Sebo_1701

Rozsiewacz Kuhn Rauch MDS, luz pod talerzem

Polecane posty

Sebo_1701    0

Witam, remontuje rozsiewacz i chciałbym zlikwidować luz pod prawym talerzem. Pytanie brzmi jak wymienić łożysko pod Piastą, ktoś przerabiał temat. Z góry dziękuję za pomoc 

IMG_20211127_111819_394.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek0889    1

Odkręcasz z boku 4 sruby na imbus, zdejmujesz piastę, wyciągasz tryb z oska i zmieniasz lozyska, bardzo prosta robota, w necie jest katalog, tylko zaznacz se położenie talerzy

Edytowano przez tomek0889

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PRIMO    8046

Łożyska są metryczne czyli dostępne od ręki. 

Pytanie 🤔 dlaczego obciąłeś ośkę mieszadła?

Edytowano przez PRIMO
  • Confused 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sebo_1701    0

Piasta ściągnięta pod nią był zimering, a pod zimeringiem łożysko które mnie interesuje. Problem w tym że łożysko jest w środku i nie mam pomysłu jak je wydobyć bo ośka jest pod kątem prostym i wydaje mi się że ani w górę ani w dół nie wyjmę tego ale może się mylę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PRIMO    8046
5 minut temu, Sebo_1701 napisał:

Piasta ściągnięta pod nią był zimering, a pod zimeringiem łożysko które mnie interesuje. Problem w tym że łożysko jest w środku i nie mam pomysłu jak je wydobyć bo ośka jest pod kątem prostym i wydaje mi się że ani w górę ani w dół nie wyjmę tego ale może się mylę

Na wiosnę wymieniałem właśnie cały komplet na ośce mieszadła tj. łożyska segery i zimeringi. 

To dolne łożysko u mnie wyszło jakoś bez problemu. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sebo_1701    0

Mi chodzi o łożysko pod Piastą prawego talerza (zdjęcie skupione na mieszadle ale nie miałem innego ) . Dokładnie nr 16 na schemacie

Screenshot_20211128-211647.png

Edytowano przez Sebo_1701

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej78    588

Nie pamiętam dokładnie , ale musisz odkręcić ten fragment przekładni , zdemontować piastę i zabezpieczenie na wałku . Innej opcji nie ma wałek trzeba wcisnąć do obudowy  , wysunie się z dolnym łożyskiem a górne pozostanie w obudowie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Strongman    3212

Ale w przekładni nowego typu co się nie rozkręca, jak to rozebrać

obraz.png

Edytowano przez Strongman

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomsonla    0
Dnia 4.11.2022 o 21:00, Strongman napisał:

Ale w przekładni nowego typu co się nie rozkręca, jak to rozebrać

obraz.png

Witam,

Udało Ci się wybić te łożyska?

Próbuję wymienić w MDS 932 rocznik 2000, też jest nowy typ przekładni.

Z góry dziękuję za wskazówki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Strongman    3212

Trzeba coś przyspawać do tego łożyska u góry, ja przyspawałem kawałek rurki 3/4 i te rurkę do łożyska które wyjmujemy a u góry jakieś inne łozysko do niej aby lapnąć ciągaczem.Po prostu sposobem a stare łozysko i tak do wywalenia.

20221107_092838.jpg

 

A potem wszystko wyjdzie do góry, wyjąc dwa segiery i uszczelniacz i wybić już się da od dołu

20221105_174252.jpg

Edytowano przez Strongman

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
antoniekek    1

Panowie pytanie o najdetki trzymające tarcze, czy obie odkręca się w lewo? Jedna poszła druga trzyma ani w prawo ani w lewo... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej78    588

Obydwie nakrętki są identyczne. Jeżeli jest problem z odkręceniem trzeba zablokować talerz o ramę rozsiewacza - można wykorzystać otwór w talerzu na umiejscowienie śruby lub trzpienia i kawałek żelaza zaprzeć o ramę. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
antoniekek    1

Mam jeszcze 1 pytanie łożysko się rozsypało, mieszadło nie zejdzie od góry, czym to zdjąć ściągaczem nie mam miejsca żeby zahaczyc o ten oring z łożyska. I drugie pytanie jak zlać olej, jest jakiś korek wylewu?  Bo maź straszna w środku. 

20230519_144450.jpg

20230519_144457.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej78    588

Najlepiej było by zacząć od zdemontowania mieszadła przed dalszym rozkręcaniem. Zalać WD-kiem przez otwór na srubę, następnie podgrzać palnikiem i obrócić mieszadło o kilka stopni ( uderzając w płaskownik mieszadła)  w  kierunku zgodnym z  obrotem w czasie pracy . Wkręcać długą srubę M12 od góry w mieszadło (zfazować gwint na końcu) , podgrzewać piastę i powinno zejść.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
antoniekek    1

Mieszadło... 

Poprzednie zdjęcie po podgrzaniu i nacieciu  gumowka zeszła pozostałość łożyska że zdjęcia powyżej, co do mieszadła od 2 dni moczu się w wd40, na przemian z ropa i nafta. Dodatkowo jest podgrzewane ale ani drgnie.  Chyba nigdy od nowości nie było zdejmowane... 

@andrzej78 DZIEKUJĘ za pomoc😉

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej78    588

  W tej sytuacji -proponuję założyć na wałku , w miejsce koła talerzowego jakieś inne koło - lub coś podobnego co miałoby odpowiedni otworów do wałka i rowek na wpust ,do tego dospawałć dźwignię aby móc zablokować wałek, podgrzewać piastę i uderzać w ramię mieszadła ,aby go obrócić . W moim było podobnie ,zalałem WD , podgrzewalem  palnikiem , uderzałem w ramię mieszadła  w lewo i prawo ,aż się obróciło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez yanek_113
      Zastanawiam się który zestaw wybrać… 
      sn300 agromasz 
      Fm 400/3 Unia 
      sn agrotom 3 m
      kazdy ma być na aparacie uprawowym biernym,redlice talerzowe, koła kopiujące. Ma to być ciągane DF agrotron 110… 
      sieje głównie facelie, grykę, łubin, groch i czasami jakieś zboże.
      skłaniam się ku Uni bo jest najlżejszy - coś podpowiecie? A może macie jakieś inne swoje typy? Fajny jest gaspardo dama ale na agregacie talerzowym i jest za ciężki 
    • Przez wesley
      czy ktoś z was ma taki siewnik,proszę o opinie na jego temat...
    • Przez Szymi195
      Witam mam pytanie do posiadaczy siewnikow pneumatycznych ciąganych 3metrowych, ciekawi mnie realna wydajnosc siewu zboż siewnikami takiego typu, jaka srednia wydajnosc na godzine lub dziennie moze udac sie wykrecic i jakim koniem?
    • Przez waldemar2401
      Witam. Szukam do Kupienia Siewnika jak ze zdjęcia lub nowszy. Kutnowiak S068/1 Rolmasz. Może ktoś z Koleżanek/Kolegów z Forum wiedzą pocztą pantoflową, bądź mają do sprzedania. Zdjęcie poglądowe. Z góry dziękuję. Pozdrawiam

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj