MatiRol92

Zapłacona zaliczka za maszyne, Sprzedający zmienia cene

Polecane posty

Konrad_Duda    83

Pomysł o aktualnej sytuacji z surowcami i paliwami. U mnie w branży oferty są aktualne 7 dni a nie kilka miesięcy, stal trzeba magazynować aby zabezpieczyć realizacje projektów w stosunku do inwestora. Silniki jeśli nie są standardowe z magazynu to czas oczekiwania 5 miesięcy, elektronika, czujniki nawet do 12, zgroza ale nie zrobimy wszystkiego w firmie :( 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maroko    118
6 godzin temu, pawlus224 napisał:

Masz umowę , potwierdzenie zaliczkowania , jesteś kryty. Nie daj się tylko albo niech daje maszynę na warunkach w umowie , albo oddaje zaliczkę (szkoda że nie jest to zadatek) i robisz reklamę jego firmy w internecie jakie ma podejście do klienta. 

 

Jeszcze możesz w rozmowach z nim wspomnieć że żona siostry jest prawnikiem i chętnie podejmie się sprawy sądowej 🙃

Żona siostry?  To ładnie tam się bawicie... :D

8 godzin temu, karino25 napisał:

Jesli jestes rolnikiem to UOKiK nic nie zrobi. Dzwoniłem do nich o poradę prawną to powiedzieli że rolnik to przedsiębiorca czyli darmowej porady mi nie udzielą.

Mnie też dealer wykiwał i jestem 50 tys stratny. Składam pozew do sądu.

Bo rolnika to traktują jako przedsiębiorcę lub nie w zależności czy im się to opłaci. Jak miałem złamany palec u nogi i lekarz wypisywał zwolnienie to usilnie mi tłumaczył że nie jest to własna działalność.

  • Haha 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Atis10    5
1 godzinę temu, karino25 napisał:

To niech się dealer zabezpieczy umową z producentem. W czym problem?

Oczywiście każdy dealer ma umowy z producentami,  jednak są one raczej jednostronne tzn. Dealer na głównie obowiązki a producent może ale nie musi. A jak się komuś nie podoba to poprostu nie jest dealerem danej marki.  

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertb    4007

Zresztą jaki producent podpisze umowę ze sztywną ceną mając na względzie ostatnie dwa lata? Nie chcę tu zostać adwokatem diabła jednak producenci nie mogli przewidzieć wybuchu pandemii czy wojny. Opisywana sytuacja jednak jest perfidnym wykorzystaniem klienta połączonym z grą na emocjach. Do tego ton "zdecyduj tu i teraz masz godzinę" to zachowanie czysto nie fair. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MatiRol92    72

Dealer przesłał mi pismo które dostał od producenta, i ta podwyżka jest wyjaśniona tak, że w związku z zaistniałą sytuacją na rynkach światowych i w Ukrainie... ble ble ble... są zmuszeni podnieść cene o 20% na wszystkie zamówienia które zostaną zrealizowane od 1.04.2022r.

Czyli gdyby maszyna była na placu 31.03.2022 to byłaby po starej cenie....

zamówienie przez dealera zostało złożone 27.12.2022r

19 godzin temu, pawlus224 napisał:

Masz umowę , potwierdzenie zaliczkowania , jesteś kryty. Nie daj się tylko albo niech daje maszynę na warunkach w umowie , albo oddaje zaliczkę (szkoda że nie jest to zadatek) i robisz reklamę jego firmy w internecie jakie ma podejście do klienta. 

 

Jeszcze możesz w rozmowach z nim wspomnieć że żona siostry jest prawnikiem i chętnie podejmie się sprawy sądowej 🙃

ja nie kupuje sobie tak o, tylko biore na dofinansowanie, rezygnując teraz i szukanie w aktualnych cenach... to jeszcze wiecej wyjdzie 

Edytowano przez MatiRol92

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karino25    102
3 godziny temu, MatiRol92 napisał:

Dealer przesłał mi pismo które dostał od producenta, i ta podwyżka jest wyjaśniona tak, że w związku z zaistniałą sytuacją na rynkach światowych i w Ukrainie... ble ble ble... są zmuszeni podnieść cene o 20% na wszystkie zamówienia które zostaną zrealizowane od 1.04.2022r.

Czy to wyjaśnienie ma pokrycie w przepisach kodeksu cywilnego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek933    5394
11 godzin temu, MatiRol92 napisał:

Dealer przesłał mi pismo które dostał od producenta, i ta podwyżka jest wyjaśniona tak, że w związku z zaistniałą sytuacją na rynkach światowych i w Ukrainie... ble ble ble... są zmuszeni podnieść cene o 20% na wszystkie zamówienia które zostaną zrealizowane od 1.04.2022r.

Czyli gdyby maszyna była na placu 31.03.2022 to byłaby po starej cenie....

zamówienie przez dealera zostało złożone 27.12.2022r

ja nie kupuje sobie tak o, tylko biore na dofinansowanie, rezygnując teraz i szukanie w aktualnych cenach... to jeszcze wiecej wyjdzie 

Idź do radcy prawnego, niczym nie ryzykujesz 

  • Like 1

Kupie obciążniki przednie do zetora forterry 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Konrad_Duda napisał:

Pomysł o aktualnej sytuacji z surowcami i paliwami. U mnie w branży oferty są aktualne 7 dni a nie kilka miesięcy, stal trzeba magazynować aby zabezpieczyć realizacje projektów w stosunku do inwestora. Silniki jeśli nie są standardowe z magazynu to czas oczekiwania 5 miesięcy, elektronika, czujniki nawet do 12, zgroza ale nie zrobimy wszystkiego w firmie :( 

Stal obecnie jest ofertowana na 1 dzień w dużych ilościach.


sprzedam

Opryskiwacz Pilmet 

www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-pilmet-2018-18-m-2000l-nie-hardi-rau-evrard-CID757-IDxqwma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertb    4007
4 minuty temu, paktofonikas1987 napisał:

Stal obecnie jest ofertowana na 1 dzień w dużych ilościach.

Masakra, weź tu coś w takich warunkach wyprodukuj :/ 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bratrolnika    28758

Znajomy prowadzący hurtownie elektryczną ostatnio o godzinie 10 dostał ofertę na kabel z gwarancją ceny do godziny 14

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertb    4007

To już spekulacja a nie handel. To jaki musi być popyt? Skoro cena dźwiga się w "godzinach". 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bratrolnika    28758

Z tego co mówił to nie chodziło o kabel który można kupić w obi, czy innym elektrycznym od ręki, a raczej coś o słusznym już przekroju

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertb    4007

To tym bardziej, no ilu może być nabywców na duży przekrój. Zwykle to nie są zbyt chodliwe rzeczy. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witejus    8522
13 godzin temu, MatiRol92 napisał:

zamówienie przez dealera zostało złożone 27.12.2022r

hmm,to jeszcze trochę potrwa ,tak do stycznia 2023

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bratrolnika napisał:

Znajomy prowadzący hurtownie elektryczną ostatnio o godzinie 10 dostał ofertę na kabel z gwarancją ceny do godziny 14

Znajoma firma która robi instalacje nie staruje w przetargach bo zanim dojdzie do rozstrzygniueciua to ceny materiałów się 5x zmienia i nie są w stanie sensownie tego skalkulować żeby nie wtopić.

  • Like 1

sprzedam

Opryskiwacz Pilmet 

www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-pilmet-2018-18-m-2000l-nie-hardi-rau-evrard-CID757-IDxqwma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzychu121    3898

JAk dałeś zaliczkę to w każdej chwili każdy może zrezygnować bez żadnych konsekwencji. Kiedy się nauczycie że jak chcecie coś kupić i jesteście tego zakupu pewni to daje się ZADATEK. Wtedy jakby sprzedający zrezygnował to musiałby zwrócić ci 3200zł zamiast 1600zł. Działa to też w drugą stronę i jakbyś ty zrezygnował to zadatek by przepadł. Mnie też tak załatwili jak ciebie tylko mnie przy zakupie ciągnika i podniesieniu ceny o kilkanaście tyś. Od tamtej pory zawsze pilnuje żeby było wpisane na umowie że wpłacam zadatek. Były już dwie sytuacje że sprzedający też chciał się wykręcić i podnieść cenę bo wszytsko drożało i wiedział ze mimo iż ma zamówione po starej cenie to może zarobić na tym więcej.  Po wyjaśnieniu co jest napisane na umowie maszyny dojechały jednak na czas i po starej cenie. Jeden przedstawiciel się przyznał że dostał konkretną zje.kę od delaera że nie wpisuje się zadatku :) Dodam że na droższe maszyny nie wpłacam 1-2 tyś tylko 5-10 tys żeby w razie czego zarobić :)

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MatiRol92    72
44 minuty temu, krzychu121 napisał:

JAk dałeś zaliczkę to w każdej chwili każdy może zrezygnować bez żadnych konsekwencji. Kiedy się nauczycie że jak chcecie coś kupić i jesteście tego zakupu pewni to daje się ZADATEK. Wtedy jakby sprzedający zrezygnował to musiałby zwrócić ci 3200zł zamiast 1600zł. Działa to też w drugą stronę i jakbyś ty zrezygnował to zadatek by przepadł. Mnie też tak załatwili jak ciebie tylko mnie przy zakupie ciągnika i podniesieniu ceny o kilkanaście tyś. Od tamtej pory zawsze pilnuje żeby było wpisane na umowie że wpłacam zadatek. Były już dwie sytuacje że sprzedający też chciał się wykręcić i podnieść cenę bo wszytsko drożało i wiedział ze mimo iż ma zamówione po starej cenie to może zarobić na tym więcej.  Po wyjaśnieniu co jest napisane na umowie maszyny dojechały jednak na czas i po starej cenie. Jeden przedstawiciel się przyznał że dostał konkretną zje.kę od delaera że nie wpisuje się zadatku :) Dodam że na droższe maszyny nie wpłacam 1-2 tyś tylko 5-10 tys żeby w razie czego zarobić :)

Gdybym wiedział, że się potknę to bym usiadł. Maszyna bedzie w kwietniu, na pewno nie zapłacę mu bez walki o tą podwyżkę, on też z tego ma pewnie 5%

10 godzin temu, witejus napisał:

hmm,to jeszcze trochę potrwa ,tak do stycznia 2023

27.12.2021, odruchowo wpisałem 22

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomhim1    116

To zależy od dilera ja zamówiłem maszynę w sierpniu 2021r przyszła w piątek diler poinformował mnie że więcej zapłacił niż ja jemu i na tym się skończyło żadnej dopłaty nie domagał się Agropol Zakrzewo. Tyle lat zarabiali więc jak trochę stracą to krzywdy nie powinni mieć . Ile razy my nic nie zarobimy. 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MatiRol92    72
Dnia 1.04.2022 o 15:16, karino25 napisał:

Jak sprawa się ma? 

czekam na maszynę, rozmawiałem tylko z prawnikiem. Powiedział mi że moge sie sadzić, i że teraz tak wszyscy robią z podnoszeniem ceny przez wojne. Zadzwoniłem prwatnie do fabryki i dowiedziałem sie, że czas realizacji mojej maszyny to 29.04 wiec zobaczymy jak to bedzie. Czekam na maszyne i fakture z ceną ustaloną w grudniu. Zobaczę jak do tego podejdzie dealer. 

Według mnie powinien podejść tak jak kolega wyżej napisał, czasami sie traci, to jest biznes. Powinien sie z tym pogodzić skoro zajmuje sie handlem 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
roLnik_pk    9

gravit przysłał pismo że w związku z sytuacja na Ukrainie bardo podrożała stal i nie zrealizują zamówienia po starej cenie. Chodzi i przyczepę która podrożała 10tys brutto pomimo wpłaconego zadatku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez panmino
      Czołem koledzy, w którym banku najłatwiej wziąć kredyt na utrzymanie płynności finansowej linia UP? Gdzie najkorzystniej liczą zdolność kredytową? W Paribas odpadłem, tylko straciłem czas na kopiowanie dokumentów...
    • Przez Kasienka555
      Witam wszystkich
      Potrzebuję pomocy/porady.
      A więc odziedziczyłam działkę o powierzchni 6 arów (600m2) ta działka stoi i nie ma z niej żadnego pożytku, na działce podłączona jest woda i nawet dostęp do prądu oraz studnia, nie mam zielonego pojęcia co mogłabym na niej zrobić żeby cokolwiek z niej mieć, nie interesuje mnie nic z stylu ogródka ponieważ posiadam ogród, byłabym zainteresowana np fotowoltaika ale nie wiem czy moja działka jest kompetentna do tego, być może są rośliny na których można się wzbogacić nie wiem. Proszę o porady będę bardzo wdzięczna. Pozdrawiam! :)
    • Przez franek230
      Dobry wieczór
      Mam 16.5 hektara użytków rolnych i 43 sztuki DJP bydła. Czy ktoś z Was wie jak obliczyć, ile litrów ropy przysługuje mi na cały rok?
      Serdecznie pozdrawiam :)
    • Przez Mario8610
      Witam, zastanawiam się nad zakupem używanego ciągnika i szukam kredytu z ratami rocznymi, brał ktoś taki kredyt jak to wygląda od strony formalnej. Daje jakiś bank taki kredyt?
    • Przez tomi003
      Dzień dobry, reprezentuję polską firmę Respect Energy S.A. - 100% Zielona Energia.
      Zajmujemy się zabezpieczaniem gospodarstw rolnych przed podwyżkami cen energii, taryf C (C11, C12A,C12B itd), w tym momencie możemy już podpisywać i zamrażać cenę prądu od roku 2025,2026,2027,2028 ... aż do roku 2036. 
      Na ten moment mogę Państwu zaproponować cenę stałą 690zł/MWh (0.69zł/kWh) nawet do 2030 roku, opłata handlowa 0zł. 
      Więcej informacji na stronie internetowej : www.respect.energy
      Zapraszam do współpracy.
      Tomasz Kędzior
      Account Manager
      tel. 519 704 485
       
      Poniżej kilka słów o naszej firmie:
      Respect Energy:
      · Jesteśmy polskim wytwórcą i sprzedawcą energii pochodzącej w 100% z OZE.
      ·  Handlujemy energią globalnie w ponad 20 Państwach w tym NASDAQ Commodites, a od kilku lat na rynku detalicznym w Polsce.
      · W zestawieniu największych firm w kraju wg rankingu Rzeczypospolita 500 jesteśmy na 47 miejscu (wyprzedzamy takie firmy jak m.in. CCC, Allegro, ING Bank Śląski, MBank). 
      ·  Zrzeszamy blisko 700 profesjonalnych wytwórców OZE oraz posiadamy własne źródła np. trzecia największa instalacja fotowoltaiczna w Europie -Zwartowo (300 hektarów paneli w jednym kawałku).
      · Respect Energy i Electricite De France (największy na świecie operator elektrowni jądrowych) podpisały 13.01.2023 umowę o współpracy dotyczącej rozwoju projektów energetyki jądrowej w Polsce w oparciu o technologię SMR NUWARD.
      · W każdym produkcie zapewniamy Gwarancje Pochodzenia redukujące ślad węglowy Klienta.
      · Zdecydowały się na nas takie firmy jak m.in.: T-Mobile, BNP Paribas, Solaris, Raiffeisen, Skanska, Omaplast, Bioenetech, Velux, Energylandia, Rossmann, Tchibo, Miasto Rzeszów oraz wiele innych miast, MWPiK Rzeszów, spółki miejskie typu (MPK, MZBM, MPGK) Hotel Arłamów, Hotele Prezydenckie, PSB Mrówka, Powiaty (powiat przeworski) oraz całe Gminy (Radzyń Podlaski) , SPODEK w Katowicach i tysiące innych biznesów
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj