EdvardLT

Case 5150 powoli podnosi podnosnik

Polecane posty

EdvardLT    0

Witam mam problem z podnośnikiem w case 5150 problem polega na tym że powoli podnosi podnosnik ?  Pompa hydrauliczna po remoncie. Może trzeba wyregulować podnosnik czy systemą hydrauliczną? czytalem ze trzeba robic kalibracje. Moze  ktos wie jak ją robic?  :)


 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rowan    226

51xx nie posiada ehru, więc nic tam nie wykalibrujesz. Trzeba zmierzyć ciśnienie i przepływ. I jeśli pompa była regenerowana to należy ją na ciągniku wyregulować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ziel    115

W tej serii regulacja jest chyba na pompie i powinni ci to ustawić tam gdzie była regeneracja.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ziel    115

Cisnienie na powershift rewers i wyjscia z tyłu. Z tyłu 200bar a rewers i powershift 19bar.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rowan    226

Bo bez przepływomierza i odpowiednio wpiętego manometru w LS tego nie zrobisz. Z resztą przede wszystkim trzeba znać wartości na jakie należy ustawić parametry sterujące.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Robert695    1

na pompie są trzy zawory.

wyjścia z tyłu

układ kierowniczy

i LS.

a mam takie pytanie do forumowiczów ciśnienie z tyłu mam 200 bar. ciśnienie standby 45bar.

czy da sie zwiększyć przepływ oleju?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ziel    115
13 godzin temu, Robert695 napisał:

witam.

gdzie się reguluje ciśnienie powershift w case 5150?

A jakie masz ciśnienie aktualnie?

21 godzin temu, Robert695 napisał:

na pompie są trzy zawory.

wyjścia z tyłu

układ kierowniczy

i LS.

a mam takie pytanie do forumowiczów ciśnienie z tyłu mam 200 bar. ciśnienie standby 45bar.

czy da sie zwiększyć przepływ oleju?

 

Po co chcesz zwiększać przepływ? Tam jest wydajna pompa. Daj zdjęcie rozdzielacza z tylu bo nie wiem jaki tam siedzi i czy jest regulacja przepływu na wyjściach.

 

Edytowano przez Ziel

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Robert695    1

tak jest regulacja przepływu na wyjściach ,są takie małe wajchy.

niby przy przyczepie widać ze działa.

ale z obrotem pługa mam różnie.

czasem musze dodać wiecej gazu, bo stanie w połowie.

to stare zdjecie.

teraz mam nowe gniazda

rozdzielacz.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ziel    115

Tak te małe czarne wajchy to regulacja. Jakby pompa byla slaba to byś nie miał 200bat ciśnienia, jedynie filtr możesz wymienić ale wątpię bo by Ci się kontrolka świeciła. Obstawiam problem w kostce w pługu. Podczep jakąś maszynę składaną hydraulicznie i sprawdź z jaką prędkością Ci ją składa. 

Kosta w pługu może przepuszczać olej i dlatego tak sie dzieje.

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rowan    226
4 godziny temu, Ziel napisał:

Jakby pompa byla slaba to byś nie miał 200bat ciśnienia

To nie jest prawda. Pompy tłoczkowe mają to do siebie, że ciśnienie potrafią trzymać w miare zużycia, spada jednak ich wydajność, dlatego trzeba zmierzyć przepływ. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Robert695    1

Witam.

Koledzy pompe mam po remoncie cala sekcja ssaso-tloczaca wymieniona plus lozyska.

W plugu nie mam kostki.

Silownik sprawdzałem czy nie puszcza.

Podczas obrotu jedną stronę pod traktor.a druga strone gdzie olej wraca podpiolem do karnistra.

I jak silownik dojdzie do końca to nie cieknie.

No chyba że w środku przepuszcza,w połowie jego pracy.

Plug 4 kverneland

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez agromichu
      Case 4220 podnośnik nie opada pod obciążeniem. Dodatkowo dźwignia od wysokości opadania podnośnika (ta do pługa) tylko podnośniła i opuszczała. Ostatnio tata jej używał i zaczął cały ciągnik drżeć i koniec końców coś się zrobiło tak, że teraz nawet podnośnik nie chce opaść pod obciążeniem. Nie wiem czy to ma znaczenie ale przy uchwycie cięgna centralnego od podnośnika wychodzi jakiś bolec i jest na wierzchu. Gdzie szukać przyczyny? Co to może być? Proszę o pomoc.
    • Przez casemaxxum135mx
      Witam posiadam case mx 135 w którym zniknęly mi obroty to znaczy na wyswietlaczu pokazuje  cały czas 0 . miał ktoś moze taki problem ?Wie ktos moze jaka moze byc tego przyczyna ? Proszę o pomoc 
    • Przez roxor
      Witam panowie mam do was taka prośbę chce kupić case mx 135 to mój pierwszy case i nie wiem na co trzeba zwrócić uwagę w tym ciągniku jeżeli ktoś wie coś na temat tego ciągnika to proszę o wasze rady dzięki i pzdr.
    • Przez gabriel1232
      Witam mam problem z traktorem case 42 30
      mianowicie świeżo kupiony traktor ma problem z pół biegami prąd dochodzi do cewki wkrecilem się czujnikiem w kanał pół biegu w którym powinno być ciśnienie po włączeniu niestety u mnie bez zmian 
      zdemontowałem zaworów od pół biegów z płyta z dolnej  części skrzyni sprawdziłem go na stole niby ciśnienie puszcza po dostaniu 12v wymieniłem uszczelnienia niestety dalej to samo brak cisnienia na zegarku 
      o co może chodzić ? 
       
      @andrzej78
      widzialem ze dużo podpowiedziałeś W podobnym temacie pomożesz ?  
       
    • Przez Cyganoxzzz
      Pacjent case mxu , gwizdanie na wysokich obrotach , jakieś porady ?

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj