Polecane posty

themrsakmejek    1004
1 godzinę temu, alfa napisał:

Tuz ? Ale po co komu 75 procent traw 

Tuz i traw na gruntach ornych.

http://wir.org.pl/asp/warunkowosc-w-nowym-kps,1,artykul,1,2759

 

,,Zobowiązani do przestrzegania (dotyczy normy „minimalnego udziału”)

Wszyscy rolnicy, którzy dysponują gruntami ornymi z wyjątkiem gospodarstw:

- o powierzchni gruntów ornych do 10 ha (załącznik III przypis 5 pkt 1 lit. c))

w przypadku których więcej niż 75 % kwalifikującej się powierzchni użytków rolnych jest trwałymi użytkami zielonymi (załącznik III przypis 5 pkt 1 lit. b))

- w przypadku których więcej niż 75 % gruntów ornych jest wykorzystywanych do produkcji traw lub innych zielnych roślin pastewnych, jest ugorowanych, jest wykorzystywanych do uprawy roślin strączkowych lub jest objętych połączeniem tych zastosowań (załącznik III przypis pkt 1 lit. a)) ''

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
alfa    1203
30 minut temu, greg1985 napisał:

Ja też dzwoniłem do doradcy to wszystko na pewniaka dopiero po 15 a może i po tym terminie jeszcze nie będzie pewne. Raczej przedłużą termin składania 

Oni nie wiadomo kiedy się zastanowia co jak będzie wyglądać a obornika przed złożeniem wniosku nie można rozwozić jak się chce dopłatę wyższa 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gregor1284    14163
2 godziny temu, robert1226 napisał:

Do kogo jeździłeś po te motoreduktory może do mojego kuzyna?

Nie wiem czy do Twojego kuzyna. Jeden to taki młody chłopak był on w mp pracował chyba. Tam u was dużo ogłoszeń z tym kiedyś było 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robert1226    1599

Taki blondynek ostrzyżony na szczotkie taki figo fago madrala.?

W takiej szopie to mieli?

1 godzinę temu, krzychu121 napisał:

To jaka ta średnia cena w Sierpcu wyszła i przy jakich parametrach?

Ok 2,25 białko 3,50 tłuszcz max 15tys.

Edytowano przez robert1226

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bogdan_ja    3008
1 godzinę temu, themrsakmejek napisał:

Tuz i traw na gruntach ornych.

http://wir.org.pl/asp/warunkowosc-w-nowym-kps,1,artykul,1,2759

 

,,Zobowiązani do przestrzegania (dotyczy normy „minimalnego udziału”)

Wszyscy rolnicy, którzy dysponują gruntami ornymi z wyjątkiem gospodarstw:

- o powierzchni gruntów ornych do 10 ha (załącznik III przypis 5 pkt 1 lit. c))

w przypadku których więcej niż 75 % kwalifikującej się powierzchni użytków rolnych jest trwałymi użytkami zielonymi (załącznik III przypis 5 pkt 1 lit. b))

- w przypadku których więcej niż 75 % gruntów ornych jest wykorzystywanych do produkcji traw lub innych zielnych roślin pastewnych, jest ugorowanych, jest wykorzystywanych do uprawy roślin strączkowych lub jest objętych połączeniem tych zastosowań (załącznik III przypis pkt 1 lit. a)) ''

 

Tylko to jest z grudnia a zostało już to ze dwa razy  zmieniane i nawet  nazwy norm GAEC  teraz są troch inne ...

Na gov.pl  .https://www.gov.pl/web/rolnictwo/warunkowosc   jest te zwolnienie tylko w GAEC  7 ...I to tyz nie jest aktualne bo poszło do konsultacji nowe  gdzie są dalsze zmiany ...Cyrk na kołach 🤭

Edytowano przez Bogdan_ja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bercik92    2208
12 godzin temu, alfa napisał:

Oni nie wiadomo kiedy się zastanowia co jak będzie wyglądać a obornika przed złożeniem wniosku nie można rozwozić jak się chce dopłatę wyższa 

Zawsze wnioski o dopłatę składamy w maju to w maju dopiero będziemy mogli składać wnioski o dopłatę wyższa dla obornika? 🙄 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ThePerkins    938
3 godziny temu, ChiquitaB napisał:

Bez rozporzadzenia to nikt ci nic nie zagwarantuje bo nic nie wiedzą w odr

Masz choć ogólny zarys o co mniej więcej chodzi... Ja zaraz po 15 będę robił sobie wniosek i zobaczę czy faktycznie będzie tak trudno xD. Może się komuś powypełnia trochę 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ChiquitaB    759

Tak tylko rozporządzenie wyjaśni wszystkie niejasności których jest od groma. Zawsze wypełniałem sobie sam. Rok temu wysyłała mi w odr ale ona tylko załącznik o zwiększony dobrostan dołożyła. Zobaczymy w tym roku co bedzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal_19    189
2 godziny temu, robert1226 napisał:

A wiele tego mlika było 

Przedział 10-15k l

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ubogiwladek    198

@Bialy2101 dostales wyplate za luty ? Bo nie wiem czy tylko mi na zlosc znowu beda trzymac do konca terminu z umowy czy nie maja kasy na wyplaty tak jak niektorzy mówią 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ubogiwladek    198

Najlepsza w świętokrzyskim 😜 osm końskie

Zawsze miałem na drugi dzień od podpisania fv, a za tamten miesiąc miałem 14 dni od fv. Nie wiem czy specjalnie trzymają bo już od marca tam nie oddaje czy faktycznie taka bida :d

Edytowano przez ubogiwladek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzesiu    532

W dzisiejszej sytuacji każdy scenariusz może być prawdziwy. 

Dziś na bilbordzie widziałem ser salami mlekovita 25.99zl gdzie na 1kg sera trzeba 10litrow mleka czyli 2.6zl - 25% koszty mlekovity - narzut dystrybutora - narzut seci = ile można zapłacić za litr surowca?

  • Confused 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcin133    944
20 minut temu, grzesiu napisał:

W dzisiejszej sytuacji każdy scenariusz może być prawdziwy. 

Dziś na bilbordzie widziałem ser salami mlekovita 25.99zl gdzie na 1kg sera trzeba 10litrow mleka czyli 2.6zl - 25% koszty mlekovity - narzut dystrybutora - narzut seci = ile można zapłacić za litr surowca?

Chłopie jak oni biorą np 100tirow sera to jak jednego im dadzą nawet po kosztach to nic nie znaczy....tak działają molochy

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
massey235    327

A na rynku zbóż sraka bo pszeniczka po 900 zł .chcieli by byznesmeny całą zimę leżeć i kasę liczyć .chciałem kupić jęczmienia lub mieszanki to na olx w podlaskim za jęczmień krzyczą 1300-1400 zł t . Podczas gdy na skupie 850 zł .poczekam ...

  • Like 2
  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez DanielFarmer
      Jakie są u was ceny mleka? Jak płacą poszczególne mleczarnie? Podawajcie ceny i parametry w swoich regionach. Uważacie, że nadchodzący rok 2024 będzie dla nas lepszy czy gorszy?
       
      Czas zacząć narzekania w nowym temacie 🙂
    • Przez yacenty
      Jakie są ceny rzepaku w sezonie 2023? Jaka może być cena rzepaku po żniwach 2023? Jaka jest opłacalność produkcji rzepaku? Zapraszamy do dyksuji.
    • Przez Neveragain
      Jakie będą ceny kukurydzy mokrej i suchej w sezonie 2024? W jakich cenach sprzedajecie kukurydzę w Waszych regionach? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach kukurydzy, ceny rosną.
    • Przez Bartek933
      Ceny nawozów utrzymują się nadal na bardzo wysokim poziomie. Cena i dostępność nawozu sprawia trudności z zaplanowaniem zakupów. Ciężko przewidzieć czy ceny będą spadać czy nieoczekiwanie będziemy obserwować ich wzrost
       
      Jak myślicie? czy ceny będą spadać? jaki nawóz najlepiej kupić? 
      Proszę o podawanie cen, miejsca zakupu i wolumenu ton dla której sprzedający zaoferował tą cenę 
      Temat jest kontynuacją: 
       
    • Przez aaimk
      Jakie będą ceny pszenicy w 2024 roku?
      każdy z nas zadaje sobie to pytanie. Rok 2023 w głównej mierze opierał się na spadkach cen ziarna.  Aktualna cena pszenicy nie jest już tak wysoka a same notowania cen ziarna nie napawają optymizmem. Rolnicy i handlowcy mają w magazynach jeszcze duże zapasy pszenicy paszowej i konsumpcyjnej którą chcieli by sprzedać po najwyższej cenie.  
      Jakie jest Wasze zdanie? Sprzedawać pszenice po obecnych cenach czy czekać na podwyżki? a może pszenica będzie tylko tanieć? 
      zapraszam do merytorycznej dyskusji, podwajając propozycje cenowe lub transakcyjne dopiszcie jakie są warunki sprzedaży, jakość pszenicy i miejsce z którego pochodzi oferta.
       
      Jest to kontynuacja tematu: 
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj