
23 godziny temu, Qwazi napisał:

Ostatnio, czyli za czerwiec obniżka była o 20 gr. Takie SMS dostałem 🤷. Może Ci się miesiące podkręciły 

Zarrzad OSM w Kole informujw,iz za wzgledu na drastyczny spadek cen zbytu produktow mleczarskich,zmuszeni jestesmy do obnizenia ceny skupu mleka z dniem 01.08.2023 r. o 10 groszy na litrze 

A wcześniej było Zarzad OSM w Kole informuje, iz z dniem 1 lipca 2023r. zostanie obnizona cena mleka w skupie o 10 groszy na litrze. 

Jak dostałem fakturę w czerwcu za maj to było 1,91 w lipcu mieli obniży. O 10gr o na fakturze 1,73 więc nic mi się nie pomyliło tylko jak zwykłe dymają rolnika 😤

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bercik92    2206
38 minut temu, RusiL napisał:

Nic nam nie piszą z mleczarni to i tu o cenie cisza. Pewnie jutro po południu (albo i w poniedziałek) się dowiemy😬

Czekają kto pierwszy się wyłamie 

FB_IMG_1672763809441.jpg.49e986ab1bc447d208eaab9ea2203f7f.jpg

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez aaimk
      Jakie będą ceny pszenicy w 2024 roku?
      każdy z nas zadaje sobie to pytanie. Rok 2023 w głównej mierze opierał się na spadkach cen ziarna.  Aktualna cena pszenicy nie jest już tak wysoka a same notowania cen ziarna nie napawają optymizmem. Rolnicy i handlowcy mają w magazynach jeszcze duże zapasy pszenicy paszowej i konsumpcyjnej którą chcieli by sprzedać po najwyższej cenie.  
      Jakie jest Wasze zdanie? Sprzedawać pszenice po obecnych cenach czy czekać na podwyżki? a może pszenica będzie tylko tanieć? 
      zapraszam do merytorycznej dyskusji, podwajając propozycje cenowe lub transakcyjne dopiszcie jakie są warunki sprzedaży, jakość pszenicy i miejsce z którego pochodzi oferta.
       
      Jest to kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DanielFarmer
      Jakie są u was ceny mleka? Jak płacą poszczególne mleczarnie? Podawajcie ceny i parametry w swoich regionach. Uważacie, że nadchodzący rok 2024 będzie dla nas lepszy czy gorszy?
       
      Czas zacząć narzekania w nowym temacie 🙂
    • Przez Neveragain
      Jakie będą ceny kukurydzy mokrej i suchej w sezonie 2024? W jakich cenach sprzedajecie kukurydzę w Waszych regionach? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach kukurydzy, ceny rosną.
    • Przez yacenty
      Jakie są ceny rzepaku w sezonie 2023? Jaka może być cena rzepaku po żniwach 2023? Jaka jest opłacalność produkcji rzepaku? Zapraszamy do dyksuji.
    • Przez Boles
      Witam,
      Temat odnośnie projektu dopłat do zbóż, który być uruchomiony.
      Dopłata ma być do pszenicy, żyta, jęczmienia, pszenżyta lub mieszanek zbożowych,
      czy owies też będzie się kwalifikował ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj