Gość

Ceny bydła 2023

danielhaker

Sposób na legalną próbę odzyskania pieniędzy na podst. posta @KarolaKarotka

Wysyłasz lub zawozisz przedsądowe wezwanie do zapłaty (wzory w internecie są), następnie udajesz się do sądu i składasz pozew cywilny na kwotę która brakuje (podejrzewam że teraz tez to znajdziesz w internecie), opisujesz tam konkretnie bez lania wody co i kiedy sprzedane, za ile, ile zapłacone ile do zapłaty i podpinasz dowody, faktury, przemieszczenia, potwierdzenia przelewu, wezwania do zapłaty jako próbę rozwiązania polubownego, robisz trzy kopie i zanosisz to do sądu, w takich oczywistych sprawach sąd robi rozprawę zaocznie, wysyła kopię papierów drugiej stronie i daje termin na złożenie własnych dowodów, no ale sprawa jest jasne, jest faktura, są przemieszczenia, pewnie jest umowa sprzedaży, jest częściowa zapłata, więc sąd wyda wyrok zaoczny i z tym możesz iść po uprawomocnieniu do komornika a ten windykuje.

Wiadomość dodana przez danielhaker

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
zyzek    13

Sprzedawał ktoś może do tego skupu?

Skup bydła Konieczek
Golanka 44

Nie ma problemów z płatnością?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek0406    122

Jałówka utyka na nogę, praktycznie na niej nie staje. Wydaje mi się że na tym stawie nadgarstkowym (czy jak on tam się nazywa) ma zgrubienie. I teraz pytanie dzwonić po weterynarza czy od razu po ubojnie?

IMG_20230802_150216.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krzysztof81    3877
30 minut temu, Tomek0406 napisał:

Jałówka utyka na nogę, praktycznie na niej nie staje. Wydaje mi się że na tym stawie nadgarstkowym (czy jak on tam się nazywa) ma zgrubienie. I teraz pytanie dzwonić po weterynarza czy od razu po ubojnie?

IMG_20230802_150216.jpg

Jak nie uraz mechaniczny to bakterie. Jak weterynarz trafi z antybiotykami to do wyleczenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DANDYS    3230
zachodnihobbysta napisał:

jalowka pojechała 620 kg po 11 dobra r i krowa hf też 620 po 7

gdzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GABBER85    1310
2 godziny temu, Tomek0406 napisał:

Jałówka utyka na nogę, praktycznie na niej nie staje

miałem byka kolo 10 miesiecy, też nam sie wydawało że zaraz nad kopytkiem , połozyl sie nie wstawał przez 3 tygodnie kopytko owiniete , zastrzyk, altacet, rivanol , żarcie pod pysk... po ok 3 tygodniach wstał pochodził z tydzień  i to samo tylko gorzej,  ubojnia za 500zł, okazało sie że coś złamana noga przy biodrze, odwapnienie od marchewki tak chyba wet postawił diagnoze, jadły też ziemniaki , ospa, lucerna


>>>>>> 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krystian1982    139

U nas byk 3 tygodnie temu to samo nie nadeptywał był na łańcuchu wet, rzeźby go na luza poszedł na takie wygrodzenie że jest ziemia nie beton dzisiaj już można powiedzieć że bryka

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
5 godzin temu, Tomek0406 napisał:

Jałówka utyka na nogę, praktycznie na niej nie staje. Wydaje mi się że na tym stawie nadgarstkowym (czy jak on tam się nazywa) ma zgrubienie. I teraz pytanie dzwonić po weterynarza czy od razu po ubojnie?

IMG_20230802_150216.jpg

weź weta co ma pojęcie o kopytach i zna się na korekcji. 

może kamień się wbił, a może ofat w ropniu się wybił. 

koszt nikły przy wartości bydła. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nexeqadore    117
4 godziny temu, tomek9514 napisał:

2 HF  średnia 700kg średnia cena 10.75 netto

Jaki rejon i odbiorca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kewin123    43
5 godzin temu, tomek9514 napisał:

2 HF  średnia 700kg średnia cena 10.75 netto

Za hf na dziś dobra cena👍

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawelek2615    4
4 godziny temu, GABBER85 napisał:

miałem byka kolo 10 miesiecy, też nam sie wydawało że zaraz nad kopytkiem , połozyl sie nie wstawał przez 3 tygodnie kopytko owiniete , zastrzyk, altacet, rivanol , żarcie pod pysk... po ok 3 tygodniach wstał pochodził z tydzień  i to samo tylko gorzej,  ubojnia za 500zł, okazało sie że coś złamana noga przy biodrze, odwapnienie od marchewki tak chyba wet postawił diagnoze, jadły też ziemniaki , ospa, lucerna

Moje bydło też jadło ziemniaki marchew ospę i nie miało odwapnień bo mieszałem kredę pastewną granulowaną z ospą i do tego witaminy koncentrat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DANDYS    3230

chłopy a język od poidła powinien być w poziomie czy bardziej 'lezec" , się bawią woda i zalewają oborę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Jakie perspektywy na najbliższy czas , do góry coś będzie ? Sprzedawać czy czekać 🤔

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Warmiak    24

Coś niedobrego się porobiło na rynku cieląt. Nie ma żadnego zainteresowania kupujących. Ciekawe co jest przyczyną. Spadek opłacalności, czy susza? Ile za kg kolorowego byczka wołać takiego100 kg?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

po uj to pasac jak dobry bel można za 200 plnow sprzedać. 

a i napaleńców coraz mniej, a duzi wolą partię z odchowalni 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolniik122    113
54 minuty temu, Warmiak napisał:

Coś niedobrego się porobiło na rynku cieląt. Nie ma żadnego zainteresowania kupujących. Ciekawe co jest przyczyną. Spadek opłacalności, czy susza? Ile za kg kolorowego byczka wołać takiego100 kg?

6 hfów, 1 rw wczoraj sprzedałem dalej na chów. Hfy po 10 netto, rw po 11 netto. 150-200kg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Warmiak    24

To mniej wziąłeś niż za dużego.

2 godziny temu, HF86 napisał:

po uj to pasac jak dobry bel można za 200 plnow sprzedać. 

a i napaleńców coraz mniej, a duzi wolą partię z odchowalni 

Co będą skarmiać tymi belami za 200?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Gość
      Przez Gość
      Jak się zmieniają ceny bydła w roku 2024? Jakie są ceny w waszych regionach? Ceny bydła pójdą w dół czy może tak korzystna tendencja dla nas hodowców się utrzyma 🙂
       
      Wpisując cenę podajcie od razu datę i region w jakim handlowaliście bydłem.
      Kontynuacja tematu
      https://www.agrofoto.pl/forum/topic/297364-ceny-bydla-2023/page/279/?tab=comments#comment-4253941
    • Przez DzikiSimental25
      Nowy Rok to i nowy temat. 
      Link do kontynuacji tematu : 
       
    • Przez donweter1989
      Nowy rok, nowy temat. Zapraszam do dyskusji i podawania cen. Początek roku wygląda mało optymistycznie, a jak będzie dalej?
      Jakie proponują Wam ceny na wagę żywą i poubojową?
      Kontynuacja wątku 2022:
       
    • Przez teybe
      Witam forumowiczów. 
      Dostałem propozycję od tej firmy. Chcą kupić ode mnie byki. Przyjechali popatrzyli i zaoferowali, że przeleją rano na konto 50 tyś. A po południu przyjadą po byki i je zważą. Jeśli wyjdzie mi mniej to mam im przelać różnicę, a jak więcej to oni dopłacą.
      Mieliście takie sytuacje z tą firmą bo nie miałem takiej transakcji i mam wątpliwości?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj