Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Zenonim    223

Raczej ten kto daje taki czynsz ma za dużo kasy do wyprania. 

Rzepak na lubelskim 2100 brutto, a sruta 2140. Gdzie tu sens gdzie logika 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
strsw33    93
20 godzin temu, TheDuke napisał:

Spadki w sklepach też widać, tylko trzeba wiedzieć gdzie kupować. Oby tak dalej  Krowiarz za 1,5zl też podoi, co by innego robił. Większość których znam potrafią tylko krytykować innych i opowiadać niestworzone bzdety. Kultury w towarzystwie 0, i ten zapach w tych ich nowych kiach stonicach, tam musi być zapaszek. Co nie Radekz?

Buraku nam krowiarza mozesz buty czyści mleko będzie drogie jutro jadę po nowego Fenda a ty po parówki do Biedronki  

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mateusz1q    1835
2 godziny temu, malorolny121 napisał:

On sklada doplaty. Ja mu nic nie doplacam. Tak uscisle to.

Jak to niby ma funkcjonować? On ci będzie mówił jakie ekoachematy masz spełniać żeby miał większe dopłaty? Bezsens totalny, obrabiasz to składaj na dopłaty i płac mu je ryczałt powiedzmy 800zl i tyle

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Troker1979    570
21 godzin temu, TheDuke napisał:

Wy nie rozumiecie że w mojej okolicy wygrać walkę o dzierżawę graniczy z cudem. Nie ja licytowałem nierealne stawki a teraz płacze że mleko spada. Trzeba mieć odrobinę znajomości obsługi kalkulatora aby wiedzieć kiedy powiedzieć pas. Krowiarz ma swój własny świat i swój kalkulator i nie ma sensu w nim nic. A co do cen to nie tylko Krowiarze odnotowali spadki a wszyscy rolnicy w różnych branżach ale zawsze najwięcej to płaczą krowiarze, którzy licytują dzierżawy po 4000 za ha więc teraz zakasać rękawy i do roboty Berciki Nintendy i  nie podskakiwać mi tu.

Byłem nie tak dawno na przetargu KOWR. Poszło 6 działek około 40 ha za 3 - 4 t pszenicy i jedna za cenę wywoławczą plus jedno przystąpienie dla mnie. Żadnej oprócz tej ostatniej nie wziął producent bydła, drobiu czy trzody. Mój kalkulator mówi mi że taka dzierżawa rzędu 4 t na średnich glebach to bezsens. Oddaj 4 t pszenicy, zapłać podatek wcześniej czy później, upraw, nawieź, ochroń, zbierz a plon średni daj Boże 6 plus minus w jedną czy drugą stronę to ja dziękuję. Wolę od Ciebie kupić te zboże a Ty i tak tego nie doceniasz.

Edytowano przez Troker1979
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arosaw100    85

Jak tak dalej pójdzie to nie będzie klutni między krowiarzami a innymi branżami rolnymi poczytajcie co chce wprowadzić unia od 2027 roku hodowla krów wyłącznie bezuwieziowa po wycieleniu cielek ma być przy krowie chów drobiu wyłącznie bezklatkowy i wolnowybiegowy zakaz klatek porodowych przy lochach zakaz urzywani antybiotyków przy hodowli będą wprowadza zakaz używani pestycydów  już za rok redukcja o połowę a unia dogadyje się krajami Ameryki Południowej nowei Zelandia o imprcie żywności a my zamiast się dogadać to się wyzywamy kto butny albo kto głupszy a jeszcze jedno już komisja zatwierdziła robale jako żywność i mąkę z nich tak że pogratulować niektórym zdrowego oglądu na rzeczywistości 

  • Like 3
  • Thanks 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
alfa    1203

No faktycznie.  O kurna to metr obory wolnostanowiskowej będzie 10 tys kosztował 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrek91p    79
54 minuty temu, alfa napisał:

No niestety 🙂 życzę powodzenia a z jakiego terenu jesteś 

Podlaskie, ziemia 4a i 4b

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolniik122    113
57 minut temu, Zenonim napisał:

Raczej ten kto daje taki czynsz ma za dużo kasy do wyprania. 

Rzepak na lubelskim 2100 brutto, a sruta 2140. Gdzie tu sens gdzie logika 

Jaki region? Rafalski z ludwina ostatnio ogłaszał 2550 brutto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
alfa    1203

Nie nie ale wszystkich prawie znam osobiście to 3 z widzenia i gadki prawie wszystkich . Często się w tamtych stronach obracam mam dużo znajomych i gada się o ludziach Jeden co startuje też tam ostatnio dal 3.5 tony za ha są też tacy co za piach  kamienie kanały itp po ponad 2 t rzucili też tam .  i kilku słabych jest . Ogólnie na 2 działki mało chętnych bo tylko 14  bo 8 odrzucili . A na tej ziemi sporo 4 klasy łąkowej czyli w oba  razy 

Edytowano przez alfa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolniik122    113
6 minut temu, Zenonim napisał:

Rolniik122- powiat tomaszowski. 

No to jakieś około 100km drogi. Przy większym tonażu opłacałoby ci się przywieść tutaj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrek91p    79

W zasadzie trudno to wszystko przeliczyć bo 3.5 t to jeszcze po aktualnym kursie pszenicy jaki przeliczają wychodzi ok 5 tys ale sytuacja może się zmienić i wyjdzie ok 3tys. Ja na miejsce mam kawałek ale jeśli chodzi o prywatne dzierżawy u nas to oscyluje w okolicach 500 zł za ha co prawda słabszej ziemi. A czy raptem 15 km dalej dają 10 razy więcej to się okaże, ja znam te strony i cześć tych rolników co startują to ich gospodarstwa nie wyglądają na jakieś mega, no ale może to dlatego,że tyle płacą za dzierżawę 😁

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
alfa    1203

Ten co dużego fendta kupił dal 3.5 t . Jak będzie kiedy 3 tys to mniej ale dzierżawa na krotki czas i z doplata różnie może być przez schematy może będzie 800 a może 400. A i 15 km to blisko tez nie jest . A osobiście myślę że jak z ua się uspokoi to pszenica niżej 1100 nie będzie a może i więcej bo przez te eko może być jej mniej . Sąm jestem ciekaw na ile pogonią wtedy co brali pszenica dużo tańsza była 

Edytowano przez alfa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrek91p    79

W moim przypadku to jedynie tam można się zaopatrzyć w trochę lepszą ziemię, fakt że trochę daleko. A plusy są takie że nikt nie zabierze bo kupiłeś nowy traktor czy coś w tym stylu, więc warto trochę policytować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
alfa    1203

@piotrek91pTo ty najdalej że wszystkich masz na te pole . A się zdaje że tam u ciebie od cholery tych małorolnych i że ziemi jest.  3 dużych gospodarzy startuje 1 pewnie nie ale 2 będzie gonić cenę 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrek91p    79

A skąd wiesz w jakich okolicach dokładnie mieszkam?🤪  czasem sie zdarzy cos do dzierżawy ale nie jest tego aż tak dużo. No i pozatym na takiej ziemi to fajne plony by były.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Troker1979    570

Tylko jak Dasz 4 t pszenicy czynszu to jak nawet zbierzesz średnio ponad 8 - 9 t (a z nieba nie urośnie) to będzie dobry plon?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
komizmo    2696

Wszystko powyżej 2 ton to szkoda czasu i sprzętu na mielenie w tym pieniędzy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
alfa    1203

@Troker1979 8 9 tam nie urośnie pszenicy napewno bo sporo tam klasy 4 łąkowej  a i ta normalna to taka sobie.  @piotrek91p hehe skąd wiem 🙂 strzelam 🤪 bo dużo ludzi wiem o których chodzi i gdzie mniej więcej mieszkają to pasujesz mi do miejscowości w której nowy radny mlekpolu jest 🙂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Troker1979    570

Dla mnie to wszystko obarczone zbyt dużym ryzykiem przy takich czynszach. Przyjdzie susza tudzież inna klęska żywiołowa i pod kreską. A jak nie ma z czego dołożyć? Druga sprawa narobić się jak głupi a tu zonk. Ponoć rzucają się na te ha bo liczą na możliwość wykupu po cenie wywoławczej za 3 lata ale wątpię że to aktualne(pomijając znajomości). Toż to by się kwalifikowało pod paragraf niegospodarności jak znalazł się taki frajer co płaci tyle za dzierżawę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez DanielFarmer
      Jakie są u was ceny mleka? Jak płacą poszczególne mleczarnie? Podawajcie ceny i parametry w swoich regionach. Uważacie, że nadchodzący rok 2024 będzie dla nas lepszy czy gorszy?
       
      Czas zacząć narzekania w nowym temacie 🙂
    • Przez yacenty
      Jakie są ceny rzepaku w sezonie 2023? Jaka może być cena rzepaku po żniwach 2023? Jaka jest opłacalność produkcji rzepaku? Zapraszamy do dyksuji.
    • Przez danielhaker
      Jak Waszym zdaniem będą się kształtować ceny paliw w 2024? Czy można liczyć na obiecywane w kampanii wyborczej spadki?
      Dziś wiodące koncerny zaktualizowały cenniki uwzględniając nowe stawki podatków i opłat, a więc olej napędowy drożeje o +5,3gr
      Najlepszego w Nowym Roku
       
      kontynuacja zeszłorocznego tematu:
       
    • Przez aaimk
      Jakie będą ceny pszenicy w 2024 roku?
      każdy z nas zadaje sobie to pytanie. Rok 2023 w głównej mierze opierał się na spadkach cen ziarna.  Aktualna cena pszenicy nie jest już tak wysoka a same notowania cen ziarna nie napawają optymizmem. Rolnicy i handlowcy mają w magazynach jeszcze duże zapasy pszenicy paszowej i konsumpcyjnej którą chcieli by sprzedać po najwyższej cenie.  
      Jakie jest Wasze zdanie? Sprzedawać pszenice po obecnych cenach czy czekać na podwyżki? a może pszenica będzie tylko tanieć? 
      zapraszam do merytorycznej dyskusji, podwajając propozycje cenowe lub transakcyjne dopiszcie jakie są warunki sprzedaży, jakość pszenicy i miejsce z którego pochodzi oferta.
       
      Jest to kontynuacja tematu: 
       
    • Przez Boles
      Witam,
      Temat odnośnie projektu dopłat do zbóż, który być uruchomiony.
      Dopłata ma być do pszenicy, żyta, jęczmienia, pszenżyta lub mieszanek zbożowych,
      czy owies też będzie się kwalifikował ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj