SlaSzy

Zmiana grupy taryfowej z C11 na G11 (energetyka , prąd)

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
SlaSzy    0

Od jakiegos czasu próbuje  bezksutecznie zmienić energetyczna grupe taryfową z C na G .    Prowadze tylko hodowle roslinną , energii elektrycznej nie uzywam w produkcji . Całośc zuzytej energii to na potrzeby domu.  jest jakis spoób na migracje  w taryfe G ?  A i nie wchodzi w grę zaswiadczenie o zakonczeniu działalnosci rolniczej z gminy, bo takowego nie  otrzymam .

Edytowano przez SlaSzy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

no pojechać do dostawcy i złożyć podanie o zmianę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SlaSzy    0

w lutym złozyłem wniosek, iles  tam ponagleń itp. a niedawno dostałem pismo ze prowadze działalnosc rolnicza ( regon)    i na tej podstawie C

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek1296    1682

I wszystko w temacie. A jak to się stało, że masz C?

Spróbuj rozdzielić prąd: na gospodarstwo C i drugi licznik na dom g11. Po jakimś czasie spróbuj zlikwidować C. Tylko trzeba przemyśleć kwestie podziału mocy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ferdek1    8

Witam, ja po ponad 15 latach na taryfie C od dwuch jestem na taryfie G . Wszystko załatwiłem przez internet i nawet stawkę mam bez "K" czyli ustawową. W biurze obsługi klienta nic nie szło załatwić.


wniosek o płatność złożony,kontrola przeprowadzona-czekam na kasę...no i kasa wpłynęła na konto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SlaSzy    0
35 minut temu, ferdek1 napisał:

Witam, ja po ponad 15 latach na taryfie C od dwuch jestem na taryfie G . Wszystko załatwiłem przez internet i nawet stawkę mam bez "K" czyli ustawową. W biurze obsługi klienta nic nie szło załatwić.

Jak to zrobiłes ?

Przed chwilą, miwigos napisał:

Masz dwa liczniki czy jeden

jeden

57 minut temu, jacek1296 napisał:

I wszystko w temacie. A jak to się stało, że masz C?

Spróbuj rozdzielić prąd: na gospodarstwo C i drugi licznik na dom g11. Po jakimś czasie spróbuj zlikwidować C. Tylko trzeba przemyśleć kwestie podziału mocy.

jak załozyłem fotowoltaike - z miejsca wywali mnie na C

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ferdek1    8

Mam jeden licznik mam działy specjalne produkcji rolnej przez które to zmieniono mi taryfę na C12 . Działy specjalne prowadzę nadal ale taryfę mam G11 ( od 2 lat)  z cenami ustawowymi. Tak jak pisałem wcześniej wszystko załatwiłem drogą elektroniczną. Poprzez BOK nic nie szło załatwić, znaczy szło ale wciskano Mi magiczną ofertę"K" gdzie ceny były wyższe i jeszcze jakieś ubezpieczenia i duperele . 


wniosek o płatność złożony,kontrola przeprowadzona-czekam na kasę...no i kasa wpłynęła na konto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz0611    5607

 

14 minut temu, SlaSzy napisał:

jak załozyłem fotowoltaike - z miejsca wywali mnie na C

Jakiej mocy ta fotowoltaika ?

Edytowano przez Tomasz0611

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ferdek1    8
1 godzinę temu, SlaSzy napisał:

Od jakiegos czasu próbuje  bezksutecznie zmienić energetyczna grupe taryfową z C na G .    Prowadze tylko hodowle roslinną , energii elektrycznej nie uzywam w produkcji . Całośc zuzytej energii to na potrzeby domu.  jest jakis spoób na migracje  w taryfe G ?  A i nie wchodzi w grę zaswiadczenie o zakonczeniu działalnosci rolniczej z gminy, bo takowego nie  otrzymam .

Podpisz nową umowę poprzez internet i ciesz się taryfą G. 


wniosek o płatność złożony,kontrola przeprowadzona-czekam na kasę...no i kasa wpłynęła na konto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alchemik    444
14 minut temu, Tomasz0611 napisał:

 

Jakiej mocy ta fotowoltaika ?

Ważne pytanie, bo może kolega załapał się na zawodowego wytwórcę energii elektrycznej jak poszalał z mocą. 

Dawno temu limitem było bodaj 40kW

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SlaSzy    0
1 godzinę temu, Alchemik napisał:

Ważne pytanie, bo może kolega załapał się na zawodowego wytwórcę energii elektrycznej jak poszalał z mocą. 

Dawno temu limitem było bodaj 40kW

mam foto niespełna 6 kw , tylko na potrzeby domu. zuzycie pradu przed fotowoltaika to ok 4-5 MW

Edytowano przez SlaSzy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mds212    2133

Czyli ktos Cie wyprowadzzil w pole zz ta taryfa C. 

Najlepiej zalatwiac przez formularz na stronie bo w biurze to maja w d*pie powiedza ze sie nie da. jak tak mialem jak chcialem uciec z g11k na g11 w odziale mowili ze sie nie da. Przez czat na stronie zalatwone w 5 min

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SlaSzy    0
6 godzin temu, mds212 napisał:

Czyli ktos Cie wyprowadzzil w pole zz ta taryfa C. 

Najlepiej zalatwiac przez formularz na stronie bo w biurze to maja w d*pie powiedza ze sie nie da. jak tak mialem jak chcialem uciec z g11k na g11 w odziale mowili ze sie nie da. Przez czat na stronie zalatwone w 5 min

Co innego zmiana w grupie taryfowej, a zmiana takowej.  Spróbuję przez czat 

Edytowano przez SlaSzy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ferdek1    8
13 godzin temu, miwigos napisał:

Zeby podpisać nową to strą trzeba wypowiedzieć

Jak masz na czas określony to nawet kary zapłacisz a jak na czas nieokreślony to nie trzeba wypowiadać. Nic nie wypowiadałem a zmieniłem i bez kosztów. Mój operator to Energa a jak to u innych operatorów wygląda to nie wiem.


wniosek o płatność złożony,kontrola przeprowadzona-czekam na kasę...no i kasa wpłynęła na konto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mds212    2133

Wrocic bedzie ceizej na G zwlaszcza ze masz gospodarstwo. Najpredzej bedziesz musial zrobic 2 oddzielne liczniki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SlaSzy    0
10 godzin temu, mds212 napisał:

Wrocic bedzie ceizej na G zwlaszcza ze masz gospodarstwo. Najpredzej bedziesz musial zrobic 2 oddzielne liczniki

dzieki za rade , to chyba jedna opcja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1125

Nie zakładam nowego tematu.

Ma ktoś podpisaną umowę na energię z Orange tak ładnie brzmiącego tytułu?

„Czysta energia od Orange VI – Pakiet komfort”

Jak to faktycznie wychodzi w użyciu?


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BomV    190

Poboczne pytanie dotyczące prądu. 

Jak zmierzyć obciążenie silnika elektrycznego w elewatorze? Posiadam multimetr cegowy. 

Jak mam się podłączyć pod bezpiecznik aby widzieć kiedy obciążenie jest największe? 

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
geo2    20

Jak kilka lat temu przepisywałem na siebie licznik i przechodziłem na vat to chciałem żeby na fakturze był nip. Niezwykle uprzejmym mailem zostałem poinformowany że jest to możliwe tylko po podpisaniu umowy z taryfą C11 i od razu dostałem projekt do podpisania, podziękowałem bo stawki wyższe. Pamiętam, że gdzieś w regulaminie albo taryfach był zapis że na potrzeby gospodarstwa rolnego, rolnik powinien korzystać z taryfy C. tak się zastanawiam, czy w przypadku złożenia takiego oświadczenia przez rolnika na taryfie G nie zostanie mu złożona (np. po wyborach) tzw. propozycja nie do odrzucenia przejścia na taryfę C?  No bo przecież sam się podłożył oświadczeniem. Czy ktoś podziela moje podejrzenia czy raczej przesadzam?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez kingway
      Witam , gdzie kupujecie oleje i smary ? Bo przyznam szczerze , że w lokalnym sklepie trochę drogo się teraz zrobiło  Czy oleje firmy Jasol i Orlen są w miarę dobre ? Chodzi mi o takie podstawowe oleje Turdus . Suerpol , Hipol , Lux z tych firm do poczciwych Ursusów  
    • Przez karol
      Zapraszam do wypowiadania się na temat prowadzenia rozrachunków z tytułu VAT w gospodarstwach rolnych. Jakie są Wasze doświadczenia?
    • Przez Bozow
      Nie mogę znaleźć odpowiedzi. Może ktoś z Was miał do czynienia z taką sytuacją. Jesteśmy małżeństwem ze wspólnotą majątkowa. Część ziemi jest wspólną a część indywidualną (spadek po rodzicach). Czy jeden z małżonków może być na VAT a drugi ryczałt? Arimr dopuszcza nadanie osobnego numeru producenta małżonkom pod warunkiem udowodnienia prowadzenia samodzielnego gospodarstwa (takie info są na stronie rządowej https://www.gov.pl/web/arimr/ewidencja-producentow-rolnych---najczesciej-zadawane-pytania#:~:text=W przypadku małżonków oraz podmiotów,rolne stanowiące zorganizowaną całość gospodarczą. Piorin także nadaje osobny numer producenta. W bazie GUS też mamy osobne gospodarstwa rolne. W US nie można się niczego dowiedzieć bo nikt nic nie wie i przerzucają od jednego do drugiego urzędnika jak gorący ziemniak. Ktoś zna lub ma taką sytuację?
    • Przez sumek666
      Jak kształtują się ceny nieruchomości i działek rolnych w Waszych okolicach? Może planujecie zakup gruntów w tym roku? A może udało Wam się sprzedać jakieś grunty?
      Zapraszam do dyskusji o cenach i możliwości zakupu ziemi w Polsce i za granicą.
      Kontynuacja tematu:
       
    • Przez kuba9449
      Cześć, mam problem. Posiadam gospodarstwo które zakładał mój dziadek i "baza" jest w tym samym miejscu niezmiennie od lat. Mam dom i budynki gospodarcze, chciałbym postawić dodatkową halę na maszyny i tu zaczyna się problem. Gmina opracowuje mpzp i w miejscu mojego gospodarstwa chce dopuścić jedynie zabudowę mieszkaniową, składałem pisma o zmianę przeznaczenia terenu lecz były odrzucane bez podania powodu. Gmina nie wydaje teraz wz ze względu właśnie na opracowywany mpzp. Czy macie pomysły jak to "ugryźć"?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj