Gość

Ceny bydła 2023

danielhaker

Sposób na legalną próbę odzyskania pieniędzy na podst. posta @KarolaKarotka

Wysyłasz lub zawozisz przedsądowe wezwanie do zapłaty (wzory w internecie są), następnie udajesz się do sądu i składasz pozew cywilny na kwotę która brakuje (podejrzewam że teraz tez to znajdziesz w internecie), opisujesz tam konkretnie bez lania wody co i kiedy sprzedane, za ile, ile zapłacone ile do zapłaty i podpinasz dowody, faktury, przemieszczenia, potwierdzenia przelewu, wezwania do zapłaty jako próbę rozwiązania polubownego, robisz trzy kopie i zanosisz to do sądu, w takich oczywistych sprawach sąd robi rozprawę zaocznie, wysyła kopię papierów drugiej stronie i daje termin na złożenie własnych dowodów, no ale sprawa jest jasne, jest faktura, są przemieszczenia, pewnie jest umowa sprzedaży, jest częściowa zapłata, więc sąd wyda wyrok zaoczny i z tym możesz iść po uprawomocnieniu do komornika a ten windykuje.

Wiadomość dodana przez danielhaker

Polecane posty

Bercik92    2209
1 godzinę temu, jarecki napisał:

i 1 tys. mniej zarobić dają owe jałówki .

Trudno 😛 Ale są mniejsze szansę że coś poturbuje lub zabije człowieka no i z kilku powodów będe miał spokojniejszą głowę...

1 godzinę temu, donweter1989 napisał:

Świń to zbytnio nie wliczając ferm to już nigdzie nie ma.

Ostatnio na fb jakaś "fundacja" chciała oddać jednego prosiaczka w dobre ręce z zastrzeżeniem aby nie pod nóż

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7325

I jałówka potrafi być nieźle pierdolnięta. Rożki jak szpileczki i prędzej zamożą słabszą sztukę niż byki. Jedyny pożytek taki, że to odkurzacze. Dostają niedojady po bykach i wszystko wymiotą

  • Like 1

..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cezar321    2
Dnia 10.01.2023 o 09:48, Azor07 napisał:

Sory że nie w temacie ,ale są tu hodowcy więc i obornik jest ,mam pytanie miał ktoś doczynienia z rozrzutnikiem Rur5 ?

łańcuchy bardzo łatwo przeskakują, przekładnie posprawdzaj, bo zawsze luz mają tylko pytanie jak duży 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarecki    3274
3 godziny temu, Baks00 napisał:

Fermy termami,ale żeby w dzisiejszych czasach nie można było dla siebie trzymac świniaka na własne potrzeby,bez zbędnych wymóg-chore

 

rząd  już zapowiedział ze przywróci mozliwosc chodowli swinek na własne potrzeby , 😀  tylko po wyborach 😅 , a poważnie to cos ma z tym zrobić , przynajmniej tak zapowiedział w ,, planie dla wsi ''

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
livebird    54
6 minut temu, jarecki napisał:

rząd  już zapowiedział ze przywróci mozliwosc chodowli swinek na własne potrzeby , 😀  tylko po wyborach 😅 , a poważnie to cos ma z tym zrobić , przynajmniej tak zapowiedział w ,, planie dla wsi ''

Ha ile to już tych planów dla wai było? Jedynie z piątką dla zwierząt poszli krok dalej że chcieli szybko wprowadzać a to co ma pomóc rolnictwu to usłyszysz o tym tylko w telewizji... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malaczarna    1698
1 godzinę temu, pedro2 napisał:

I jałówka potrafi być nieźle pierdolnięta. Rożki jak szpileczki i prędzej zamożą słabszą sztukę niż byki. Jedyny pożytek taki, że to odkurzacze. Dostają niedojady po bykach i wszystko wymiotą

Jałowa 100kg mniej od byka i skaczą jak nawiedzone

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel10987    5

To dobrze że sprzedałem na początku stycznia po 13.75 brutto za mieszańce w wadze średniej akurat po 800 też brutto 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

sprayfo len 154

mlekopan 134

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marulekk    5371

Byłem we wtorek na lokalnym skupie to za byka HF 12 zł a za tłuste mieszańce i mięsne do 15 


sprzedam pług 3-skibowy ruski stan dobry

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnik34    246

propozycja za lm czarnego 13.5 bruto agrostar byk u

Edytowano przez rolnik34

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Baks00    4460
6 minut temu, rolnik34 napisał:

propozycja za lm czarnego 13.5 bruto agrostar byk u

Marnota

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
EmilPlayP    58

Dziś dzwoniłem do znajomego handlarza to też stwierdził, że byk poleciał o złotówkę w dół i podpowiedział żeby się trochę wstrzymać, wczoraj ważyliśmy to jalowki średnio 630 kg byki 620 kg cena u niego max 13 brutto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malaczarna    1698
6 minut temu, EmilPlayP napisał:

Dziś dzwoniłem do znajomego handlarza to też stwierdził, że byk poleciał o złotówkę w dół i podpowiedział żeby się trochę wstrzymać, wczoraj ważyliśmy to jalowki średnio 630 kg byki 620 kg cena u niego max 13 brutto

Takich to szkoda wypychać choć po 700 żeby miały po straceniu 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

jeden angus i 5 oscistych hf  w przeliczeniu na żywą 12,5 brutto 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robi57362    2371
rolnik34 napisał:

propozycja za lm czarnego 13.5 bruto agrostar byk u

kto ci ta klasę powiedział? ten ich klasyfikator to jak dla mnie o klase za duzo podaję.


malaczarna napisał:

Mleko po ile teraz do odpalania?

de heus najlepsze 210 gorsze 170 odpadowe 160 wszystko 20 kg


jesli pomoglem kliknij fajne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daro20    522
4 godziny temu, marulekk napisał:

Byłem we wtorek na lokalnym skupie to za byka HF 12 zł a za tłuste mieszańce i mięsne do 15 

Dużo było bydła?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marulekk    5371

krótko byłem ale mało, z Olszewnicy też mało przyjechało


sprzedam pług 3-skibowy ruski stan dobry

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
logan3512    140
8 godzin temu, marulekk napisał:

Byłem we wtorek na lokalnym skupie to za byka HF 12 zł a za tłuste mieszańce i mięsne do 15

Jaka firma skupuje ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Camel_2159    96

dziś sprzedane ładne simy po 14 brutto, gorsze po 13.6 brutto. Handlarze się zarzekają ze byk poleci na 12 zł. u Was też zawsze tanieją jak macie coś do sprzedania ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mieciu24    48
16 minut temu, Camel_2159 napisał:

dziś sprzedane ładne simy po 14 brutto, gorsze po 13.6 brutto. Handlarze się zarzekają ze byk poleci na 12 zł. u Was też zawsze tanieją jak macie coś do sprzedania ?

Odpowiedź na pytanie od kiedy u handlarzy drożeje 🤔. Bo ja którego się pytam zawsze po niedzieli w dół 😎

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Gość
      Przez Gość
      Jak się zmieniają ceny bydła w roku 2024? Jakie są ceny w waszych regionach? Ceny bydła pójdą w dół czy może tak korzystna tendencja dla nas hodowców się utrzyma 🙂
       
      Wpisując cenę podajcie od razu datę i region w jakim handlowaliście bydłem.
      Kontynuacja tematu
      https://www.agrofoto.pl/forum/topic/297364-ceny-bydla-2023/page/279/?tab=comments#comment-4253941
    • Przez DzikiSimental25
      Nowy Rok to i nowy temat. 
      Link do kontynuacji tematu : 
       
    • Przez donweter1989
      Nowy rok, nowy temat. Zapraszam do dyskusji i podawania cen. Początek roku wygląda mało optymistycznie, a jak będzie dalej?
      Jakie proponują Wam ceny na wagę żywą i poubojową?
      Kontynuacja wątku 2022:
       
    • Przez teybe
      Witam forumowiczów. 
      Dostałem propozycję od tej firmy. Chcą kupić ode mnie byki. Przyjechali popatrzyli i zaoferowali, że przeleją rano na konto 50 tyś. A po południu przyjadą po byki i je zważą. Jeśli wyjdzie mi mniej to mam im przelać różnicę, a jak więcej to oni dopłacą.
      Mieliście takie sytuacje z tą firmą bo nie miałem takiej transakcji i mam wątpliwości?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj