superfarmer02

Znalezione na Allegro, olx i nie tylko 2023

Polecane posty

izydor6280    1154
21 minut temu, jahooo napisał:

Mam pytanie - lejecie do silników w MTZ, C360 czy innych starszych maszynach oleje uniwersalne klasy UTTO  10W30 ? Czy lepiej pozostac przy Turdusie ?

I czy nadają się je oleje Agrol do hydrauliki do kombajnu

Mam dojście do dystrybutora i poleca takie "uniwersalne"  - nie miałem z tym do czynienia, w forszu mam Agrol U w skrzyni, bo taki kupiłem, w silniku leję do tej pory Turdus

 

do silnika rimula r4, delvac, tekma mega, urania czy nawet ultor

turdus już dawno zszedł na psy i jest niewiele lepszy niż superol


Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9235
1 minutę temu, izydor6280 napisał:

do silnika rimula r4, delvac, tekma mega, urania czy nawet ultor

turdus już dawno zszedł na psy i jest niewiele lepszy niż superol

a do hydrauliki ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izydor6280    1154
Napisano (edytowany)

do 360 lałem to co fabryka, co prawda coś tam pyrka pod ładowaczem ale można powiedzieć że od święta
jak ktoś dużo pracuje na zewnętrznej czy zimą to myślę że warto zalać 10/30

Edytowano przez izydor6280

Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafal4610    142
1 godzinę temu, jahooo napisał:

Mam pytanie - lejecie do silników w MTZ, C360 czy innych starszych maszynach oleje uniwersalne klasy UTTO  10W30 ? Czy lepiej pozostac przy Turdusie ?

I czy nadają się je oleje Agrol do hydrauliki do kombajnu

Mam dojście do dystrybutora i poleca takie "uniwersalne"  - nie miałem z tym do czynienia, w forszu mam Agrol U w skrzyni, bo taki kupiłem, w silniku leję do tej pory Turdus

 

UTTO to chyba hydr przekładniowy. STOU to uniwersalny jak pamiętam

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacor73    1141
10 godzin temu, slawek74 napisał:

to nie praca a ,,posługa,, 🤭😃😁

Noo za kasę i to niezłą, to raczej nie jest posługa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
6 godzin temu, jahooo napisał:

Mam pytanie - lejecie do silników w MTZ, C360 czy innych starszych maszynach oleje uniwersalne klasy UTTO  10W30 ? Czy lepiej pozostac przy Turdusie ?

I czy nadają się je oleje Agrol do hydrauliki do kombajnu

Mam dojście do dystrybutora i poleca takie "uniwersalne"  - nie miałem z tym do czynienia, w forszu mam Agrol U w skrzyni, bo taki kupiłem, w silniku leję do tej pory Turdus

 

Ja do silników wszędzie turdus , do kombajnu 15w50 . Uniwersalny to taki w sumie do wszystkiego czyli niczego 😉

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
migacz    317

Pany mam pytanie bo co cieśla to inaczej gada. Na 500m2 ile trzeba metrów łaty? Jeden mi powiedział 800 a drugi 1500. I kuźwa zgłupiałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Jeśli tradycyjnie co 50 cm mają być kręcone to 1050 mb

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robi57362    2358

jak łata co 50 cm to mi wychodzi 1100 plus odpady


jak dach dwuspadowy jak jedno to 50 m mniej


jesli pomoglem kliknij fajne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
migacz    317

To mi też tak wychodziło koło 1000m. Dzięki za podpowiedzi. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
igor10246    380
Dnia 29.05.2023 o 10:31, jahooo napisał:

Mam pytanie - lejecie do silników w MTZ, C360 czy innych starszych maszynach oleje uniwersalne klasy UTTO  10W30 ? Czy lepiej pozostac przy Turdusie ?

I czy nadają się je oleje Agrol do hydrauliki do kombajnu

Mam dojście do dystrybutora i poleca takie "uniwersalne"  - nie miałem z tym do czynienia, w forszu mam Agrol U w skrzyni, bo taki kupiłem, w silniku leję do tej pory Turdus

 

U nas większość dużych to silnik zazwyczaj 10/15w40 ale na jedno kopyto, wszystko co nie potrzebuje tych olejów bez sadzowych, a skrzynie utto lub stou, na jedno kopyto, oba są jeszcze między sobą mieszalne, a tam gdzie się nie miesza to co producent przewiduje 


Polak, perkusista, rolnik, mechanik amator

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daron64    4258

 Jakiś czas temu pytałem o sprężynę do fotela. No to przyszła, wygląda jak stara. Ale jakie tam jest kufa dojście, to porażka. Mocowań tak nie popuscisz, żeby nalozysc sprężynę, konce zagięte tak mocno, w stosunku do średnicy otworu, że też nie nalozysz. Tu odkrecaj, tam podnoś, tu podetnij - jakoś weszło. Ale nie wiem jak by to trzeba było zrobić tak, żeby było tak "dobrze". Chyba całą podstawę rozkręcac. No nic - założone, działa. Ale flsilownik ewidentnie już złom i wszystko na dwóch sprężynach tylko chodzi i chyba dlatego stara w końcu nie wytrzymała i pękła.

 

 

A tak jeszcze w kwestii drugiego pytania, co kiedyś tam o poplony pytałem - no ostał mi się kawałek, ktory miał być ugorem, ale żeby na dopłaty na dywersyfikację upraw się załapać, to nie może nim być. No i mam dylemat - siew tylko dla oka pod dopłaty, dusza jak diabli - siać teraz i co wzejdzie to wzejdzie, czy poczekać przed deszczem, bo szkoda kasy na nasiona wywalać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krilan06    2427
Napisano (edytowany)

Wg prawa to powinno być posiane chyba do 15 maja, poprawcie mnie jeśli się mylę. To jakie masz 3 rośliny pod dywersyfikację? 

@daron64 - kiedyś wstawiałeś zdjęcia odkładni od UG, masz jeszcze jakieś? Szukam 2 szt używek, bo pług ma iść na sprzedaż 

Edytowano przez krilan06

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daron64    4258
11 godzin temu, krilan06 napisał:

powinno być posiane chyba do 15 maja

A np gryka? Bo u nas to tak raczej w drugiej połowie maja chyba się ją sieje? 

 

Odkładanie jakieś jeszcze mam, ale jakieś dwie inne chyba. Niedługo będę w domu, to wrzucę zdjecie

Któraś interesuje? To wrzucę więcej zdjęć z wymiarami, bo nie chce spamować.

 

IMG_20230601_092412469_copy_918x1632.jpg

@krilan06

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krilan06    2427

Ta na samym dole, szkoda że nie masz 2szt

A te na górze to od jakiego pługa? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafal4610    142

A nie podorywkowy czasem? Albo ten ruski stary

Edytowano przez rafal4610

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daron64    4258

Miałem więcej sztuk, ale już używanych w różnym stanie. Kiedyś wrzucałem, nie było zainteresowania i pojechały na złom. 

Te większe nie mam pojęcia od czego są. 

Mam nadzieję, że będzie widać wymiary.

Wszystkie wyglądają na nieużywane. Tylko przy jednej sztuce pewnie nieopłacalny biznes wysyłać.

 

IMG_20230601_092428888_copy_3060x1722.jpg

IMG_20230601_092433768_copy_3060x1722.jpg

IMG_20230601_092442529_copy_3060x1722.jpg

IMG_20230601_092454447_copy_3060x1722.jpg

IMG_20230601_092500897_copy_1722x3060.jpg

IMG_20230601_092651174_copy_1722x3060.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krilan06    2427

No szkoda że tylko jedna sztuka, byłyby dwie to byśmy się dogadali. Ale dzięki wielkie za zainteresowanie tematem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izydor6280    1154

ta para wygląda na rosyjski pług
te małe to się do podorywki nadają a nie średniej orki, o głębokiej już nawet nie wspomnę

jak Cię interesuje dojechana odkładnia to mam


Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Leni933    84

https://www.olx.pl/d/oferta/renault-ceres-95-5800mtg-CID757-IDUDSAL.html Co powiecie o takim ciągniku? Na co zwrócić szczególną uwagę przy ogledzinach?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaco512    1003

Działanie rewersu, półbiegu, przełączanie biegów, luzy na przedniej osi,czy opada podnośnik.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez konteno
      O pogodzie ,opadach i odnotowanych temperaturach w różnych częściach kraju i nie tylko w rozpoczętym 2024 roku. 
    • Przez superfarmer02
      Zapraszam na kolejny rok wstawiania ursusów za 50tys i zetorow za 100tyś+🙈😂
    • Przez Ruslanek
      macie czas na czytanie, lubicie czytać?
      ja przyznam, że czekam z niecierpliwością na kilka pozycji z tego artykułu: http://xiegarnia.pl/artykuly/najciekawsze-ksiazki-2015-roku/
      ostatnio czytałem najnowszą Terakowską, mocna jest
    • Przez Andre1992
      Witam. Mam do was pytanie . Mama chce mi przepisać 30 arów ziemi rolnej . Chcę na niej postawić dom siedlisko. Brak możliwości przekształcenia działki na budowlana . Według gminy można zrobić tam siedlisko . Teraz mam taki problem jaki musiał bym zrobić kurs rolnika aby mieć zrobić siedlisko ?
    • Przez Bialy8011
      Siema Panie i Panowie. Macie jakiś sposób na to by się plecy nie pociły no i siedzisko 😁 np. się siedzi cały dzień w kombajnie albo traktorze to jest masakra. Niestety foteli nie mam wentylowanych, myślałem o jakiejś skórze owczej, koraliki mnie jakoś odrzucają.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj