Polecane posty

slawek74    12452
radekz200 napisał:

No ale to przeciez cena za styczen 

w mlekowicie chyba mieli w grudniu 25gr na udziały coś mi się obiło....

michal_19    203
49 minut temu, radekz200 napisał:

Jak to jest z ta mlekovita mieliście ponad 3 zł a teraz jedna obniżka 25 gr i zjechało na 2,59? Czy jeszcze i na parametrach obwalili?

Ja miałem raz 3zl w pazdzierniku jak tłuszcz max czyli 4,5 i bi 3,4 jakoś tak. A teraz ostra obcinka parametrow i jest tak jak pisałem parę stron wcześniej, w grudniu to z premia na udziały wyszło 3,18 brutto

radekz200    7141
11 minut temu, michal_19 napisał:

Ja miałem raz 3zl w pazdzierniku jak tłuszcz max czyli 4,5 i bi 3,4 jakoś tak. A teraz ostra obcinka parametrow i jest tak jak pisałem parę stron wcześniej, w grudniu to z premia na udziały wyszło 3,18 brutto

A do ręki?

michal_19    203

Do ręki w grudniu? To skomplikowane trzeba wziąć fakturę i znów policzyć 🤣

michal_19    203

Znalazłem to co pisalem 3,25zl , do ręki wypłata 2,88zl , czyli 37 groszy na udział poszło 

Tl 4,08 bi 3,29

I za styczeń zjazd z tłuszczem na 3,68 jak sie nie mylę 

• Thanks 1

radekz200    7141
8 minut temu, michal_19 napisał:

Znalazłem to co pisalem 3,25zl , do ręki wypłata 2,88zl , czyli 37 groszy na udział poszło 

Tl 4,08 bi 3,29

I za styczeń zjazd z tłuszczem na 3,68 jak sie nie mylę 

To też nie mieliście tych rewelacyjnych cen w mlekovicie 😛

robert1226    1682
14 minut temu, TheDuke napisał:

My rolnicy (spora część) mamy taką brzydką wadę która się nazywa chciwość i nieumiarkowanie, ciągle mało, próba udowodnienia swojej głupoty sąsiadowi.  Jest dobrze jak się kręci, ale jak pare groszy spadnie to beczenie i żal do świata. Obniżka cen jest zbawieniem i ratunkiem dla wielu. Nie jeden dzięki rezygnacji z mleka zobaczy ze życie nie kreci w koło zadu krowy.

Ta czasem od strony  mordy trzeba przejść.

• Haha 3

radekz200    7141
7 minut temu, michalcium napisał:

@radekz200 sposób na pocieszenie to Ty masz 👌😂

Michał bo zaraz powiem ile masz w Polmleku i cię wywiozą na taczkach 😂😂

Xawier    226
6 godzin temu, radekz200 napisał:

Jak to jest z ta mlekovita mieliście ponad 3 zł a teraz jedna obniżka 25 gr i zjechało na 2,59? Czy jeszcze i na parametrach obwalili?

U mnie za grudzień było 3.32 ryczałt z udziałem, na ręke było 2.97 (na udział 35groszy) styczeń -25groszy plus mniejsze parametry 2.69zł czyli de facto -28groszy. Za luty -20groszy plus pewnie jeszcze parametry spadną

Bogdan_ja    3113

Kto ma ponad 50 ha i więcej śmiało rzuci krowy i nie będzie doić za 1,5 zł... 

No i zakredytowani na obory itp to wiadomo że muszo doić nawet z 1 zł 🤷‍♂️

• Like 1
  • Haha 1

robert1226    1682

To zmian towarzystwo panie hrabio .

Tu jeden taki na forum by spłacić długi syna to i po 50gr będzie doił. 

artur12441    125

Co oby tak dalej ? O czym ty piszesz człowieku? Gdzie masz taniej ? Na promocji owszem a poza nią mleko 4.49 np albo ser 36.99 rzucili trochę promocji i dlatego taniej bo promocja. Oby tak dalej ? Widać jak związany jesteś z rolnictwem skoro życzysz źle kriowiarzom jak już to hodowcom krów albo producentom mleka nie ma takiego słowa i zawodu krowiarz. Wspomnisz sobie słowa oby tak dalej jak będziesz pił mleko ale sojowe bo nie będzie innego albo mięso z probówki lub chleb z mąki że chrząszczy czy tam z czego wymyśla...  Nie będzie opłacalności nie będzie komu doić młodzi nie chcą zostać. Póki rodzice doją ok jest ... Jeżeli nie jesteś związany z rolnictwem to nie zaśmiecaj forum swoimi uwagami niczego nie wnaszacymi do tematu a do tego obrażać ciężka pracę innych . I uprzedzam pytanie nie mam rodziców 13 lat już nikt mi nic nie dał na talerzu... 

Odpowiedz do TheDuke . 

P.S Nie chciało mi załadować cytatu posta więc odpisałem bez cytatu...

Edytowano przez artur12441
  • Like 4
  • Thanks 2

artur12441    125

Nie wszystkich mierz jedną miarą... Ja w swoich stronach nie znam butnego albo pyszałka i nikt u nas po takiej cenie nawozów nie kupował 😅 . I tu nie chodzi o wojowanie świata tylko o godna place za ciężka pracę. U nas nie ma przetargów a jedynie co skacze to zająć i cena ropy raz w górę raz w dół 🙂

• Like 2

Bogdan_ja    3113

Kupowali bo taka, cena była ... Tera mają mniej za mleko i bedo kupować po 2 tys nawozy . .. 🤭

• Like 2

bop23    84
3 minuty temu, TheDuke napisał:

Krowiarze byli  butni i pyszałkowaci taka prawda ale teraz karma do nich wraca. Krowiarze kupowali saletrę i mocznik po 5000 6000 a teraz gul im skacze. Mleko spada a myśleli że już świat zwojują. Źle im nie życzę ale kubeł zimnej wody się przyda i może nie będą tak podskakiwać na przetargach.

Aż szkodą dla ciebie powietrza.... 

gregor1284    14422

Wszystkim w tej mlekucie parametry spadają a nam rosną jak to możliwe? Pod oceną jesteście?

Nintendo    362
53 minuty temu, TheDuke napisał:

Spadki w sklepach też widać, tylko trzeba wiedzieć gdzie kupować. Oby tak dalej  Krowiarz za 1,5zl też podoi, co by innego robił. Większość których znam potrafią tylko krytykować innych i opowiadać niestworzone bzdety. Kultury w towarzystwie 0, i ten zapach w tych ich nowych kiach stonicach, tam musi być zapaszek. Co nie Radekz?

Ale masz ból d*py. Nie wiem jak trzeba mieć w głowie nasrane żeby takie rzeczy wypisywać. 

Taka zawiść, a wystarczy kupić krowy i wziąć się za robotę zamiast sączyć jad. Kup sobie masc na ból d*py, złagodzi objawy. 

Edytowano przez Nintendo
  • Like 2

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

• Podobna zawartość

• Przez danielhaker
      Jak Waszym zdaniem będą się kształtować ceny paliw w 2024? Czy można liczyć na obiecywane w kampanii wyborczej spadki?
      Dziś wiodące koncerny zaktualizowały cenniki uwzględniając nowe stawki podatków i opłat, a więc olej napędowy drożeje o +5,3gr
      Najlepszego w Nowym Roku

kontynuacja zeszłorocznego tematu:

• Przez aaimk
      Jakie będą ceny pszenicy w 2024 roku?
      każdy z nas zadaje sobie to pytanie. Rok 2023 w głównej mierze opierał się na spadkach cen ziarna.  Aktualna cena pszenicy nie jest już tak wysoka a same notowania cen ziarna nie napawają optymizmem. Rolnicy i handlowcy mają w magazynach jeszcze duże zapasy pszenicy paszowej i konsumpcyjnej którą chcieli by sprzedać po najwyższej cenie.  
      Jakie jest Wasze zdanie? Sprzedawać pszenice po obecnych cenach czy czekać na podwyżki? a może pszenica będzie tylko tanieć? 
      zapraszam do merytorycznej dyskusji, podwajając propozycje cenowe lub transakcyjne dopiszcie jakie są warunki sprzedaży, jakość pszenicy i miejsce z którego pochodzi oferta.

Jest to kontynuacja tematu: 

• Przez DanielFarmer
      Jakie są u was ceny mleka? Jak płacą poszczególne mleczarnie? Podawajcie ceny i parametry w swoich regionach. Uważacie, że nadchodzący rok 2024 będzie dla nas lepszy czy gorszy?

Czas zacząć narzekania w nowym temacie 🙂
    • Przez Bartek933
      Ceny nawozów utrzymują się nadal na bardzo wysokim poziomie. Cena i dostępność nawozu sprawia trudności z zaplanowaniem zakupów. Ciężko przewidzieć czy ceny będą spadać czy nieoczekiwanie będziemy obserwować ich wzrost

Jak myślicie? czy ceny będą spadać? jaki nawóz najlepiej kupić? 
      Proszę o podawanie cen, miejsca zakupu i wolumenu ton dla której sprzedający zaoferował tą cenę 
      Temat jest kontynuacją: 

• Przez yacenty
      Jakie są ceny rzepaku w sezonie 2023? Jaka może być cena rzepaku po żniwach 2023? Jaka jest opłacalność produkcji rzepaku? Zapraszamy do dyksuji.
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj