zenmaniek

KPO: Działanie 5. Wymiana pokryć dachowych

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
geo2    20

niech by i trochę ubrudził, ale czy nawet lekka długotrwała wilgoć na styku nie załatwi po paru latach łat?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kondominium    84
Dnia 15.06.2023 o 17:36, Bartek933 napisał:

I jeszcze napis pędzlem na dachu żeby z góry było widać?

Nie wymagają to nie będzie 

możesz i moczem skropić ale plakat ma być

Dnia 16.06.2023 o 14:58, Bartek933 napisał:

To i nas ponad 16tys i pracownica powiedziała że za mała kwota na tablicę 

i kolejny raz powtarzam i ostatni tym zbiorczym komentarzem że jest różnica między tablicą a plakatem, dla zielonego tablica jest np. przy dużych inwestycjach np. drodze duża tablica na nogach każdy widział, przy takim dachu wystarczy wydrukowany plakat przywieszony do ściany. Słuchaj ze zrozumieniem poza tym, masz jak byk napisane na stronie to po ciul tworzysz dezinformacje w 10 postach? by potem płakać że jednak trzeba? Każdy Ci to kotłuje a Ty dalej swoje 

Dnia 19.06.2023 o 12:59, Bartek933 napisał:

Tu nikt nic nie twierdzi tylko powtarza informacje z agencji 

jak wyżej plakat to nie tablica.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
geo2    20
5 godzin temu, Bartek933 napisał:

To i pod eternitem masz taką wilgoć 

pod eternitem wilgoci nigdy nie widziałem, pod samą blachą na wiosnę woda była w małym garażu a bardzo szczelnie przecież nie jest, więc ta woda pewnie będzie w tym filcu a tym samym będzie się kisić przy łacie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek933    5397

A złożyłeś już wniosek o płatność?


Kupie obciążniki przednie do zetora forterry 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek933    5397
15 godzin temu, tommy66692 napisał:

Tak 

sam wymieniałeś czy firma?

 


Kupie obciążniki przednie do zetora forterry 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartekmyx62    11
23 godziny temu, geo2 napisał:

czy ktos z Was kładzie blachę z filcem na drewniane łaty?

zabezpieczacie je jakoś na styku z filcem? malowanie olejem? farbą?

Ja niczym nie zabezpieczałem. 


 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz20    711

Kolega dziś podpisywał weksel w Łodzi to o żadnej tablicy czy plakacie nic mu nie mówili. Jedynie że do wniosku o płatność nie jest wymagana faktura, ale mile widziana🤷‍♂️ reasumując miom zdaniem to sami do końca nie wiedzą jak to na być 


Ursus 360 3p
Władimiriec T-25
dają radę:)...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mao245    0
Dnia 20.06.2023 o 14:34, radekz200 napisał:

ja tak zrobiłem 😛 kurła dodzwonilem się dzisiaj do agencji w sprawie wekslu i powiedziała ze najwcześniej za 2 tygodnie się odezwie w sprawie umówienia terminu 

Co zrobiłeś? Zabezpieczyłeś łaty? W jaki sposób?

19 godzin temu, geo2 napisał:

pod eternitem wilgoci nigdy nie widziałem, pod samą blachą na wiosnę woda była w małym garażu a bardzo szczelnie przecież nie jest, więc ta woda pewnie będzie w tym filcu a tym samym będzie się kisić przy łacie

Mam taką samą rozkminę. Tez się obawiam ze będzie tam ciągła wilgoć i zacznie gnić . Myślałem żeby zabezpieczyć chociaż samym impregnatem przeciwko grzybowi i robakom, ale nw czy to coś da i czy w ogóle będzie się coś dziać na styku filca z blachą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam do Was pytanie. Istnieje możliwość aneksowania ostatecznego terminu mymiany pokrycie dachowego? Mam w umowie podpisanej w kwietniu, że do końca roku to zrobię a chciałbym teraz wydłużyć ten termin do donca marca. Będę wdzięczny za pomoc

Dodatkowo czy można by aneksem zmienic ilosc zmienianego dachu tzn. Zamiast wymienić na 3 budynkach to dokonać wymiany na 2 budynkach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz20    711

Telefon do osoby prowadzącej wniosek powinien pomóc najlepiej😉


Ursus 360 3p
Władimiriec T-25
dają radę:)...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek1296    1690
6 godzin temu, lukasz20 napisał:

Kolega dziś podpisywał weksel w Łodzi to o żadnej tablicy czy plakacie nic mu nie mówili. Jedynie że do wniosku o płatność nie jest wymagana faktura, ale mile widziana🤷‍♂️ reasumując miom zdaniem to sami do końca nie wiedzą jak to na być 

A umowę czytał?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek933    5397

w umowie też nie ma jasno napisane o tablicy 


Kupie obciążniki przednie do zetora forterry 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz20    711
1 godzinę temu, jacek1296 napisał:

A umowę czytał?

Co masz na myśli? 


Ursus 360 3p
Władimiriec T-25
dają radę:)...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
geo2    20
17 godzin temu, mao245 napisał:

Co zrobiłeś? Zabezpieczyłeś łaty? W jaki sposób?

Mam taką samą rozkminę. Tez się obawiam ze będzie tam ciągła wilgoć i zacznie gnić . Myślałem żeby zabezpieczyć chociaż samym impregnatem przeciwko grzybowi i robakom, ale nw czy to coś da i czy w ogóle będzie się coś dziać na styku filca z blachą.

jak będzie trochę wilgoci to wiadomo, że nic się nie stanie przez 10 czy nawet 15 lat, chodzi bardziej o to żeby to wytrzymało bliżej 40 lat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek1296    1690
13 godzin temu, lukasz20 napisał:

Co masz na myśli? 

Podpisywał umowę na dofinansowanie wymiany dachu, tam wszystko jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez odrion
      Panowie i być może Panie. 
      W temacie nowych dopłat wszystko już jest jasne. Wystarczy przejrzeć 1200 stron WPR. To wszystko jest dostępne i każdy może sobie sprawdzić. Mi też nie chce się pisać za dużo bo po pierwsze każdy ma inną sytuację a po drugie zaraz to zginie w tym temacie. Proponuję założyć nowy temat o dopłatach i tam chętnie odpowiem na pytania. 
      Ale jedna rzecz warto tutaj napisać. DkR7 która wprowadza wymóg 3 roślin od 10ha na 2023 jest zawieszona, więc mamy tak nietypowy rok że można siać i 100% 1 rosliny. 
      Dla przypomnienia DKR to coś co jest obowiązkowe i w kolejnych latach (od 2024 ) bez spełnienia wszystkich DKR będzie zero dopłat. 
      Na 2023 zawieszono DKR 7 i 8, a więc zmianowanie, dywersyfikacje oraz tzw. ugorowanie. Wymagana jest pokrywa roślinna na 80% GO. 
      Zróżnicowana struktura upraw to ekoschemat i to dość nisko wyceniany (ok 300 zl). Ten ekoschemat to porażka, bo jare i ozime to 1 roślina, rzepak i zboża są w 1 grupie i nie mogą przekroczyć 65%. Dodatkowo wymóg bobowatych. Zresztą tutaj wyciąg z WPR dotyczący tego ekoschematu. Ekoschemat to jest coś dodatkowego i nie ma wpływu na pozostałe dopłaty.  DKR muszą być spełnione a ekoschemat może być spełniony. 
      Podsumowując na 2023 większość tragicznych ograniczeń jest zawieszona.

    • Przez TomZet
      Witajcie. 
      Z tego co udało mi się do tej pory wyczytać od 2023 zasady przyznawania premii dla młodego rolnika ulegną znacznym zmianom. 
      Pierwsza z nich to powiększenie dotacji z 150 na 200 tysięcy. 
      Kolejna bardzo ważna, ale chyba jeszcze nie potwierdzona to brak wymaganej ziemi. Do tej pory rolnik musiał w ciągu 9 miesięcy od otrzymania pozytywnej decyzji powiększyć gospodarstwo do minimum średniej województwa lub kraju.  Dzisiaj wiemy, że najprawdopodobniej ten wymóg niknie, zostanie zastąpiony nieco większą niż dziś wielkością ekonomiczną gospodarstw. 15 tysięcy euro. 
      Co sądzicie o tej zmianie? 
    • Przez rolnik22
      Czy już coś wiadomo jak będą wyglądały nabory na PROW 2014-20? Na jakich zasadach będą przyjmowane wnioski o dofinansowanie z UE? Co z Młodym Rolnikiem i Rentami Strukturalnymi na kolejne lata?
    • Przez VonVegans
      Jakby ktoś coś już wiedział to niech pisze
    • Przez Kowalsky30
      Kontynuacja tematu
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj