zenmaniek

KPO: Działanie 5. Wymiana pokryć dachowych

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Kondominium    84
Dnia 2.09.2023 o 06:27, zyzek napisał:

Orientuje się ktoś, czy w trakcie 3 lat od otrzymania dotacji rolnik może przejść na emeryturę? Czy w takim przypadku będzie trzeba zwracać dotację?

może przejść na emeryturę ale dalej musi mieć gospodarstwo na siebie, a to obecnie możliwe 

Dnia 6.09.2023 o 11:04, rumcio40 napisał:

Dołączam się do pytania, tyle tylko że ja kończę działalność od przyszłego roku.

nie możesz oddać budynków i przejść na emeryturę 

Dnia 6.09.2023 o 12:27, zyzek napisał:

Mam info od ARiMR że można pobierać emeryturę z KRUS ale przez 3 lata trzeba prowadzić gospodarstwo. 

Orientuje się ktoś czy rolnik emeryt prowadzący gospodarstwo musi nadal opłacać składki KRUS?

musi składać wnioski obszarowe żeby można było go uznać za czynnego rolnika, krus był drugim warunkiem a wystarczy spełnić jeden 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radekz200    6716
3 minuty temu, Roxer napisał:

Ja dzisiaj świętuje :D przyszedł przelew od PFR-u

a kiedy złożyłeś wniosek o płatność?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rider    4

we wniosku o płatność co wpisywaliście w polu: "Stopa procentowa" nie może być puste

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartekmyx62    11
33 minuty temu, Roxer napisał:

Ja dzisiaj świętuje :D przyszedł przelew od PFR-u

Zaliczka czy płatność końcowa?? 


 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kondominium    84
2 godziny temu, Roxer napisał:

Ja dzisiaj świętuje :D przyszedł przelew od PFR-u

gdzie Ci wszyscy co pisali że żądnych pieniędzy nie będzie, zniechęcając innych do uzupełnień? buractwo tych osób i tyle

  • Thanks 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roxer    126
13 godzin temu, radekz200 napisał:

a kiedy złożyłeś wniosek o płatność?

Czerwiec, nie pamiętam którego dokładnie

12 godzin temu, bartekmyx62 napisał:

Zaliczka czy płatność końcowa?? 

Całość kwoty, nie brałem zaliczek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radekz200    6716
12 minut temu, Roxer napisał:

Czerwiec, nie pamiętam którego dokładnie

Całość kwoty, nie brałem zaliczek

miałeś jakieś poprawki do wniosku o płatność?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dirk41    63
Kondominium napisał:

2 godziny temu, Roxer napisał:

Ja dzisiaj świętuje :D przyszedł przelew od PFR-u

gdzie Ci wszyscy co pisali że żądnych pieniędzy nie będzie, zniechęcając innych do uzupełnień? buractwo tych osób i tyle

każdy ma własny rozum i sam decydujesz co robić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
migacz    318

Ja tam po rozmowie z pracownikiem z agencji który jest na wyższym stanowisku wiem że oni mają do wyborów wypłacić jak najwięcej ile tylko się da. Ponoć przedstawiciele oddziału regionalnych byli na zebraniach w Warszawie i dostali takie wytyczne dlatego też nie dziwię się że te pieniądze się pojawiają na kontach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
biznesmen95    48

Wniosek złożony 15 lipca w zeszlym tygodniu na epuap była wiadomosć że zatwierdzony i skierowany do płatnosci (bez przychodzacego sms).

Drugi wniosek złozony 20 sierpien (mam każdy budynek na osobnym wniosku), narazie cisza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tigon    1490

Co ma być na tej tablicy zawarte ? cel czyli wymiana pokrycia i kwota dofinansowania tak? 

Edytowano przez Tigon

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mati0907    3

Z tym wekslem to sam mam się dobijać i szukać osoby prowadzącej wniosek czy ktoś się do mnie zgłosi ? I musowo to zrobić szybko czy przed wymianą dachu który planuje wymienić w listopadzie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kondominium    84
Dnia 15.09.2023 o 10:53, migacz napisał:

Ja tam po rozmowie z pracownikiem z agencji który jest na wyższym stanowisku wiem że oni mają do wyborów wypłacić jak najwięcej ile tylko się da. Ponoć przedstawiciele oddziału regionalnych byli na zebraniach w Warszawie i dostali takie wytyczne dlatego też nie dziwię się że te pieniądze się pojawiają na kontach.

przecież to oczywiste że chcą jak najwięcej wypłacić przed wyborami, po wyborach będzie ciężko o pieniądze, silosy już nie będą pchane na siłe jak dachy do umów tylko będą odrzucane oczywiście te które  nie będą rozpatrzone do wyborów, na materiał siewny małe środki nie każdy dostanie i były już zapowiedzi, o WPR i młodym rolniku oraz małych gospodarstwach nie wspominając gdzie nawet wniosków się nie opłaca składać, no i po wyborach cofnął zakaz przywozu zboża z Ukrainy która już nakłada na nas embargo na warzywa i jabłka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek933    5394

Dziś również dotarł przelew, nie myślałem że tak szybko to pójdzie 


Kupie obciążniki przednie do zetora forterry 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radekz200    6716
9 minut temu, Bartek933 napisał:

Dziś również dotarł przelew, nie myślałem że tak szybko to pójdzie 

kurła aż trza zajrzeć do siebie 😂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro330    5

panowie  czy  zaczepiliscie  te  tabliczki  nastałe  czy  zrobiliscie zdjecie  i zdjeliscie ten plakat....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek933    5394

Musi być na stałe chociaż do zdjęcia, miałem położone na zawias od bramy to musiałem poprawić. Jak już zamontowałem to zostawiłem 


Kupie obciążniki przednie do zetora forterry 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez odrion
      Panowie i być może Panie. 
      W temacie nowych dopłat wszystko już jest jasne. Wystarczy przejrzeć 1200 stron WPR. To wszystko jest dostępne i każdy może sobie sprawdzić. Mi też nie chce się pisać za dużo bo po pierwsze każdy ma inną sytuację a po drugie zaraz to zginie w tym temacie. Proponuję założyć nowy temat o dopłatach i tam chętnie odpowiem na pytania. 
      Ale jedna rzecz warto tutaj napisać. DkR7 która wprowadza wymóg 3 roślin od 10ha na 2023 jest zawieszona, więc mamy tak nietypowy rok że można siać i 100% 1 rosliny. 
      Dla przypomnienia DKR to coś co jest obowiązkowe i w kolejnych latach (od 2024 ) bez spełnienia wszystkich DKR będzie zero dopłat. 
      Na 2023 zawieszono DKR 7 i 8, a więc zmianowanie, dywersyfikacje oraz tzw. ugorowanie. Wymagana jest pokrywa roślinna na 80% GO. 
      Zróżnicowana struktura upraw to ekoschemat i to dość nisko wyceniany (ok 300 zl). Ten ekoschemat to porażka, bo jare i ozime to 1 roślina, rzepak i zboża są w 1 grupie i nie mogą przekroczyć 65%. Dodatkowo wymóg bobowatych. Zresztą tutaj wyciąg z WPR dotyczący tego ekoschematu. Ekoschemat to jest coś dodatkowego i nie ma wpływu na pozostałe dopłaty.  DKR muszą być spełnione a ekoschemat może być spełniony. 
      Podsumowując na 2023 większość tragicznych ograniczeń jest zawieszona.

    • Przez versus
      Witam wszystkich,
      Mazowiecki Urząd Wojewódzki w Warszawie - Mazowieckie.pl
      Niestety dopłaty do paliwa rolniczego będą nie wypłacone w całości, przynajmniej na razie. Może macie informacje z innych województw jak sprawa wygląda??Dlaczego nie zostaje uzupełniona kwota od razu??...
    • Przez Lebioda
      Witam. Jak sadzicie czy na nabor KPO. Rolnictwo 4.0 bedzie mozna kupic opryskiwacz z nawigacja? 
    • Przez karolr2
      Witam chcę założyć nowy temat poświecony modernizacji małych gospodarstw na terenach południowowschodniej części Polski.Słuchałem dzisiaj ministra Kalemby i podobno sie szykuje jakaś dla nas pomoc.Jeśli ktoś coś wie to proszę niech się wypowie w tym temacie. Z tego co wiem ja to ma być pomoc dla gospodarstw o wielkości średniej wojewódzkiej ilości posiadanych ha
    • Przez karol
      Informuję wszystkich że 15 lutego tego roku (2008) upływa termin dostarczania wniosków o dopłatę do materiału siewnego. Dotyczy to tylko roślin ozimych.
       
      Więcej na stronie Agencji Rynku Rolnego
       
      www.arr.gov.pl
       
      Wniosek
      http://www.arr.gov.pl/data/01593/dms_p1_f2.pdf
       
      Instrukcja
      http://www.arr.gov.pl/data/01593/instrukcja_dms_p1_f2.pdf
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj