Gość

Ceny bydła 2023

danielhaker

Sposób na legalną próbę odzyskania pieniędzy na podst. posta @KarolaKarotka

Wysyłasz lub zawozisz przedsądowe wezwanie do zapłaty (wzory w internecie są), następnie udajesz się do sądu i składasz pozew cywilny na kwotę która brakuje (podejrzewam że teraz tez to znajdziesz w internecie), opisujesz tam konkretnie bez lania wody co i kiedy sprzedane, za ile, ile zapłacone ile do zapłaty i podpinasz dowody, faktury, przemieszczenia, potwierdzenia przelewu, wezwania do zapłaty jako próbę rozwiązania polubownego, robisz trzy kopie i zanosisz to do sądu, w takich oczywistych sprawach sąd robi rozprawę zaocznie, wysyła kopię papierów drugiej stronie i daje termin na złożenie własnych dowodów, no ale sprawa jest jasne, jest faktura, są przemieszczenia, pewnie jest umowa sprzedaży, jest częściowa zapłata, więc sąd wyda wyrok zaoczny i z tym możesz iść po uprawomocnieniu do komornika a ten windykuje.

Wiadomość dodana przez danielhaker

Polecane posty

wojak1986    1885

Jak u was ciężki opas wytrzymuje te temperatury? U siebie widzę u niektórych stan przedzawałowy 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
raven18    162

U mnie jeden byk padł 2 dni temu, możliwe że na serce, jeden drugiego obskakiwał 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojak1986    1885

Wszystko cierpi gdyby jeszcze cyrkulacja powietrza była a tak lipa. Strach dawać pasz treściwych bo może być jeszcze gorzej...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukasz93    25
4 godziny temu, pedro2 napisał:

Pojechały 4 jałówki i 2 bysie 

Tykocin? Jak tak to jaka cena za O klase byk u nich?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianos95    436

Panie może tamt nie dotyczy ceny ale zapytam bo gadałem dziś z jednym gościem o żywieniu bydła i mówił że było żywi od 5-6 miesiąc daje kiszonkę z kukurydzy do tego pasza z pszenżyta albo żyta i trochę siana albo slomy z jęczmienia lub owsa mówi że na tym rosną mu 700-750kg w 24 miesiące byki zwykle czarno białe hf lub mieszance kupuje małe odpaja mlekiem później owies z cj i siano a właśnie od 5-6 miesiąca praktycznie sama kiszonka z kuku bo łąk nie ma a kiszkonka lepiej mu wychodzi czy to realne żywi ktoś tak ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
3 godziny temu, Mazembe napisał:

Człowieku to nie jest temat kto gdzie pojechał. Nie dajesz ceny to lepiej nic nie pisz.

Ty trolu tylko latasz po tematach i trolujesz 😠

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michalcium    1368
Dnia 16.08.2023 o 09:52, ab23 napisał:

Ktoś popije średnia waga netto  z 10 sztuk 817.5 kg 😎Sołtys , Cybulek, HF86??? 🤭

 

Rok temu z partii 11 szt miałem 838 netto😜

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojak1986    1885
1 godzinę temu, michalcium napisał:

Rok temu z partii 11 szt miałem 838 netto😜

Zmieściły się w 24 miesiącach?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomaszmab    131
4 godziny temu, wojak1986 napisał:

Jak u was ciężki opas wytrzymuje te temperatury? U siebie widzę u niektórych stan przedzawałowy 

Zacznij trzymać w wiatach tak jak na bydło przystało to będą szczęśliwe i latem nawet wagę będą nabierać . Obory ktoś robi to chyba tylko dla siebie a nie dla bydła bo bydło obory nie lubi ani zimą ani latem . Po drugie to nie futruj za mocno w upały bo obciążasz za mocno . 

3 godziny temu, damianos95 napisał:

Panie może tamt nie dotyczy ceny ale zapytam bo gadałem dziś z jednym gościem o żywieniu bydła i mówił że było żywi od 5-6 miesiąc daje kiszonkę z kukurydzy do tego pasza z pszenżyta albo żyta i trochę siana albo slomy z jęczmienia lub owsa mówi że na tym rosną mu 700-750kg w 24 miesiące byki zwykle czarno białe hf lub mieszance kupuje małe odpaja mlekiem później owies z cj i siano a właśnie od 5-6 miesiąca praktycznie sama kiszonka z kuku bo łąk nie ma a kiszkonka lepiej mu wychodzi czy to realne żywi ktoś tak ?

A co w tym dziwnego .. Mam czyste byki LM i teraz latem jedzą słabe siano do woli i po 3,5 kg śruty  z owsa i rzepakowej w stosunku 2,5 do 1 i rosną .. w tej chwili 14-15 mscy i waga 450-500 kg . Za miesiąc dojdzie kiszonka z kukurydzy jak się temperatura obniży 

Edytowano przez tomaszmab

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7226
4 godziny temu, Lukasz93 napisał:

Tykocin? Jak tak to jaka cena za O klase byk u nich?

Tak. 18.60 

Jałówka 19.20 

 

 u mnie obora ocieplona ze stropem, na stropie dwa rzędy bel... w zimę ciepło, latem upału nie ma 3,2m wysoko 42 długo, po krowach dwa wentylatory zostały, ale nie włączam nawet. 

Stały te jałówki 700+ i byki 800+ i nawet miały chęć brykać i szaleć w środku dnia. 


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianos95    436
33 minuty temu, tomaszmab napisał:

Zacznij trzymać w wiatach tak jak na bydło przystało to będą szczęśliwe i latem nawet wagę będą nabierać . Obory ktoś robi to chyba tylko dla siebie a nie dla bydła bo bydło obory nie lubi ani zimą ani latem . Po drugie to nie futruj za mocno w upały bo obciążasz za mocno . 

A co w tym dziwnego .. Mam czyste byki LM i teraz latem jedzą słabe siano do woli i po 3,5 kg śruty  z owsa i rzepakowej w stosunku 2,5 do 1 i rosną .. w tej chwili 14-15 mscy i waga 450-500 kg . Za miesiąc dojdzie kiszonka z kukurydzy jak się temperatura obniży 

Tak jak ty żywisz to ok chodzi mi czy można dawać im praktycznie sama kisznke z kuku śrutę pszenżyto żyto i trochę siana bądź słomy 

Po prostu że kiszonki z kuku jest najwięcej 

I 2 pytanie bo ja w sumie sieje mało kuku ale na 20 szt duzych takich od 6mies do 1.5roku ile haktarow kuku by spokojnie starczyło ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michalcium    1368
4 godziny temu, pedro2 napisał:

Tak. 18.60 

Jałówka 19.20 

 

 u mnie obora ocieplona ze stropem, na stropie dwa rzędy bel... w zimę ciepło, latem upału nie ma 3,2m wysoko 42 długo, po krowach dwa wentylatory zostały, ale nie włączam nawet. 

Stały te jałówki 700+ i byki 800+ i nawet miały chęć brykać i szaleć w środku dnia. 

Za O klasę idzie dostać na chwilę obecną 1zl drożej byka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Robertb    12
12 godzin temu, kris148a napisał:

Hf -10.40 netto wlkp .

Komu sprzedałeś  może być pw

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojak1986    1885

Partia byka w 20 miesięcy ponad 800kg a do tego chłodno kiedy w cieniu jest 35 stopni. Widzę że te forum to dla bajkopisarzy i cudo twórców...

  • Like 1
  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michalcium    1368

Wstawiałem tu rozliczenie bo chyba o mnie chodzi. Sztuki rejestruje w ciągu 7 dni także nie wiem o co spina ? Że dobre przyrosty mam? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7226
6 godzin temu, wojak1986 napisał:

Partia byka w 20 miesięcy ponad 800kg a do tego chłodno kiedy w cieniu jest 35 stopni. Widzę że te forum to dla bajkopisarzy i cudo twórców...

W doopie byłeś i gie widziałeś. Moje stoją w oborze przejazdowej,nie w budach po psach 😉

Temperatura sprzed chwili

Jak żeście nawciskali do szopek gdzie nad bydlakiem metr i strop albo dach to nie dziwota, że bakutil na wbc odbiera 😁 

42m długo i najmniejszy wiaterek robi ruch powietrza. 

IMG_20230818_162518_5.jpg


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
2 godziny temu, bluecows1 napisał:

jakie cene jałówek mięsnych w łódzkim, waga 600+

Do 11,5 netto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kewin123    43

Chyba znacznie więcej ,myśle 12- 13 netto za dobry towar i ilość 

Edytowano przez kewin123

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Gość
      Przez Gość
      Jak się zmieniają ceny bydła w roku 2024? Jakie są ceny w waszych regionach? Ceny bydła pójdą w dół czy może tak korzystna tendencja dla nas hodowców się utrzyma 🙂
       
      Wpisując cenę podajcie od razu datę i region w jakim handlowaliście bydłem.
      Kontynuacja tematu
      https://www.agrofoto.pl/forum/topic/297364-ceny-bydla-2023/page/279/?tab=comments#comment-4253941
    • Przez DzikiSimental25
      Nowy Rok to i nowy temat. 
      Link do kontynuacji tematu : 
       
    • Przez donweter1989
      Nowy rok, nowy temat. Zapraszam do dyskusji i podawania cen. Początek roku wygląda mało optymistycznie, a jak będzie dalej?
      Jakie proponują Wam ceny na wagę żywą i poubojową?
      Kontynuacja wątku 2022:
       
    • Przez teybe
      Witam forumowiczów. 
      Dostałem propozycję od tej firmy. Chcą kupić ode mnie byki. Przyjechali popatrzyli i zaoferowali, że przeleją rano na konto 50 tyś. A po południu przyjadą po byki i je zważą. Jeśli wyjdzie mi mniej to mam im przelać różnicę, a jak więcej to oni dopłacą.
      Mieliście takie sytuacje z tą firmą bo nie miałem takiej transakcji i mam wątpliwości?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj