Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
alfa    1205

Z tego trendu ciężko będzie wyjść . 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
15 minut temu, Qwazi napisał:

Wybaczcie, że nie w temacie troszeczkę 

Screenshot_20230725-083154.png

To za lipiec ile Ci wyjdzie?

12 minut temu, Bercik92 napisał:

To i tak nieżle. 2 msc temu w mlekpolu obniżyli o prawie 40 gr.

 

11 minut temu, konradek88 napisał:

Trend spadkowy dalej się utrzymuje, ciekawe co zrobią inne mleczarnie 

 

10 minut temu, alfa napisał:

Z tego trendu ciężko będzie wyjść . 

Tylko coś w sklepie słabo w dół 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czareczek85    413

Nie sztuka doić krowy i prowadzić gospodarstwo przy cenie 2.8zł/l bo to każdy by raczej doskonale prosperował ale sztuka to jak większość z was ma poniżej 2zł/l a nawet około 1.5zł/l. 

  • Like 4
  • Confused 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
komizmo    2696

No i co z tego? Ktoś medal za to dostanie? Wszyscy wolelibyśmy doić po 2.8 i doskonale prosperować, a nie za chwilę zacząć walkę o przetrwanie. Jak na tym ma polegać ta gałąź produkcji rolnej, w której tyle trzeba w życiu poświęcić to jebać to. I to solidnie. I żadne słowa otuchy czy jakiegoś podziwu nic tutaj nie zmienią. Problem polega na tym, że ja i wielu z tu obecnych już wie jak to jest odstawiać jak do Piątnicy. Po ubiegłym roku. I nie chce mi się znowu wracać do wszystkiego co było przedtem bo już rozumiem co oznacza doić za godziwe pieniądze. I nie chce uprawiać już takiej "sztuki" jak prowadzenie hodowli za ten psi grosz. Tu jest cały problem. I myślę że wielu sobie teraz to uzmysłowiło

Edytowano przez komizmo
  • Like 8
  • Thanks 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7325
11 godzin temu, greg1985 napisał:

@Pedrobyłeś uścisnąć dłoń prezesa Kaczyńskiego w Stawiskach i zrobić sobie z nim zdjęcie ? 😂😂😂 

Ta, dywany czerwone przed małymi stupkami rozkładałem 🤭 nie byłem, choć z domu prawie wyrywali znajomi. A jakie nastroje we wsi człowieku. 

Jaki to mądry chłop, profesor. 

Ma łeb.

I prawdę mówi.

I lepszego nie będzie. 

I mówił, że jedyne czego kosiniakowi zazdrości to wzrostu. Żartowniś Jarek. 

I to zobacz, przyjechał do nas do takiej dziury taka szycha. I Sasin był. Tusk by ci przyjechał? 

🤦 Takie teksty latają. Wybory moim zdaniem mają w kieszeni.

 brak słów, zdjęcia sobie robili jak z Bogiem. nawet zagorzała krzykaczka, która zemści na ich rządy, a tu w lokalnym portalu zdjęcie jak zachwycona prezesowi robi foty. 

  • Haha 1

..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Qwazi    8135
9 minut temu, komizmo napisał:

doić po 2.8 i doskonale prosperować

Tak nie było i nie będzie. Polski chłop jest na to za głupi. Jak ma dobrą cenę, to mu się w głowie zaczyna przewracać. Wystarczy tutaj poczytać i można sobie tym chłopem manipulować we wszystkie strony. Najpierw go uzależnić, a potem wyciskać jak cytrynę. O on nawet tego nie zauważy

  • Like 6

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bercik92    2209
21 minut temu, pedro2 napisał:

Ta, dywany czerwone przed małymi stupkami rozkładałem 🤭 nie byłem, choć z domu prawie wyrywali znajomi. A jakie nastroje we wsi człowieku. 

Jaki to mądry chłop, profesor. 

Ma łeb.

I prawdę mówi.

I lepszego nie będzie. 

I mówił, że jedyne czego kosiniakowi zazdrości to wzrostu. Żartowniś Jarek. 

I to zobacz, przyjechał do nas do takiej dziury taka szycha. I Sasin był. Tusk by ci przyjechał? 

🤦 Takie teksty latają. Wybory moim zdaniem mają w kieszeni.

 brak słów, zdjęcia sobie robili jak z Bogiem. nawet zagorzała krzykaczka, która zemści na ich rządy, a tu w lokalnym portalu zdjęcie jak zachwycona prezesowi robi foty. 

Gdyby nie ta szopka co wyprawia się od 3 lat to sam bym pojechał na spotkanie z prezesem 😂 A tak to wysstarczy ze z tymi dwoja ujami kiedyś zrobiłem sobie selfie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacus    3061

jesli ja zboze sprzedaje za polowe ceny z ubieglego roku to czemu wy nie mozecie mleka ??  czym krowiarz rozni sie od zbozowca ? juz 3 lata nie doje wiec zapomnialem. 🤣

wy tez musicie poczuc jak wyglada kryzys i naczej dalej bedzie placic po 100 tysiecy z aha i kupowac ciagniki za miliony -ktorych nawet czesci funkcji nie umiecie wykorzystac.

17 godzin temu, ChiquitaB napisał:

U mnie 98% gminy na wszystkim.

u mnie na razie 7 % na piasku 

11 godzin temu, Krowiarka napisał:

No oczywiście wycofali się z wszystkich opadów. 🤣

u mnie pada codziennie-zamiast znowowac to pisze.. juz widac burze na popoludnie..

  • Confused 1

buk, humor ,seks ,rokendrol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
komizmo    2696

Jak masz mieć gówniane pieniądze z użerania się z krowami to lepiej mieć gówniane pieniądze ze zboża, gdzie połowę roku leżysz kołami do góry 

Edytowano przez komizmo
  • Like 9

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolniik122    113
8 minut temu, komizmo napisał:

Jak masz mieć gówniane pieniądze z użerania się z krowami to lepiej mieć gówniane pieniądze ze zboża, gdzie połowę roku leżysz kołami do góry 

I z nudów pastujesz opony w traktorze

  • Like 4

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
massey235    327
3 godziny temu, ChiquitaB napisał:

Za przeproszeniem, co ty kolego p...... . Wszyscy płacą większe rachunki. On ma z czego zapłacić a ty niedługo będziesz dokładał do interesu albo juz dokładasz. Zazdrość, zawiść, żal mi ciebie kolego

Chłopie zluzuj majty troche

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bercik92    2209
1 godzinę temu, komizmo napisał:

Jak masz mieć gówniane pieniądze z użerania się z krowami to lepiej mieć gówniane pieniądze ze zboża, gdzie połowę roku leżysz kołami do góry 

Gdzie połowę😂 10 miesięcy albo nawet i 11😉

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sean_Layton    119

Dziwi mnie trochę te narzekanie, każdy gada jak to nie dobrze że się nie opłaca , że lepiej rzucić to i iść do pracy , a pomimo tego i tak nikt nie rzuca tego i dalej gospodaruje  , chyba jest jednak za dobrze ? praca na etacie jednak nie taka dobra jak mówią (?)

praca na etacie i zarobki przeciętnie 5tys netto to jest przepaść względem gospodarstwa załóżmy zarabiającego 30-50tys .. po prostu stać cię na więcej rzeczy.. 

 

to że ten rok to jest kryzys w mleczarstwie - to nie oznacza że kolejny też będzie taki fatalny , po prostu tak działa rynek...

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacus    3061

a ilu tu pracuje albo dorabia poza gospodarstwem ?? chyba wiekszosc 

juz w tamtym roku mialem isc do pracy,ale gdy zaczalem sprzedawac pszenice po 1400 to mi przeszlo 🤣

ale teraz nie bede mial wyjscia innego, cena kiepska ,plony tez. poszedlbym znowu krowy doic  -co chwile sie pytali, czy nie wroce-ale zlikwidowali. bo i nie bylo komu robic , mleczarnia padla i stanialo.


buk, humor ,seks ,rokendrol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sean_Layton    119
31 minut temu, jacus napisał:

a ilu tu pracuje albo dorabia poza gospodarstwem ?? chyba wiekszosc 

juz w tamtym roku mialem isc do pracy,ale gdy zaczalem sprzedawac pszenice po 1400 to mi przeszlo 🤣

ale teraz nie bede mial wyjscia innego, cena kiepska ,plony tez. poszedlbym znowu krowy doic  -co chwile sie pytali, czy nie wroce-ale zlikwidowali. bo i nie bylo komu robic , mleczarnia padla i stanialo.

jak ktoś ma  co najmniej 20-30 krów dojnych i dorabia to chyba coś jest nie tak z zarządzaniem pieniędzmi..

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bogdan_ja    3018

Mój Boże jaka bieda🤔  żeby nie swoje krowy doić 😁

40 minut temu, jacus napisał:

a ilu tu pracuje albo dorabia poza gospodarstwem ?? chyba wiekszosc 

juz w tamtym roku mialem isc do pracy,ale gdy zaczalem sprzedawac pszenice po 1400 to mi przeszlo 🤣

ale teraz nie bede mial wyjscia innego, cena kiepska ,plony tez. poszedlbym znowu krowy doic  -co chwile sie pytali, czy nie wroce-ale zlikwidowali. bo i nie bylo komu robic , mleczarnia padla i stanialo.

 

Edytowano przez Bogdan_ja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacus    3061

jak tam ogarek -w domu wszysyc zdrowii ?? ja tam parobek dba o ciebie ??

wiekszosc hodowcow krow jest na poziomie umyslowym ogarka wiec nic mnie nie zdziwi.

jest taka seria tekstow, montera z jednej  z firm produkujacych roboty i dojarki-drze lacha ze swoich klientow, az dziw ze jeszcze nikt go nie zdemaskowal, to co opisuje znajacym realia wcale nie smieszy.. tylko mieszczuchy maja polew

i znowu pada.


buk, humor ,seks ,rokendrol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jan1972    41
1 godzinę temu, Bogdan_ja napisał:

Ja ...twój poziom to poziom parobka co moje krowy doił 😁😁😁😁

A co Ty masz do ludzi którzy pomagają na gospodarstwie? Dlaczego nazywasz ich parobkami? To nie jest ładne określenie. 

  • Like 3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Xawier    223
8 godzin temu, alfa napisał:

Z tego trendu ciężko będzie wyjść . 

Spadnie cena do 0 i po porblemie.

 

Podkarpackie wczoraj w nocy 23litry, dzisiaj w dzień 22l do godziny 15 i jutro też zapowiadają. Na qq będzie idealnie bo wiecha wychodzi. Na wysokośc gdzieś 2.5 do 3m

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez bialy2005
      Narazie to ceny raczej beda z tendencja w dół jak to w styczniu. Pod koniec miesaca zacznie sie to rozkrecac ale jesli nie potwierdza sie wymarzniecia to bez szału
      Pszenżyto 550 z podwórka okolice łukowa lubelskie
    • Przez aaimk
      Jakie będą ceny pszenicy w 2024 roku?
      każdy z nas zadaje sobie to pytanie. Rok 2023 w głównej mierze opierał się na spadkach cen ziarna.  Aktualna cena pszenicy nie jest już tak wysoka a same notowania cen ziarna nie napawają optymizmem. Rolnicy i handlowcy mają w magazynach jeszcze duże zapasy pszenicy paszowej i konsumpcyjnej którą chcieli by sprzedać po najwyższej cenie.  
      Jakie jest Wasze zdanie? Sprzedawać pszenice po obecnych cenach czy czekać na podwyżki? a może pszenica będzie tylko tanieć? 
      zapraszam do merytorycznej dyskusji, podwajając propozycje cenowe lub transakcyjne dopiszcie jakie są warunki sprzedaży, jakość pszenicy i miejsce z którego pochodzi oferta.
       
      Jest to kontynuacja tematu: 
       
    • Przez danielhaker
      Jak Waszym zdaniem będą się kształtować ceny paliw w 2024? Czy można liczyć na obiecywane w kampanii wyborczej spadki?
      Dziś wiodące koncerny zaktualizowały cenniki uwzględniając nowe stawki podatków i opłat, a więc olej napędowy drożeje o +5,3gr
      Najlepszego w Nowym Roku
       
      kontynuacja zeszłorocznego tematu:
       
    • Przez Bartek933
      Ceny nawozów utrzymują się nadal na bardzo wysokim poziomie. Cena i dostępność nawozu sprawia trudności z zaplanowaniem zakupów. Ciężko przewidzieć czy ceny będą spadać czy nieoczekiwanie będziemy obserwować ich wzrost
       
      Jak myślicie? czy ceny będą spadać? jaki nawóz najlepiej kupić? 
      Proszę o podawanie cen, miejsca zakupu i wolumenu ton dla której sprzedający zaoferował tą cenę 
      Temat jest kontynuacją: 
       
    • Przez DanielFarmer
      Jakie są u was ceny mleka? Jak płacą poszczególne mleczarnie? Podawajcie ceny i parametry w swoich regionach. Uważacie, że nadchodzący rok 2024 będzie dla nas lepszy czy gorszy?
       
      Czas zacząć narzekania w nowym temacie 🙂
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj