Dastan

Kuhn integra wysiew

Polecane posty

Dastan    620

Wykańcza juz mnie ten siewnik, robie kilka razy próbę kręconą (13 obrotow tak jak instrukcja podaje) wychodzi za każdym razem tyle samo , a w polu wysiewa ze 30 kg na ha więcej... Przeciez to mechaniczy wysiew z przekładnią zębatą, co może byc nie tak ? 

 

 

 

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

to kręć jedenaście...

a nie to trzeba by wiecej kręcić.

Edytowano przez Pafnucy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dastan    620

No tak, ale nie rozwiązuje to przyczyny, wszystko zmierzyłem , policzyłem i wychodzi , że ma byc 13 obr. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rafal17    1

To jak kręcisz przykładowo na 150kg to co fizycznie wysiewa 180? Jakieś to dziwne co piszesz... Jeszcze nie słyszałem o takim przypadku. Dokładnie się kręci 13.2 obrotu jak dobrze pamiętam. 

Edytowano przez Rafal17

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alio    119

Prawdopodobnie gleba nie zagęszczona i koło (koła?) napędowe zapadają się głębiej, "zmniejsza się" średnica robocza koła i przez to wykonuje nieco więcej obrotów. U mnie jest tak samo. 


Witold zdjął lekkim płaszczem jorurt z

 drzewka...
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Paszkamax    16

Gdzieś na youtube widziałem filmik z próby kręcony i tam było jak wolno kręcił kołem wychodził jeden wynik a jak kręcił z dużą szybkością tak jak jedzie ciągnik podczas siania to wychodziło więcej. Więc trzeba jechać z niewielką prędkością.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dastan    620

Ale to chyba nie w tego typu przekladniach mechanicznych, może w tych bezstopniowych olejowych coś sie dziać, ale nie w trybowych. 

@Alio no chyba, że i cos takiego sie dzieje, chociaż po deszczach gleba akurat usiadła mocno. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alio    119

A na pewno masz 13 obrotów? Sąsiad ma starszą integrę napęd na 2 koła) i do próby ma 13 obrotów a u mnie jest jedno koło i kręci się 12 obrotów... Ale to widać na tabeli wyraźnie

 


Witold zdjął lekkim płaszczem jorurt z

 drzewka...
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dastan    620

Ja tez mam starsza wersje na dwa koła, ale jest nalepiona tabela i pisze 13obr. Zresztą mierzyłem koło i wyliczałem ze wzoru to wychodzi 13,5 obr. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
1 godzinę temu, Dastan napisał:

No tak, ale nie rozwiązuje to przyczyny,

zaraz. to nie mniej kręcić , tylko więcej by trzeba skoro zawyża.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25849

Też myślę że koło ostrogowe tonie w glebie i wykonuje więcej obrotów na danej długości.

I teraz jak mierzyłeś obwód to po ostrogach czy po głównej obręczy?

Po ostrogach potrzebujesz mniej obrotów na hektar, ale one toną w glebie i de facto właściwą powierzchnię odmierza mniejsza średnica obręczy. Czyli pasowałoby zmierzyć obręcz I wyliczyć ilość obrotów. 

Zaznaczę iż nie posiadam takowego siewnika a tylko głośno myślę😉

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
Przed chwilą, Agrest napisał:

eż myślę że koło ostrogowe tonie w glebie i wykonuje więcej obrotów na danej długości.

skoro cały czas tonie, to wykonuje tyle samo co po wierzchu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25849

W sumie fakt.

Czyli musiało by pływać by wykonać dłuższą drogę

A te 30kg to ile procent względem normy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25849

Spróbuj wyliczyć różnicę w obwodzie koła ostrogowego . Czy mierzona po ostrogach , a mierzona po obręczy do której mocowane są ostrogi to nie będzie właśnie te 25%

Choć nie bardzo możliwe że producent podawałby błędne wyliczenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3895

miałem integre - tam nie było 13 obrotów tylko jak dobrze pamiętam 11.5. Siał bardzo dobrze

pokaz zdjęcie koła ostrogowego? Sprzęgło się nie ślizga? Bo próbe robisz korbą, a między kołem a przekładnią jest sprzęgło. Obok tego sprzgła ucieło mi kiedys zawleczkę i przestał siac, a niby wszystko się kręciło :P

wiedziałęm ze gdzies to było

próba była na 10 lejkach i 11.9 obrotu to 1 ar, ja kręciłem zawsze 119x żeby mieć 10 arów.


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dastan    620

Ty miałeś jeszcze inną wersje, poza tym wydaje mi się aby zmniejszyć wysiew na ha trzeba ważyć do większej liczby obrotów czyli do 16?. Sprzęgło? Mówisz o tych łożyskach jednokierunkowych w piastach koła ostrogowego? Zdjecia później wrzucę .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3895

u mnie było koło na środku siewnika, szedł napęd przez zębatkę na kole ostrogowym, łancuch do zebatki na wałku pod siewnikiem - tu było sprzęgło. dalej wałek przekazywał napęd na bok siewnika, tu już były koła zębate, które można było zmieniać i przez nie napęd szedł na trybiki w skrzyni nasiennej


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dastan    620

Spróbuje jeszcze zliczyć ile impulsów daje wał przy próbie kręconej, a ile po przejechaniu 33m na polu, powinno dać mniej więcej to samo.  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dastan    620

Właściwie nie, choć raz wysiewa w miarę dobrze innym razem sporo zawyża. Nie udało mi się ustalić w czym rzecz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Sebo_1701
      Witam, remontuje rozsiewacz i chciałbym zlikwidować luz pod prawym talerzem. Pytanie brzmi jak wymienić łożysko pod Piastą, ktoś przerabiał temat. Z góry dziękuję za pomoc 

    • Przez Gazpacho
      Mam zamiar kupić 3-metrowy siewnik 2-talerzowy z kołami kopiującymi. W cenie około 50 tys. zwróciły moją uwagę polskie(Unia, Agro-masz) i tureckie(Ozdoken i HMS). Jeśli macie te siewniki albo mieliście do czynienia to prosiłbym o opinie. 
      Uprzedzając porady aby kupić używany zachodni; ma być nowy, bo na program RMG.
    • Przez Dawid381010
      witam Wszystkich Użytkowników 
      Zwracam sie z uprzejmą prośbą ; jak ustawić siewnik pod Rzepak jak i pszenicę ? 
      chodzi mi głownie o obroty koła ile obrotów zrobić na próbę kręcona 
      Hassia du 100 21 lejków 3 metry 


    • Przez KonradMar
      Dzień dobry. Czy posiada ktoś instrukcje w języku polskim do siewnika punktowego pneumatycznego monosem z 1991r? Kupiłem siewnik 6 rzędowy, niestety nie mam żadnej instrukcji i pojęcia jak to cudo ustawić.

    • Przez KonradMar
      Dzień dobry. Potrzebuję instrukcji do siewnika punktowego pneumatycznego monosem z 1991r. Jest to siewnik 6 rzędowy pneumatyczny. Niestety nie posiadam instrukcji a w internecie nic nie widzę co by mi pomogło go ustawic. 

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj