matis251

Jakie olej lejecie do swoich MF ?

Polecane posty

matis251    0

Witam, od dawna nosiłem się z chęcią założenia takiego tematu, zaraz stado ludzi wyrzuci mi że takich tematów było multuma ale w żadnym nie ma nic konkretnego. Tak więc moje pytanie kieruję głównie do użytkowników serii 3xxx, napiszcie jaki olej lejecie do skrzyni i do silnika ,jakiej jest firmy,jakie ma oznaczenia, jakie macie odczucia wobec niego, jaka jest jego cena. Z góry dziękuje za odp..

 

 

Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dabaz    98

MF 3095

do skrzyni:

olej Agro Stou 10W30 SAE

Producent: ORLEN

cena: 195.51 zł za 20L

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
FarmerX2    8

MF 3070 do skrzyni Agro STOU, ale podejrzewam, że Agro UTTO byłby lepszy. Spełnia 3 normy MF, a STUO tylko 2. Linki do tych olejów:

Agro UTTO 10W/30

Agro STOU 10W/30

 

Do silnika wymagany jest olej klasy minimum CD,polecam dużo lepsze oleje TURDUS, lub DIESEL 2 15W/40 Orlenu.

 

 

Pytanie: która norma MF dotyczy ciągników serii 30xx?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matis251    0

A jak wlewać ten olej do silnika? bo na pokrywie zaworów nie widzę żadnego korka? chodzi mi o silnik perkins AC4.236 który jest w MF 3065.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin5641    0

ja do silnika zalewam turdus 15w40 cena 50zł za 5l wlew jest z lewej strony przed pompą paliwową a do skrzyni fuch 10w40 stuo cena 380zł za 20l

 

sprostowanie 320zł za 20l

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
riki    1

jestem od niedawna posiadaczem MF i mam pytanko gdzie jest wlew oleju do skrzyni biegów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michasko    1

do silnika MOBIL 10W40 cena 10zł za litr a do skrzyni AGROU STOU ceny nie pamiętam bo 3 lata temu wymieniałem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pablo21    29

Ja do 3080 do silnika leje Turdus i nie narzekam a do skrzyni niedługo bede zalewał BP bo na forum dobre opinie chodza i gosc w sklepie z którego czesci biore tylko pytał sie ostatnio jak o olej pytałem skad sprowadziony i jak powiedziałem ze z Francji to od razu powiedział ze do skrzyni BP ale ceny aktualnie nie znam jak zmienie przed sezonem wiosennym to napisze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ThePerkins    934

My 3060 zalewamy 

Skrzynia: Castrol Agri mp plus 

Silnik: Turdus 

Edytowano przez ThePerkins

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
waldi76    5

MF 3080 miesiąc temu wymieniłem w skrzyni na fuchs agrifarm STOU MC 10W/40 cena 17 zł/l wcześniej miałem zalany  Castrol AGRI MP Plus 10W/40 co prawda jeździłem na nim 3 lata i było dobrze, wiem ze zalecają co dwa lata wymieniać ale myślę że mało kto się do tego stosuje bo koszty duże, tym bardziej że zrobiłem na nim dopiero 800 mth, w każdym razie po trzech latach na tym castrolu zaczęły oblatywać mi tarcze hamulcowe, po prostu się poodklejały okładziny, nie wiem może to nie wina oleju ale na wszelki wypadek zmieniłem na fuchsa, bo koszt wymiany tarcz spory.

​Tak ze koledzy to nie moja sprawa co kto sobie tam wleje ale ja bym się dwa razy zastanowił przed wlaniem jakiegoś taniego oleju bo ta oszczędność najczęściej wychodzi potem bokiem.

Edytowano przez waldi76

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ThePerkins    934

My wymienialismy na jesień to po 370 zł za 20 l. Moim zdaniem jest chyba warto wlać dobry olej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukbold    1054

MF 3080 miesiąc temu wymieniłem w skrzyni na fuchs agrifarm STOU MC 10W/40 cena 17 zł/l wcześniej miałem zalany  Castrol AGRI MP Plus 10W/40 co prawda jeździłem na nim 3 lata i było dobrze, wiem ze zalecają co dwa lata wymieniać ale myślę że mało kto się do tego stosuje bo koszty duże, tym bardziej że zrobiłem na nim dopiero 800 mth, w każdym razie po trzech latach na tym castrolu zaczęły oblatywać mi tarcze hamulcowe, po prostu się poodklejały okładziny, nie wiem może to nie wina oleju ale na wszelki wypadek zmieniłem na fuchsa, bo koszt wymiany tarcz spory.

​Tak ze koledzy to nie moja sprawa co kto sobie tam wleje ale ja bym się dwa razy zastanowił przed wlaniem jakiegoś taniego oleju bo ta oszczędność najczęściej wychodzi potem bokiem.

Castrol czy Fuchs to chyba dawno jedno... ja wlał najtańszy UTTO 10w40 z Jasola po 9zł/l Pojeździmy, zobaczymy... normy od MFa spełnia przynajmniej producent sie tym chwali

Edytowano przez lukbold

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
waldi76    5

Na pewno nie to samo castrol i fuchs nawet gołym okiem widać bo fuchs jest ciemniejszy, poza tym fuchs z oznaczeniem MC podobno ma właściwości jak syntetyk.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sznajdik    573

Ja już 2 wymiany po 1000mth robiłem i zaraz czeka mnie trzecia lałem AGRO 10W40 z orlenu a ostatnio AGROL U 10W40 i żadnych problemów nie ma zasada prosta nie mieszać z wynalazkami sąsiada i nic w skrzyni nie pada

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukbold    1054

No i tyle w temacie.. patrzeć co sie robi i nie mieszać z glutem. A czy olej ciemniejszy czy jaśniejszy.... daj se spokoj z takimi argumentami, bo to poziom przedszkola. Olej ma spełniac norme i koniec

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
waldi76    5

Na przedszkolu to ty chyba zakończyłeś edukację, czytaj ze zrozumieniem co napisałem. Jak już wspomniałem niech każdy robi jak uważa, chcesz lać tani badziew to lej Twoja sprawa, ja tam wiem że dobry olej to podstawa, norma to nie wszystko słabej jakości oleje szybko się starzeją i tracą swoje właściwości w niskich i wysokich temperaturach, a chyba o to w dobrym oleju chodzi aby zapewniał dobre smarowanie przy -20 i +40 przez cały okres od wymiany do wymiany, ale cóż są tacy co żadne argumenty do nich nie docierają tylko cena, do czasu, a potem wypisują że badziewne te fergusony że skrzynie słabe, szkoda moich nerwów. 

Edytowano przez waldi76

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukbold    1054

tylko że to Tobie tarcze się rozlatuja z jakiegoś powodu... ja leje najtańszy UTTO jaki dostałem i mam święty spokój. Tarcze hamulcowe i speedshift wyglądaja jak nowe a gruchot ma 28 lat.

Kolega Sznajdik leje Orlen i też nie narzeka... Ty cudujesz, kombinujesz a efekty masz w swojej skrzyni... bym się nie ździwił jakby to te twoje ekstra uszlachetniacze narobiły tego cyrku... 20-25 lat temu kiedy te tarcze robili nie było takich cudów w olejach i wszystko działało...  a ze starego sprzeu teraz już i tak nowego nie zrobisz choby litr oleju 30zł kosztował

Edytowano przez lukbold

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
waldi76    5

Wszystko do czasu, jak ci się zacznie sypać to zobaczysz jakie są ceny części do skrzyni o robociźnie nie wspominając, a tarcze hamulcowe to tutaj najmniejszy problem kupiłem, sam wymieniłem w zimie, chodzi i będzie chodził lata a ty sobie lej nawet z frytkownicy, ale przynajmniej nie próbuj wmawiać ludziom że najtańszy polski badziew jest lepszy od fuchsa którego zaleca producent.

W latach 90-tych jak myśleliśmy o przystąpieniu do UE to wszyscy mówili ze jesteśmy zapóźnieni do zachodu o jakieś 40 lat, teraz mogę cie zapewnić że to zapóźnienie ciągle wynosi co najmniej ze 20 lat, w Polsce ciągle żaden zakład nie jest w stanie wyprodukować skrzyni biegów o takim zaawansowaniu technicznym jak w tych starych fergusonach serii 3000 a ty próbujesz wszystkim wmówić że że polskie oleje są do tych skrzyń lepsze niż zachodnie, jak już sobie takim zalałeś to przynajmniej byś siedział cicho i nie wprowadzał ludzi w błąd, jeszcze bym nic nie mówił jakbyś wlał orlenowski UTTO albo STOU orlen to duża firma mają kasę na badania to może i nie są te oleje takie złe. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slonju77    57

Oleje fuscha to jedne z najlepszych produktów  ,fusch ma swoje laboratoria ,mało znana marka u nas a więc i nie podrabiana ,oleje Mobil delvac ,castrol to najczesciej podrabiane marki olejów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Manys
      Witam.
      Mam problem z MF 3070 a mianowicie nie ciągnie przedni napęd, kontrolka działa jak powinna tzn. po wciśnięciu niby gaśnie potem po ponownym załączeniu się zapala ale napęd przedni nie ciągnie.
      Wszystko inne normalnie załącza i rozłącza, zamieniłem elektrozawory z blokadą i nic się nie zmieniło czyli zawór ok, stop działa, styki przejrzane, 
      Przeszukałem forum ale jest temat że nie rozłącza napędu dlatego piszę 
      Podejrzewam że może tarczki do wymiany
      Proszę o podpowiedzi 
    • Przez rogalik102
      Co się dzieje z napedem podczas orania. Rozłącza się
       
      VID_20240421155706.mp4
    • Przez Ajaa
      Witam pany mam pytanie nie działa mi ehr jak przełączam przycisk na automat i jest włączona blokada to wyłącza blokadę z panelu gdzie szukać przyczyny 
    • Przez ziolek1996
      Witam, 
      w moim MF 3065 wymieniamy końcówki wtryskiwaczy na nowe, pytanie jakie powinno być ustawione na nich ciśnienie??
    • Przez xzibit0000
      Witam. Podesłalby ktoś zdjęcie gdzie zamontować linkę od hamulca recznego? Albo jakoś logicznie podpowiedział gdzie ja zaczepić?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj