zenmaniek

KPO: Działanie 5. Wymiana pokryć dachowych

Polecane posty

Kondominium    84
23 godziny temu, bartekmyx62 napisał:

Jak panowie myślicie, czy blacha złożona oryginalnie na palecie od producenta może leżeć w budynku 3 mce do montażu?? Czy trzeba jakieś przekładki zastosować??? W instrukcji montażu i przechowywania niby jest napisane że niby max 6 tygodni może tak leżeć bez przekładek.. 

Myślę że nie i jeszcze długo nikt nie dostanie... 

przeleży na spokojnie, najgorsza jest jest wysoka temperatura i wilgoć 

3 godziny temu, Damianek20 napisał:

To widzę że wszędzie cisza. Mi jeszcze zmniejszyli powierzchnię dachu mam 496m2 a oni wstawili 440 bo tak im wychodzi z wyliczeń bo nie potrafią liczyć winkla. 

trzeba było im rozpisać własne obliczenia 

1 godzinę temu, katopo napisał:

Może cały czas system szwankuje i poprzednie poprawki nie dotarły.

zapewne nie dotarły

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Damianek20    2024

Ale żadnych informacji nie ma że nie uzupełnione. Twierdzą że z metrów które się im podało po pomiarze przez firmę to nie wychodzi ten metraż 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ekstremalny    7

ja po raz drugi dostałem mailowe wezwanie do uzupełnienia wniosku, wchodzę na stronę z wnioskiem, jest info status: Uzupełnienia , klikam w swoją sprawę i błąd: "Nie udało się wykonać operacji" miał ktoś taki błąd ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vat    299

U mnie status: oczekuje na podpisanie umowy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agrarmrc    88

Dziś dzwoniłem do agencji i Pani powiedziała że system do 3 lutego miał problemy i system nie przypisywał daty wysłania poprawek i stad jeszcze raz to samo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Poznaniak    6

Czy dostajac dofinansowanie z ARIMR na to działanie na wymiane pokryc dachowych to czy moge jednoczesnie dostac dotacje z gminy na utylizacje eternitu? Czy tylko zgłaszam do gminy a utylizuje na swój koszt?

Jaki jest orientacyjny koszt a- demontazu eternitu za m2,  b-utylizacji eternitu za tone z odbiorem( ileto metrów) c- uługa montazu blachy trapezowej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agrarmrc    88

Z agencji jest na wymianę. A gmina jak u mnie to ona utylizuje. Tylko jej zgłaszam chęć oddania eternitu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartekmyx62    11

Panowie sami demontujecie eternit czy zlecacie to dla firmy z papierami? Jak podchodzicie do tematu?? 


 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro330    5

u  mnie  firma

kurde  nie  wiadomo  co  robic  firma  dzwoni  ze  przychodzi  robic     a  tu  ani  decyzji  ani  umowy   co  wy  radzicie  ,  robic  czy  nie?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roxer    126

Ja bym czekał, ale dobrze że chociaż będziesz miał wymianę po terminie złożenia wniosku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartekmyx62    11

I to jest właśnie problem tego programu. Wiemy że nic nie wiemy. Decyzje będą może jutro, a może w lipcu żadnego konkretnego terminu nie ma. Dekarze też czekają na decyzje z podniesieniem stawki, podobnie firmy sprzedające blachę. Dziś rozmawiałem że swoim dekarzem i robimy w kwietniu, nie czekamy. Na chwilę obecną 40zl/m2 na gotowo łącznie z  demontażem eternitu. Powiedzial że ciągle dzwonią ludzie i pytają o terminy ale wszyscy czekają na decyzje z agencji, a wtedy robocizna pójdzie w górę. Przy moich prawie 600m2 każda złotówka w górę to już realne koszta dodatkowe. Najwyżej jeśli ARiMR będzie miała jakieś ale to zrealizuje to bez jej wsparcia i tyle. Kasy z KPO nie ma i nie widać jej na horyzoncie także nie zdziwie się, że nawet po podpisaniu umów kasy długo nie zobaczymy na kontach. 


 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotruniu25    3164

Do 2030r wszyscy musimy wymienić eternit bo jeśli tego nie zrobimy będą nakładać dodatkowy podatek.😉

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pitraszek    494
1 godzinę temu, jaro330 napisał:

u  mnie  firma

kurde  nie  wiadomo  co  robic  firma  dzwoni  ze  przychodzi  robic     a  tu  ani  decyzji  ani  umowy   co  wy  radzicie  ,  robic  czy  nie?

 

Ja wpisałem datę prac od 1 kwietnia. I tak zacznę robić. Co będzie to będzie. Nie będę czekał bo później trzeba będzie magazyn zapełniać. Blacha zamówiona. Z początkiem marca drewno zamówię

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agrarmrc    88

Ja będę chciał zrobić kurs żeby mieć papier u siebie bo z sąsiadem bardzo się kochamy ... będzie papierkologi której teoretycznie prawo wymaga a nikt nie robi a ja będę robił. Co oddział agencji to inaczej podchodzi do tematu  to jedno i też wydziały budownictwa w starostwach. Pomagając kolegą wiem jakie papiery są przyjmowane i różne wymagania ... cała Polska co urzędnik to inne widzi misie ... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wacha89    1
12 godzin temu, bartekmyx62 napisał:

Panowie sami demontujecie eternit czy zlecacie to dla firmy z papierami? Jak podchodzicie do tematu?? 

U mnie w gminie składałem wniosek ze posiadam eternit itp. Gmina rozpatruje wnioski a później dostaje dotacje z WFOŚ i sami ściągają lub zabierają eternit.  Musicie zorientować się w swoich gminach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czakos87    1

U mnie też w gminie tylko składałem wniosek o utylizację eternitu na paletach.Nikt się nie pyta kto go zdjął.Czesc moich znajomych sami zdejmowali i gmina zabierała i nikt się nie czepiał.Wie ktoś kiedy te umowy bo mam dawno status że oczekuje na podpisanie umowy?Teraz sam nie wiem czy mogę już kupować materiał zanim zrobi się boom.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kondominium    84

 

11 godzin temu, wacha89 napisał:

U mnie w gminie składałem wniosek ze posiadam eternit itp. Gmina rozpatruje wnioski a później dostaje dotacje z WFOŚ i sami ściągają lub zabierają eternit.  Musicie zorientować się w swoich gminach.

no to patrz byś się zmieścił w 12 miesiącach od podpisania umowy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ekstremalny    7
Dnia 22.02.2023 o 22:18, agrarmrc napisał:

Ja będę chciał zrobić kurs żeby mieć papier u siebie bo z sąsiadem bardzo się kochamy ... będzie papierkologi której teoretycznie prawo wymaga a nikt nie robi a ja będę robił. Co oddział agencji to inaczej podchodzi do tematu  to jedno i też wydziały budownictwa w starostwach. Pomagając kolegą wiem jakie papiery są przyjmowane i różne wymagania ... cała Polska co urzędnik to inne widzi misie ... 

masz pewność że po takim kursie będziesz mógł zgodnie z prawej zdjąć eternit ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tylkojelen    0

Na jakies stronie mozna sprawdzic status tego wniosku bo przychodza smsy a babka co prowadzi dopiero w poniedzialek bedzie.

Edytowano przez tylkojelen

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartekmyx62    11

Musisz się zalogować na ePUE i tam jest twój wniosek. 

Edytowano przez bartekmyx62

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek933    5394

Drugie poprawki, pismo że jakieś błędy systemowe ale nie moja wina. Czepianie się na siłę..

Jeżeli nie muszę mieć pozwolenia na budowę itp. to wystarczy oświadczenie że nie muszę? Jak to rozwiązujecie? Do gminy też mam zgłoszenie na mniejszy metraż bo zgłaszane pół roku przed programem.


Kupie obciążniki przednie do zetora forterry 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez odrion
      Panowie i być może Panie. 
      W temacie nowych dopłat wszystko już jest jasne. Wystarczy przejrzeć 1200 stron WPR. To wszystko jest dostępne i każdy może sobie sprawdzić. Mi też nie chce się pisać za dużo bo po pierwsze każdy ma inną sytuację a po drugie zaraz to zginie w tym temacie. Proponuję założyć nowy temat o dopłatach i tam chętnie odpowiem na pytania. 
      Ale jedna rzecz warto tutaj napisać. DkR7 która wprowadza wymóg 3 roślin od 10ha na 2023 jest zawieszona, więc mamy tak nietypowy rok że można siać i 100% 1 rosliny. 
      Dla przypomnienia DKR to coś co jest obowiązkowe i w kolejnych latach (od 2024 ) bez spełnienia wszystkich DKR będzie zero dopłat. 
      Na 2023 zawieszono DKR 7 i 8, a więc zmianowanie, dywersyfikacje oraz tzw. ugorowanie. Wymagana jest pokrywa roślinna na 80% GO. 
      Zróżnicowana struktura upraw to ekoschemat i to dość nisko wyceniany (ok 300 zl). Ten ekoschemat to porażka, bo jare i ozime to 1 roślina, rzepak i zboża są w 1 grupie i nie mogą przekroczyć 65%. Dodatkowo wymóg bobowatych. Zresztą tutaj wyciąg z WPR dotyczący tego ekoschematu. Ekoschemat to jest coś dodatkowego i nie ma wpływu na pozostałe dopłaty.  DKR muszą być spełnione a ekoschemat może być spełniony. 
      Podsumowując na 2023 większość tragicznych ograniczeń jest zawieszona.

    • Przez versus
      Witam wszystkich,
      Mazowiecki Urząd Wojewódzki w Warszawie - Mazowieckie.pl
      Niestety dopłaty do paliwa rolniczego będą nie wypłacone w całości, przynajmniej na razie. Może macie informacje z innych województw jak sprawa wygląda??Dlaczego nie zostaje uzupełniona kwota od razu??...
    • Przez Lebioda
      Witam. Jak sadzicie czy na nabor KPO. Rolnictwo 4.0 bedzie mozna kupic opryskiwacz z nawigacja? 
    • Przez karolr2
      Witam chcę założyć nowy temat poświecony modernizacji małych gospodarstw na terenach południowowschodniej części Polski.Słuchałem dzisiaj ministra Kalemby i podobno sie szykuje jakaś dla nas pomoc.Jeśli ktoś coś wie to proszę niech się wypowie w tym temacie. Z tego co wiem ja to ma być pomoc dla gospodarstw o wielkości średniej wojewódzkiej ilości posiadanych ha
    • Przez karol
      Informuję wszystkich że 15 lutego tego roku (2008) upływa termin dostarczania wniosków o dopłatę do materiału siewnego. Dotyczy to tylko roślin ozimych.
       
      Więcej na stronie Agencji Rynku Rolnego
       
      www.arr.gov.pl
       
      Wniosek
      http://www.arr.gov.pl/data/01593/dms_p1_f2.pdf
       
      Instrukcja
      http://www.arr.gov.pl/data/01593/instrukcja_dms_p1_f2.pdf
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj