Gość

Ceny bydła 2023

danielhaker

Sposób na legalną próbę odzyskania pieniędzy na podst. posta @KarolaKarotka

Wysyłasz lub zawozisz przedsądowe wezwanie do zapłaty (wzory w internecie są), następnie udajesz się do sądu i składasz pozew cywilny na kwotę która brakuje (podejrzewam że teraz tez to znajdziesz w internecie), opisujesz tam konkretnie bez lania wody co i kiedy sprzedane, za ile, ile zapłacone ile do zapłaty i podpinasz dowody, faktury, przemieszczenia, potwierdzenia przelewu, wezwania do zapłaty jako próbę rozwiązania polubownego, robisz trzy kopie i zanosisz to do sądu, w takich oczywistych sprawach sąd robi rozprawę zaocznie, wysyła kopię papierów drugiej stronie i daje termin na złożenie własnych dowodów, no ale sprawa jest jasne, jest faktura, są przemieszczenia, pewnie jest umowa sprzedaży, jest częściowa zapłata, więc sąd wyda wyrok zaoczny i z tym możesz iść po uprawomocnieniu do komornika a ten windykuje.

Wiadomość dodana przez danielhaker

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
stonka15ak    34
2 godziny temu, Cybulek17 napisał:

Najwięcej za charolaise wyszło prawie 14 tysięcy 

A ja prawie 15 😉

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
livebird    54

Byk około 15 miesiecy  od rana ma wodnistą biegunke i teraz coś taka kriwsta troszke jakby się zrobiła jutro tak czy siak do weterynarza podjade ale co mu moze być i jak mu pomóc na teraz dostaje od wczoraj tylko siano i wode

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawelek2615    4
1 godzinę temu, Cybulek17 napisał:

Jak był cielak tani to coś nie coś zostało 😁 teraz to trzeba się cieszyć,  że robota jest i w wolnym czasie człowiek głupich pomysłów nie ma 😆

Witam to pan prawdę mówi że się głupawka człowieka nie czepia jak się ma chodowle rocznik 96 pozdrawia 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
2 minuty temu, Pawelek2615 napisał:

jak się ma chodowle rocznik 96 pozdrawia 

sie do szkoły niech wróci...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

oj w sumie nic wielkiego... jeno o tą hodowlę...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

robić coś trzeba ją lubię na przykład dobrze zjeść a przy hodowli jest gdzie zgubić kalorie zbędne i w święta człowiek się trochę rozrusza🤣🤣🤣🤣

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soldis    7
1 godzinę temu, livebird napisał:

Byk około 15 miesiecy  od rana ma wodnistą biegunke i teraz coś taka kriwsta troszke jakby się zrobiła jutro tak czy siak do weterynarza podjade ale co mu moze być i jak mu pomóc na teraz dostaje od wczoraj tylko siano i wode

U mnie to samo, każde pomieszczenie po kolei. 2/3 dni i przeszło. U sąsiada podobnie

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawelek2615    4
1 godzinę temu, Pafnucy12 napisał:

oj w sumie nic wielkiego... jeno o tą hodowlę...

Panie jak się jest od 3 rano na nogach to się literówek nie sprawdza miłej nocy na dziś dość

11 minut temu, soldis napisał:

U mnie to samo, każde pomieszczenie po kolei. 2/3 dni i przeszło. U sąsiada podobnie

Znowu jakiś wirus w powietrzu męczy nam bydlęta .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
barttt    13
5 godzin temu, soltys48 napisał:

 8%?

7.5%😀 u nas pośrednicy biorą 8 niestety u nie których 7 a jeszcze u innych 6-5, niestety takie realia chyba ze bezpośrednio na zakład na wbc to wiadomo inaczej się liczy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
livebird    54
8 godzin temu, soldis napisał:

U mnie to samo, każde pomieszczenie po kolei. 2/3 dni i przeszło. U sąsiada podobnie

U mnie innym sztukom nic nie jest 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianos95    436

Dziś znajomy był właśnie w sklepie i o tym wspominał i że bydło ma być drogie a teraz obniżyli ceny żeby później podnieść było z czego ale że na jesieni hf po 13-14 zł na żywa mi się wierzyć w to nie chce ale mało już co mnie zdziwi w tym kraju

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19728

Dlaczego 13-14 a nie choć 20?

Chyba że cena za wbc

 

Śmieszne jest takie gdybanie i wróżenie z fusów 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol091193    875

My mamy żyć za miskę ryżu. To handlarze i ubojnie mają zarobić 


Wszystkie moje posty i zdjęcia są chronione prawem autorskim ;)
Zainteresowanych wykorzystaniem proszę o kontakt na PW

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris148a    89

Wszyscy chcą naszej wołowiny a cena w dół ?


Druga sprawa co to jest 13-14 ? Przy tych kosztach ? W tamtym roku sprzedawałem Hf po 12.5 zł netto ,moja waga i 6% skitki .I te byki urosly na taniej paszy i paliwie a teraz co byście chcieli oddać po ile ? 13-14 to szału by nie było .

  • Like 3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
22 godziny temu, Pafnucy12 napisał:

sie do szkoły niech wróci...

Chłop 27 lat i ma się do szkoły wracać? Toć on pewnie już z 6-8 lat po szkole. 🤔🤔🤔

Edytowano przez Luki99

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PolandOnion    151
szymon09875 napisał:

7 z łańcucha z luzu 5 

U mnie czy łańcuch czy luz to nie robi różnicy. Rozróżnia jedynie krowy, jałówki do jakiegoś wieku i byki i według tego odlicza 5 lub 7 %

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
21 godzin temu, Pawelek2615 napisał:

Witam o co panu chodzi z tą szkołą ?

Niekturzy myślą że jak się jest od nich o połowę młodszym to uważają innych za dzieci a może to oni są starcami. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
raven18    162
49 minut temu, Luki99 napisał:

Chłop 27 lat i ma się do szkoły wracać? Toć on pewnie już z 6-8 lat po szkole. 🤔🤔🤔

Może mu o doktorat jaki chodziło 😁

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pitraszek    494
3 godziny temu, kris148a napisał:

Wszyscy chcą naszej wołowiny a cena w dół ?

 

Druga sprawa co to jest 13-14 ? Przy tych kosztach ? W tamtym roku sprzedawałem Hf po 12.5 zł netto ,moja waga i 6% skitki .I te byki urosly na taniej paszy i paliwie a teraz co byście chcieli oddać po ile ? 13-14 to szału by nie było .

 

Też bym chciał. Niestety farmerzy z Australii albo Argentyny mają zupełnie inne koszta a towar podobny. Przy naszym systemie chowu nie mamy z nimi szans 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Gość
      Przez Gość
      Jak się zmieniają ceny bydła w roku 2024? Jakie są ceny w waszych regionach? Ceny bydła pójdą w dół czy może tak korzystna tendencja dla nas hodowców się utrzyma 🙂
       
      Wpisując cenę podajcie od razu datę i region w jakim handlowaliście bydłem.
      Kontynuacja tematu
      https://www.agrofoto.pl/forum/topic/297364-ceny-bydla-2023/page/279/?tab=comments#comment-4253941
    • Przez DzikiSimental25
      Nowy Rok to i nowy temat. 
      Link do kontynuacji tematu : 
       
    • Przez donweter1989
      Nowy rok, nowy temat. Zapraszam do dyskusji i podawania cen. Początek roku wygląda mało optymistycznie, a jak będzie dalej?
      Jakie proponują Wam ceny na wagę żywą i poubojową?
      Kontynuacja wątku 2022:
       
    • Przez teybe
      Witam forumowiczów. 
      Dostałem propozycję od tej firmy. Chcą kupić ode mnie byki. Przyjechali popatrzyli i zaoferowali, że przeleją rano na konto 50 tyś. A po południu przyjadą po byki i je zważą. Jeśli wyjdzie mi mniej to mam im przelać różnicę, a jak więcej to oni dopłacą.
      Mieliście takie sytuacje z tą firmą bo nie miałem takiej transakcji i mam wątpliwości?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj