Polecane posty

Bercik92    2201
58 minut temu, mlodyrolnik1404 napisał:

Panowie z racji rozmów już w zeszłym roku mam szansę dostać się do Mlekovity ale też mam wybór między Mlekpolem. Co radzicie?

Mlekpol. Trochę lepiej płacą i co najważniejsze nie walą tak na parametrach niż mlekovita 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vodz    331
21 godzin temu, subiektywny napisał:

Widzę, że Mlekowita dobrze placi

Napewno lepiej niż 0olmlek, sierpc czy ryki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wujekk110    45

Tymczasem dobrze płacą.

Jakoś wszyscy szybko zapomnieli, że do grudnia ubiegłego roku wspomniane przez kolegę mleczarnie lepiej płaciły jak te molochy.

To jest specjalna zagrywka kapitalistów, aby doprowadzić do  upadku jak najwięcej małych mleczarni. Jak na rynku zostaną dwa podmioty skupowe, wtedy to one będą dyktować nam ceny mleka. A my producenci mleka nie będziemy mieli żadnej możliwości negocjacji ceny. A w takiej sytuacji mali producenci nie będą mieli żadnej szansy sprzedaży wyprodukowanego u siebie mleka. A nie wszyscy mają możliwość produkować duże ilości mleka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzesiu    532

Co jest zagrywką kapitalistów ? To że ktoś nie miał zdywersyfikowanej produkcji? Nie rozwijał się, nie inwestował? Ciesz się że te "molochy " pobudowały proszkownie i dziś cześć tego nadwyzkowego surowca są w stanie eksportować.  

Te "molochy" to właśnie i na koniec ubiegłego roku i teraz płacą jedne z najwyższych cen. Fakt Piątnica wróciła na podium. 

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karol6130    7372

"Właścicielami" tych molochów są rolnicy, wiec czemu by mieli nie brać od małych 

Rada może się składać z małych rolników...

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzesiu    532
2 godziny temu, slawek74 napisał:

grzesiu kolega wyżej ma trochę racji...

Piszesz że ma a argumentów nie napiszesz. Nie mówię że całkowicie się z nim nie zgadzam ale argumenty Sławku merytoryczna dyskusja a nie slogany. 

  • Like 3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek74    12193

1 piszę że go popieram 2 nie jestem czasowy by z tobą dyskutować 3 nie chce mi się teraz z tobą dyskutować 🙆‍♂️ starczy 🤔🤭

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzesiu    532

Ale Ty trudna postać jesteś już teraz rozumiem skąd ten hejt na Twoja osobę. Pozdrawiam. Powodzenia z takim podejściem 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek74    12193

a rozumiesz co to praca? bo chyba nie...


grzesiu napisał:

Ale Ty trudna postać jesteś już teraz rozumiem skąd ten hejt na Twoja osobę. Pozdrawiam. Powodzenia z takim podejściem 

o tobie to większość tu pisze że ,,trudny,, jesteś 🤭 choć ja cię czasem rozumiem i poietam w tym co puszesz ale nie zawsze... tak jak i w powyżej ☝

  • Like 1
  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czareczek85    411
Napisano (edytowany)
18 godzin temu, grzesiu napisał:

Co jest zagrywką kapitalistów ? To że ktoś nie miał zdywersyfikowanej produkcji? Nie rozwijał się, nie inwestował? Ciesz się że te "molochy " pobudowały proszkownie i dziś cześć tego nadwyzkowego surowca są w stanie eksportować.  

Te "molochy" to właśnie i na koniec ubiegłego roku i teraz płacą jedne z najwyższych cen. Fakt Piątnica wróciła na podium. 

Chciałeś chyba napisać że wróciła na pierwsze miejsce, dla uściślenia średnia cena za cztery miesiące 2023 roku to w moim przypadku 2.89 netto

16 godzin temu, Karol6130 napisał:

"Właścicielami" tych molochów są rolnicy, wiec czemu by mieli nie brać od małych 

Rada może się składać z małych rolników...

Począwszy od samego walnego, wybieramy bardzo często nieodpowiednich przedstawicieli do Rady Nadzorczej, no bo wiadomo; jak on ma już 100 albo 200 krów, to „przecież nie będziemy na niego głosować, bo on już taki bogaty i jeszcze by się tam w mleczarni rządził". A jeśli do Rady Nadzorczej dostaną się osoby niekompetentne, wtedy pan prezes może z takimi rolnikami robić co chce! Na przykład na pytanie „a co z ceną mleka, panie prezesie” odpowiedzieć „Kowalski, w laboratorium powiedzieli mi, że coś dużo somatyków macie”, przez co kolega Kowalski już o nic nie zapyta

Gdyby zaś Rada składała się z dużych dostawców i na początku kadencji wytłumaczyła prezesowi po co go zatrudnia oraz uświadomiła, że pracuje on u nich i dla nich, a nie odwrotnie.

Pozwoliłem sobie skopiować ten tekst

Edytowano przez czareczek85

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
makowiaczek    27

No w większości mleczarni w radach są duzi i mądrzy(choć nie wiem czy to idzie w parze) i efekt jest taki, że mały ma z 50 gr mniej o tego dużego🙄

  • Like 1
  • Thanks 3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek74    12193

srata tata...


czareczek85 napisał:

18 godzin temu, grzesiu napisał:

Co jest zagrywką kapitalistów ? To że ktoś nie miał zdywersyfikowanej produkcji? Nie rozwijał się, nie inwestował? Ciesz się że te "molochy " pobudowały proszkownie i dziś cześć tego nadwyzkowego surowca są w stanie eksportować.  

Te "molochy" to właśnie i na koniec ubiegłego roku i teraz płacą jedne z najwyższych cen. Fakt Piątnica wróciła na podium. 

Chciałeś chyba napisać że wróciła na pierwsze miejsce, dla uściślenia średnia cena za cztery miesiące 2023 roku to w moim przypadku 2.89 netto

16 godzin temu, Karol6130 napisał:

"Właścicielami" tych molochów są rolnicy, wiec czemu by mieli nie brać od małych 

Rada może się składać z małych rolników...

Począwszy od samego walnego, wybieramy bardzo często nieodpowiednich przedstawicieli do Rady Nadzorczej, no bo wiadomo; jak on ma już 100 albo 200 krów, to „przecież nie będziemy na niego głosować, bo on już taki bogaty i jeszcze by się tam w mleczarni rządził". A jeśli do Rady Nadzorczej dostaną się osoby niekompetentne, wtedy pan prezes może z takimi rolnikami robić co chce! Na przykład na pytanie „a co z ceną mleka, panie prezesie” odpowiedzieć „Kowalski, w laboratorium powiedzieli mi, że coś dużo somatyków macie”, przez co kolega Kowalski już o nic nie zapyta

Gdyby zaś Rada składała się z dużych dostawców i na początku kadencji wytłumaczyła prezesowi po co go zatrudnia oraz uświadomiła, że pracuje on u nich i dla nich, a nie odwrotnie.

Pozwoliłem sobie skopiować ten tekst


makowiaczek napisał:

No w większości mleczarni w radach są duzi i mądrzy(choć nie wiem czy to idzie w parze) i efekt jest taki, że mały ma z 50 gr mniej o tego dużego🙄

👍ooo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Qwazi    7924
1 godzinę temu, czareczek85 napisał:

Chciałeś chyba napisać że wróciła na pierwsze miejsce, dla uściślenia średnia cena za cztery miesiące 2023 roku to w moim przypadku 2.89 netto

Począwszy od samego walnego, wybieramy bardzo często nieodpowiednich przedstawicieli do Rady Nadzorczej, no bo wiadomo; jak on ma już 100 albo 200 krów, to „przecież nie będziemy na niego głosować, bo on już taki bogaty i jeszcze by się tam w mleczarni rządził". A jeśli do Rady Nadzorczej dostaną się osoby niekompetentne, wtedy pan prezes może z takimi rolnikami robić co chce! Na przykład na pytanie „a co z ceną mleka, panie prezesie” odpowiedzieć „Kowalski, w laboratorium powiedzieli mi, że coś dużo somatyków macie”, przez co kolega Kowalski już o nic nie zapyta

Gdyby zaś Rada składała się z dużych dostawców i na początku kadencji wytłumaczyła prezesowi po co go zatrudnia oraz uświadomiła, że pracuje on u nich i dla nich, a nie odwrotnie.

Pozwoliłem sobie skopiować ten tekst

Zbankrutowały dwie mleczarnie do których dostarczałem mleko. Obie były spółdzielniami i w obu rady składały się z największych dostawców mających się za mędrców. I to Ci mędrcy te mleczarnie wykończyli. Nie prezesi, nie rynek, tylko oni. Nie będę opisywał szczegółów, a napiszę tylko tyle, że na jednym zebraniu pospierałem się z takim panem przewodniczącym rady, dostawca w ilości ok 100 tys. Jak wysłuchał zadanego przeze mnie pytania to odpowiedział, że jestem młody, głupi i mam mało mleka. Taka to kultura, mądrość, rozsądek i dbałość o wspólne dobro. Mleczarnia padła za półtora roku, chociaż ja dawałem jej na tym zebraniu dwa lata. Ale jak ogłaszała upadłość to już nie byłem członkiem tej spółdzielni. W drugiej nie było tak samo, ale mechanizm działania magnatów z rady niemal identyczny. Pycha i przeświadczenie, że wiedzą najlepiej. No i wiedzieli. Większość z nich już dawno nie doi

  • Like 4
  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
niesamowity90    602

Najczęściej na wybór delegata jak się ktoś przedstawia, to główny wyznacznik ile to on mleka nie oddaje. A chyba powinien bardziej przedstawić jak on by widział konstrukcję cennika, inwestycje w mleczarni, jakie ma pomysły. 

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kizak    2200

 No jak kużwa wybrać ,zwołają ludzi z kilku gmin ,których pierwszy raz na oczy widzisz ,sala duża ,ludzie nawet znajomi roztrzepani po sali ,i suma sumarum zostają przypadkowi . Ci kompetentni ,albo ich nie ma ,albo nie chcą ,

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek74    12193

albo przyjdzie jaki nie wyspany i się wyrwie do prezesa i zostanie delegatem 🤭😁

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karol6130    7372
3 godziny temu, czareczek85 napisał:

Chciałeś chyba napisać że wróciła na pierwsze miejsce, dla uściślenia średnia cena za cztery miesiące 2023 roku to w moim przypadku 2.89 netto

Począwszy od samego walnego, wybieramy bardzo często nieodpowiednich przedstawicieli do Rady Nadzorczej, no bo wiadomo; jak on ma już 100 albo 200 krów, to „przecież nie będziemy na niego głosować, bo on już taki bogaty i jeszcze by się tam w mleczarni rządził". A jeśli do Rady Nadzorczej dostaną się osoby niekompetentne, wtedy pan prezes może z takimi rolnikami robić co chce! Na przykład na pytanie „a co z ceną mleka, panie prezesie” odpowiedzieć „Kowalski, w laboratorium powiedzieli mi, że coś dużo somatyków macie”, przez co kolega Kowalski już o nic nie zapyta

Gdyby zaś Rada składała się z dużych dostawców i na początku kadencji wytłumaczyła prezesowi po co go zatrudnia oraz uświadomiła, że pracuje on u nich i dla nich, a nie odwrotnie.

Pozwoliłem sobie skopiować ten tekst

Dużego też można zastraszyć 

W przypadku ukrycia takich słów prezesa przez radnego należało by pożegnać ich obu

Większość delegatów nie ma zielonego pojęcia o rynku mleka

Oni też zostają radnymi 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wujekk110    45
Napisano (edytowany)

,,Karolek"-co Ty od pewnego czasu na tym forum opisujesz i sugerujesz jakieś odnośniki na temat działalności Rady Nadzorczej, radnych i zarządu mleczarni. Jak chcesz dowiedzieć się jak to działa, wybierz się do swojego radnego. A on już jest drugą kadencję w radzie mleczarni, to Ci wszystko wyjaśni na czym polega praca rady i mleczarni. Nie sugeruj tu nikomu i nie wrzucaj wszystkich radnych do jednego worka że źle działają. Powód obecnej sytuacji w naszych mleczarniach leży gdzie indziej. A my musimy tak postępować żeby nie zniszczyć tego co wspólnymi siłami osiągnęliśmy.

Edytowano przez wujekk110

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek74    12193

tak jak i o jego produkcji i robią co robią ,,jak się uda,, ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dodi    520
Dnia 10.05.2023 o 09:16, Zibifarmer napisał:

Ryki też z reguły chyba podają cenę na sam koniec miesiąca przed wypłata. Jest cena na maj? 

Ryki za maj odczuwalny zjazd…

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zibifarmer    217
Napisano (edytowany)
1 godzinę temu, Dodi napisał:

Ryki za maj odczuwalny zjazd…

Tzn?  Ile?  Nie ma za bardzo z czego już zjeżdżać... Zaraz koszty przewyższa zarobek. A ilość pracy przy krowach + prace połowe i ewentualne naprawy jest bardzo duża. Człowiek pracuje nawet po 16h dziennie i w końcu wyjdzie, że za darmo.

Edytowano przez Zibifarmer
  • Like 4

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czareczek85    411
11 godzin temu, niesamowity90 napisał:

Najczęściej na wybór delegata jak się ktoś przedstawia, to główny wyznacznik ile to on mleka nie oddaje. A chyba powinien bardziej przedstawić jak on by widział konstrukcję cennika, inwestycje w mleczarni, jakie ma pomysły. 

Co ma rada do cennika. Kształtowanie ceny jest w rękach zarzadu.   

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      W jakich cenach sprzedajecie ziemniaki w 2022 roku? Czy przy niskich cenach produkcja ziemniaków jest opłacalna? Kiedy spodziewacie się wzrostów cen w waszych regionach za ziemniaki przemysłowe i jadalne? Czy pozyskanie nowych rynków zbytu pozwoli na osiągniecie lepszych cen? Jak Wy, oraz rolnicy z okolic prognozujecie ceny w sezonie 2022? Zapraszamy do dyskusji.
      Link do tematu z sezonu 2020/2021:
       
    • Przez danielhaker
      Jak Waszym zdaniem będą się kształtować ceny paliw w 2024? Czy można liczyć na obiecywane w kampanii wyborczej spadki?
      Dziś wiodące koncerny zaktualizowały cenniki uwzględniając nowe stawki podatków i opłat, a więc olej napędowy drożeje o +5,3gr
      Najlepszego w Nowym Roku
       
      kontynuacja zeszłorocznego tematu:
       
    • Przez aaimk
      Jakie będą ceny pszenicy w 2024 roku?
      każdy z nas zadaje sobie to pytanie. Rok 2023 w głównej mierze opierał się na spadkach cen ziarna.  Aktualna cena pszenicy nie jest już tak wysoka a same notowania cen ziarna nie napawają optymizmem. Rolnicy i handlowcy mają w magazynach jeszcze duże zapasy pszenicy paszowej i konsumpcyjnej którą chcieli by sprzedać po najwyższej cenie.  
      Jakie jest Wasze zdanie? Sprzedawać pszenice po obecnych cenach czy czekać na podwyżki? a może pszenica będzie tylko tanieć? 
      zapraszam do merytorycznej dyskusji, podwajając propozycje cenowe lub transakcyjne dopiszcie jakie są warunki sprzedaży, jakość pszenicy i miejsce z którego pochodzi oferta.
       
      Jest to kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DanielFarmer
      Jakie są u was ceny mleka? Jak płacą poszczególne mleczarnie? Podawajcie ceny i parametry w swoich regionach. Uważacie, że nadchodzący rok 2024 będzie dla nas lepszy czy gorszy?
       
      Czas zacząć narzekania w nowym temacie 🙂
    • Przez Neveragain
      Jakie będą ceny kukurydzy mokrej i suchej w sezonie 2024? W jakich cenach sprzedajecie kukurydzę w Waszych regionach? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach kukurydzy, ceny rosną.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj