Gość

Ceny bydła 2023

danielhaker

Sposób na legalną próbę odzyskania pieniędzy na podst. posta @KarolaKarotka

Wysyłasz lub zawozisz przedsądowe wezwanie do zapłaty (wzory w internecie są), następnie udajesz się do sądu i składasz pozew cywilny na kwotę która brakuje (podejrzewam że teraz tez to znajdziesz w internecie), opisujesz tam konkretnie bez lania wody co i kiedy sprzedane, za ile, ile zapłacone ile do zapłaty i podpinasz dowody, faktury, przemieszczenia, potwierdzenia przelewu, wezwania do zapłaty jako próbę rozwiązania polubownego, robisz trzy kopie i zanosisz to do sądu, w takich oczywistych sprawach sąd robi rozprawę zaocznie, wysyła kopię papierów drugiej stronie i daje termin na złożenie własnych dowodów, no ale sprawa jest jasne, jest faktura, są przemieszczenia, pewnie jest umowa sprzedaży, jest częściowa zapłata, więc sąd wyda wyrok zaoczny i z tym możesz iść po uprawomocnieniu do komornika a ten windykuje.

Wiadomość dodana przez danielhaker

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
JarekBazydlo    2507
10 minut temu, tomaszmab napisał:

Śmiesznie by było jakbyś tylko ONW dostał i do czerwca nic .. ciekawe co byś mówił wtedy .. hehe 

Mowi sie trudno zyje sie dalej. Zapas gotowki jest jedynie inwestycje trzeba byloby odłożyć w czasie i tyle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojak1986    1885
4 godziny temu, 3in1 napisał:

Sprzedane 3 HF po 11.20 brutto

Jaka waga tych hf? Wieszaki czy trochę lepiej zbudowane?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
3in1    41

@wojak1986 560 730 800kg ten najmniejszy to był angus ale nie dość że mały urósł to jeszcze budowa hf, tłuste dosyć nie kościste

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
1 godzinę temu, tomaszmab napisał:

Śmiesznie by było jakbyś tylko ONW dostał i do czerwca nic .. ciekawe co byś mówił wtedy .. hehe 

ja zawsze tak żyje jakbym miał tą zapomogę dostać na koniec czerwca. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzychu121    3931

To tylko pokazuję w jakim stanie i jak funkcjonują ,,gospodarstwa ''w Polsce. W cudzysłowie bo chodzi mi o tych gospodarzy na papierku. Dopłatę wziąć , dzierżawę wziąć a i zapomogę też się przyzwyczaili brać to i dopytują. W normalnie funkcjonującym gospodarstwie nie robi różnicy czy dopłaty wpłyną w listopadzie czy w maju . 

  • Like 4

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MariuszDe    376
11 minut temu, krzychu121 napisał:

To tylko pokazuję w jakim stanie i jak funkcjonują ,,gospodarstwa ''w Polsce. W cudzysłowie bo chodzi mi o tych gospodarzy na papierku. Dopłatę wziąć , dzierżawę wziąć a i zapomogę też się przyzwyczaili brać to i dopytują. W normalnie funkcjonującym gospodarstwie nie robi różnicy czy dopłaty wpłyną w listopadzie czy w maju . 

Przenieś się na ceny mleka tam już wysyłają screeny stanów konta kto bogatszy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
micgal39533    499
zycietoniejebajka1 napisał:

Lepsi są Ci co na FB co drugi dzień pytają czy ktoś już dostał suszowe 🤣🤣🤣

O to to to to, znam takich co pytali o wnioski zanim wgl zaczęli przyjmować a z polem tyle wspólnego co...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymon09875    9948
Dnia 27.11.2023 o 21:40, krzysiek277 napisał:

Właśnie do bydła nic nie mam 

W temacie dopłat dużo osób pisze że nie dostali do bydła zaliczek 

Wczoraj z ciekawość matka dzwoniła do ARiMR powiatowego. Jej wniosek nie przeszedł jeszcze kontroli administracyjnej więc zaliczki nie dostanie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
artek27    355
3 godziny temu, zycietoniejebajka1 napisał:

Lepsi są Ci co na FB co drugi dzień pytają czy ktoś już dostał suszowe 🤣🤣🤣

Ja jeszcze za nawozy zwrotu nie dostalem i pewnie nie dostane i trzeba jakoś żyć 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomaszmab    131
5 godzin temu, HF86 napisał:

ja zawsze tak żyje jakbym miał tą zapomogę dostać na koniec czerwca. 

A Ja tak żyje aby wogle dopłat nie było 😎

5 godzin temu, krzychu121 napisał:

To tylko pokazuję w jakim stanie i jak funkcjonują ,,gospodarstwa ''w Polsce. W cudzysłowie bo chodzi mi o tych gospodarzy na papierku. Dopłatę wziąć , dzierżawę wziąć a i zapomogę też się przyzwyczaili brać to i dopytują. W normalnie funkcjonującym gospodarstwie nie robi różnicy czy dopłaty wpłyną w listopadzie czy w maju . 

Ja ogólnie to chciałbym wyjścia z Unii bo to doprowadzi za kilka lat do całkowitego upadku polskiego rolnictwa . 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karol8885    42

Wyjscie z unii napewno pomoze.

Clo na export miesa i limity kwotowe to zbawienie dla polskiego rolnictwa.

Gratuluje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lolek1    40

Ktoś ma jakiegoś zaufanego odbiorcę bydła w podlaskim powiat łomżyński  kolneński itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MariuszDe    376
19 godzin temu, JarekBazydlo napisał:

Krowa w dół bo dużo mlecznych wyjeżdża przez brak paszy... Tym samym reszta tez raczej spadkowo...

Brak paszy pod koniec listopada? To co będzie na wiosnę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JarekBazydlo    2507

Każdy widzi na ile starczy mu paszy i dlatego wlasnie wypychaja najslabsze sztuki zeby starczylo dla reszty do wiosny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomaszmab    131
11 godzin temu, Karol8885 napisał:

Wyjscie z unii napewno pomoze.

Clo na export miesa i limity kwotowe to zbawienie dla polskiego rolnictwa.

Gratuluje

Powrót do wieprzowiny .. wypad z padłem z Danii i Niemiec ( przestaje jeść bo to smakuje jak gówno z polskich marketów , mięso często czuć że jest stare twarde i śmierdzące  ) .. odbudowa cukrowni do 80 sztuk tak jak było kiedyś .. kto Wam wmówił te głupoty ??? Cło nie każde państwo musi wprowadzać .. po za tym na nasz towar chętnych by nie zabrakło chociazby w Chinach i Krajach Afryki  .. mniej słuchać propagandy a więcej rozsądku .. a Ukraina jakoś sobie najlepiej radzi a w Unii nie jest .. zaraz zaleje całą Unię !! Cło to powinno być na nich nałożone i to konkretne .. ale niestety oligarchom nie chcą się postawić pachołki .

Edytowano przez tomaszmab
  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karol8885    42

Co ty chłopie pier**lisz bo już nie można inaczej tego powiedzieć. Nie masz zielonego pojęcia o rynku pisząc takie pierdoly . 

W Chinach musielibyśmy konkurować z Brazylia czy Argentyna i Urugwajem, które są tańsze od nas o 30%. A nawet z USA, gdzie hodowla jest na zupełnie innych zasadach 
Pozatym Chiny nie kupują mięsa. Kupują ścięgna , membrany , tłuszcz, zoladki, ozory  itd . A nie elementy z mięsa , wlasnie dlatego ze maja dużo taniej z Ameryki Południowej. 

Chcesz aby Wolowina była droga , a mowisz o exporcie do krajów, ktore kupuja tylko najtansze tematy.

Edytowano przez Karol8885

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wille    31

Jak ktoś zainteresowany mam 5 byczków na sprzedanie powiat płocki od 2 tygodni po parę miesięcy tylko 1 czysty hf

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojak1986    1885
32 minuty temu, wille napisał:

Jak ktoś zainteresowany mam 5 byczków na sprzedanie powiat płocki od 2 tygodni po parę miesięcy tylko 1 czysty hf

Jaka miejscowość? Masz ogłoszenie albo zdjęcia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AdamRo    1503
5 godzin temu, damianek2019 napisał:

Mazowieckie jaka cena krowy żywca?

Taka jak wszędzie. 4 -9 netto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Gość
      Przez Gość
      Jak się zmieniają ceny bydła w roku 2024? Jakie są ceny w waszych regionach? Ceny bydła pójdą w dół czy może tak korzystna tendencja dla nas hodowców się utrzyma 🙂
       
      Wpisując cenę podajcie od razu datę i region w jakim handlowaliście bydłem.
      Kontynuacja tematu
      https://www.agrofoto.pl/forum/topic/297364-ceny-bydla-2023/page/279/?tab=comments#comment-4253941
    • Przez DzikiSimental25
      Nowy Rok to i nowy temat. 
      Link do kontynuacji tematu : 
       
    • Przez donweter1989
      Nowy rok, nowy temat. Zapraszam do dyskusji i podawania cen. Początek roku wygląda mało optymistycznie, a jak będzie dalej?
      Jakie proponują Wam ceny na wagę żywą i poubojową?
      Kontynuacja wątku 2022:
       
    • Przez teybe
      Witam forumowiczów. 
      Dostałem propozycję od tej firmy. Chcą kupić ode mnie byki. Przyjechali popatrzyli i zaoferowali, że przeleją rano na konto 50 tyś. A po południu przyjadą po byki i je zważą. Jeśli wyjdzie mi mniej to mam im przelać różnicę, a jak więcej to oni dopłacą.
      Mieliście takie sytuacje z tą firmą bo nie miałem takiej transakcji i mam wątpliwości?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj