PanPawel

Agregat bezorkowy. Landstal, Agro-lift, Batyra czy Tolmet?

Polecane posty

PanPawel    306

Witam stoję przed wyborem kupna bezorkowca. Interesują mnie marki które wymieniłem. Czy może są  ludzie na forum które użytkują któraś z maszyn i jest w stanie wydać swoją rzetelną ocenę?Wszystkie maszyny widziałem na żywo ale nie widziałem ich w trakcie pracy. Także wybór dla mnie ciężki. Ceny wąchają się od 32-37 netto. Zabezpieczenia sprężynowe wał daszkowy hydrauliczny, talerze zagarniając w, skrobaki w takiej konfiguracji interesuje mnie maszyna. I czy 135 koni poradzi sobie z agregatem 2.5m?

IMG_20221016_103039.jpg

IMG_20221016_103047.jpg

Edytowano przez PanPawel

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rowan    226

Wszystko zależy od ziemi na jakiej będziesz pracował. U mnie np przy 3m to 200km jest tak bardzo „na styk”. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zabalex    19

Czy wał daszkowy będzie dobrym rozwiązaniem ( Horsch Teerano z wałem daszkowym potrafi przestać się obracać na 4 klasie)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rowan    226

U mnie też tak jest przy daszkowym jak jest bardzo mokro. Natomiast wał oponowy to już wogóle jak tylko jest teoche bardziej mokro to odrazu zamieniam na daszkowy. W galeri sa u mnie zdjęcia na ori oponowym. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zabalex    19

Kolega zrobił sobie tez bez orkowca na suche lata na wale oponowym było dobrze a teraz jak jest mokro to już tak wesoło nie jest (testował horscha ,Karata i Kockerling Quadro tego ostatniego najlepiej ocenia)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PanPawel    306

To jaki wał do takiego agregatu? Mam pacjenta przy talerzowe to tragedia zakleja i skrobaki łapią słomę aż wał się przestaje kręcić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rowan    226

Niby twierdzą, że 2xC jest najlepszy na mokre, ale czy tak jest? Nie mam pojęcia.

W tym roku było tak mokro, że po kilku latach odpuściłem bezorke i wszystko było pod pszenice zaorane. 

Edytowano przez Rowan

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lols123    119

Mam z Batyry selecta na głęboko jeszcze nim nie robiłem,będę robił prawdopodobnie po buraku cukrowym teraz jak pogoda się nie zmieni,zrobiłem nim ponad 30ha po żniwach ścierniska jest OK, miałem brać Agrolifta ale przez to że mam od 2020r talerzówkę z tej firmy to podziękowałem za dalszą współpracą,mi bardzo podobał się Bednar Fenix miałem na testach świetnie się sprawdził,ale się nie dogadałem z ceną (wyceniali na 60tyś netto).Ile za Batyrę wołają teraz ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3887

Tak, posiadam Landstala Skimmer 250 od lata tego roku. Czy moja opinia będzie rzetelna?

Zacznijmy od tego, że ciągnikiem 135KM moim zdaniem nie poszalejesz z tą maszyną. U mnie np kolega do 3m terrano najmuje ciągnik 200+, żeby to robiło głęboko i szybko. To jest maszyna bierna, więc musi być prędkość.

U mnie ciągnik 150KM i 7.6t masy własnej i przy 27cm  -2.5m pod rzepak miał co robić, pod dobrą górkę spadał do 5km/h. Teraz pod pszenice po kukurydzy bede chciał ryć na pełne 30cm. Będzie chłodno to powinien sobie spokojnie poradzić.

Pod jęczmień jak robiłem na 22cm to sprzęt fruwał.

Co do jakości maszyny - za krótko mam, aby ocenić porządnie, na ten moment wydaje się być spoko. W kwestii jakości pracy - przyczepiłbym się do łap. Mój jest wyposażony w dłuta typu Kongisklde Flex. Tutaj łapa jest prosta i ma prostą osłonę, Niestety przy bardzo dużym rzepaku na tej prostej łapie duże rośliny rzepaku się zatrzymywały i tak jakby zaczynał garnąć. Dziś wybrałbym redlice typu Horsch, gdzie każda redlica ma skręcone osłony przez co materiał sie ładniej prześlizguje po redlicy. Uprawiając po jęczmieniu tego problemu nie było, ale ściernisko było dużo niższe. Ten rzepak zwyczajnie w świecie mi uciekł.

Po pierwszych pracach zamówiłem dodatkowe skrajne osłony redlicy, bo przy jeździe z prędkością 10km/h agregat dużo gleby wywalał daleko poza agregat. Nie testowałem jeszcze tego, założyłem dopiero co i wypowiem się po pracy po kukurydzy.

Dla ciągnika 150km maszyna jest jak znalazł na naszych terenach. Czy wybrałbym jeszcze raz? Tak.
Idealnie by było gdybyś mógł wziąć taką maszynę na próbę, swoim ciągnikiem na swoim polu? Skąd jesteś? Jak chcesz to bierz moją na próbę.

Daszek to mój ulubiony wał.

 

20220819_090843.jpg

20220819_080348.jpg

20220819_080226.jpg

20220819_091024.jpg

20220913_174438.jpg

20220913_193537.jpg


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PanPawel    306
6 godzin temu, yacenty napisał:

Tak, posiadam Landstala Skimmer 250 od lata tego roku. Czy moja opinia będzie rzetelna?

Zacznijmy od tego, że ciągnikiem 135KM moim zdaniem nie poszalejesz z tą maszyną. U mnie np kolega do 3m terrano najmuje ciągnik 200+, żeby to robiło głęboko i szybko. To jest maszyna bierna, więc musi być prędkość.

U mnie ciągnik 150KM i 7.6t masy własnej i przy 27cm  -2.5m pod rzepak miał co robić, pod dobrą górkę spadał do 5km/h. Teraz pod pszenice po kukurydzy bede chciał ryć na pełne 30cm. Będzie chłodno to powinien sobie spokojnie poradzić.

Pod jęczmień jak robiłem na 22cm to sprzęt fruwał.

Co do jakości maszyny - za krótko mam, aby ocenić porządnie, na ten moment wydaje się być spoko. W kwestii jakości pracy - przyczepiłbym się do łap. Mój jest wyposażony w dłuta typu Kongisklde Flex. Tutaj łapa jest prosta i ma prostą osłonę, Niestety przy bardzo dużym rzepaku na tej prostej łapie duże rośliny rzepaku się zatrzymywały i tak jakby zaczynał garnąć. Dziś wybrałbym redlice typu Horsch, gdzie każda redlica ma skręcone osłony przez co materiał sie ładniej prześlizguje po redlicy. Uprawiając po jęczmieniu tego problemu nie było, ale ściernisko było dużo niższe. Ten rzepak zwyczajnie w świecie mi uciekł.

Po pierwszych pracach zamówiłem dodatkowe skrajne osłony redlicy, bo przy jeździe z prędkością 10km/h agregat dużo gleby wywalał daleko poza agregat. Nie testowałem jeszcze tego, założyłem dopiero co i wypowiem się po pracy po kukurydzy.

Dla ciągnika 150km maszyna jest jak znalazł na naszych terenach. Czy wybrałbym jeszcze raz? Tak.
Idealnie by było gdybyś mógł wziąć taką maszynę na próbę, swoim ciągnikiem na swoim polu? Skąd jesteś? Jak chcesz to bierz moją na próbę.

Daszek to mój ulubiony wał.

 

20220819_090843.jpg

20220819_080348.jpg

20220819_080226.jpg

20220819_091024.jpg

20220913_174438.jpg

20220913_193537.jpg

Koń 🐎 135 km ale podobno skręcony na 150 ale jak to jest faktycznie dowiem się niedługo.Twoj sporo cięższy, ale przez zimę planuje swojego też konkretnie dociążać. Jak będzie za mało to zawsze będzie pretekst zeby kupić coś wiekszego 😁. Takiej sytuacji nie wykluczam. Myślę że nie będę rył aż tak głęboko. Max pewnie to 25 cm nie widzę potrzeby głębiej (to tylko i wyłącznie moja opinia, każdy robi jak mu pasuje i nie mi krytykować to). Też chciałem typu Horsch. Nie mam nigdzie opcji wypożyczenia maszyny. A myślę że jak bym miał wynająć lewete od Ciebie do mnie 2 kursy to już bym miał 1/4 agregatu za to 😁 ja okolice miasta jogurtu OSM Krasnystaw 🙋‍♂️😅

6 godzin temu, Hubert10624 napisał:

Wiecie jak cenowo wychodzi Mandam Spec 3m?

Chcieli mi wyceniać tego mandama tyle że 2.5m ale nie chciałem bo on nie miał w opcji hydraulicznej regulacji wału. Ale miał byś tańszy niż Landstal 2.5m a ten kosztuje 37 netto. To 3 m mandama bez regulacji pewnie koło 40 netto ale to tylko tak strzelam 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3887

Zadzwoń do Landstalu powiesz ze dzwonisz z Agrofoto, może coś podstawią na test


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3887

Co do regulacji wału - ustawiam to raz na daną uprawę, czy to takie potrzebne? Przydatne na pewno


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PanPawel    306
15 minut temu, yacenty napisał:

Co do regulacji wału - ustawiam to raz na daną uprawę, czy to takie potrzebne? Przydatne na pewno

To zależy od terenu u mnie mozaika sporo górek i chciałbym mieć kontrolę nad tym z ciągnika.

@Hubert10624na następne uprawy to ja już muszę mieć swój bo pług sprzedałem 😅

Edytowano przez PanPawel

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3887

ja tez mam różne pola, jak ustawie na początku to robię cały dzień


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PanPawel    306

To nie jest jakaś tam kosmiczna dopłata. A ułatwia na pewno życie

21 godzin temu, lols123 napisał:

Mam z Batyry selecta na głęboko jeszcze nim nie robiłem,będę robił prawdopodobnie po buraku cukrowym teraz jak pogoda się nie zmieni,zrobiłem nim ponad 30ha po żniwach ścierniska jest OK, miałem brać Agrolifta ale przez to że mam od 2020r talerzówkę z tej firmy to podziękowałem za dalszą współpracą,mi bardzo podobał się Bednar Fenix miałem na testach świetnie się sprawdził,ale się nie dogadałem z ceną (wyceniali na 60tyś netto).Ile za Batyrę wołają teraz ?

Ile wtedy kosztował jak go brałeś? Jak byś robił po buraku to dało by radę nagrać jakiś filmik jak to pracuje? I jakim koniem go ciągasz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lols123    119

@PanPawel ja dałem 29tyś netto brałem jeszcze głębosz razem,jak będę robił to coś nagram ciągam go Valtrą T144, tu masz filmik jak uprawiałem po ściernisku.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
albert1991    33

A jaki agregat lepiej wybrać pół zawieszany czyli jezdzi na wale oponowym czy lepiej zawieszany ?myślę o firmie agro-tom .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PanPawel    306
Dnia 17.10.2022 o 18:01, lols123 napisał:

@PanPawel ja dałem 29tyś netto brałem jeszcze głębosz razem,jak będę robił to coś nagram ciągam go Valtrą T144, tu masz filmik jak uprawiałem po ściernisku.

 

Ma kolega jakiś filmik z pracy na głęboko? I jak maszyna się sprawuje przy głębokiej uprawie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
klocek1231    0
Dnia 17.10.2022 o 10:23, yacenty napisał:

Tak, posiadam Landstala Skimmer 250 od lata tego roku. Czy moja opinia będzie rzetelna?

Zacznijmy od tego, że ciągnikiem 135KM moim zdaniem nie poszalejesz z tą maszyną. U mnie np kolega do 3m terrano najmuje ciągnik 200+, żeby to robiło głęboko i szybko. To jest maszyna bierna, więc musi być prędkość.

U mnie ciągnik 150KM i 7.6t masy własnej i przy 27cm  -2.5m pod rzepak miał co robić, pod dobrą górkę spadał do 5km/h. Teraz pod pszenice po kukurydzy bede chciał ryć na pełne 30cm. Będzie chłodno to powinien sobie spokojnie poradzić.

Pod jęczmień jak robiłem na 22cm to sprzęt fruwał.

Co do jakości maszyny - za krótko mam, aby ocenić porządnie, na ten moment wydaje się być spoko. W kwestii jakości pracy - przyczepiłbym się do łap. Mój jest wyposażony w dłuta typu Kongisklde Flex. Tutaj łapa jest prosta i ma prostą osłonę, Niestety przy bardzo dużym rzepaku na tej prostej łapie duże rośliny rzepaku się zatrzymywały i tak jakby zaczynał garnąć. Dziś wybrałbym redlice typu Horsch, gdzie każda redlica ma skręcone osłony przez co materiał sie ładniej prześlizguje po redlicy. Uprawiając po jęczmieniu tego problemu nie było, ale ściernisko było dużo niższe. Ten rzepak zwyczajnie w świecie mi uciekł.

Po pierwszych pracach zamówiłem dodatkowe skrajne osłony redlicy, bo przy jeździe z prędkością 10km/h agregat dużo gleby wywalał daleko poza agregat. Nie testowałem jeszcze tego, założyłem dopiero co i wypowiem się po pracy po kukurydzy.

Dla ciągnika 150km maszyna jest jak znalazł na naszych terenach. Czy wybrałbym jeszcze raz? Tak.
Idealnie by było gdybyś mógł wziąć taką maszynę na próbę, swoim ciągnikiem na swoim polu? Skąd jesteś? Jak chcesz to bierz moją na próbę.

Daszek to mój ulubiony wał.

 

20220819_090843.jpg

20220819_080348.jpg

20220819_080226.jpg

20220819_091024.jpg

20220913_174438.jpg

20220913_193537.jpg

Myślisz ze do ciągnika 110km forterry, warto kupić bezorkowca typu terremoto 2 (dwubelkowiec) o szerokości 2,5metra - 6 łap. Czy taka uprawa ma sens? Rozstaw łap jakieś 40cm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Witek2010
      Problem jest taki że nie wiem jak zmniejszyć luz na bębnach (jak dokręcić łożysko) Może ma ktoś instrukcje albo katalog częsci bo na google nic nie można znaleść. Z góry dziękiuję za pomoc.
       
      Jest to taka glebogryzarka http://allegro.pl/glebogryzarka-unia-grudziac-1-6m-idealna-i1248436789.html
    • Przez 19seba
      Witam , poleci ktoś agregat uprawowy do uprawy pod ziemniaki ? Na pewno na zębie 45x10 i nie szerszy jak 4m . Potrzebuje opinii jakiej firmy agregat byłby najlepszy żeby się nie zapychał przy głębszej uprawie , robiłem w tym roku agregatem z Metangi i wszystko było by dobrze gdyby tylne wałki nie zatrzymywały się , ma ktoś maszyny Metanga ? Agregat masywny jest ale czy nie bedzie pękał ? Między Unią a Metangą jest przepaść cenowa i czy jest sens przepłacać ?
    • Przez Marcinek564
      Witam jakiś czas temu przeglądając stronę all.biz natrafiłem na ogłoszenia z Bometem U038 U038/1 U039 i U039/1. Ma ktoś może z państwa coś takiego u siebie? Oprócz 3 ogłoszeń nigdzie tego nie widziałem a jestem bardzo ciekawy jak dokładnie wygląda taki sprzęt i jak się sprawuje. 
       


    • Przez Janek54321
      Witam. Planuje zakup brony aktywnej z wałem packera 500mm  z siewnikiem nabudowanym. Mam każdy rodzaj gleby piaszczyste 5-6 gdzie sarna się topi w tym piachu, gliny, redziny, iły. Czy packer na wilgotnej ziemi nie będzie się zalepial że trzeba będzie czekać tydzień żeby obeschlo i czy na piachu nie będzie stawał i górki przed sobą robił? Proszę o wyrozumiałość i poradę.
       
    • Przez Młody1997
      Witam. Stoję przed zakupem talerzówki do c 360 3p i zastanawiam się jakie talerze będą lepsze: 6 czy 9 zębowe? przede wszystkim będzie służyć do likwidacji łąk i uprawianiu zaoranych ugorów, czasem może też do likwidacji poplonu lub uprawy ścierniska.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj