zenmaniek

KPO: Działanie 5. Wymiana pokryć dachowych

Polecane posty

Bartek933    5394

jest wzór? ja swojego czasu jak przeglądałem instrukcje to nic nie było. Napisałem po swojemu, skontaktowałem się z pracownicą agencji i może być  


Kupie obciążniki przednie do zetora forterry 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pupek    1
bartekmyx62 napisał:

13 minut temu, pupek napisał:

Jakie oświadczenia?

Jeśli wymiana dachu została przeprowadzona z udziałem pracy własnej dołącza się oświadczenie o poprawnym przeprowadzeniu robót. W instrukcji wypełniania wniosku o płatność jest wzór. 

dzieki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, bartekmyx62 napisał:

Jeśli wymiana dachu została przeprowadzona z udziałem pracy własnej dołącza się oświadczenie o poprawnym przeprowadzeniu robót. W instrukcji wypełniania wniosku o płatność jest wzór. 

Może ktoś linka podesłać bo nie mogę znaleźć tego wzoru a będę sam wykonywał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartekmyx62    11
44 minuty temu, Kaczor26031995 napisał:

 

2 godziny temu, bartekmyx62 napisał:

Jeśli wymiana dachu została przeprowadzona z udziałem pracy własnej dołącza się oświadczenie o poprawnym przeprowadzeniu robót. W instrukcji wypełniania wniosku o płatność jest wzór. 

Może ktoś linka podesłać bo nie mogę znaleźć tego wzoru a będę sam wykonywał.

 

Gotowego wzoru nie widziałem na stronie Agencji, w instrukcji do wniosku o płatność w tej części gdzie są wypisane dokumenty do dołączenia do wniosku jest napisane jak ma takie oświadczenie wyglądać i jedno przykładowe jest podane jak to mniej więcej napisać. Ja napisałem mniej więcej tak jak w tej instrukcji było napisane. 

Screenshot_20230710_224542.jpg

Edytowano przez bartekmyx62

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rewolwer    1

Zapytam o co inne . Modyfikowaliście coś w konstrukcji dachu? bo zastanawiam się czy nie przedłożyć  krokwi  o 60-80cm i z boków o 25cm  . Bo kiedyś to tak na 0 bylo robione co do ściany. Ma to sens czy  to juz fanaberia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek933    5394

Ma sens, po ścianie nie będzie zaciekać


Kupie obciążniki przednie do zetora forterry 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek933    5394

Miałem na równo z ścianą i było zielono, przed wymianą mycie a teraz przedłużenie łat i wypuszczenie blachy 


Kupie obciążniki przednie do zetora forterry 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rewolwer    1

dosztukowanie krokwi to wiem o co chodzi . A jesli chodzi o szczyt  to wysuniecie łaty o 30cm nie wiaze ryzyka zerwania dachu przy wietrze czy  trzeba dorobić wiszacy krokiew  i dobicie do sciany ,  jak to rozwiazujesz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pitraszek    494

Ja na latach jeśli małe wysunięcie, u mnie krokowy i tak po szczycie albo przed samym szczytem.  plus deska wiatrowa i łącze z okapowa. 

Edytowano przez Pitraszek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek933    5394

Gminy mają wgląd kto korzysta z KPO? moją tfu gmina odmawia przyjęcia wniosku na utylizację eternitu z dachu choć ten był wymieniany z własnych środków o to jeszcze przed całym programem KPO... 


Kupie obciążniki przednie do zetora forterry 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek933    5394

Bo mam udowodnić że jest to eternit z innego dachu niż z wniosku na KPO, chcą zdjęcia rysunki.. jutro pojadę osobiście. Napiszę oświadczenie że eternit jest z dachu wymienianego z własnych funduszy i prośbę że jak odrzuca wniosek to mają napisać wszelkie podstawy dlaczego go odrzucają.

Dzwoniłem do sąsiedniej gminy o żadnych wymagań i jeszcze pracownik powiedział że sami sobię robotę wymyślają 


Kupie obciążniki przednie do zetora forterry 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek933    5394

Ja akurat nie, ale takie akcje są że głowa mała 


Kupie obciążniki przednie do zetora forterry 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
geo2    20

gdzieś było uzasadnienie przez arimr albo minrol stawki dopłaty 40zł/m2, napisano że stawka została skalkulowana na tak niskim poziomie bo nie uwzględniono w niej kosztów utylizacji eternitu, który gmina w ramach innych dotacji  powinna odebrać. a skąd oni wiedzą, że ktoś skorzystał z dotacji, jakieś gminne szeryfy donoszą?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek933    5394

Dzwoniłem do Poznania do ochrony środowiska, gmina nie ma prawa mi tego odmówić.

Na dachy z dofinansowaniem będzie osobny nabór, ustalają jakieś szczegóły i będzie to program ogólnopolski 

I powiedział że teraz pewnie gminy się boją żeby nie zabrać tego z KPO.. a znając moją gminę to mają wyjeb... Na folię rolniczą odmówili znajomemu a później okazało się że gmina nawet limitu nie wykorzystała


Kupie obciążniki przednie do zetora forterry 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radekz200    6723

u mnie eternit odebrali w poniedziałek 😛 a teraz uwaga we wtorek jadę podpisać weksel 👍👍

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek933    5394

Gmina a gmina, wszystkie na około biorą a u mnie jak zwykle cyrki 


Kupie obciążniki przednie do zetora forterry 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thor1984    685

Bo to zależy jakie dofinansowanie na odbiór dostaną. Ja w przybliżeniu będę czeka3 lata na odbiór eternitu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arturo1610    13

słyszałem dziś w agencji w Łodzi że jak ktoś ma fakturę za blachę płatne gotówką a nie przelewem to jak ja dołączy do wniosku o płatność to odrzucą płatność. i ze jak ktoś taka fakturę ma to lepiej jej wgl nie dołączać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
katopo    43

Po co fakturę jak jak byk pisze że faktury ani za materiał ani za robociznę nie są wymagane.

Cytat

1. Czy, aby wsparcie zostało wypłacone, konieczne będzie przedstawienie ARiMR dowodów finansowo – księgowych (faktury, rachunki)?

Nie. Nie trzeba przedstawiać ARiMR faktur oraz innych dowodów księgowo-finansowych jako załączników do wniosku o wypłatę wsparcia. Z uwagi na ryczałtową formę płatności faktury za usługi budowlane i wykonawcze lub potwierdzające zakup nowego pokrycia dachu nie będą podlegały weryfikacji przez ARiMR.

źródło: https://www.gov.pl/web/rolnictwo/najczesciej-zadawane-pytania2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez odrion
      Panowie i być może Panie. 
      W temacie nowych dopłat wszystko już jest jasne. Wystarczy przejrzeć 1200 stron WPR. To wszystko jest dostępne i każdy może sobie sprawdzić. Mi też nie chce się pisać za dużo bo po pierwsze każdy ma inną sytuację a po drugie zaraz to zginie w tym temacie. Proponuję założyć nowy temat o dopłatach i tam chętnie odpowiem na pytania. 
      Ale jedna rzecz warto tutaj napisać. DkR7 która wprowadza wymóg 3 roślin od 10ha na 2023 jest zawieszona, więc mamy tak nietypowy rok że można siać i 100% 1 rosliny. 
      Dla przypomnienia DKR to coś co jest obowiązkowe i w kolejnych latach (od 2024 ) bez spełnienia wszystkich DKR będzie zero dopłat. 
      Na 2023 zawieszono DKR 7 i 8, a więc zmianowanie, dywersyfikacje oraz tzw. ugorowanie. Wymagana jest pokrywa roślinna na 80% GO. 
      Zróżnicowana struktura upraw to ekoschemat i to dość nisko wyceniany (ok 300 zl). Ten ekoschemat to porażka, bo jare i ozime to 1 roślina, rzepak i zboża są w 1 grupie i nie mogą przekroczyć 65%. Dodatkowo wymóg bobowatych. Zresztą tutaj wyciąg z WPR dotyczący tego ekoschematu. Ekoschemat to jest coś dodatkowego i nie ma wpływu na pozostałe dopłaty.  DKR muszą być spełnione a ekoschemat może być spełniony. 
      Podsumowując na 2023 większość tragicznych ograniczeń jest zawieszona.

    • Przez rolnik22
      Czy już coś wiadomo jak będą wyglądały nabory na PROW 2014-20? Na jakich zasadach będą przyjmowane wnioski o dofinansowanie z UE? Co z Młodym Rolnikiem i Rentami Strukturalnymi na kolejne lata?
    • Przez Lebioda
      Witam. Jak sadzicie czy na nabor KPO. Rolnictwo 4.0 bedzie mozna kupic opryskiwacz z nawigacja? 
    • Przez Kowalsky30
      Kontynuacja tematu
       
    • Przez TomZet
      Witajcie. 
      Z tego co udało mi się do tej pory wyczytać od 2023 zasady przyznawania premii dla młodego rolnika ulegną znacznym zmianom. 
      Pierwsza z nich to powiększenie dotacji z 150 na 200 tysięcy. 
      Kolejna bardzo ważna, ale chyba jeszcze nie potwierdzona to brak wymaganej ziemi. Do tej pory rolnik musiał w ciągu 9 miesięcy od otrzymania pozytywnej decyzji powiększyć gospodarstwo do minimum średniej województwa lub kraju.  Dzisiaj wiemy, że najprawdopodobniej ten wymóg niknie, zostanie zastąpiony nieco większą niż dziś wielkością ekonomiczną gospodarstw. 15 tysięcy euro. 
      Co sądzicie o tej zmianie? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj