Polecane posty

slawek74    12192

jak by było do prasowania 100, 200 bel lub więcej to można coś taniej ale jak częst jest kilkanaście a 50 to już dużi do tego rozrzucone to nie ma się co dziwić...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzychu121    3898
1 godzinę temu, tedek2 napisał:

Ja tam kupiłem wczoraj po 80 zł do owinięcia. Towar średni podobny do mojego tylko później cięte. Bele 125 po jakimś starym welgerze

Z transportem?

 

1 godzinę temu, Dodi napisał:

LRY też moge sprzedać z 200szt bezpośrednio z pola do owinięcia. Łąki siane 

Ryki jak tam nastroje po walnym? Bo słyszałem że nieciekawie. Już nie ma zgody na kolejny kredyt? 

IMG_5401.jpeg

Po ile cenisz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MariuszDe    370
8 godzin temu, czareczek85 napisał:

Gdyby byli chętni to mogę sprzedać 200 bel cena jaka mnie satysfakcjonuje to 250 zł za bele. towar z traw polnych z 2022r

To u nas byś tego nie sprzedał na wiosnę chyba w marcu kupowałem sianokiszonkę po 100zl za bele

Edytowano przez MariuszDe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamowicz84    76

Są rejony że za 150zl i rejony 200zl a nawet może po 250zl , ja kupiłem po 150zl najgorsze nie jest ale krowy mają co jeść, za jakieś 3 tygodnie będę swoje otwierał i pas, jeszcze zapas poplony mam z zeszłego roku więc jakoś to będzie. 

Edytowano przez adamowicz84

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dodi    520
2 godziny temu, krzychu121 napisał:

Po ile cenisz?

Jakieś propozycje? Bo sam jeszcze nie myślałem 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tigon    1490

u nas ostatnie 3 dni 13 mm to trochę dychło ale po ziemi ani śladu. Maj koło 80mm teraz czerwiec tylko 13.

  • Haha 4

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bercik92    2201
3 godziny temu, pedro2 napisał:

U mnie we wsi przyjechał oporowiec prasoowijarką mchalejką po 30zł tylko folia gospodarza

Mchale z case? 

6 minut temu, leszek1000 napisał:

W maju 8mm w czerwcu 0mm 

BKL w maju 25mm a w czerwcu 1mm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zibifarmer    217
5 godzin temu, Dodi napisał:

LRY też moge sprzedać z 200szt bezpośrednio z pola do owinięcia. Łąki siane 

Ryki jak tam nastroje po walnym? Bo słyszałem że nieciekawie. Już nie ma zgody na kolejny kredyt? 

 

Ciekawe o ile cena w dół. 🤔

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
7 godzin temu, czareczek85 napisał:

Gdyby byli chętni to mogę sprzedać 200 bel cena jaka mnie satysfakcjonuje to 250 zł za bele. towar z traw polnych z 2022r

Cena kosmos 

15 godzin temu, greg1985 napisał:

Dla jałówek i zasuszonych krów złoto a jeszcze prasa z nożami bo fakt długie i już slomiaste ale coś z tym trzeba robić no i co nie zjedzą to zamiast słomy bo widzę że już ceny szaleją 🤨🤨

Zasuszonym też lepiej dawać dobre siano bo po ocieleniu mają braki. A jałuwki słabą rosną od słabego. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojak1986    1885
1 minutę temu, czareczek85 napisał:

Drogie nawozy i paliwo to i cena dostosowana do tego

Tam w Piątnicy od tych cen to widzę że głowa odlatuje, może was stać tyle płacić. Kto ma nas wspierać jak my sami dla siebie wrogiem...

  • Like 3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MariuszDe    370
3 godziny temu, adamowicz84 napisał:

Są rejony że za 150zl i rejony 200zl a nawet może po 250zl , ja kupiłem po 150zl najgorsze nie jest ale krowy mają co jeść, za jakieś 3 tygodnie będę swoje otwierał i pas, jeszcze zapas poplony mam z zeszłego roku więc jakoś to będzie. 

No u nas max 150zl za bele ale widziałem gdzieś na youtubie gościu koło Poznania sprzedawał siano w kostkach po 10zl i podobno kupców było więcej niż towaru a u nas jeśli wogóle jakieś kostki się trafia to po 6-7zl także różne miejsca różne ceny...

Edytowano przez MariuszDe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7221
2 godziny temu, Bercik92 napisał:

Mchale z case? 

BKL w maju 25mm a w czerwcu 1mm

Fendt 8seta stara

  • Like 1

..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radekz200    6716
1 godzinę temu, czareczek85 napisał:

Drogie nawozy i paliwo to i cena dostosowana do tego

przeciez już teraz tanie 😛

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zibifarmer    217
1 godzinę temu, czareczek85 napisał:

Drogie nawozy i paliwo to i cena dostosowana do tego

Koszty produkcji mleka też drogie a zaraz będzie wszędzie po 1.5zl.

Powodzenia w sprzedaży. 

  • Like 3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kat    113

CNA maj 7 czerwiec 0. 

 

Siano a siano. Siano z nawiezionej łąki a jakies ptaszki po 15 czerwca albo nie daj Boże lipca. Policzcie tylko 200kg poli i trochę saletry. Koszta zbioru i 200zl to wcale nie tak wiele za snopek. Śmiałem się ostatnio do weta ze jak zaczną koniarze płacić po 300 za kulkę to sprzedaje część bydła i sianem handluje.

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamowicz84    76

BKL; CNA co to za oznaczenia tablic rejestracyjnych?

3 godziny temu, MariuszDe napisał:

No u nas max 150zl za bele ale widziałem gdzieś na youtubie gościu koło Poznania sprzedawał siano w kostkach po 10zl i podobno kupców było więcej niż towaru a u nas jeśli wogóle jakieś kostki się trafia to po 6-7zl także różne miejsca różne ceny...

Tak jak z cenami za balota tak z cenami za usługę fakt że siatka poszła w górę z cena to cena z zrobienie balota rośnie, za  owijarke serio brał odemnie 12zl i stwierdziłem że kupię sobie swoją.

Edytowano przez adamowicz84

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7221

U sąsiada owies 10cm i już pół wiechy wyrzucił. Roślina się broni resztkami wydać cokolwiek. Mój siany dwa tygodnie później to jeszcze nie wyrzuca, jakby od poniedziałku zaczęło podlewać tak jak prognozują to jeszcze coś do uratowania. 

Były susze większe/mniejsze, ale nigdy taka i nigdy tak wcześnie maj-czerwiec

W ziemniakach po górce chwastnica usycha, to już chyba konkret jest

 

Edytowano przez pedro2

..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez DanielFarmer
      Jakie są u was ceny mleka? Jak płacą poszczególne mleczarnie? Podawajcie ceny i parametry w swoich regionach. Uważacie, że nadchodzący rok 2024 będzie dla nas lepszy czy gorszy?
       
      Czas zacząć narzekania w nowym temacie 🙂
    • Przez Boles
      Witam,
      Temat odnośnie projektu dopłat do zbóż, który być uruchomiony.
      Dopłata ma być do pszenicy, żyta, jęczmienia, pszenżyta lub mieszanek zbożowych,
      czy owies też będzie się kwalifikował ?
    • Przez Bartek933
      Ceny nawozów utrzymują się nadal na bardzo wysokim poziomie. Cena i dostępność nawozu sprawia trudności z zaplanowaniem zakupów. Ciężko przewidzieć czy ceny będą spadać czy nieoczekiwanie będziemy obserwować ich wzrost
       
      Jak myślicie? czy ceny będą spadać? jaki nawóz najlepiej kupić? 
      Proszę o podawanie cen, miejsca zakupu i wolumenu ton dla której sprzedający zaoferował tą cenę 
      Temat jest kontynuacją: 
       
    • Przez aaimk
      Jakie będą ceny pszenicy w 2024 roku?
      każdy z nas zadaje sobie to pytanie. Rok 2023 w głównej mierze opierał się na spadkach cen ziarna.  Aktualna cena pszenicy nie jest już tak wysoka a same notowania cen ziarna nie napawają optymizmem. Rolnicy i handlowcy mają w magazynach jeszcze duże zapasy pszenicy paszowej i konsumpcyjnej którą chcieli by sprzedać po najwyższej cenie.  
      Jakie jest Wasze zdanie? Sprzedawać pszenice po obecnych cenach czy czekać na podwyżki? a może pszenica będzie tylko tanieć? 
      zapraszam do merytorycznej dyskusji, podwajając propozycje cenowe lub transakcyjne dopiszcie jakie są warunki sprzedaży, jakość pszenicy i miejsce z którego pochodzi oferta.
       
      Jest to kontynuacja tematu: 
       
    • Przez yacenty
      Jakie są ceny rzepaku w sezonie 2023? Jaka może być cena rzepaku po żniwach 2023? Jaka jest opłacalność produkcji rzepaku? Zapraszamy do dyksuji.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj