zenmaniek

KPO: Działanie 5. Wymiana pokryć dachowych

Polecane posty

dirk41    63
Grzechooo napisał:

filc chyba +8zł, dobre ceny macie, jaki region i jaka marka blachy?

blachotrapez w Ciechanowie brane ale to już 2msc temu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

budmat t-18 ultramat 43 zł. a x-matt 51 zł ( szwecka stal) 

pruszyński t-18 42 zł

u każdego producenta jest kilka powłok w macie. Zwróćcie na to uwagę i niby wszędzie t-18 ale i tak są różne przetłoczenia blachy   

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kondominium    84
Dnia 24.06.2023 o 23:16, pawel86lhr napisał:

Ok rozgryzłem już to jednak wszystko jest prawidłowo wysłane. Po prostu ta aplikacja jest tak nie intuicyjna , że głowa boli :D Chociaż jak klikałem wcześniej w link do zapoznania się z dokumentem to pojawiał się błąd serwera.

 

Dnia 25.06.2023 o 08:12, Grzechooo napisał:

Weksel podpisujemy nawet kiedy nie wnioskowaliśmy o zaliczkę? od kiedy mamy liczony czas (rok na inwestycję)?

 

To masz ten załącznik?

 

 

dostał ktoś SMS czy też maila o nowym dokumencie?

 

weksel jest podpisywany przed płatnością czyli albo przed zaliczką albo przed złożeniem wniosku o płatność gdy nie było zaliczki 

Dnia 26.06.2023 o 08:57, DamianRolnikSkup napisał:

7 miesięcy czekania, a dziś patrzę status odmowa - bez żadnych załączników a ostatnio tylko chcieli zdjęcia przed rozpoczęciem prac, napisałem że ni ma bo zrobione dachy.

 

trzeba było wrzucić zdjęcia po wymianie i napisać że wymienione po złożeniu wniosku ale nie masz zdjęć innych, zawsze może wniosek o ponowną ocenę złożyć

 

7 godzin temu, Miejscowy napisał:

Drukujecie plakat czy jakaś tablice z neta kupujecie?

plakat ze strony agencji ze swoimi danymi 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czekam na odpowiedz naczelnika, bo nie mam żadnego uzasadnienia tylko sam status 


Kupie zboże, płatność w dniu załadunku 

Wycena tylko we wiadomości prywatnej po podaniu kodu pocztowego.

Sprzedam wapno z transportem KUJAWIT, RADKOWIT (standard, Premium) / granulowane POLCALC

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ursus11    57

Przyszła odmowa uj wie o co im chodzi. Miałem 1 poprawkę co chcieli zrobiłem teraz piszą że po 21 dniach ze zgłoszenia od starostwa nie ma jakiegoś kwita nikt nie odbiera. Paranoja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
baksik    2

Hej, czy u was też ARiMR wymaga podpisywania weksli przez współwłaścicieli nieruchomości ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radekz200    6785

dzisiaj się dopatrzyłem że nadal mam status oczekuje na podpisanie umowy, a przeciez pobrałem ja wiec powinno się zmienić ? 🤔🤔

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dirk41    63

mi prowadząca powiedziała że to oni nie podpisali umowy dlatego się status nie zmienił. umówiłem się na podpisanie weksla i powiedziała że go przygotuje i pójdzie do kierownictwa żeby podpisali umowę bo bez tego nie ma możliwości złożenia wniosku o płatność

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radekz200    6785
1 godzinę temu, dirk41 napisał:

mi prowadząca powiedziała że to oni nie podpisali umowy dlatego się status nie zmienił. umówiłem się na podpisanie weksla i powiedziała że go przygotuje i pójdzie do kierownictwa żeby podpisali umowę bo bez tego nie ma możliwości złożenia wniosku o płatność

czyli po podpisaniu weksla zmieni się status?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
emtec123    251
12 godzin temu, Ursus11 napisał:

Przyszła odmowa uj wie o co im chodzi. Miałem 1 poprawkę co chcieli zrobiłem teraz piszą że po 21 dniach ze zgłoszenia od starostwa nie ma jakiegoś kwita nikt nie odbiera. Paranoja

Jeśli sam nie napiszesz jasno o co chodzi to i tu pomocy nie otrzymasz. "jakiegoś kwita"- tu nie ma wróżki ze szklaną kulą żeby odgadła czego nie dostarczyłeś

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mao245    0

Czy zakładając blachę z filcem przycinacie filc tam gdzie wychodzi ona na zewnątrz dachu? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ursus11    57
emtec123 napisał:

Jeśli sam nie napiszesz jasno o co chodzi to i tu pomocy nie otrzymasz. "jakiegoś kwita"- tu nie ma wróżki ze szklaną kulą żeby odgadła czego nie dostarczyłeś

Brak oświadczenia producenta, iż starostwo nie wniosło sprzeciwu zgłoszenia wymiany pokrycia dachowego w przeciągu 21 dni od zgłoszenia 😃

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mao245    0
1 godzinę temu, dirk41 napisał:

filc musi wchodzić do rynny

Serio? Wydaje mi się ze jak będzie filc do samego końca to jak woda będzie zlatywać to będzie ten filc zaciągał tą wilgoć. Mylę się?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
geo2    20

"...z ostatniego panelu, z którego woda spływa do rynien należy usunąć około 5 cm"

jaki by ten kąt nie był, jak nie usunie się z końcówki to zawsze będzie podciągać i kisić się, tak na logike. powyżej cytat z zaleceń montażu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez rolnik22
      Czy już coś wiadomo jak będą wyglądały nabory na PROW 2014-20? Na jakich zasadach będą przyjmowane wnioski o dofinansowanie z UE? Co z Młodym Rolnikiem i Rentami Strukturalnymi na kolejne lata?
    • Przez Lebioda
      Witam. Jak sadzicie czy na nabor KPO. Rolnictwo 4.0 bedzie mozna kupic opryskiwacz z nawigacja? 
    • Przez odrion
      Panowie i być może Panie. 
      W temacie nowych dopłat wszystko już jest jasne. Wystarczy przejrzeć 1200 stron WPR. To wszystko jest dostępne i każdy może sobie sprawdzić. Mi też nie chce się pisać za dużo bo po pierwsze każdy ma inną sytuację a po drugie zaraz to zginie w tym temacie. Proponuję założyć nowy temat o dopłatach i tam chętnie odpowiem na pytania. 
      Ale jedna rzecz warto tutaj napisać. DkR7 która wprowadza wymóg 3 roślin od 10ha na 2023 jest zawieszona, więc mamy tak nietypowy rok że można siać i 100% 1 rosliny. 
      Dla przypomnienia DKR to coś co jest obowiązkowe i w kolejnych latach (od 2024 ) bez spełnienia wszystkich DKR będzie zero dopłat. 
      Na 2023 zawieszono DKR 7 i 8, a więc zmianowanie, dywersyfikacje oraz tzw. ugorowanie. Wymagana jest pokrywa roślinna na 80% GO. 
      Zróżnicowana struktura upraw to ekoschemat i to dość nisko wyceniany (ok 300 zl). Ten ekoschemat to porażka, bo jare i ozime to 1 roślina, rzepak i zboża są w 1 grupie i nie mogą przekroczyć 65%. Dodatkowo wymóg bobowatych. Zresztą tutaj wyciąg z WPR dotyczący tego ekoschematu. Ekoschemat to jest coś dodatkowego i nie ma wpływu na pozostałe dopłaty.  DKR muszą być spełnione a ekoschemat może być spełniony. 
      Podsumowując na 2023 większość tragicznych ograniczeń jest zawieszona.

    • Przez VonVegans
      Jakby ktoś coś już wiedział to niech pisze
    • Przez TomZet
      Witajcie. 
      Z tego co udało mi się do tej pory wyczytać od 2023 zasady przyznawania premii dla młodego rolnika ulegną znacznym zmianom. 
      Pierwsza z nich to powiększenie dotacji z 150 na 200 tysięcy. 
      Kolejna bardzo ważna, ale chyba jeszcze nie potwierdzona to brak wymaganej ziemi. Do tej pory rolnik musiał w ciągu 9 miesięcy od otrzymania pozytywnej decyzji powiększyć gospodarstwo do minimum średniej województwa lub kraju.  Dzisiaj wiemy, że najprawdopodobniej ten wymóg niknie, zostanie zastąpiony nieco większą niż dziś wielkością ekonomiczną gospodarstw. 15 tysięcy euro. 
      Co sądzicie o tej zmianie? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj