Gość

Ceny bydła 2023

danielhaker

Sposób na legalną próbę odzyskania pieniędzy na podst. posta @KarolaKarotka

Wysyłasz lub zawozisz przedsądowe wezwanie do zapłaty (wzory w internecie są), następnie udajesz się do sądu i składasz pozew cywilny na kwotę która brakuje (podejrzewam że teraz tez to znajdziesz w internecie), opisujesz tam konkretnie bez lania wody co i kiedy sprzedane, za ile, ile zapłacone ile do zapłaty i podpinasz dowody, faktury, przemieszczenia, potwierdzenia przelewu, wezwania do zapłaty jako próbę rozwiązania polubownego, robisz trzy kopie i zanosisz to do sądu, w takich oczywistych sprawach sąd robi rozprawę zaocznie, wysyła kopię papierów drugiej stronie i daje termin na złożenie własnych dowodów, no ale sprawa jest jasne, jest faktura, są przemieszczenia, pewnie jest umowa sprzedaży, jest częściowa zapłata, więc sąd wyda wyrok zaoczny i z tym możesz iść po uprawomocnieniu do komornika a ten windykuje.

Wiadomość dodana przez danielhaker

Polecane posty

gregor1284    14303
26 minut temu, HF86 napisał:

w pl ubojnie prowadzić, to lepiej, bezpieczniej i bardziej opłacalne jak kartel narkotykowy 🤣

Tego chyba nek wiedział główny inwestor w tym bałaganie po podobno zrobił krok w tył. Kosa z pewnym zakładem o ludzi do pracy itp 

6 minut temu, EmilPlayP napisał:

Mógłbyś na priv podesłać numer? Też planuje niedługo sprzedać 7-8 sztuk, a jestem z okolic Mławy i warto podpytać kto ile płaci. W ubiegłym tygodniu handlarz twierdził że byk do 14 brutto ale to chyba z jego wagi :)

Rosół? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marco98    8
2 godziny temu, gregor1284 napisał:

Gdzie do tej pory oddawałeś? 

Do Waldemara Krzyżanowskiego, jakiś tam handlarz z moich okolic. Nie narzekałem ale myślę że zawsze ktoś lepiej może zapłacić . @EmilPlayP Nie mogę wysłać do Ciebie wiadomości, może skrzynka pełna.

Edytowano przez Marco98
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bugii    689

Sprzedane byki

hf 8 sztuk średnia waga 700kg 12 netto

Hf/sm 12 sztuk średnia waga 760kg 12.6 netto

Jalowki hf/sm 12sztuk średnia waga 620kg 12 netto

Skitka 6% waga moja. Masa brutto.

 

  • Like 3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krzysiek3110    258

jałówka 22mc, 580kg na wagę żywą, netto 11zł opolskie pośrednik byki miesne po 12zł - ale tu tylko luźno gadane


jałówka mieszaniec, ani to mleczne, ani mięsne, ale dość okrągłe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
EmilPlayP    58
1 godzinę temu, Marco98 napisał:

Do Waldemara Krzyżanowskiego, jakiś tam handlarz z moich okolic. Nie narzekałem ale myślę że zawsze ktoś lepiej może zapłacić . @EmilPlayP Nie mogę wysłać do Ciebie wiadomości, może skrzynka pełna.

Napisałem priv, pełna skrzynka była. 

Ogólnie to jest jakaś jedna opinia czy jest szansa na jakieś podwyżki czy raczej cena w drugą stronę? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin1606    12
Dnia 9.01.2023 o 20:21, radekz200 napisał:

A ja siano po 150 😛

Ja mam siano wschód Mazowsza po 100 zł za bele ładne jak by kogo interesowało. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pitraszek    494
34 minuty temu, marcin1606 napisał:

Ja mam siano wschód Mazowsza po 100 zł za bele ładne jak by kogo interesowało. 

A gdzie dokładniej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nexeqadore    117
3 godziny temu, Krzysiek3110 napisał:

jałówka 22mc, 580kg na wagę żywą, netto 11zł opolskie pośrednik byki miesne po 12zł - ale tu tylko luźno gadane

 

jałówka mieszaniec, ani to mleczne, ani mięsne, ale dość okrągłe

 

Za jal takie jak piszesz kolega dzis 12.30 netto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PaweKawiak    0
13 godzin temu, Krzysiek3110 napisał:

jałówka 22mc, 580kg na wagę żywą, netto 11zł opolskie pośrednik byki miesne po 12zł - ale tu tylko luźno gadane

 

jałówka mieszaniec, ani to mleczne, ani mięsne, ale dość okrągłe

 

Kto odbierał z opolskiego? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pitraszek    494
13 godzin temu, nexeqadore napisał:

Za jal takie jak piszesz kolega dzis 12.30 netto

To ile na wbc? 23 netto albo i lepiej? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JarekBazydlo    2538

Ja dziś oddałem jałówkę u mnie na wadze 640kg. Moim zdaniem pójdzie w R lub R+ więc coś około 22.40-22.50zl netto powinno być.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RolAnonim    70

sprzedane byki mieszańce 2 słabsze: 620 i 680kg po 12,5zł oraz dwa lepsze lepsze: 780 i 880kg po 13zł 

krowa hf 580kg 8,50; mieszana 620kg 9,50zł 

cenny brutto (podlaskie, zambrów)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mieciu24    48
8 minut temu, Łukii napisał:

Witam jakie ceny w centralnej Polsce za byki i kogo polecacie?

Ja też szukam i nie ma kupca 🤔 ale pewnie jak sobie wagę kupił🤔

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Łukii    0
7 minut temu, Mieciu24 napisał:

Ja też szukam i nie ma kupca 🤔 ale pewnie jak sobie wagę kupił🤔

Ja wagę mam lecz jak czytam tutaj po ile ludzie hf sprzedają jeśli to oczywiście prawda to w centralnej cena za byki to śmiech 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pitraszek    494

Mazowieckie sprzedane dwa byki hf. Cena 12 brutto. Odbiorca Marcin Malinowski Krasne. Waga się zgadzała. Przyjechał wieczorem bo od jutro ponoć trochę mniej. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bluecows1    41
2 godziny temu, Łukii napisał:

Ja wagę mam lecz jak czytam tutaj po ile ludzie hf sprzedają jeśli to oczywiście prawda to w centralnej cena za byki to śmiech 

to po ile u ciebie byki hf ? dziś dzwoniłem w kilka miejsc to praktycznie wszędzie 10-11 +wat , miesne 13 najwyzsza cena, krowy do 9 a jalówki od 10do 13,5 + wat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Łukii    0
58 minut temu, bluecows1 napisał:

to po ile u ciebie byki hf ? dziś dzwoniłem w kilka miejsc to praktycznie wszędzie 10-11 +wat , miesne 13 najwyzsza cena, krowy do 9 a jalówki od 10do 13,5 + wat

Hf do 11 brutto , a miesne do 12.5 brutto 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gargamel160    33
7 godzin temu, JarekBazydlo napisał:

Ja dziś oddałem jałówkę u mnie na wadze 640kg. Moim zdaniem pójdzie w R lub R+ więc coś około 22.40-22.50zl netto powinno być.

Jakie wybicie % prognozujesz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Gość
      Przez Gość
      Jak się zmieniają ceny bydła w roku 2024? Jakie są ceny w waszych regionach? Ceny bydła pójdą w dół czy może tak korzystna tendencja dla nas hodowców się utrzyma 🙂
       
      Wpisując cenę podajcie od razu datę i region w jakim handlowaliście bydłem.
      Kontynuacja tematu
      https://www.agrofoto.pl/forum/topic/297364-ceny-bydla-2023/page/279/?tab=comments#comment-4253941
    • Przez DzikiSimental25
      Nowy Rok to i nowy temat. 
      Link do kontynuacji tematu : 
       
    • Przez donweter1989
      Nowy rok, nowy temat. Zapraszam do dyskusji i podawania cen. Początek roku wygląda mało optymistycznie, a jak będzie dalej?
      Jakie proponują Wam ceny na wagę żywą i poubojową?
      Kontynuacja wątku 2022:
       
    • Przez teybe
      Witam forumowiczów. 
      Dostałem propozycję od tej firmy. Chcą kupić ode mnie byki. Przyjechali popatrzyli i zaoferowali, że przeleją rano na konto 50 tyś. A po południu przyjadą po byki i je zważą. Jeśli wyjdzie mi mniej to mam im przelać różnicę, a jak więcej to oni dopłacą.
      Mieliście takie sytuacje z tą firmą bo nie miałem takiej transakcji i mam wątpliwości?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj