Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
10 godzin temu, Krowiarka napisał:

Trafiłam na artykuł TPR redaktorzy znowu straszą obniżką w lutym 😠u mnie juz 700 litrów mniej na odbiór, a to nie koniec. Kto da więcej? 😂

 

Pani Krowiarka pewnie ma ze 20 jałówek wysokocielnych do wstawienia dlatego robi selekcje w stadzie. Nie oszukujmy sie ale urywając tyle litrów to w skali miesiąca ogromna kwota. Sama nic nie zdziałasz. Tylko ze w sierpcu przy takim spadku (ogólnie przy spadku mleka) zaraz jest tel lub wizyta gościa z mleczarni i pytanie co sie stało z mlekiem? I jaka byla odpowiedz dla niego Pani Krowiarko ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Primula94    373
11 godzin temu, jarecki napisał:

Ale ten wiekszy rolnik ma mniejsze koszty .

Jak niższe?tu masz cenę prądu. Za usługi zbioru kukurydzy czy trawy place wiecej, bo więcej pola to i tym samym dalej. Dużo więcej paliwa idzie na dojazdy i mieszanie paszy. Mały wymieni widły czy teczka. Awarie i serwis, przy większych maszynach,  czy np narzędziach elektrycznych itp. Ubezpieczenie budynków,  bydla i robotow/hali zapłaciłem ponad 11 tys.

+ jak ktoś ma pracowników,  to jeszcze koszt dochodzi.

Screenshot_20230118-002146_Drive.jpg

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bop23    84
3 godziny temu, Nieopłacasie napisał:

 

Pani Krowiarka pewnie ma ze 20 jałówek wysokocielnych do wstawienia dlatego robi selekcje w stadzie. Nie oszukujmy sie ale urywając tyle litrów to w skali miesiąca ogromna kwota. Sama nic nie zdziałasz. Tylko ze w sierpcu przy takim spadku (ogólnie przy spadku mleka) zaraz jest tel lub wizyta gościa z mleczarni i pytanie co sie stało z mlekiem? I jaka byla odpowiedz dla niego Pani Krowiarko ? 

mamba Fatima.... Było i Nima😁

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
alfa    1202
9 godzin temu, krzychu121 napisał:

To napisz co u ciebie jedzą bo u tego co dają te 20 litrów średnio dziennie może pelnoporcjowke mają tylko do ,,zagryzienia '' i to jakaś 18 nastke a ten co ma 40 litrów może daje tak jak alfa wcześniej pisał 17 kg. I suma summarum w kieszeni może zostać tyle samo. 

Wcale u mnie jakiegoś kosmicznego kosztu żywienia treściwego nie ma a wydajności plus 11 tys niczym się nie zrobi trzeba trochę dać.  Liczyłem i próbowałem taniej i nie wychodzi mi lepszy czysty zysk mając załóżmy średnia 20 litry czy 25 . W mojej dawce więcej zostaje zł 

Edytowano przez alfa
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
komizmo    2695
8 godzin temu, Nieopłacasie napisał:

 

Pani Krowiarka pewnie ma ze 20 jałówek wysokocielnych do wstawienia dlatego robi selekcje w stadzie. Nie oszukujmy sie ale urywając tyle litrów to w skali miesiąca ogromna kwota. Sama nic nie zdziałasz. Tylko ze w sierpcu przy takim spadku (ogólnie przy spadku mleka) zaraz jest tel lub wizyta gościa z mleczarni i pytanie co sie stało z mlekiem? I jaka byla odpowiedz dla niego Pani Krowiarko ? 

Nie chcę tu się wypowiadać za kogoś ale ja bym spróbował może tak: A uj ci do tego szmaciarzu?! Może być? Pan gość z mleczarni byłby usatysfakcjonowany? 

  • Like 3
  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zenio23    79
8 godzin temu, Nieopłacasie napisał:

 

Pani Krowiarka pewnie ma ze 20 jałówek wysokocielnych do wstawienia dlatego robi selekcje w stadzie. Nie oszukujmy sie ale urywając tyle litrów to w skali miesiąca ogromna kwota. Sama nic nie zdziałasz. Tylko ze w sierpcu przy takim spadku (ogólnie przy spadku mleka) zaraz jest tel lub wizyta gościa z mleczarni i pytanie co sie stało z mlekiem? I jaka byla odpowiedz dla niego Pani Krowiarko ? 

Jak to czytam, to utwierdzam się w przekonaniu że część spółdzielni=głęboki prl

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris91    3001
Nieopłacasie napisał:

Tylko ze w sierpcu przy takim spadku (ogólnie przy spadku mleka) zaraz jest tel lub wizyta gościa z mleczarni i pytanie co sie stało z mlekiem? I jaka byla odpowiedz dla niego Pani Krowiarko ?

To samo się stało, co z ceną mleka 👀

  • Like 5

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krowiarka    290

Jeszcze 150 litrów mniej na odbiór, telefonu nie było, bo po co. Dwudziestu jałówek nie mam, bo wyprzedałam. 😜

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arosaw100    85
1 godzinę temu, alfa napisał:

Wcale u mnie jakiegoś kosmicznego kosztu żywienia treściwego nie ma a wydajności plus 11 tys niczym się nie zrobi trzeba trochę dać.  Liczyłem i próbowałem taniej i nie wychodzi mi lepszy czysty zysk mając załóżmy średnia 20 litry czy 25 . W mojej dawce więcej zostaje zł 

O właśnie I jeszcze jedna kwestia jeśli ktoś ma wydanie krowy z bardzo dobra geneteyką to niech spróbuję takiej krowie nie dać tego co trzeba podać że krowa była zdrowa i się w miarę zacielała i była wmiare długo w stadzie a przede wszystkim chodzi o zdrowotność w stadzie to albo robimy zoo albo hodowle

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bercik92    2207
Krowiarka napisał:

Jeszcze 150 litrów mniej na odbiór, telefonu nie było, bo po co. Dwudziestu jałówek nie mam, bo wyprzedałam. 😜

Prawie nowa obora a ty się wyprzedajesz i zmniejszasz produkcję? 🤔 😏

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karol6130    7443
53 minuty temu, Krowiarka napisał:

Jeszcze 150 litrów mniej na odbiór, telefonu nie było, bo po co. Dwudziestu jałówek nie mam, bo wyprzedałam. 😜

1500 to by zauważyli 

Ale czy by dzwonili to nie wiem, raczej nie 

150 to raptem 3-4  krowy  zasuszyć i nie ma 

 

Ja tam ograniczyłem, dziś spad wąż z jednostki i 40 litró poszło, plus to z antybiotykiem co idzie w kanał to trochę będzie 

 

Na wsi jeden mocno ograniczył, ponad 20 pojechało

Ale zaraz przyjedzie z 30😂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzychu121    3931

Akurat Krowiarka ograniczyła 700 a teraz jeszcze 150. Więc jakby nie było to dwoch malych dostawców w spółdzielni ,,ubyło''

3 godziny temu, alfa napisał:

Wcale u mnie jakiegoś kosmicznego kosztu żywienia treściwego nie ma a wydajności plus 11 tys niczym się nie zrobi trzeba trochę dać.  Liczyłem i próbowałem taniej i nie wychodzi mi lepszy czysty zysk mając załóżmy średnia 20 litry czy 25 . W mojej dawce więcej zostaje zł 

Nie mówię że ci się nie opłaca. Podałem przykład że jak ktoś nie ma warunków i bardzo słabe ziemię to lepiej mieć te 20-25 litrów średnio od sztuki przy skromnym żywieniu niż próbować na siłę doić po 30-35 i cały zysk mają zjeść koszta. Inna sprawa jak ma się gdzie zrobić dobre objetosciowki i jest dobra genetyka to wtedy łatwiej o dobrą wydajność. 

  • Like 6
  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Qwazi    8028
9 godzin temu, Primula94 napisał:

Jak niższe?tu masz cenę prądu. Za usługi zbioru kukurydzy czy trawy place wiecej, bo więcej pola to i tym samym dalej. Dużo więcej paliwa idzie na dojazdy i mieszanie paszy. Mały wymieni widły czy teczka. Awarie i serwis, przy większych maszynach,  czy np narzędziach elektrycznych itp. Ubezpieczenie budynków,  bydla i robotow/hali zapłaciłem ponad 11 tys.

+ jak ktoś ma pracowników,  to jeszcze koszt dochodzi.

Screenshot_20230118-002146_Drive.jpg

Przeliczaj koszty na wyprodukowane litry i na posiadamy areał. W taki sposób to się możemy tutaj wszyscy przerzucać kwotami i nic z tego prawdziwego nie wyniknie. Ale faktycznie duży i wysokowydajny ma większe koszty. Jednak nikt go do tych większych nakładów nie zmusza i uważam nie jest to żaden powód do tego, żeby jego mleko było droższe. Sam zdecydował się na wysoką wydajność i duże stado. Już w momencie takiej decyzji oczywistym jest, że wysoka wydajność to wysokie koszty żywienia, weterynaryjne, brakowanie stada. A duże stado to koszty szeroko pojętych technologii, które są niezbędne, żeby to stado ogarnąć. Wolna wola, co kto chce robić. Dlatego wg mnie dużo progów ilościowych, z niewielkimi różnicami cen nie jest dobre, bo oddziałuje na hodowcę i niejako wymusza na nim pewne zachowania

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek74    12204

mhm czyżby 🤔 jak ktoś przez wydajność ma większe koszty to coś nie ,,halo,,

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
14 godzin temu, robert1226 napisał:

Jak będą; tak jak zawsze w dołku że to wina rynku , słabej ceny złotówki,  Putina itp itd . Wszystko w koło winne tylko nie oni.

Jeszcze do tego dorzuć tą całą pandemie :D


Andree94444

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Qwazi    8028

Nie chodzi o to, że nie halo, tylko o to, że sam taką drogę wybrał. Dobrze byłoby, gdyby każdy sobie policzył koszty, dodał do tego marzę w jakiejś wysokości i za tyle sprzedał mleko. Ale tak nie ma i nie będzie, więc decyzję trzeba podejmować zanim się zacznie coś robić. A przy tym decydowaniu należy brać pod uwagę wszelkie plusy i minusy. Teraz, jeśli trafi się jeszcze jedna obniżka ceny mleka, to w kogo uderzy ona najpierw? Życie każdemu równo nosa utrze, dużemu jutro, małemu pojutrze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robert1226    1597
47 minut temu, AndrzejMikulewicz napisał:

Jeszcze do tego dorzuć tą całą pandemie :D

Przecież napisałem itd itp to se można dospiewac co się chce.

Pandemia to sztuczny wytwór. 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jan1972    41
51 minut temu, kocmen24 napisał:

Taka ciekawostka . Mleko przerzutowe u Niemca kosztuje 70gr więcej niż unas.

Chyba 0,70 Euro. Coś Ci się chyba pomyliło😗

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzychu121    3931
58 minut temu, kocmen24 napisał:

Taka ciekawostka . Mleko przerzutowe u Niemca kosztuje 70gr więcej niż unas.

Podaj jakiś link

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Primula94    373
1 godzinę temu, Qwazi napisał:

Przeliczaj koszty na wyprodukowane litry i na posiadamy areał. W taki sposób to się możemy tutaj wszyscy przerzucać kwotami i nic z tego prawdziwego nie wyniknie. Ale faktycznie duży i wysokowydajny ma większe koszty. Jednak nikt go do tych większych nakładów nie zmusza i uważam nie jest to żaden powód do tego, żeby jego mleko było droższe. Sam zdecydował się na wysoką wydajność i duże stado. Już w momencie takiej decyzji oczywistym jest, że wysoka wydajność to wysokie koszty żywienia, weterynaryjne, brakowanie stada. A duże stado to koszty szeroko pojętych technologii, które są niezbędne, żeby to stado ogarnąć. Wolna wola, co kto chce robić. Dlatego wg mnie dużo progów ilościowych, z niewielkimi różnicami cen nie jest dobre, bo oddziałuje na hodowcę i niejako wymusza na nim pewne zachowania

Ale ja nie mam do nikogo pretensji , że ma niższe koszta, a ja wyższe,  czy na odwrót. Tylko zaprzeczyłem słowom,  że duzy ma niższe koszty i podałem do tego odpowiednie przykłady. Każdy jest kowalem swojego losu i sam o tym decyduje, co w życiu robi . Jeden bez żadnych ambicji będzie siedział w miejscu itp, a drugi może chce czegoś więcej, może chce lepszego bytu dla swoich dzieci , może lubi nowe  technologie i co ten mniejszy ma mieć do niego pretensje, że może zapłacić np za ziemie więcej, przecież nikt nikomu nie broni się wziąć do roboty i też tyle zarobić, żeby tak samo było go stać. Bo przy krowach bez pracy kasy nie będzie... 

. I też uważam , że duza różnica w cenie pomiędzy małym , a dużym jest niesprawiedliwa ( kilkanaście groszy tak, ale nie kilkadziesiat). Ale też mi nie jest szkoda ludzi którzy doja o złotówkę taniej ode mnie, bo to ich świadomy wybór. Wystarczy przenieść się do Innej mleczarni I nie będzie to złotówka, tylko 20 gr I on na tym zyska. 

 

  • Like 6
  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radekz200    6726
16 minut temu, Primula94 napisał:

Ale ja nie mam do nikogo pretensji , że ma niższe koszta, a ja wyższe,  czy na odwrót. Tylko zaprzeczyłem słowom,  że duzy ma niższe koszty i podałem do tego odpowiednie przykłady. Każdy jest kowalem swojego losu i sam o tym decyduje, co w życiu robi . Jeden bez żadnych ambicji będzie siedział w miejscu itp, a drugi może chce czegoś więcej, może chce lepszego bytu dla swoich dzieci , może lubi nowe  technologie i co ten mniejszy ma mieć do niego pretensje, że może zapłacić np za ziemie więcej, przecież nikt nikomu nie broni się wziąć do roboty i też tyle zarobić, żeby tak samo było go stać. Bo przy krowach bez pracy kasy nie będzie... 

. I też uważam , że duza różnica w cenie pomiędzy małym , a dużym jest niesprawiedliwa ( kilkanaście groszy tak, ale nie kilkadziesiat). Ale też mi nie jest szkoda ludzi którzy doja o złotówkę taniej ode mnie, bo to ich świadomy wybór. Wystarczy przenieść się do Innej mleczarni I nie będzie to złotówka, tylko 20 gr I on na tym zyska. 

 

Bawisz się w sobotę? 😛

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
artur12441    125
1 godzinę temu, Nieopłacasie napisał:

Na 99 % polmlek -20 za luty 

Skąd info ? Pewne chociaż? Bo ja słyszałem 15 od jednego kierownika w dół a od drugiego że nie prawda i nie będzie obniżki masło maślane

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez aaimk
      Jakie będą ceny pszenicy w 2024 roku?
      każdy z nas zadaje sobie to pytanie. Rok 2023 w głównej mierze opierał się na spadkach cen ziarna.  Aktualna cena pszenicy nie jest już tak wysoka a same notowania cen ziarna nie napawają optymizmem. Rolnicy i handlowcy mają w magazynach jeszcze duże zapasy pszenicy paszowej i konsumpcyjnej którą chcieli by sprzedać po najwyższej cenie.  
      Jakie jest Wasze zdanie? Sprzedawać pszenice po obecnych cenach czy czekać na podwyżki? a może pszenica będzie tylko tanieć? 
      zapraszam do merytorycznej dyskusji, podwajając propozycje cenowe lub transakcyjne dopiszcie jakie są warunki sprzedaży, jakość pszenicy i miejsce z którego pochodzi oferta.
       
      Jest to kontynuacja tematu: 
       
    • Przez Bartek933
      Ceny nawozów utrzymują się nadal na bardzo wysokim poziomie. Cena i dostępność nawozu sprawia trudności z zaplanowaniem zakupów. Ciężko przewidzieć czy ceny będą spadać czy nieoczekiwanie będziemy obserwować ich wzrost
       
      Jak myślicie? czy ceny będą spadać? jaki nawóz najlepiej kupić? 
      Proszę o podawanie cen, miejsca zakupu i wolumenu ton dla której sprzedający zaoferował tą cenę 
      Temat jest kontynuacją: 
       
    • Przez DanielFarmer
      Jakie są u was ceny mleka? Jak płacą poszczególne mleczarnie? Podawajcie ceny i parametry w swoich regionach. Uważacie, że nadchodzący rok 2024 będzie dla nas lepszy czy gorszy?
       
      Czas zacząć narzekania w nowym temacie 🙂
    • Przez Neveragain
      Jakie będą ceny kukurydzy mokrej i suchej w sezonie 2024? W jakich cenach sprzedajecie kukurydzę w Waszych regionach? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach kukurydzy, ceny rosną.
    • Przez yacenty
      Jakie są ceny rzepaku w sezonie 2023? Jaka może być cena rzepaku po żniwach 2023? Jaka jest opłacalność produkcji rzepaku? Zapraszamy do dyksuji.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj